Nasıl davranmalıyım deneyimli ablalarım yardımcı olun bana.

10 yaş fazla değil mi?Gerçekten anlaşabiliyor musunuz?Yani kişiden kişiye değişir ama benden 10 yaş büyük adamlar bana amca gibi geliyor.Bir de evlenip boşanmış olması problem değil aslında ama hayat tecrübeleriniz eşit düzeyde değil o yüzden ileride problem olabilir.

süper anlaşıyoruz bir sorun olmuyor .

yaş farkının,evlenmiş boşanmış olmanın aşka-evliliğe engel olacağına inanmayanlardanım.bunu eşimi seçerek bizzat yaşamış bi insanım zaten.

ancaaaaak herkesin kaldırabileceği bi durumdan bahsetmiyoruz burada.seviyorum her ne olursa olsun kabulümdür sadece lafta kalacaksa hiç başlamayın bu ilişkiye.çünkü sizden hayat tecrübesi olarak 1 adım önde olan biriyle hayatı paylaşmak çok zor.gerçekten sıkı bi kişilik,sağlam bi sevgi ve fedakarlık gerektiren bi durum.her iki taraf içinde gereli özellikle fedakarlık kısmı.

Allaha şükür ben kendinden büyük ve evlenip boşanmış biriyle evlenip sorun yaşamayanlar tarafındayım.kendimi şanslı sayabilirim yani.ama bu herkesin böyle olacağı anlamına gelmediği için size devam edin yada etmeyin diyemeyeceğim.her ilişki kendine özgüdür çünkü.

sadece şunu tavsiye ederim üniversiteyi bitirene kadar ciddiyete bindirmeyin ve adamın her ayrıntısına dikkat edin.tanımaya çalışın.madem ortak tanıdıklarınız var size anlattıklarını çevresindekilerden teyit edin.kimbilir belki aradığınız kişi o yada sizi mutsuz edecek kişi.gözü kapalı dalmayın yani.

mutluluklar...

not:babanızın onu çok sevdiğini falanda unutun.kimse kızını daha önce evlilik yapmış bi adama vermek istemez.genel bi önyargıdır bu.yerine görede haklı bi önyargı....

teşekür edrim beklediğim cevap bydu. zaten ciddiyete bindirmek için erken okulum var. her şeklde dediğim gibi kabulüm hç br şekilde onun önüne önceki yaşadıklarını koyupda canını sıkmam

ben hocana aşık olduğun konuyu da okumuştum.

okuduklarımdan anladığım sevilmeye çok ihtiyaç duyuyorsun. nereden en ufak sevgi belirtisi görsen kendini kaptırıyorsun gibi geldi.

demiyorum ki bu kişi seni sevmiyordur bilemeyiz. burada ne kadar anlatırsan anlat. iki kişi arasında olanları ancak onlar bilir.

bazen gözlerinin içi parlayarak birinin sana gözlerini ayırmadan bakması onun duygularını anlatmaya yeter ama buradan biz onu göremeyiz.

ama sen onun davranışlarını objektif yorumlayacak durumda mısın?

bence hayır. sen hem içinde bulunduğun boşluktan hem sevilmeye duyduğun ihtiyaç ve herkes gibi aşkı yaşama isteğinden ayrıca ona olan duygularından olayları olumlu yorumluyor olabilir misin?

bence ona, davranışlarına bir dış göz olarak bakmaya çalış. ayrıca neden yaşıtların değil demeden de geçemiyorum?

evet insan aşık olacağı kişileri seçemiyor. olmayacak bir yerde olmayacak bir kişiye de aşık olabilirsin ama senin genelde böyle oluyor anladığım kadarıyla.

bir de gerçekten evlenmiş boşanmış olması da zor bir durum.

benim diyeceğim kendini kaptırma. hata yapma. sonradan pişman olacağın şeyler yapma. mantıklı düşün.

Elif sen neden hiç yakın yaş grubuna odaklanmıyosun?
Ya hocan ya evlenmiş boşanmış 10 yaş büyük bi'adam.

Ben açıkcası hiç evlenmemiş insanların yine kendileri gibi başından hiç evlilik geçmemiş insanlarla evlenmelerini daha mantıklı buluyorum. (aşkı kenarda bırakacak olursak) Burda dolu örnek var eski eşleri kıskanan. Hadi onu da geçtim evlilikten beklentiler vs çok değişiyo başından böyle bi'deneyim geçince. Yaşlarınız 30 üstü olsa yine tamam ama sen daha 20 yaşındasın...

Bende aynen bu yoruma katiliyorum...

Anlamadım bişey var arkadaşım; bana sarılmaya utanıyor diyorsun ama arkadaşken şakalaşırdı sarılırdı diyorsun daha cok yeni çıkıyoruz ondan oncesinde sarılıyordu şaka yapıyordu vs vs demişsin bir önceki konunda 29 ekimde tanıstıgını yazmıssın bu adamla, ne ara arkadas oldunuz da ne ara sevgili oldunuz çok garip. Tek söyleyeceğim şey 20 yaşındaki biri için çok çabuk ve cesur kararlar alıyorsun yanlış bir yoldasın bence. Soruna gelince bence baban karşı çıkacaktır evinizde adamın adının geçmesi onu damat olarak istediği anlamına gelmez kimse kızını evlenip boşanmış bir adamla evlendirmek istemez artı yaş farkınız da var.

çok yeni bir ilşkim var. burda defalarca hocama aşık olduğumu yazmıştım ama şuan hayatıma giren adam onu kesinlikle unutturdu bana seviyeli bir ilşkmiz var seviyorum seviliyorum bunun farkındayım. gayette nezih bir ortamda tanıştık resmi ciddi br ortam yani. her toplanmada babamın ve byklermizin oldğu br ortam işte o şekilde herkesten gizli çıkmaya başladık sevgilim daha önce evlenip ayrılmış eşinden sebebi ise kadının habersizce bebek aldırması işini ön plana koyarak . benden öncede zaten diğer insanlara karşı ön yargılıymış. hani derler ya gülümseyen insanlar çok acı taşır içinde diye buda öyleymiş. bir şekilde biz bununla konuşarak ben her şekilde kabulüm oldğnu söyleyerek çıkmaya başladık. başlarda en büyük korkusu beni üzmek ve ilerde evliliğinin önüme çıkması canımın yanması olduğunu ve babamı sevdiğini ona hiç bir şekilde mahcup olmak istemediğini söyledi. daha sonra zaten oda bana ilgi duyduğunu hatta ilk tanıştığımız gün kendine çok tatlı br kız ama oğlum kendine gel xx abinin kızı o dediğini tabularını karamsarlıklarını benimle yıkmaya başladığını söylüyor yanımdayken her ne kadar uğraşsada benimle çok çekingen davranıyor. utangaç bir şekilde sarılmak istediğinde sarılmaktan utanan biri. ama ara sıra karamsar ve içe kapanık davranıyor. çokda yoğun br çalışma hayatı var. o halde bana zaman ayırıp mesaj atıyor. özlediğini sevdiğini söylüyor. ben ne yapsamda destek olsam ona. önceki evliliğinin sorun olmayacağını hssettirsem ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım ? mutlu olsun yüzü gülsün onun.ne yapacğm hiç blmyrm bazen çok mutlu neşeli romantik bazen çok karamsar bende üzülüyorum bu haline. kendine karşı bir güvensizliği var. çevresindki insanlara mutsuzluk vereceğini düşünüyor.

Bunu duymak hoşunuza gitmeyecek...:KK8:

Ama bu adam sizi sevmiyor.:KK12::KK34: Ne sarılması bu kadar kısa sürede ?

Gerçi ilk günden saçınızla başınızla oynayan birinin bunu yapması gayet normal.

Yol yakınken vazgeçin bence.

güzelim kendine niye yazık ediyosun yahu
genceciksin, yaşıtlarınla takıl eğlen. daha şimdiden bu tarz sorumluluklara girme
sen sanıyo musun ki sen onu mutlu edince her şey güllük gülistanlık olucak
bi kere baban bu ilişkiye onay vermez, sorun 1
2. si eski eş bi yerlerden fırlıcak, sorun 2
bunlar sadece dışardan sorunlar. bi de kendinize ait sorunlar çıkıcak. kız 30 erkek 40 olsa tamam, ama kız 20 erkek 30 olunca anlaşamazsınız. ikinizin de hayata bakış açısı şu an çok farklı.
yaşıt birilerini bulup, hayata aynı açıdan bakıp, birlikte büyüyüp, birlikte tecrübe sahibi olmak varken, neden böyle bir yükün altına giresin ki?
ayrıca sarılmak fln iyi hoş şeyler de zaten yeni bi ilişkim var diyosun. adam eğer gerçekten utanıyosa helal olsun ona. ama senin ona sarılmasını istemen, daha ilişkinin en başındayken çok saçma. ben şahsen daha ilişkimin başında bana sarılan birini istemezdim. hatta sarılırsa onun hakkında başka şeyler düşünürdüm.

ben 20 yaşındayım o 30

Arkadaşım bir önceki konunu okumuştum, yaşı ile 28 demisin galiba karşındaki bey için şimdi ise 30 demişsin ne çabuk 2 yaş birden büyüdü,yanlışım varsa düzelt seni kırmak için sormuyorum bilesin :) herkesin mutlu olmasını isterim.

Arkadaşım bir önceki konunu okumuştum, yaşı ile 28 demisin galiba karşındaki bey için şimdi ise 30 demişsin ne çabuk 2 yaş birden büyüdü,yanlışım varsa düzelt seni kırmak için sormuyorum bilesin :) herkesin mutlu olmasını isterim.

o zaman tam net yaşını blmyrdm o yzden 28lerinde dedim. zaten bz tanıştğmzda 29du

çok yeni bir ilşkim var. burda defalarca hocama aşık olduğumu yazmıştım ama şuan hayatıma giren adam onu kesinlikle unutturdu bana seviyeli bir ilşkmiz var seviyorum seviliyorum bunun farkındayım. gayette nezih bir ortamda tanıştık resmi ciddi br ortam yani. her toplanmada babamın ve byklermizin oldğu br ortam işte o şekilde herkesten gizli çıkmaya başladık sevgilim daha önce evlenip ayrılmış eşinden sebebi ise kadının habersizce bebek aldırması işini ön plana koyarak . benden öncede zaten diğer insanlara karşı ön yargılıymış. hani derler ya gülümseyen insanlar çok acı taşır içinde diye buda öyleymiş. bir şekilde biz bununla konuşarak ben her şekilde kabulüm oldğnu söyleyerek çıkmaya başladık. başlarda en büyük korkusu beni üzmek ve ilerde evliliğinin önüme çıkması canımın yanması olduğunu ve babamı sevdiğini ona hiç bir şekilde mahcup olmak istemediğini söyledi. daha sonra zaten oda bana ilgi duyduğunu hatta ilk tanıştığımız gün kendine çok tatlı br kız ama oğlum kendine gel xx abinin kızı o dediğini tabularını karamsarlıklarını benimle yıkmaya başladığını söylüyor yanımdayken her ne kadar uğraşsada benimle çok çekingen davranıyor. utangaç bir şekilde sarılmak istediğinde sarılmaktan utanan biri. ama ara sıra karamsar ve içe kapanık davranıyor. çokda yoğun br çalışma hayatı var. o halde bana zaman ayırıp mesaj atıyor. özlediğini sevdiğini söylüyor. ben ne yapsamda destek olsam ona. önceki evliliğinin sorun olmayacağını hssettirsem ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım ? mutlu olsun yüzü gülsün onun.ne yapacğm hiç blmyrm bazen çok mutlu neşeli romantik bazen çok karamsar bende üzülüyorum bu haline. kendine karşı bir güvensizliği var. çevresindki insanlara mutsuzluk vereceğini düşünüyor.

seni seviyorsa yanında mutlu olur zaten. hiç bir şey yapmana gerek yok. erkek mutlu edilmeye uğraşılmaz.

Konuyu takip ediyorum yazmayayım yazmayayım diyorum ama dayanamıyorum.Ama bu yazdıklarımı sakın yanlış anlama ben sadece tarafsız görüşümü yazacağım yani sana karşı ya da erkek arkadaşına karşı bir tutumum yok.Bunu bilesin..

Öncelikle 30 yasında evlenip boşanmış bir adamın 20 yaşındaki bir kıza bakmasını ben masum karşılayamıyorum...Bilmiyorum istisnalar vardır tabii.Genel olarak konusuyorum.Sonra sen zaten kararını vermişsin ve biz ne söylersek söyleyelim seni etkilemeyecegiz.Bunu sana katılanların yorumuna verdiğin cevaptan anladım..

Genceciksin.Hiçbir şeyi yaşamamıssın.Ve sen o adamın hayatında ikinci kadın olacaksın...O senin ilkinken.Bu bana çok koyardı açıkçası.Hep düşünürdüm.Eşine de böyle davranıyor muydu? Bunu yapıyor muydu?Böyle bakıyor muydu gibi...Ben senin yaşadığına şu an aşk diyemeyeceğim...Aşk çok farklı bir duygu öyle hemencecik olmaz.Hoşlanmışsındır.Ve boşluktaydın eski konularından çıkardım bunu.O adam da senle ilgilenince tüm duygularını ona verdin ona aşık olduğunu zannediyorsun şu an.İlerde kurdugun bu pembe hayallerden çıkıp gerçekleri göreceksin.Ve inşallah o zaman çok geç olmaz.Aile konusuna hiç girmeyeceğim.Arkadaşların dediği gibi hiçbir baba daha önce evlenip boşanmış bir damat istemez..

Sana sadece şunu tavsiye edeceğim:Empati yap.Senin yerinde bir başkası bunları yaşasaydı ne düşünürdün.Ona ne derdin..Ama tamamen tarafsız ol..

İnşallah mutluluğu yakalarsın...:KK16:

X