Nasıl Çözerim?

Calcifer

Nirvana
Pro Üye
24 Ekim 2014
59.251
336.294
Merhaba hanımlar

Oğlum bu yıl 1. sınıfa başladı. Normalde ilk başladığı okul tam gündü bu yüzden bizimle çıkıyor babasıyla geri dönüyordu. Bazı sebeplerden okulu değiştirmek zorunda kaldık ve yarım gün eğitim veren bir okula kayıt ettirdik. Bu süreçte ikimizde çalıştığı için çocuğa kim bakacak durumu oldu. Bu konu hakkında oturulup konuşulmadı ve kendiliğinden konu şu şekilde bağlandı. Halası (30 yaş) haftada üç gün öğlene kadar bakıp okula bırakacak şeklinde. Kayınvalidem çalışıyor emeklisine bir kaç ayı kaldı. Kızı çalışmadığı için sen idare et ben zaten ayrılacağım demiş. Bu süreçte ikisinden de benim çocuğa bakma talebim olmadı.

Oğlum tek torun ve halasına, babaannesine ve dedesine aşırı düşkün. Birbirlerini çok severler. Onlarda kaldığında vs. arayıp müdahale etmem çünkü sonuna kadar güvenirim onlara.

Şimdi soruna gelelim. Son ayda görümcem her konuşmamızda oğlumu şikayet etmeye başladı ama şikayet olacak şeyler değil. yok çorba içmedi, yok beni dinlemedi. En şaşırdığım şikayeti de oyun oynarken hep o yeniyor ve ben bundan sıkılıyorum ben de yenmek istiyorum demesi oldu.
Çocuğun yüzüne karşı ben sana küstüm sen beni kırdın vs diyor.
En son eşimn sormuş nasıl diye başlamış ona da şikayet etmeye. O da kızmış ben sana şikayet sormuyorum çocuk nasıl dedim diye.

Son zamanlarda özel hayatındaki sıkıntılardan dolayı tahammülsüz olduğunu farkediyorum ve bu çocuğa yansıyor. Oturup konuştum ama anlamakta güçlük çekiyor mevcut ruh durumundan dolayı.

Bakıcı tutalım dersek babaanne işten çıkıp bakmak ister
Halaya para veriyoruz

Şimdi ben bu durumu nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
Bakıcı işine girsem kv işi bırakıp bakmak ister. Onu da ben istemiyorum kadının kaldı bir kaç ayı
O zaman kvye şikayetle gorumceyi. Bakici tutcam benim cocugum size agir mi geldi istemiyor musunuz diye drama cikar. Koca kadinin slk slk triplerini cekiyorsunuz.

En şaşırdığım şikayeti de oyun oynarken hep o yeniyor ve ben bundan sıkılıyorum ben de yenmek istiyorum demesi oldu.
30 yaşında da bunu demezsin ya :KK70: görümcenizle konuşun oğlunuzun daha çocuk olduğunun farkında değil sanırım. En olmadı kayınvalidenize söyleyin.

Merhaba hanımlar

Oğlum bu yıl 1. sınıfa başladı. Normalde ilk başladığı okul tam gündü bu yüzden bizimle çıkıyor babasıyla geri dönüyordu. Bazı sebeplerden okulu değiştirmek zorunda kaldık ve yarım gün eğitim veren bir okula kayıt ettirdik. Bu süreçte ikimizde çalıştığı için çocuğa kim bakacak durumu oldu. Bu konu hakkında oturulup konuşulmadı ve kendiliğinden konu şu şekilde bağlandı. Halası (30 yaş) haftada üç gün öğlene kadar bakıp okula bırakacak şeklinde. Kayınvalidem çalışıyor emeklisine bir kaç ayı kaldı. Kızı çalışmadığı için sen idare et ben zaten ayrılacağım demiş. Bu süreçte ikisinden de benim çocuğa bakma talebim olmadı.

Oğlum tek torun ve halasına, babaannesine ve dedesine aşırı düşkün. Birbirlerini çok severler. Onlarda kaldığında vs. arayıp müdahale etmem çünkü sonuna kadar güvenirim onlara.

Şimdi soruna gelelim. Son ayda görümcem her konuşmamızda oğlumu şikayet etmeye başladı ama şikayet olacak şeyler değil. yok çorba içmedi, yok beni dinlemedi. En şaşırdığım şikayeti de oyun oynarken hep o yeniyor ve ben bundan sıkılıyorum ben de yenmek istiyorum demesi oldu.
En son eşimn sormuş nasıl diye başlamış ona da şikayet etmeye. O da kızmış ben sana şikayet sormuyorum çocuk nasıl dedim diye.

Son zamanlarda özel hayatındaki sıkıntılardan dolayı tahammülsüz olduğunu farkediyorum ve bu çocuğa yansıyor. Oturup konuştum ama anlamakta güçlük çekiyor mevcut ruh durumundan dolayı.

30 yaşındaki bir kadın 6 yaşındaki çocuk beni yeniyor diye şikayette mi bulunuyor😐 görümcen harici ilgilenebilecek kendi ailenden birileri yok mu? Birkaç ay idare edebilecek birisi falan? Kaynanan emekli oluncaya kadar birisi ilgilenebilse çok iyi olur. Sen bir de kaynanan ile konuş. De görümcem böyle böyle diyor olmadı ben bir bakıcı ayarlayayım falan de.

İdare etmekten, he deyip geçmekten başka çare yok gibi şu an. Birkaç ay babaanne emekli olana kadar idare edeceksiniz.

İdare edemem davranışlarını çünkü hali hazırda bu çocuk psikolojik destek alıyor her hafta terapistte. Geldiğimizde on da anlatıyoruz neler yapmamız gerektiğini.
dediğim gibi bakmak zorunda değil çocuğuma bunu da söyledim bakmak zorunda değilsiniz diye

İşin içinden çıkamadığım için konu açtım. İdare etsem konu açmazdım ki

Olabilir ama kızını şikayet gibi algılar mı? Yoksa kızını bilip doğru mu anlar?

yok algılamaz. Onunla rahat konuşurum. eşimin ailesi ile genel olarak rahat konuşurum. birbirimizi yanlış anlamayız ama bu ara görümcem anlamamakta ısrar ediyor. Hani olayı kavrayamıyor. Durumun farkında ama zorlanıyor sanırım.
Dedim zorlanıyorsa bıraksın biz de başımızın çaresine bakalım. Eşim e diyor o zaman annem bakar kimseye bırakmaz çocuğu

Çok severim görümcemi o yüzden kıyamıyorum. Çocuk akıllı işte. KV arayıp söyleyeyim ben en iyisi. Gerçi annesini dinler mi bilmiyorum
Çocuk akıllıysa dinler😁 kaynanan otoriter bir kadın ise ona söyle, görümcen ile de konuş güzelce. Annen emekli olana kadar idare et falan de. Sen tanıyorsun görümceni ne tür konuşma etkili olursa ona göre bir dil seç konus

İdare edemem davranışlarını çünkü hali hazırda bu çocuk psikolojik destek alıyor her hafta terapistte. Geldiğimizde on da anlatıyoruz neler yapmamız gerektiğini.
dediğim gibi bakmak zorunda değil çocuğuma bunu da söyledim bakmak zorunda değilsiniz diye

İşin içinden çıkamadığım için konu açtım. İdare etsem konu açmazdım ki
Ama en uygun seçenek bakıcı. Ona da olmaz diyorsun. Bolca seçeneği olan bir durum değil ki. Maksimum 3 seçenek var. Ya görümce idare edilecek, ya bakıcı tutulacak ya da sen veya kayınvalide işi bırakacaksınız. Bunlardan başka çözüm yolu yok ki.

30 yaşındaki bir kadın 6 yaşındaki çocuk beni yeniyor diye şikayette mi bulunuyor😐 görümcen harici ilgilenebilecek kendi ailenden birileri yok mu? Birkaç ay idare edebilecek birisi falan? Kaynanan emekli oluncaya kadar birisi ilgilenebilse çok iyi olur. Sen bir de kaynanan ile konuş. De görümcem böyle böyle diyor olmadı ben bir bakıcı ayarlayayım falan de.

Baktığı 4 saat. 9 ile 13 arası. Anneme yakın değilim bir tek kv var burada. Annem tarafında olsam bu sorunu yaşamazdım

Merhaba hanımlar

Önce okurken şaka falan takılıyor sandım hep beni yeniyorsun bende yenmek istiyorum kısımlarında falan hani olur ya bugün yemeğini de yemedi annesi falan gibi .. bence bakıcıdan da ziyade bunu eşiniz ve görümceniz hep beraber otururken dile getirin sürekli şikayet halinde olursa çocuğunuzun onu sevmeyeceğini vakit geçirmek isteyemeyeceğini falan söyleyin calcim

X