Mutfak dolabi-tezgah onerisi

tezgah secimi ne olmali ?

• Granit

• cimstone

• Diger ...

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
bende boyle istiyordum ama yasadigim yerde modeller uygulamalar biraz geriden gidiyor malesef yani buyuksehirdeki ustalar la kucuk bolgelerdeki ayni olmuyor akrilik tezgah diyorum adam yuzume bu ne diyor der gibi bakiyor...

almislar elllerine 3-4tane ornek bunlardan sec diyorlar malesef hem tezgah hem de dolap araligini aynj yaptirmam yasadigim uerde mumkun degil 🥲
Anlaştığın usta ile mi alakalı acaba bende küçük yerde yaşıyorum inanılmaz iyiler Ankara'da ki evimin kini değiştirmeyi düşündüğümüzde oradakileri beğenmediydim buraya göre fiyatlarıda yüksekti meselâ..... iyiki yaptırmamışım taşınmayıp sattık

mutfagimi yenileyecegim akrilik kapakta karar verdim onu netlestirdim ama tezgah seciminde hala kararsizim ...

akrilik kapagi da cok acik gri yada kapicino arasinda gidip geliyorum ..

J kulp olacak dolap kapaklari

suana kadar kullandigim tezgah eski tip granitlerdendi

desenli karisik renkli bir tezgah istemiyorum..yardim edermisiniz??
Canım merhaba ben iç mimarim ve uzun yıllar mobilya firmasında görev yaptım. Sana önerim çimstone veya coante marka quartz yaptırman. Ben kendim de Coante markasının dreamy’sini yaptırdım. İnanılmaz memnunum.Granit cok eskide kaldı. Ayrıca granit lekelere ve ısıya karşı dayanıklı değil çünkü doğal taş.

Canım merhaba ben iç mimarim ve uzun yıllar mobilya firmasında görev yaptım. Sana önerim çimstone veya coante marka quartz yaptırman. Ben kendim de Coante markasının dreamy’sini yaptırdım. İnanılmaz memnunum.Granit cok eskide kaldı. Ayrıca granit lekelere ve ısıya karşı dayanıklı değil çünkü doğal taş.
quartz dediigm zaman anlatmak istedigim sizin onerinizdi 🥲 aslinda tezgahi hala iptal ettirme firsatim var ama esimi ikna edebikirmiyim bilmiyorim cunku o bir kisi ile artik olsun bitsin istiyor

quartz dediigm zaman anlatmak istedigim sizin onerinizdi 🥲 aslinda tezgahi hala iptal ettirme firsatim var ama esimi ikna edebikirmiyim bilmiyorim cunku o bir kisi ile artik olsun bitsin istiyor
Eger iptal ettirme şansınız var ise deneyin derim. Hem çok güzel renk seçenekleri var hem de %20si yapay olduğu için darbelere ısıya lekelere karşı granitten daha dayanıklı. J kulplu mutfağa inanın düz renkler daha güzel gider. Benim de metalik J kulp

Benim cimston. Daha ucuz ama üzerine sıcak bir sey konuldugunda yanma ozelligi var, dikkat etmek gerek. Annemin granit. Granitte boyle sıkıntı yok. Sadece siyah rengi onermem cunku guzel dursa da koyu renk granitleri surekli silmek kurulamak gerekiyor, cunku en ufak lekeyi bile gosteriyor. Onceki evimde de cimstondu. Annem kendi tezgahi gibi sanıp ocagin uzerinde unuttugum yanan caydanligi telasla benim tezgaha koymus. Tezgahin uzerinde yanık olmustu.

Son düzenleme:
mutfagimi yenileyecegim akrilik kapakta karar verdim onu netlestirdim ama tezgah seciminde hala kararsizim ...

akrilik kapagi da cok acik gri yada kapicino arasinda gidip geliyorum ..

J kulp olacak dolap kapaklari

suana kadar kullandigim tezgah eski tip granitlerdendi

desenli karisik renkli bir tezgah istemiyorum..yardim edermisiniz??
Merhaba...Bende tezgah aldım yeni ikeadan ve bauhausdan bakabilirsin çimston ikeada da var ama m2 karesi 3000 tl den başlıyordu sanırım o yüzden vazgeçtim. Daha sonra diğerlerine baktık tezgah da önemli olan benim için 4,5 cm kalın olması inceler güzel durmaz eğer açık gri veya cappucino düşünüyorsan kapaklarını agaçdesenli çok koyu kahve renkleri griye beyazda gider...mesela benim mutfağının kapakları beyaz lake olacak tezgah orta koyuya yakın bir gri olacak diğer mutfağın da kapakları yine beyaz lake onun da tezgahı siyah ama üzerinde hafif beyaz çizgileri var. Sana tavsiyem bi bauhaus a yada ikeaya bi bak...gönlüne göre olsun mutfağın...😉

tirnaklarim hic kirilmaz benim kirilacak kadar uzun hala hic gelmedi :KK45: j kulp ustaya sıkıntı verdi nedense normal kapagi oyayim olmaz mi diyor
:) :) benim de protez tırnak uzunluğuna hiç gelemedi ama parmak etinin üstünde tırnağım oldu mu çekmece açmaya çalışmak acı verici bir hal alabiliyor... zaten hep kısaysa hiç sorun yok o zaman

tezgahımı beyaz seçtim ve aşırı memnunum, dolaplarımı da kulpsuz yaptırdım, fikir olsun diye resim ekliyorum

Eklentiler

• IMG_3759.jpeg
    IMG_3759.jpeg
    125,3 KB · Görüntüleme: 118
:) :) benim de protez tırnak uzunluğuna hiç gelemedi ama parmak etinin üstünde tırnağım oldu mu çekmece açmaya çalışmak acı verici bir hal alabiliyor... zaten hep kısaysa hiç sorun yok o zaman
yok yok tirnak problemim yok o_O

kafam ,acik dolap kapagina carpacak derdim de yok sukur :KK70:

hayır türkiye hatta doğuda :)
üstte dolap istemedim, yan tarafa şöyle boy dolapları attım işi bitirdim, kendim çizdim, kendim malzeme seçtim :)

harika bir mutfak olmus yurtdisinda mi uasiyorsunuz o_O bizim mutfaklar genelde ust dolap oluyor ya dikkatimi cekti o_O

Eklentiler

• IMG_3758.jpeg
    IMG_3758.jpeg
    102,8 KB · Görüntüleme: 122
Bonus Bonus daha once sen bana cekmeceli tercih et demistin ya altlari ..usta diyorcki cekmece sona kadar duvara kadar yapilmiyor

raylar 50 cm lik kapakli olunca kullanim alani genisleyecek o yuzden yine kapakli sectik ...

zaten buzdolabini tezgah tarafjna alinca benim kullanim alani azalacak bunu da dusununce cekmeceliyi hic dusunmedim

Bonus Bonus daha once sen bana cekmeceli tercih et demistin ya altlari ..usta diyorcki cekmece sona kadar duvara kadar yapilmiyor

raylar 50 cm lik kapakli olunca kullanim alani genisleyecek o yuzden yine kapakli sectik ...

zaten buzdolabini tezgah tarafjna alinca benim kullanim alani azalacak bunu da dusununce cekmeceliyi hic dusunmedim

Ne kadar kayıp oluyormuş ki Allah aşkına bu ustalara laf anlatmak zor ille kendi uygun gördüğü olsun istiyorlar

Ne kadar kayıp oluyormuş ki Allah aşkına bu ustalara laf anlatmak zor ille kendi uygun gördüğü olsun istiyorlar
zaten istedigim kulpda direttim bakti o olmayinca vazgececegim tamam dedi :KK70:

cekmecede israrci oldu gizli yapacakmis kasik catal cekmecesini ,bana gelen alt cekmece ile birlikte neden acsin ya direk kasik cekmecesjne ulassin ostemiyorum ben oyle gizli kapakli dedim :KK70:

tamam abla seninki gizli olmasin dedi ama komsum ile beraber yaptiriyoruz ya ona istedigini kabul ettirdi :KK70:

X