Mutlu olmadığınız bir evliliği sürdürebilir misiniz?

Benim eşimde bu durumu yaşadım şahsen. 16-17 sene yalnız yaşamış biriydi sevgiliyken evine gittiğimde de temizdi bir pisliğini görmedim. Kendince et yemekleri falan da yapıyordu ve bana da sürekli ben yaparım ben seni asla yormam diyordu derkeen şu an eşimin kirli çamaşırlarını yerlerden topluyorum. Yemek konusu ise hiçbir şey yapmadı sadece 2 kere menemen yaptı. Alıştırma falan derseniz de 2 hafta boyunca hiçbir şeye dokunmadım, sen yap ben yaptım yeterinde dedim ama evi belediye basacaktı. Temizlik Yapmadığı gibi aşırı kirletme huyu da var. Mecbur yine ben yaptım. Yıkanmış eşyaları dolabına kadar ben koyuyorum yoksa aylarca bekletir onları sandalyede. Yani benimki kavun mu oluyor noluyor 😅
Dayanamıyorsunuz işte dayanmanız lazım. Bıraksaydınız belediye çöp ev diye girseydi. Ben yaptım ilk zamanlar öyle, ahım şahım temizlemese bile kirletmemeyi öğrendi. Ama ben bekar evindeki pislüüü bildiğim için sıkıntı olmadı. Neyle karşılacağımın farkındaydım. Sizinki gibi olsa sinir olurdum, lan g.t sen hizmetçi mi tuttun şimdi diye tepesine binerdim.

Yaklaşık 3 senedir evliyim ama evlilik hayatı hiç beklediğim gibi olmadı. Kime sorsam onlarınki de hayal kırıklığı. Merak ediyorum herkesin mi böyle? 25 yaşında evlendim
Malesef sizinki kötü bir tecrübe olmuş bende 25 yaşında evlendim. şuan 27 yaşındayım . evlilikten ve eşimden bir gün bile olsa pişman olmadım . her gün bana iyiki seninle evlenmişim dedirtti. anonim olduğumuz için nazar değemez diye düşünerek anlatıyorum bunları. bakın gerçekten evlenmeden önce o adamın nasıl biri olduğu alenen ortada oluyor. lütfen kendinizi kandırmayın. aslında evlenmeden önce biliyorsunuz evlenince düzelir diyip her günü kendinize zehir ediyorsunuz. eşimin bir birikimi yada mal varlığı yoktu. zaten aynı yaştaydık mesela ben bunu dert edebilirdim belki. ama baktım ki taşı sıksa suyunu çıkartıyor. sustum . keza da öyle oldu . yani şunu demek istiyorum . evlilik bu dünyada yaşanması gereken en özel ikinci şey. birincisi evladının olmasıdır diye düşünüyorum . henüz anne değilim bilmiyorum ama . :) kusura bakmayın konudan konuya atlıyorum ama . seçimleriniz yüzünden evliliği suçlamayın. yanlış seçim için kendinizi suçlayabilirsiniz ama. mesela ben yukarıda atlattığım mevzu dışında hiçbir şeyi sineye çekmek zorunda kalmadım. çünkü asla kötü ne tek cümlesi oldu nede ters bir hareketi. hep dua etmiştim allahım bana ne olursa olsun sesini yükseltmeyen bir eş nasip et diye. allaha şükür öyle oldu. kavga bile etsek ki evlendiğimizden beri belki 4 kere kavga etmişizdir. hep nazikçe ve ılımlı yaklaşır. köpüren hep ben olurum . neyse çok uzattım kusura bakmayın :) son cümlemi de evlilik güzel şey diyerek kapatıyorum . allah herkesin yuvasına şevkat ve merhamet versin :)

E pastanede keşkül kaşıklarken hopp evlenince kavun koku vermez. Bu adamın ailesi ile nasıl ilişkileri var, arkadaş ortamında nasıl, çevresi nasıl tiplerden oluşur, kavga ederken neye dönüşür, sağı solu yumruklamadan tartışabiliyor mu? Kavun değil koku vermez demek işin içinden çıkmak olur.
Canım sen evli misin

Bizim ana babamızdan gördüğümüz ve kanıksadığımız evlilik bizzati şuan yaşadığınız. Ama bizim evliliklerimiz böyle değil. Yanlış seçim yapmışsınız üstüne birde çocuk koyup tüy dikmek istiyorsunuz. Ne diyebiliriz ki 🥱

Bekar sandım yüksekten sallıyorsun da tabiki insan ilişkilerini gözlemliyorsun evlenmeden ama bahsettiğim bu değil aynı evi paylaştığın zaman ki o pasaklılık hali iste o aynı eve girmeden anlaşılmıyo
Pasaklılık değil burdaki konu. Adamın kadına bakış açısı sorunlu. Kadına hizmetli ve çocuk bakıcısı gözüyle bakan bir erkek mutlaka zihniyeti hakkında fikir vermiştir evlenmeden evvel. Bir de ilk zamanlar çiftler birbirini dener, ben buna neyi ne kadar yediririm diye, birbirlerinin sınırlarını tam bilmezler eğer bir eve girmedilerse daha önce. İlk zamanlarda zokayı yutarsan gelmiş geçmiş olsun yani.

Bekar sandım yüksekten sallıyorsun da tabiki insan ilişkilerini gözlemliyorsun evlenmeden ama bahsettiğim bu değil aynı evi paylaştığın zaman ki o pasaklılık hali iste o aynı eve girmeden anlaşılmıyor
Konuya yorum yapan bu üyenin yazdıkları genelde dikkatimi çeker.Çogu konuda doğru tespitleri oluyor gercekten.Aslında erkekler o filmin fragmanını izletiyor evlenmeden.Biz görmüyoruz,görmek istemiyoruz.

Mutsuz evlilik yok, mutsuz anne vardir...
Ben tam olarak oyleyim, hep diyorumki ben bu dünyaya anne olarak gelmişim.. varim yoğum bir evladım hersey onun için, anne olmayanlar mutlu mu? Hayir onu demiyorum ama şahsen çocuğum olmasa ben bir dk durmazdım, bana cok az bi para verirdi onnla evi gecindirmeye ogluma bakmaya ve kendme harcardim , harcardim yanlis oldu sadece ogluma harcardim.
Dolap bomboştu hep annem yapardi alışverişimi allah ondan bin kere razi olsun🙏🏻 oglumada kiyafet alabiliyodum , oyuncak ? Oyuncagini hep annemler alirdi hep heves ederdim ogluma oyuncak almayi onu oyun parklarina goturup eglendirmeyi.. hep icimde kaldi bunlar , bana hep hakaret ederdi , siddet uygulardi evi kırar geçirirdi beni hastanelik etti , ameliyat oldum onun yüzünden... İstediğim aile olmakti , beninle ilgilenmesiydi, cok şey istememiştim ondan, dışarı çıkardı arkadaşlarına giderdi gec gelirdi eve , doğum günümde yalvardim biyerlere gidelim yok dedi kendi gitmis iskenderciye birde foto paylaşmıştı yıkıldım cokk kez yıkıldım , bir çocuğumla da hic biyere sığamadım, bagirarak ağladım olmek istedim , evi terk etti gitti kiraci ariyor bi yerden faturalar odenmemis kapanmak üzereydi ailem en sonunda destek çıktı ben de kafaya koydum boşanmayı bir gece oğlum geldi ve daha küçük konusamayan oglum evin icerisinde baba nerdesin diye babasini aradi ve bana gelip ilk cunlesini kurdu 'anne babam nerde' kizlarrr kaynar sular başımdan aşağı döküldü o gece dedim istemiyorum ilgi sevgisini oglumun basinda dursun yeter ,😞
Anne olmayi cok sevdim çok, rabbim herkese nasip etsin ,
Ama çok da zor , he şuan mutlumuyuz elhamdülillah beklentilerimi kestim , bizi kimseye muhtac etmesin , cocugmn basinda dursun yeterdi , cok dua ettim Allah'a sabrettim dualarim kabul oldu , bana o adami nasil kabl ettin gurrursuz falan dediler ama oğlum, konusamayan oglum baba dedi , o an zaman durmuştu, yoksa bende bu adami istememiştim...
Şimdi iyiyiz yani he ayni ilgisiz sevgisini belli edemeyen bir adam ama bn bunlarin beklentisinde değilim o yzden zoruma gitmiyo, cok iyi bir baba oldu , istediğimizi aninda gerceklestiren ve guzel imkanlar sunan bir baba oldu ,
İkinci cocugu istiyoruz (oğluşum kardeş istiyo) ha bu guzel imkan sunmasi bni burda tutmuyo ben baba evindim bu imkanin iki katini yasiyodum dedigim gibi siz anladiniz iyi bir baba oldu en azindan o benm icin yeter 🙏🏻 evladim için ailemi bile silerim .

Yaklaşık 3 senedir evliyim ama evlilik hayatı hiç beklediğim gibi olmadı. Kime sorsam onlarınki de hayal kırıklığı. Merak ediyorum herkesin mi böyle? 25 yaşında evlendim acaba biraz geç evlendiğim için mi tahammül sınırlarım daralmış oldu. Eşimle aslında uzun zamandır da birlikteydik ama aynı eve girince gerçekten tanıdım ve tanıdığım insanı da hiç sevmedim. Aramızda hiç duygusallık kalmadı, romantizm kalmadı. Ben başlarda çabaladım olsun diye ama eşim hep yadırgadı. Sevgiliyken böyle değildi. Bir sıkıntımı ya da önemli bir olayı anlatırım elinde telefon yarı dinler, yarı dinlemez. Cevap vermez dinlemiş olmak için dinler konuşmam bitince kalkar gider. Bir şey istedi mi o an yapmak zorundaymışım gibi üst üste söyler, örneğin elimde bir iş var onla uğraşıyorum ama o hadi hadi diyerek insanı bunaltır. Evde hiç bir şeye elini sürmez, sürmesin ama bozmasın da istiyorum. Kıyafetlerini sağa sola atması kirlilerini nerde çıkardıysa oraya bırakması, tuvaletin oturma yerine idrar damlatması, dişlerini fırçalayıp lavaboya su tutmaması, duştan çıktığı ıslak havlusunu benim kıyafetlerimin üzerine bırakması (kıyafetlerimin kokmasına sebep olduğu için istemiyorum), yemek yediği alana yediği şeyi dökmesi, ağzını yüksek sesle şapırdatması, yatağa sigara içtikten sonra girmesi, yeni topladığım dolabı bir tişört almak için komple yıkması… Bunların hiç birinden hoşlanmadığım için rahatsız olduğumu dile getiriyorum o da çalıştığı için arkasını benim toplamam gerektiğini söylüyor. Ama bunlar dikkat edilmesi gereken kişisel özen değil mi? Üstelik ona göre hiç bir şey yapmıyorum zannediyor ki evdeki herşey kendi kendine oluyor. Çamaşır bulaşık temizlik ütü bunları babası yapıyor sanki. İki gündür nasılsın diye sormadığı için haberi yok ama kasıklarım ve belim ağrıyordu açıkçası biraz dinlenmek istedim çünkü hamile olabilirim. Geçen iki gebeliğim de düşükle sonuçlandığı için bu sefer korumak istiyorum eğer gebeliğim varsa. Zaten dağıtıyor diye toplamadım onun uzandığı yeri geçen sefer battaniyesini alıp her seferinde dolaba koyuyorum diye söylenmişti benim alanıma karışma diye. astığım çamaşırlar tam kurumamıştı diye toplamadım zaten hava sıcak deyip kombiyi açtırmadı buz gibi evde iş mi yapayım. Sadece mutfağı topladım. Ya ders çalıştım, ya uzandım. Bişey yapmadım fazla akşam geldiği gibi bağırdı sen napıyosun bütün gün evde diye. Ya yapsam da sürdürmeme yardımcı olmuyosun ki zaten sürekli dağıtıyosun seni senin ortamında bıraktım sadece dedim. Daha fazla yükseldi ne işe yararsın bilmem ne gibi. Sinirlendim cevap vermedim geçtim odaya. Yani bütün erkekler mi böyle benim seçimim mi çok kötü hakikaten merak ediyorum tahammülüm kalmadı artık. Hiç düşünceli bi insan değil, düşük yaptığım gün kürtaja alındım eve geldiğimiz gibi yemek istedi benden. Ağzından iki güzel laf çıkmaz ama müşterilere kibarlıktan kırılacak. Evde güler yüze hasret kaldım kadınım sonuçta en azından ayda yılda bir bi iltifat duymak istiyor insan eşinden. Çocuk gibi her zaman onun istediği olsun ister her şeyime karışır ama her şeye. Canı film izlemek ister hadi film izleyelim. Ben o an izlemek istemiyorum mesela ya da o filmi izlemek istemiyorum. Hayır bu filmi izlicez şimdi izlicez diye tutturuyo. Tamam diyorum izleyelim bu sefer de uykusu geliyor yarıda çat diye kapıyor filmi. Henüz daha hiç bir filmin sonunu göremedik evlendik evleneli. E ama ben izliyorum diyorum hayır hadi yatalım diyor Uykusu gelince benim de onla aynı zamanda uyumam gerekiyor gibi davranıyor. Ya çok bunaldım sanırım o sebeple de çok uzatmış olabilirim hakkınızı helal edin. Sadece ben bunları idare etmek zorunda mıyım beklemeli miyim yoksa bu evliliği artık bitirmeli miyim? Ailesi hep çocuk yap geçer bunlar diye baskı kurdu üzerimde acaba Allah bilerek mi çocuk vermiyor diye düşünür oldum açıkçası.Eşim çocuklara düşkündür ilişkileri güzel olabilir ama sadece o kadar. Yine tüm sorumluluk bende olur. Sizce ne yapmalıyım ben
Siz bir iki ayaklı bir ök**zle evlenmişsiniz bence iğrenç yani annesi hiç mi terbiye vermemiş yani ben eşek kadar adamın arkasını toplamak xorunda miyim yaa hele diğer şikayetleri dillendirmek bile iğrenç bence böyle birinden zaten çocuk yapma bunu bir ömür mu çekeceksin gerçekten

aynen dediğiniz gibi dile getirip ayrılmak istediğimi söyledim ama bunun için bi aksiyon almadım henüz. evlenmeden önce benden bi söz istemişti kesinlikle ne olursa olsun ayrılmayacağımıza dair aldatma dışında. açıkça söyledi bizim ailede ayrılma gibi bir durum olmaz kabul etmiyoruz bilmem ne. tehdit vari olarak değil tabii ki ama birbirimizin her kusurunu kabullenelim manasında bir konuşma idi. ben de söz verdim. ama ne bileyim böyle bir adam olduğunu. dışarıdan kendine bakan kişisel temizliğine özen gösteren çalışkan derli toplu bir adam olarak görünüyor. Pişman oldum açıkçası, ayrılmak istediğimi dile getirince de her seferinde unut ayrılmak işini söz verdin bi daha bu konuyu açma gibi tepki veriyor. Kafamda bitirebilirsem onun onayını almam gerekmediğini biliyorum inşallah emin adımlar atabileceğim ama kafam çok karışık
Canım selam
Maalesef senin eşinde benimkine çok benziyor bu tip erkekler ne yazıkkı değişmiyorlar,ne yaptımsa ne söyledimse aynı tas üzülerek söylüyorum ya bu deveyi güdeceksiniz, ya bu diyardan gidiceksin öyle söz var ya ,evlilik te bi kumar gibi kimi kazanır kimi kaybeder biz kaybedenlerdeniz hep idare ile dönüyot çevremde çok düzgün eşler görüyorum özenmiyorum değil ,bizimkilerin düşünceleri o yönde olduğu sürece ne ysparsan yap başa sarıyorsun karakter çok önemli tm iyi yönleride var ,ama msalesef kötü yönleri iyi yönlerini bastırıyor zamanla tahammülsüzlük başlıyor kavgalar artıyor yüzgöz olunuyor ben 20 yıllık evliyim size tavsiyem lütfen yüzgöz olmayın siz ağırlığınızı seviyenizi koruyun kötü kelimeler söylemeyin iyice laçkalaşmasın ilişkiniz, iyi kocaları olanlar çokca şükretsinler gerçekten çok şanslılar,keşke bir daha dünyaya gelsem yıne kocamı isterdim detirtebilselerdi keşke ,böyle söyleyen kadınlar duydum o şanslı kadınlardan olamadık 😔😔

Canım selam
Maalesef senin eşinde benimkine çok benziyor bu tip erkekler ne yazıkkı değişmiyorlar,ne yaptımsa ne söyledimse aynı tas üzülerek söylüyorum ya bu deveyi güdeceksiniz, ya bu diyardan gidiceksin öyle söz var ya ,evlilik te bi kumar gibi kimi kazanır kimi kaybeder biz kaybedenlerdeniz hep idare ile dönüyot çevremde çok düzgün eşler görüyorum özenmiyorum değil ,bizimkilerin düşünceleri o yönde olduğu sürece ne ysparsan yap başa sarıyorsun karakter çok önemli tm iyi yönleride var ,ama msalesef kötü yönleri iyi yönlerini bastırıyor zamanla tahammülsüzlük başlıyor kavgalar artıyor yüzgöz olunuyor ben 20 yıllık evliyim size tavsiyem lütfen yüzgöz olmayın siz ağırlığınızı seviyenizi koruyun kötü kelimeler söylemeyin iyice laçkalaşmasın ilişkiniz, iyi kocaları olanlar çokca şükretsinler gerçekten çok şanslılar,keşke bir daha dünyaya gelsem yıne kocamı isterdim detirtebilselerdi keşke ,böyle söyleyen kadınlar duydum o şanslı kadınlardan olamadık 😔😔
Bizi en iyi biz anlarız, dediğiniz gibi iyi eşlere sahip olan kadın/erkek çok şanslı.. Amma velakin zaten iyi biriyle evlilik yapmış hiç kötüyü yaşamamış insanlara dışarıdan çok kolay geliyor boşanmak, karşıdakini terbiye etmek ya da evlenmeden karakter analizi. Biliyorum ki o kadar kolay değil. Benim eşimi bugün buradaki tüm yorumcu hanımlar dışarıdan görse aa ne kadar enerjik, pozitif, nazik, çok çalışkan ve özellikle ne kadar kişisel temizliğine özen gösteren biri der. Ben de evlenmeden önce öyle bildim onu çünkü. Ailesiyle tanıştığımda ne kadar iyi niyetli insanlar dedim. Tek öngörebildiğim şey ailesindeki hanımların sürekli bir iş yapıyor olmasından dolayı benden de aynı şekilde hizmet bekleyeceği idi. Ama tüm pozitif gördüğüm yanlarından dolayı onu da ben tolere ederim dedim. Yaşamayana kolay geliyor, ben aile evine girince görmedim ki hasta hallerinde birbirlerine nasıl davrandıklarını, görmedim ki tuvaletini nasıl yaptığını dişini nasıl fırçaladığını. Keza dağınık mı pis mi dağınıklığını kim topluyor ben nasıl görebilirim aynı evde yaşamadan. İnsanlar başına gelmediği için bunu anlayamıyor. Neyse ben gerçekten birilerinin fikirlerini merak ettiğimden konu açmıştım, değerli yorumları dinledim ve değerli uyarıları aldım. Kayda değer olmayan bu dünyaya insanları kınamak için gelmiş yorum sahiplerini, benim derdimle alay eden ve hatta beni kendi anlattığım dertle rencide etmeye çalışan insansıları Allah’a havale ediyorum. Ben hassas bi insanım, burada okuduğum olumsuz yorumlar bile beni çabuk etkiliyor ve gün boyu kötü bir gün geçirmeme, kalben kıran kişiye buğz etmeme sebep oluyor. Dilerim ki herkes yaşattığını yaşamadan, kınadığı başına gelmeden ölmez. Allah sevdikleriyle sınar insanı neticede. ve dilerim ki zalimin zulmüne maruz kalmış tüm derdi olanlar derdinden kurtulur.

Şimdi annemin evine geldim, dün bir avukatla anlaştım, salı gününü bekliyoruz inşallah dava açacağız. Herkesin hakkında hayırlısı olsun

Mutsuz evlilik yok, mutsuz anne vardir...
Ben tam olarak oyleyim, hep diyorumki ben bu dünyaya anne olarak gelmişim.. varim yoğum bir evladım hersey onun için, anne olmayanlar mutlu mu? Hayir onu demiyorum ama şahsen çocuğum olmasa ben bir dk durmazdım, bana cok az bi para verirdi onnla evi gecindirmeye ogluma bakmaya ve kendme harcardim , harcardim yanlis oldu sadece ogluma harcardim.
Dolap bomboştu hep annem yapardi alışverişimi allah ondan bin kere razi olsun🙏🏻 oglumada kiyafet alabiliyodum , oyuncak ? Oyuncagini hep annemler alirdi hep heves ederdim ogluma oyuncak almayi onu oyun parklarina goturup eglendirmeyi.. hep icimde kaldi bunlar , bana hep hakaret ederdi , siddet uygulardi evi kırar geçirirdi beni hastanelik etti , ameliyat oldum onun yüzünden... İstediğim aile olmakti , beninle ilgilenmesiydi, cok şey istememiştim ondan, dışarı çıkardı arkadaşlarına giderdi gec gelirdi eve , doğum günümde yalvardim biyerlere gidelim yok dedi kendi gitmis iskenderciye birde foto paylaşmıştı yıkıldım cokk kez yıkıldım , bir çocuğumla da hic biyere sığamadım, bagirarak ağladım olmek istedim , evi terk etti gitti kiraci ariyor bi yerden faturalar odenmemis kapanmak üzereydi ailem en sonunda destek çıktı ben de kafaya koydum boşanmayı bir gece oğlum geldi ve daha küçük konusamayan oglum evin icerisinde baba nerdesin diye babasini aradi ve bana gelip ilk cunlesini kurdu 'anne babam nerde' kizlarrr kaynar sular başımdan aşağı döküldü o gece dedim istemiyorum ilgi sevgisini oglumun basinda dursun yeter ,😞
Anne olmayi cok sevdim çok, rabbim herkese nasip etsin ,
Ama çok da zor , he şuan mutlumuyuz elhamdülillah beklentilerimi kestim , bizi kimseye muhtac etmesin , cocugmn basinda dursun yeterdi , cok dua ettim Allah'a sabrettim dualarim kabul oldu , bana o adami nasil kabl ettin gurrursuz falan dediler ama oğlum, konusamayan oglum baba dedi , o an zaman durmuştu, yoksa bende bu adami istememiştim...
Şimdi iyiyiz yani he ayni ilgisiz sevgisini belli edemeyen bir adam ama bn bunlarin beklentisinde değilim o yzden zoruma gitmiyo, cok iyi bir baba oldu , istediğimizi aninda gerceklestiren ve guzel imkanlar sunan bir baba oldu ,
İkinci cocugu istiyoruz (oğluşum kardeş istiyo) ha bu guzel imkan sunmasi bni burda tutmuyo ben baba evindim bu imkanin iki katini yasiyodum dedigim gibi siz anladiniz iyi bir baba oldu en azindan o benm icin yeter 🙏🏻 evladim için ailemi bile silerim .
Allah sabrınızın mükâfâtını vermiş, inşallah daha da mutlu olursunuz, çok daha iyi olur eşiniz. Ben sizin kadar sabırlı olamadım…

Benim eşimde bu durumu yaşadım şahsen. 16-17 sene yalnız yaşamış biriydi sevgiliyken evine gittiğimde de temizdi bir pisliğini görmedim. Kendince et yemekleri falan da yapıyordu ve bana da sürekli ben yaparım ben seni asla yormam diyordu derkeen şu an eşimin kirli çamaşırlarını yerlerden topluyorum. Yemek konusu ise hiçbir şey yapmadı sadece 2 kere menemen yaptı. Alıştırma falan derseniz de 2 hafta boyunca hiçbir şeye dokunmadım, sen yap ben yaptım yeterinde dedim ama evi belediye basacaktı. Temizlik Yapmadığı gibi aşırı kirletme huyu da var. Mecbur yine ben yaptım. Yıkanmış eşyaları dolabına kadar ben koyuyorum yoksa aylarca bekletir onları sandalyede. Yani benimki kavun mu oluyor noluyor 😅
Size biraz haksızlık hatta ve hatta saygısızlık olmuyor mu bu?
Kendi kendine yaşarken işlerini hallediyordu ama sizle yaşamaya başlayınca çamaşırlar yerlerde. Bilemedim haftada birkaç gün eve yardımcı kadın çağırın bence o zaman kendi döküntüsunu toplamanın kıymetini anlar :KK70:

Size biraz haksızlık hatta ve hatta saygısızlık olmuyor mu bu?
Kendi kendine yaşarken işlerini hallediyordu ama sizle yaşamaya başlayınca çamaşırlar yerlerde. Bilemedim haftada birkaç gün eve yardımcı kadın çağırın bence o zaman kendi döküntüsunu toplamanın kıymetini anlar :KK70:
kesinlikle oluyor ya ve bunu her gün dile getiriyorum. Yardımcı olayına da sıcak bakıyor olur diyor. İyi bir yardımcı bulursam anlaşıcaz ama her gün kirletiyor işte kadın her gün gelmezse yine aynı durumdayız :KK43:

Pasaklılık değil burdaki konu. Adamın kadına bakış açısı sorunlu. Kadına hizmetli ve çocuk bakıcısı gözüyle bakan bir erkek mutlaka zihniyeti hakkında fikir vermiştir evlenmeden evvel. Bir de ilk zamanlar çiftler birbirini dener, ben buna neyi ne kadar yediririm diye, birbirlerinin sınırlarını tam bilmezler eğer bir eve girmedilerse daha önce. İlk zamanlarda zokayı yutarsan gelmiş geçmiş olsun yani.
Kesinlikle katılıyorum. Konu adamın pasaklı olması değil ki. Konu eşinin şikayetlerini, onu üzen/sinirlendiren şeyleri dikkate alıp düzeltmek için çaba göstermemesi, her daim kadından hizmet beklemesi, kendisi çalıştığı ve para getirdiği için evde olan eşine 'sen ne işe yararsın' diyebilmesi.
Benim annem aşırı titiz bir kadındır, eşimin annesi rahattır. Benim büyüdüğüm temizlik kuralları birçok insan için abartıdır. Burada çözüm benim eşime eşimin de bana birer ikişer adım yaklaşmasıdır. Eşim "ben rahat büyüdüm, dağıtırım sen de toplayacaksın' diyemez. Ben de eşime askeri disiplinle davranacaksın diyemem.
Konu sahibinin yorumlarında gördüm. Bir sürü dil biliyormuşsunuz. Sizin büyük hatalarınızdan biri de calişmamak bana göre. Bu kadar yetkinliğiniz varken bu adamın ağzina 'evde oturuyorsun' kozu vermemeliydiniz.
Çok da genç evlenmişsiniz, hala da çok gençsiniz. Size saygı duyan biri ile mutlu olup çocuk sahibi de olabilirsiniz. Bu adama mecbur değilsiniz ve üç sene yeterince şans vermişsiniz.

kesinlikle oluyor ya ve bunu her gün dile getiriyorum. Yardımcı olayına da sıcak bakıyor olur diyor. İyi bir yardımcı bulursam anlaşıcaz ama her gün kirletiyor işte kadın her gün gelmezse yine aynı durumdayız :KK43:
Günde bin TLden haftada 3 gün biri gelirse kadına değil de biraz daha dikkat etmeye sıcak bakabilir:KK70:
Ha bu olay sizi maddi olarak sarsmayacakca direk haftanın beş günü 8-5 bir çalışan alın zaten. Sefanız olsun :KK49:

Benim eşim de ben konuşurum o telefona bakar kızarım kapatır 1 dk olmadan yine açar ve baya dağınıktır ama davranışları bu şekilde değil. bazı şeyler sinirlensende mecburen tolere edilebiliyor da ama size olan kaba davranışları edilemez

Allah sabrınızın mükâfâtını vermiş, inşallah daha da mutlu olursunuz, çok daha iyi olur eşiniz. Ben sizin kadar sabırlı olamadım…
Aslinda sabrsiz bir insanim ama hersey üst uste gelince kendinde olamiyosun kimi zaman kendimde şaşırıyorum 'nasil devam etmişim nasil katlanmisim ' dedim ama oğlum mutlu yaa bende mutluyum..

Kesinlikle katılıyorum. Konu adamın pasaklı olması değil ki. Konu eşinin şikayetlerini, onu üzen/sinirlendiren şeyleri dikkate alıp düzeltmek için çaba göstermemesi, her daim kadından hizmet beklemesi, kendisi çalıştığı ve para getirdiği için evde olan eşine 'sen ne işe yararsın' diyebilmesi.
Benim annem aşırı titiz bir kadındır, eşimin annesi rahattır. Benim büyüdüğüm temizlik kuralları birçok insan için abartıdır. Burada çözüm benim eşime eşimin de bana birer ikişer adım yaklaşmasıdır. Eşim "ben rahat büyüdüm, dağıtırım sen de toplayacaksın' diyemez. Ben de eşime askeri disiplinle davranacaksın diyemem.
Konu sahibinin yorumlarında gördüm. Bir sürü dil biliyormuşsunuz. Sizin büyük hatalarınızdan biri de calişmamak bana göre. Bu kadar yetkinliğiniz varken bu adamın ağzina 'evde oturuyorsun' kozu vermemeliydiniz.
Çok da genç evlenmişsiniz, hala da çok gençsiniz. Size saygı duyan biri ile mutlu olup çocuk sahibi de olabilirsiniz. Bu adama mecbur değilsiniz ve üç sene yeterince şans vermişsiniz.
Evet beni en çok soğutan şey de bana bunları yapmaya mecburmuşum gibi davranması oldu.

Çocuk gelişimi mezunu olduğum için anaokulu öğretmenliği yapıyordum ilk evlendiğimde. Ancak hem çok yorulmam, hem ev ile işi bir yürütmede zorlanmam, hem de öğretmen maaşının çok düşük olması sebebiyle mesleğimi bırakma kararı aldım. Şuan part time çalışmama rağmen öğretmenlikten daha yüksek gelir elde edebiliyorum.
Belki standart mesai saatlerinin altında çalışıyor olmam dediğiniz gibi “evde oturan eş” imajı çizmiştir eşimin gözünde… Neyse ki onun gözünde ne olduğumun artık benim için bir önemi kalmadı. Bir avukat ile anlaştım bile. Vakit ayırıp konu ile ilgilendiğiniz için ve bana cesaret verecek güzel bir yorumda bulunduğunuz için size teşekkür ederim.

X