Nasıl davranmalıyım deneyimli ablalarım yardımcı olun bana.

babam çok seviyor onu kabul edebileceği biri ailem için sorun olmaz ama çevremdekileri de ben takmam yani. onun korkusu sadece babama karşı mahçup olmak

Babanız onu çok seviyor olabilir ama insan olarak.. Damadı olarak düşündüğünde işler değişebilir. Yanlış anlamayın böyle olacaktır demiyorum sadece bunlar olan şeyler o yüzden olayın bu tarafını da göz önünde bulundurun.

Babanız onu çok seviyor olabilir ama insan olarak.. Damadı olarak düşündüğünde işler değişebilir. Yanlış anlamayın böyle olacaktır demiyorum sadece bunlar olan şeyler o yüzden olayın bu tarafını da göz önünde bulundurun.

niye mahcup olsunki kendinden emin değilmi

Selam sekerim,

Sanirim bu gecenlerdeki konunda bahsettigin kisi....ben genel bir yorum yapmak istiyorum. Simdi sekerim, sen 20 yasinda universiteli bir kizsin . Neden yasitlarinla ve yasitin erkeklerle beraber degilsin ? Yani etrafindaki flortlerin cogu universite icindedir , diger insanlar kampuste el ele gezerken, beraber arkadas grubuyla gezerken sen yapamayacaksin. Ben de 3. siniftayken calisan biriyle ciktim, aramaizdaki yas farki fazla degildi (3 yas) ama bence bana haksizlikti. Mesela gun icinde kampuste ogle yemegine gitmek isterim olmaz, dersten sonra arkadaslarimla takilmaya giderim, onu da cagirdigimda benim onlarin arasinda ne isim var der.

Bence bu durumda kendine hem yukardaki sebeplerden oturu, hem de yas farki ve evlenip bosanmis olmasi geregi haksizlik ediyorsun. Sen hayatin basinda gencecik bir kizsin, o basindan bir evlilik gecmis, cani yanmis, olgun bir erkek. O senin yasadigin el ele tutusma, ilk opusme vs vs. heyecanlarini yasayip unutali cok olmus, yani hayatta farkli yerlerdesiniz. Yas farki bir yana, hayatta farkli yerlerde olmaniz bence dusunulmesi gereken ilk sey.

Genel anlamda 30 yasindaki adamin 20 yasinda kizla ne isi var olarak dusunurum ben bu durumu. Uyanik erkekler genelde saf genc kizlara yonelirler, dikkatli ol tatlim, gozlerini dort ac.

Ote yandan anlattiklarina bakilirsa da ben adami biraz garip buldum zaten. Garip davraniyor.

Diyecegim sey cok dikkatli, dikkatle gozlem yap. Benim de hocaya asik olmuslugum vardir, hem de e$$ek kadarken 25 yasinda, hem de 2. tez danismanima :KK1: Adam benden 10 yas buyuktu, hikayeyi anlatsam roman olur :KK34: Bu olaydan sonra duygusal bosluga dusup yanlis kararlar verme. Ben buyuk bir bosluga kapilmistim cunku.

Her seyin guzel olmasini dilerim.

Son düzenleme:
bu benm için sorun değil kendisine de söyledim olablr ayrılmışlar ve bitmiş sonuçta

tatlım işte malasef sımdı sorun olmaz inan olacaktır :KK43::KK43:

dedğiğm gibi aslında şimdi konuşmak için yorum yapmak için çok erken sen biraz konus gidişata göre karar verirsin :)

sana mutluluklar hersey istediğin gibi gitsin inş.

Selam sekerim,

Sanirim bu gecenlerdeki konunda bahsettigin kisi....ben genel bir yorum yapmak istiyorum. Simdi sekerim, sen 20 yasinda universiteli bir kizsin . Neden yasitlarinla ve yasitin erkeklerle beraber degilsin ? Yani etrafindaki flortlerin cogu universite icindedir , diger insanlar kampuste el ele gezerken, beraber arkadas grubuyla gezerken sen yapamayacaksin. Ben de 3. siniftayken calisan biriyle ciktim, aramaizdaki yas farki fazla degildi (3 yas) ama bence bana haksizlikti. Mesela gun icinde kampuste ogle yemegine gitmek isterim olmaz, dersten sonra arkadaslarimla takilmaya giderim, onu da cagirdigimda benim onlarin arasinda ne isim var der.

Bence bu durumda kendine hem yukardaki sebeplerden oturu, hem de yas farki ve evlenip bosanmis olmasi geregi haksizlik ediyorsun. Sen hayatin basinda gencecik bir kizsin, o basindan bir evlilik gecmis, cani yanmis, olgun bir erkek. O senin yasadigin el ele tutusma, ilk opusme vs vs. heyecanlarini yasayip unutali cok olmus, yani hayatta farkli yerlerdesiniz. Yas farki bir yana, hayatta farkli yerlerde olmaniz bence dusunulmesi gereken ilk sey.

Genel anlamda 30 yasindaki adamin 20 yasinda kizla ne isi var olarak dusunurum ben bu durumu. Uyanik erkekler genelde saf genc kizlara yonelirler, dikkatli ol tatlim, gozlerini dort ac.

Ote yandan anlattiklarina bakilirsa da ben adami biraz garip buldum zaten. Garip davraniyor.

Diyecegim sey cok dikkatli, dikkatle gozlem yap. Benim de hocaya asik olmuslugum vardir, hem de e$$ek kadarken 25 yasinda, hem de 2. tez danismanima :KK1: Bu olaydan sonra duygusal bosluga dusup yanlis kararlar verme.

işte bu daha yorum falan yapmıyorumm coook ve cookkk haklısıınnn şöyle bir okudumda paylaşasım geldı bunu heryerdee :):)

Selam sekerim,

Diyecegim sey cok dikkatli, dikkatle gozlem yap. Benim de hocaya asik olmuslugum vardir, hem de e$$ek kadarken 25 yasinda, hem de 2. tez danismanima :KK1: Bu olaydan sonra duygusal bosluga dusup yanlis kararlar verme.

çok yoğun olmasına rağmen şu saatte şurdayım dediğimde gelebilecek biri arkadaşlarım seni tanıyor dediğimde ben onları tanımıyorum ama herkes beni tanımasına rağmen diyerek tanışmak istediğini belli edecek derecede surat asabilecek biri.30 yaşında evet ama çokda çocuksu bir yanı var. onu tanıyan herkes xx ciddi ol biraz oğlum yaşına göre davran diyebiliyorlar. asla duygusal bir boşluğun sonucu değil o hiç ummdgm br anda aşık oldğm kişi.

benim acayibime giden aynı ortamda iken siz birliktelik yaşamadan önce istediği gibi sarılabiliyordu ama şimdi daha dikkatli babanızın radarına girmemeye çalışıyor.
bence bu bir sinyal :KK30:

ayrıca babanız onu sevebilir ama sadece birey olarak. aynı şekilde sizin yanınızda damat adayı olarak bulundurduğunda işler değişebilir. birey olarak iyidir ama o açıdan farklıdır kaldı ki başından bir evlilik geçmiş. acabaları olur babanızın muhakkak...

yaş farkından ziyade.. o kişi evlilik yaşamış bazı şeyleri görmüş geçirmiş.. tabiri caizse hayatın çemberinden geçmiş. niye tertemiz bir kıza yaklaşıyor :44: niye hayata yeni adım atmaya başlayan birinin yanında yer almaya çalışıyor.:44:

iyi düşün...

benim acayibime giden aynı ortamda iken siz birliktelik yaşamadan önce istediği gibi sarılabiliyordu ama şimdi daha dikkatli babanızın radarına girmemeye çalışıyor.
bence bu bir sinyal :KK30:

ayrıca babanız onu sevebilir ama sadece birey olarak. aynı şekilde sizin yanınızda damat adayı olarak bulundurduğunda işler değişebilir. birey olarak iyidir ama o açıdan farklıdır kaldı ki başından bir evlilik geçmiş. acabaları olur babanızın muhakkak...

yaş farkından ziyade.. o kişi evlilik yaşamış bazı şeyleri görmüş geçirmiş.. tabiri caizse hayatın çemberinden geçmiş. niye tertemiz bir kıza yaklaşıyor :44: niye hayata yeni adım atmaya başlayan birinin yanında yer almaya çalışıyor.:44:

iyi düşün...

sinyal derken anlamadım. daha önce brbrmzn duygularından haberi yokken pot kırsada sorun olmazdı ama şimdi öyle dğil sevgiliyz ve farkettirmemek gerekiyor. belkide babamın aklından geçen damat adayıda odur çnkü çok adı geçiyor bizim evde. benim yanımda yeri her zaman vr sevdiğim adamın. ayrılıktan sonra hayatında sevmeye başladğı tek kız benim. yani bu süreç içerisinde hayatında bri olmamış

Son düzenleme:
sinyal derken anlamadım. daha önce brbrmzn duygularından haberi yokken pot kırsada sorun olmazdı ama şimdi öyle dğil sevgiliyz ve farkettirmemek gerekiyor. belkide babamın aklından geçen damat adayıda odur çnkü çok adı geçiyor bizim evde. benim yanımda yeri her zaman vr sevdiğim adamın. ayrılıktan sonra hayatında sevmeye başladğı tek kız benim. yani bu süreç içerisinde hayatında bri olmamış

bence siz şuan olduğunuzdan farklı hareket ediyorsanız asıl zaten farkettiriyorsunuzdur. ayrıca mutlaka bakışlarınızdan vs. ele verecek şeyler yapıyorsunuz.
Bence bu ailenizi de kandırmak oluyor bir yerde. madem eminsiniz onun duygularından nabız yoklamak için ailenize söyleseniz? X'in bana böyle böyle bir yaklaşımı var diye .:KK24:

evde adı geçmesi normal babanızın değer verdiği biri. aynı şeyi tekrar diyorum ama anlamak istemiyorsun sanırım.. o kişi babanın karşısına talip olarak çıkması farklı ..

Elif sen neden hiç yakın yaş grubuna odaklanmıyosun?
Ya hocan ya evlenmiş boşanmış 10 yaş büyük bi'adam.

Ben açıkcası hiç evlenmemiş insanların yine kendileri gibi başından hiç evlilik geçmemiş insanlarla evlenmelerini daha mantıklı buluyorum. (aşkı kenarda bırakacak olursak) Burda dolu örnek var eski eşleri kıskanan. Hadi onu da geçtim evlilikten beklentiler vs çok değişiyo başından böyle bi'deneyim geçince. Yaşlarınız 30 üstü olsa yine tamam ama sen daha 20 yaşındasın...

Sevgiliyken sarilmaya cekiniyorsa daha gecen konunda anlattigin, yaptigi el sakalari ve simdi arkadaskenki dedigin sarilmalar ne oluyordu?
Eski karisi isini bahane ederek cocuk aldirmis oyle mi? Bu da pat diye bu yuzden bosamis? Bu kadar basit yani cocuk aldirmak ve bosanmak.
Arkadasin cok guzel masumlari oynuyor.
Ben senin nerdeyse tum konularini biliyorum. Saf bir kiza benziyorsun. Kandirilmaya musaitsin. Hele ki hayatta birseyler yasamis 30 yasinda bir adam tarafindan... Kandiriliyor olabilirsin, dikkat et.
:KK14:

Elif sen neden hiç yakın yaş grubuna odaklanmıyosun?
Ya hocan ya evlenmiş boşanmış 10 yaş büyük bi'adam.

Ben açıkcası hiç evlenmemiş insanların yine kendileri gibi başından hiç evlilik geçmemiş insanlarla evlenmelerini daha mantıklı buluyorum. (aşkı kenarda bırakacak olursak) Burda dolu örnek var eski eşleri kıskanan. Hadi onu da geçtim evlilikten beklentiler vs çok değişiyo başından böyle bi'deneyim geçince. Yaşlarınız 30 üstü olsa yine tamam ama sen daha 20 yaşındasın...

Vallahi ben de tam bunu kirici olmadan nasil yazarim diye dusunuyordum.

Konu sahibesi arkadasim,, neden yasi buyuk insanla sana cazip geliyor? Olgunluk deme, cunku bu adamin cocuk gibi oldugundan bahsetmissin, zaten olgun bir insana da benzemiyor. Olgun bir yetiskin olsaydi, 20 yasindaki bir genc kizla ortak paydada bulusamazdi zaten.

Guzel kardesim, yasi buyuk ama kafasi genc insanlar yerine neden yasi yasina uygun, normal gencleri insanlari tercih etmiyorsun?

Vallahi ben de tam bunu kirici olmadan nasil yazarim diye dusunuyordum.

Konu sahibesi arkadasim,, neden yasi buyuk insanla sana cazip geliyor? Olgunluk deme, cunku bu adamin cocuk gibi oldugundan bahsetmissin, zaten olgun bir insana da benzemiyor. Olgun bir yetiskin olsaydi, 20 yasindaki bir genc kizla ortak paydada bulusamazdi zaten.

Guzel kardesim, yasi buyuk ama kafasi genc insanlar yerine neden yasi yasina uygun, normal gencleri insanlari tercih etmiyorsun?

İçimde tutamadım valla daha fazla sanki kasıtlı yaşları hep büyüklere bakıyo gibi sanki her yaşı büyük olan olgun oluyo.
Zaten Elif'in bi'süre kendi halinde kalması lazımdı eğer konuları karıştırmıyosam hoca konusu takıntı halindeydi artık "baktı güldü selam verdi" diye gidiyodu muhabbet. Oyüzden ne kadar acele karar o kadar hata.

Bence çok yanlış bi yoldasın . Sarılmaya bile utanıyo dediğin adam sonuçta zamanında neler yapmış .. Bebek bile yapmış yani . Ve günün birinde düşünceleri değişebilir karısına dönebilir sonuçta sevgisi biterek ayrılmamış onun yaptığı davranışı yanlş bulduğu için ayrılmış ve eminim ki ayrıldığında sevgi de btmediği için acı çekmiştir . Aradaki 10 yaş da çok fazla . Hem babanında tanıdığıysa nasıl ilk başta onun kızı yani böyle düşünmemem gerekiyo demişse bu fikrini sen bile ondan hoşlanıp belirtsen yine de biraz geri planda durmalı ve devam ettirmeliydi . Bence pek utangaç ve çekingen değil eğer öyle olsaydı bu kadar kolay sevgililk aşamasına gelmezdiniz . Daha geri planda durmalı duygularını biraz daha süre saklaması geerekirdi .. Hatta belli etmemye çalışsa bile sen anlamalıydın eğer böyle olsaydı çekingen olduğunu kabul ederdim . Yine de sen bilirsin . Nebiliym insan üniversite çağında evlenip boşanmış bi adamı kendine yakıştırmamalı kendisi gibi hiç evlnememiş kendisi gibi daha önce birşeyler yaşamamış birisi olsun ister hayatında . Hiç sonradan aklına gelmeyecekmi onun ilki olmayacaksın ve birşeyler yaşamaya başladığınzda ilk adımı attığınzda aklına hiç gelmeyecek mi onun ilki olmadığın ? Nebiliym ben olsam beni böyle şeyler üzer . Kaarşmdaki nasl benim ilkimse ben de onn ilki olmak isterim . Tamam kimseyi evlenip boşandı diye yargılayamayız sonuçta hayat bu kimse böyle olsun istemez kimse başına gelsin istemez . Ama insan ister istemez karşnsdakininde kendi özelliklerine daha uygun olmasını istiyo .

Son düzenleyen: Moderatör:
10 yaş fazla değil mi?Gerçekten anlaşabiliyor musunuz?Yani kişiden kişiye değişir ama benden 10 yaş büyük adamlar bana amca gibi geliyor.Bir de evlenip boşanmış olması problem değil aslında ama hayat tecrübeleriniz eşit düzeyde değil o yüzden ileride problem olabilir.

yaş farkının,evlenmiş boşanmış olmanın aşka-evliliğe engel olacağına inanmayanlardanım.bunu eşimi seçerek bizzat yaşamış bi insanım zaten.

ancaaaaak herkesin kaldırabileceği bi durumdan bahsetmiyoruz burada.seviyorum her ne olursa olsun kabulümdür sadece lafta kalacaksa hiç başlamayın bu ilişkiye.çünkü sizden hayat tecrübesi olarak 1 adım önde olan biriyle hayatı paylaşmak çok zor.gerçekten sıkı bi kişilik,sağlam bi sevgi ve fedakarlık gerektiren bi durum.her iki taraf içinde gereli özellikle fedakarlık kısmı.

Allaha şükür ben kendinden büyük ve evlenip boşanmış biriyle evlenip sorun yaşamayanlar tarafındayım.kendimi şanslı sayabilirim yani.ama bu herkesin böyle olacağı anlamına gelmediği için size devam edin yada etmeyin diyemeyeceğim.her ilişki kendine özgüdür çünkü.

sadece şunu tavsiye ederim üniversiteyi bitirene kadar ciddiyete bindirmeyin ve adamın her ayrıntısına dikkat edin.tanımaya çalışın.madem ortak tanıdıklarınız var size anlattıklarını çevresindekilerden teyit edin.kimbilir belki aradığınız kişi o yada sizi mutsuz edecek kişi.gözü kapalı dalmayın yani.

mutluluklar...

not:babanızın onu çok sevdiğini falanda unutun.kimse kızını daha önce evlilik yapmış bi adama vermek istemez.genel bi önyargıdır bu.yerine görede haklı bi önyargı....

X