Nasıl Hamile Kaldım?

MonalisaSmile

sɹǝʇnqıqpunloʎʎǝs&#6
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2010
3.653
23
Arkadaşlar merhabalar,

Ben hamile kalmamla ilgili bazı şeyleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Aslında çok da emin değilim, çünkü kimseyi yanlış yönlendirmek veya boş yere umutlandırmak istemem. Ama ben hamile kalmayı denediğim dönemde bu ufak tefek yöntemleri uygularken, eğer işe yararsa bir topik açıp hepsini paylaşacağıma yemin etmiştim. Bu yüzden de kendimi mecbur hissediyorum. Gerçi burada yazacağım herşey, diğer topiklerde zaten konuşulan, herkesin bildiği şeyler..

Öncelikle hikayemden biraz bahsetmek istiyorum. Ben 16 aylık evliyim. Ağustos ayından beri de bebek istiyoruz. Allah'ım kasım ayında nasip etti çok şükür.:nazar: Her halde yıllar boyu izlediğimiz türk filmlerinin etkisiyle ben de çoğu genç kadın gibi ilk korunmasız ilişkide hamile kalacağımı sanırdım. Bu yüzden 1 sene boyunca sıkı sıkı korunduk. Ağustos ayında ilk defa korunmasız beraber olduğumuzda ben kesin hamile olduğuma inandım. Bir gün kırmızılar ansızın çıkıp geldiğinde yaşadığım hayal kırıklığını anlatmama gerek yok sanırım. Ramazan ayıydı, fazla çalışamadık diye kendimizi avuttuk devam ettik. Eylül ayında hayatımda başıma gelmemiş bişey geldi. 4 gün adetim gecikti. Bana göre imkansız bişeydi ve kesin hamileydim. Sabrettim sabrettim, 4. gün eşime söyledim. Birlikte umutlandık. O sabah saat 5'te kırmızılar geldi. Saatlerce ağladım. Eşim de üzüldü. Dedim ki hayatta olmaz dediğim şey başıma geldi daha ne olabilir. Ertesi ay, bu forumda okuduğum tüm hamilelik belirtilerini yaşadım. Yerleşme kanamasına kadar. Ve yine kırmızılar...

Sonraki ay birşeyler yapmaya karar verdim. İnternette araştırdım. önce incir kürünü keşfettim. Yumurtaların büyümesi için. Daha sonra da bal-çörek otu-tarçın kürü, bu da büyüyen yumurtaların çatlaması için. (Tabi bunları iyi araştırmak-tartmak lazım. örneğin sizin enfeksiyonunuz varsa yumurta büyüse de hamile kalma şansı düşük çünkü enfeksiyon spermlerin yaşamasını engeller. Öncelikle bunun için tedavi olmalısınız. Ya da pcos varsa bildiğim kadarıyla incir kürü daha kötü yapabilir. Pcos için soğan kürü öneriliyor. Dediğim gibi internette okuduğumuz herşeyi kendi mantık süzgecimizden geçirmeliyiz.) Bir de unutmadan adetimden sonra yumurtlama gününe kadar akşamları ayaklarıma sıcak su torbası koydum. Direkt karnınızın üstüne koymayın. Bir de eşime her akşam bir kaşık keçi boynuzu pekmezi yedirdim.

Tabi bu arada jinekolojik muayenemi de oldum. Sonuçta doğal yollarla başa çıkamayacağım sorunlarım da olabilirdi ama yokmuş çok şükür. Bu da beni oldukça rahatlattı diyebilirim.

Bütün bunların yanında çok önemli bir hata yaptığımı keşfettim. Stresin hamile kalmaya engel olduğunu sizler de illaki okumuşsunuzdur bir yerlerde. Herkes pozitif düşünmek gerektiğinden bahseder. Ama nasıl olcağını kimse söylemez. Ben şunu anladım ki topiklerde hamile kalamayanları okudukça ben de strese giriyorum, içimde git gide ya hiç bir zaman çocuğum olmazsa diye bir korku büyüyor. Ben de dedim ki, madem düşüncelerimi değiştiremiyorum, okuduklarımı değiştireyim. Adet günlerimden, yumurtlama günlerime kadar forumda sadece 'ben hamileyim' başlığı altındaki topikleri okudum. Zor günler atlatıp sonunda hamile kalanları, çoktan kucaklarına bebeklerini alanları okudukça moral buldum. 'Neden olmasın, herkesin oluyor benim de olur Allah'ın izniyle' diye düşünmeye başladım.
Ayrıca (herkes olmayabilir ama ben inançlı bir insanım) sürekli Kenz-ül Arş duasını okuyup dua ettim.

Not: Bu incir kürü ve bal-çörekotu-tarçın kürlerinin işe yaradığına neden inandığıma da açıklık getirmeye çalışayım. Benim adet döngüm 28 gündür. Şimdiye kadar hiç şaşmadı. Ekimin 22'sinde adet oldum. 6 gün sürer. 5. günü bu kürleri uygulamaya başladım. 7. gün iki günde bir çalışmalara başladık. Yani 28 ekim- 30 ekim- 1 kasım. 2 kasımda da doktora muayene olmaya gittim. Normalde 4 kasım gibi yumurtlamam olması gerekiyordu ben de o nedenle doktora yumurta görünüyor mu diye sordum. Bana yumurta yok dedi. 2 gün sonra yumurtlama günüm ama benim dedim. Olabilir, her ay yumurtlama olmak zorunda değil dedi. Biz de yumurta yok diye çalışmaları bıraktık. Halbuki benim yumurtam çoktan çatlamış. Çünkü ben bu siklusta hamile kaldım. Ama o kadar inançlı bi insanım ki dr. öyle dediğinde bile yumurta çoktan çatladığı için göremediğine inanıyordum. Tahmin ettiğim tarih de 31 ekimdi. Bu nedenle adet günüm 19 kasım olmasına rağmen ben yumurtlama gününden 14 gün sonra yani 13 kasımda evde test yaptım. Ve sonuç pozitif çıktı.:nazar:

Sevgili arkadaşlar, eğer bir kişinin bile bu mutluluğu yaşamasına vesile olabilirsem çok çok mutlu olurum. Allah'ım kimseyi evlat hasretiyle sınamasın. Siz de bize dua edin de bu süreci sorunsuz atlatabilelim.

Arkadaşlar merhabalar,

Ben hamile kalmamla ilgili bazı şeyleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Aslında çok da emin değilim, çünkü kimseyi yanlış yönlendirmek veya boş yere umutlandırmak istemem. Ama ben hamile kalmayı denediğim dönemde bu ufak tefek yöntemleri uygularken, eğer işe yararsa bir topik açıp hepsini paylaşacağıma yemin etmiştim. Bu yüzden de kendimi mecbur hissediyorum. Gerçi burada yazacağım herşey, diğer topiklerde zaten konuşulan, herkesin bildiği şeyler..

Öncelikle hikayemden biraz bahsetmek istiyorum. Ben 16 aylık evliyim. Ağustos ayından beri de bebek istiyoruz. Allah'ım kasım ayında nasip etti çok şükür.:nazar: Her halde yıllar boyu izlediğimiz türk filmlerinin etkisiyle ben de çoğu genç kadın gibi ilk korunmasız ilişkide hamile kalacağımı sanırdım. Bu yüzden 1 sene boyunca sıkı sıkı korunduk. Ağustos ayında ilk defa korunmasız beraber olduğumuzda ben kesin hamile olduğuma inandım. Bir gün kırmızılar ansızın çıkıp geldiğinde yaşadığım hayal kırıklığını anlatmama gerek yok sanırım. Ramazan ayıydı, fazla çalışamadık diye kendimizi avuttuk devam ettik. Eylül ayında hayatımda başıma gelmemiş bişey geldi. 4 gün adetim gecikti. Bana göre imkansız bişeydi ve kesin hamileydim. Sabrettim sabrettim, 4. gün eşime söyledim. Birlikte umutlandık. O sabah saat 5'te kırmızılar geldi. Saatlerce ağladım. Eşim de üzüldü. Dedim ki hayatta olmaz dediğim şey başıma geldi daha ne olabilir. Ertesi ay, bu forumda okuduğum tüm hamilelik belirtilerini yaşadım. Yerleşme kanamasına kadar. Ve yine kırmızılar...

Sonraki ay birşeyler yapmaya karar verdim. İnternette araştırdım. önce incir kürünü keşfettim. Yumurtaların büyümesi için. Daha sonra da bal-çörek otu-tarçın kürü, bu da büyüyen yumurtaların çatlaması için. (Tabi bunları iyi araştırmak-tartmak lazım. örneğin sizin enfeksiyonunuz varsa yumurta büyüse de hamile kalma şansı düşük çünkü enfeksiyon spermlerin yaşamasını engeller. Öncelikle bunun için tedavi olmalısınız. Ya da pcos varsa bildiğim kadarıyla incir kürü daha kötü yapabilir. Pcos için soğan kürü öneriliyor. Dediğim gibi internette okuduğumuz herşeyi kendi mantık süzgecimizden geçirmeliyiz.) Bir de unutmadan adetimden sonra yumurtlama gününe kadar akşamları ayaklarıma sıcak su torbası koydum. Direkt karnınızın üstüne koymayın. Bir de eşime her akşam bir kaşık keçi boynuzu pekmezi yedirdim.

Tabi bu arada jinekolojik muayenemi de oldum. Sonuçta doğal yollarla başa çıkamayacağım sorunlarım da olabilirdi ama yokmuş çok şükür. Bu da beni oldukça rahatlattı diyebilirim.

Bütün bunların yanında çok önemli bir hata yaptığımı keşfettim. Stresin hamile kalmaya engel olduğunu sizler de illaki okumuşsunuzdur bir yerlerde. Herkes pozitif düşünmek gerektiğinden bahseder. Ama nasıl olcağını kimse söylemez. Ben şunu anladım ki topiklerde hamile kalamayanları okudukça ben de strese giriyorum, içimde git gide ya hiç bir zaman çocuğum olmazsa diye bir korku büyüyor. Ben de dedim ki, madem düşüncelerimi değiştiremiyorum, okuduklarımı değiştireyim. Adet günlerimden, yumurtlama günlerime kadar forumda sadece 'ben hamileyim' başlığı altındaki topikleri okudum. Zor günler atlatıp sonunda hamile kalanları, çoktan kucaklarına bebeklerini alanları okudukça moral buldum. 'Neden olmasın, herkesin oluyor benim de olur Allah'ın izniyle' diye düşünmeye başladım.
Ayrıca (herkes olmayabilir ama ben inançlı bir insanım) sürekli Kenz-ül Arş duasını okuyup dua ettim.

Not: Bu incir kürü ve bal-çörekotu-tarçın kürlerinin işe yaradığına neden inandığıma da açıklık getirmeye çalışayım. Benim adet döngüm 28 gündür. Şimdiye kadar hiç şaşmadı. Ekimin 22'sinde adet oldum. 6 gün sürer. 5. günü bu kürleri uygulamaya başladım. 7. gün iki günde bir çalışmalara başladık. Yani 28 ekim- 30 ekim- 1 kasım. 2 kasımda da doktora muayene olmaya gittim. Normalde 4 kasım gibi yumurtlamam olması gerekiyordu ben de o nedenle doktora yumurta görünüyor mu diye sordum. Bana yumurta yok dedi. 2 gün sonra yumurtlama günüm ama benim dedim. Olabilir, her ay yumurtlama olmak zorunda değil dedi. Biz de yumurta yok diye çalışmaları bıraktık. Halbuki benim yumurtam çoktan çatlamış. Çünkü ben bu siklusta hamile kaldım. Ama o kadar inançlı bi insanım ki dr. öyle dediğinde bile yumurta çoktan çatladığı için göremediğine inanıyordum. Tahmin ettiğim tarih de 31 ekimdi. Bu nedenle adet günüm 19 kasım olmasına rağmen ben yumurtlama gününden 14 gün sonra yani 13 kasımda evde test yaptım. Ve sonuç pozitif çıktı.:nazar:

Sevgili arkadaşlar, eğer bir kişinin bile bu mutluluğu yaşamasına vesile olabilirsem çok çok mutlu olurum. Allah'ım kimseyi evlat hasretiyle sınamasın. Siz de bize dua edin de bu süreci sorunsuz atlatabilelim.

canım benim çok güzel anlatmışsın.allah tamamına erdirsin sağlıklı nur topu gib bir bebek kucağına almayı nasip etsin.evet hep diyorlar burada fazla umursmadığın üstüne düşmediğin ayda hamile kalabilirsin diye.bana bunu bişr arkadaşım da söylemişti.çocuk için kesinlikle yapma dedi.ben de kendimden bahsetmek isterim biraz sana.ben de bundan 3 ay önce dr a gittim.bir profösördü.kontrolüm çok ii geçti.sorun yok dedi.hormonlar fln normasl yani.kafaya takma ve kesinlikle stres yapma dedi.moral verdi.ama ben her ay stres yapıyorum.aklım hep onda.bu ay da biş sorunum var benim.yumurtlama dönemindeyim şuan ben ve kasık göğüs ağrısı bir de yumurta akı kıvamlı akıntıyla karışık lekelenmem var.çamaşırıma bulaşmıyor ama tuvalet kağıdına silince bulaşıyo.bende 1-2 sene önce de olmuştu böyle.dr yumurtlama kanaması demişti.16 aylık evliyim ve ilk defa oluyo böyle bişey.ben de 6 aydır uğraşıyorum çocuk için.bir kaç ddaha olmazsa tekrar dr yolları görünüyor.bakalı m.çok istiyorum.allah bana da bir evlat bnasip etsin. dua eder misin bana:KK43:(

hep dua ediyorum canım. yumurta akı akıntı yumurtlama dönemini gösteriyor ama lekelenmenin anlamını bilmiyorum gerçekten. ben stresten de ziyade düşünce gücüne inanıyorum. düşüncelerimizle vücudumuzu şartlandırıyoruz. benim çocuk istememe rağmen çeşitli korkularım vardı. ben nasıl anne olcam, eşim nasıl baba olcak, zaman çok kötü bu dünyaya çocuk getirmeli miyiz gibi düşüncelerim vardı. öncelikle kendim emin değildim bebek istediğimden. eğer senin de böyle çekincelerin varsa süreci geciktiriyor olabilirsin. sonuçta stres yapmamak pek mümkün değil onun için beynini olumsuz düşüncelerden arındırıp olumlu düşünmeye çalış. inşallah Allah'ım sana da nasip eder bir an önce.

hayırlı olsun :nazar:

hiç şaşmazdı adetim demişsiniz amabirkere şaşmıs

öle yazmıssınız:KK34:

onu vurgulamaya çalışmıştım zaten. hayatım boyunca bi kere bile şaşmayan adetim hamileyim diye düşünmeye başlayınca 4 gün gecikti. ben de boş yere umutlandım.

o duayı yazar mısnız
ayrıca sizn erken olmuş 4 ay normal zaten
bazılarının gerçekten zor oluyor benim 1 yıl 4 aydır olmadı adaetim de 4 gün geçti
testlerin iksinde de negatif çıktı :)
güzel düşünüyoruz stres yapmıyoruz ama bir süre sonra stres mevcbur oluyor
ilk 6 ay ben de rahattım
ama sonraa...

o duayı yazar mısnız
ayrıca sizn erken olmuş 4 ay normal zaten
bazılarının gerçekten zor oluyor benim 1 yıl 4 aydır olmadı adaetim de 4 gün geçti
testlerin iksinde de negatif çıktı :)
güzel düşünüyoruz stres yapmıyoruz ama bir süre sonra stres mevcbur oluyor
ilk 6 ay ben de rahattım
ama sonraa...

doğru söylüyorsunuz şükürler olsun ki çok beklemedim. ama ben karakter olarak stresli bi insanım. 2. aydan itibaren başlamıştım stres yapmaya. Allah'ım size de nasip eder inşallah en kısa zamanda. dua şöyle;(google da aratırsanız anlamını da okuyabilirsiniz.)

Bismillahirrahmanirrahim

La ilahe illellahül melikül hakkul mübin.

La ilahe illellahül hakemül adlül *****.

Rabbüna ve rabbü abainel evvelin.

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimin.

La ilahe illellahü vehdehu la serike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yümitü ve hüve hayyül la yemutü ebeden biyedihil hayru veileyhil masiru ve hüve ala küllü sey´in kadir.

La ilahe illellahü sükran li ni´metih.

La ilahe illellahü ikaran bi rububiyyetih.

Ve sübhanellahi tenzihen li azametih..

Es´elükellahümme bi hakkismikel mektubi ala cenahi cibrile aleyke ya rab.

Ve bihakkismikel mektubi ala cenatubi ala cenahi cibrile aleyke ya rab.

Ve bihakkismikel mektubi ala cenahi mikaile aleyke ya rab.

Ve bihakkismikel mektubi ala cebheti israfile aleyke ya rab:

Ve bihakkismikel mektubi ala keffi azraile aleyke ya rab.

Ve bi hakkismikellezi semmeyte bihi münkeran ve nekiran aleyke ya rab.

Ve bihakkismike ve esrari ibadike aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi temme bihil islamü aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi telekkahü ademü lemma hebeta minel cenneti fe nadake fe lebbeyte düaehü aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi sitü aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi kavveyte bihi hameletel arsi aleyke ya rab.

Ve bihakkismikelmektubi fittevrati vel incili vezzeburi vel fürkani aleyke ya rab.

Ve bihakkismikeila münteha rahmetike ala ibadike aleyke ya rab.

Ve bihakki temami kelamike aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi ibrahimü fecealtennara aleyhi berden ve selamen aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi ismailü fe necceytehü minezzebhi aleyke ya rab.

Ve bihakkismikllezi nadake bihi hudü aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi deake bihi ya´kubü fe ra.dedte aleyhi basarahu yusufe aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi davüdü fe cealtehü halifeten fil ardi ve elente lehül hadide fi yedihi aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi deake bihi süleymanü fe a´taytehül mülke fil ardi aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi eyyubü fe necceytehu minel gammillezi kane fihi aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi isebnü meryeme fe ahyeyte lehül mevta aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi musa lemma hatabeke aletturi aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadetke bihi asiyetümraetü fir´avne fe razaktehel cennete aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi benu israfile lemma cavezulbahra aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihil hidiru lemma mesa alel mai aleyke ya rab.

Ve Bihakkismikellezi nadake bihi muhammedün sallallahü aleyhi ve selleme yevmel gari fe necceytehu aleyke ya rab.

Inneke entel kerimül kebiru.

Hasbünellahü ve ni´mel vekil.

Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.

Ve sallallahü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi vesellem

Son düzenleme:
doğru söylüyorsunuz şükürler olsun ki çok beklemedim. ama ben karakter olarak stresli bi insanım. 2. aydan itibaren başlamıştım stres yapmaya. Allah'ım size de nasip eder inşallah en kısa zamanda. dua şöyle;(google da aratırsanız anlamını da okuyabilirsiniz.)

Bismillahirrahmanirrahim

La ilahe illellahül melikül hakkul mübin.

La ilahe illellahül hakemül adlül *****.

Rabbüna ve rabbü abainel evvelin.

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimin.

La ilahe illellahü vehdehu la serike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yümitü ve hüve hayyül la yemutü ebeden biyedihil hayru veileyhil masiru ve hüve ala küllü sey´in kadir.

La ilahe illellahü sükran li ni´metih.

La ilahe illellahü ikaran bi rububiyyetih.

Ve sübhanellahi tenzihen li azametih..

Es´elükellahümme bi hakkismikel mektubi ala cenahi cibrile aleyke ya rab.

Ve bihakkismikel mektubi ala cenatubi ala cenahi cibrile aleyke ya rab.

Ve bihakkismikel mektubi ala cenahi mikaile aleyke ya rab.

Ve bihakkismikel mektubi ala cebheti israfile aleyke ya rab:

Ve bihakkismikel mektubi ala keffi azraile aleyke ya rab.

Ve bi hakkismikellezi semmeyte bihi münkeran ve nekiran aleyke ya rab.

Ve bihakkismike ve esrari ibadike aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi temme bihil islamü aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi telekkahü ademü lemma hebeta minel cenneti fe nadake fe lebbeyte düaehü aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi sitü aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi kavveyte bihi hameletel arsi aleyke ya rab.

Ve bihakkismikelmektubi fittevrati vel incili vezzeburi vel fürkani aleyke ya rab.

Ve bihakkismikeila münteha rahmetike ala ibadike aleyke ya rab.

Ve bihakki temami kelamike aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi ibrahimü fecealtennara aleyhi berden ve selamen aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi ismailü fe necceytehü minezzebhi aleyke ya rab.

Ve bihakkismikllezi nadake bihi hudü aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi deake bihi ya´kubü fe ra.dedte aleyhi basarahu yusufe aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi davüdü fe cealtehü halifeten fil ardi ve elente lehül hadide fi yedihi aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi deake bihi süleymanü fe a´taytehül mülke fil ardi aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi eyyubü fe necceytehu minel gammillezi kane fihi aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi isebnü meryeme fe ahyeyte lehül mevta aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi musa lemma hatabeke aletturi aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadetke bihi asiyetümraetü fir´avne fe razaktehel cennete aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihi benu israfile lemma cavezulbahra aleyke ya rab.

Ve bihakkismikellezi nadake bihil hidiru lemma mesa alel mai aleyke ya rab.

Ve Bihakkismikellezi nadake bihi muhammedün sallallahü aleyhi ve selleme yevmel gari fe necceytehu aleyke ya rab.

Inneke entel kerimül kebiru.

Hasbünellahü ve ni´mel vekil.

Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.

Ve sallallahü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi vesellem

canım ne duası bu...adı ne duanın?

canım ne duası bu...adı ne duanın?

adı kenz-ül arş duası canım

KENZÜL ARŞ DUASI ve FAZİLETİ VE TÜRKÇE OKUNUŞU

Peygamberimiz Hz. Muhammed(s.a.v)den rivayet edilmiştir.Şöyle buyuruyor……

-Cebrail bana dediki:“Ey Muhammed,kim ömründe bir kere bu duayı okursa,Allah´u Teala onu,kıyamet gününde yüzü ayın ondördü gibi parlak haşreder.

Hatta bütün insanlar onu,bir peygamber veya melek sanırlar.

Ben ve sen onun kabrinin üzerinde dururuz.

Ona hesapsız ve azapsız,üzerine binip Cennete girmesi için Cennetten bir Burak getirilir.

Sırat köprüsünden şimsek gibi geçer.

Onun günahı denizlerden suyundan,yağmurların damlasından,ağaçların yapraklarından,kumların adedinden,taşlardan daha fazla olsa bile,kendisine kabul olunmuş(nafile)hac ve bin umre sevabı yazar.

Korkan kimse olursa,Allah onu onu korktuğundan emin kılar.

Susayan kimse okursa,Allah onun susuzluğunu giderir.

Aç olan okursa,giyindirir,hasta okursa şifa verir,hastanın üzerine okunursa,hastalığından kurtulur,dünya ve yahut ahiret ihtiyaçlarından okursa Allah istediğini verir.

Bir düşmandan veya sultandan korktuğu için okursa,Allah onların şerrinden korur ve Allah´ın mahlukatından gelecek olan tüm zarar ve eziyetleri kendisine ulaşmaktan meneder.

Borçlu olan okursa,Allah onu,borcunu ödemeye muvaffak kılar,hiçbir kimseye muhtaç olmaz.

Eğer onu hasta olan yazan üzerinde taşırsa iyileşir.

Kadın taşırsa kocası ona ikram eder.

Cinden,insden ve şeytandan,sancı ve hastalıklardan emin olur.

Kayıp ise ailesine sağ,salim kavuşur: Bu duayı okuyan için cin, melek istiğfar ederler.

Ömrü bereketli olur.

Kim beş defa bu duayı okursa Peygamber Aleyhisselamı rüyasında görür

Kim ki Fatiha’yı,İhlas Suresi’ni,Kafirun ve Felak ve Nas Suresi’ni üç kere okuyup sonra da bu duayı okursa Allah onu karşılaştığı bütün varlıkların şerrinden korur ve her türlü hastalıktan,her zalimin şerrinden onu emin kılar ve bütün isteklerini verir.Kim ki okuduğu gibi onu yazıp üzerinde taşırsa ve kim ki başının altına koyup uyursa Allahü Teala o kimsenin malından çalınanı ve evinden kaçanı geri iade eder.Akan suya okursa su durur yahut yanan ateşe okursa ateş söner.Dağ üzerine okursa dağ paramparça olur.Kim ki iki rekat namaz kılıp her rekatında Fatiha ve bir de İhlas okuyup selam verdikten sonra bu duayı okursa dünya ve ahirete ait ne isterse tüm istediklerine nail olur.Bu duanın fazileti sayılamayacak kadar çoktur.(Nevadir-i Kaylubi’den alındı.)

hamileliğini tebrik ederim canım. Rabbim kucağına almayı nasip etsin. bizde 8 aydır istiyoruz olmuyor gene kırmızılar geldi :KK5: şu inicir kürünü yumurtlamaya kadar sonra bal,çörek otu, ve tarçını yumurtlama zamanımı kullandın? birde incir kürünü nasıl temin edebilirim bilgi verirmisin :KK49:

tebrik ederim canım...bende kasımda hamile kaldım ama sevincimi yaşayamadan bebegimi düşürdüm :KK14:inş sen hayırlısıyla saglıklı kucagına alırsın minik bebişini:nazar:

hamileliğini tebrik ederim canım. Rabbim kucağına almayı nasip etsin. bizde 8 aydır istiyoruz olmuyor gene kırmızılar geldi :KK5: şu inicir kürünü yumurtlamaya kadar sonra bal,çörek otu, ve tarçını yumurtlama zamanımı kullandın? birde incir kürünü nasıl temin edebilirim bilgi verirmisin :KK49:

canım ben çok bi düzen gözetmedim açıkçası biraz kafama göre takıldım diyebilirim. adetimin 5 günü incir kürüne başladım. ondan 1-2 gün sonra da bal-çörekotu-tarçına. (ben bir zararlarını görmedim ama kesinlikle tavsiye etmeyenler de var. iyice araştır istersen)
incir kürünü kaynamakta olan 3 bardak klorsuz suya 6-7 tane inciri 4e bölüp attım 5 dk kaynattım. sonra altını kapatıp ılınmaya bıraktım. ılınınca içiyosun. zaten komposto gibi oluyo içmesi çok kolay. ama günde iki kere taze hazırlayıp içmen lazım. diğerinde de önemli olan çörekotunu taze dövüp kullanman lazım. önceden dövülmüş olan özelliğini yitiriyomuş, dövmeden yutarsan da işe yaramıyomuş.

tebrik ederim canım...bende kasımda hamile kaldım ama sevincimi yaşayamadan bebegimi düşürdüm :KK14:inş sen hayırlısıyla saglıklı kucagına alırsın minik bebişini:nazar:

canım çok geçmiş olsun ama düşükten sonra hemen hamile kalınıyo diyolar genelde. Allah'ım sağlıklı bebişler nasip etsin hepimize.

canım ben çok bi düzen gözetmedim açıkçası biraz kafama göre takıldım diyebilirim. adetimin 5 günü incir kürüne başladım. ondan 1-2 gün sonra da bal-çörekotu-tarçına. (ben bir zararlarını görmedim ama kesinlikle tavsiye etmeyenler de var. iyice araştır istersen)
incir kürünü kaynamakta olan 3 bardak klorsuz suya 6-7 tane inciri 4e bölüp attım 5 dk kaynattım. sonra altını kapatıp ılınmaya bıraktım. ılınınca içiyosun. zaten komposto gibi oluyo içmesi çok kolay. ama günde iki kere taze hazırlayıp içmen lazım. diğerinde de önemli olan çörekotunu taze dövüp kullanman lazım. önceden dövülmüş olan özelliğini yitiriyomuş, dövmeden yutarsan da işe yaramıyomuş.

tamam canım Allah razı olsun yarından itibaren bende başlıcam inşallah. eğer bu uygulamayla öbür ay hamiş kalırsam sana mutlaka haber eder hep duacın olurum çok teşekkürler :KK16:

eveet bu duanın hik*****i duymuştum
saol canım yazdığın için :)
googlada bulunur ama şeytan vesveselesi işte önüne konmayınca olmuyor :KK70:
adetim bittiikten sonra hergün okuyacağım inşalalh

Son düzenleme:
bu arada hamileliğinde Alllah yardımcın olsun
bebeğin hayırlı olsun :)

Son düzenleme:
X