Ne kadar dayanacağım bilmiyorum

Çok üzüldüm durumunuza.. isteklerinizde haklısınız. Bence sorunları düzeltmeye çalışın bi süre siz adım atın ama asla kendinizi ezdirmeyin hakarete susarsanız daha da artacak bunlar fiziksel şiddet de olabilir yakında, bu arada da biriktirdiklerinizle sakın ev eşyası almayın kenara altın vs atmaya çalışın çünkü durumunuz hiç iç açıcı değil bi sorun olduğunda kenarda paranız olsun. Çalışma imkanınız yok mu hiç? Geleceğinizi garantiye almanız lazım..umarım evi evlendikten sonra almışsınızdır ikinizin üstünedir yani yarısını alabilirsiniz bi boşanma durumunda.
Evi babasinin üstüne yaptı fabrika eşimin üstune oldugu için

Eşime trip atmaya dahi hakkim yok gerektiginde fiziksel şiddette uyguluyo şuana kadar hic bir konuda 1kere bile özür dilemedi hatta biraz once kapiyi açarken koluma sertce kapiyi çarpti canim acidi uff dedim sadece onda bile kapının dibinden niye geçiyosun kapidami açmayalim evde dedi oardon bile demedi kaç defa kendimi anlatmaya çalıstim beklentilerimi söyledim saygi sevgi istedigimi söyledim hiç takmadi bile bu konuda ısrarcı oldugumdada bagirip çagirdi ne saygisi ne sevgisi ne yapayim sana butun gun işte yoruluyorum diyo aileme kaç defa agladim yalvardim şiddet uyguladigini bile biliyolar sessizler cocuklu kadinsin suscaksin oturcaksin dediler kynbabamada söyledim beni dövdugunu nolcak birşey olmaz kızım takma diyip geçti eşimede bana el kaldirma dövme dedigimde ben seni mi dövuyom sen dövülme görmemişsin neren kanadı şuana kadar göster bi dövsem varya ağzin burnun kan içinde olur dedi düşunün nasil cani biri boşanamiyorum da göruldugu gibi
Fiziksel siddet uyguluyor ve derdiniz tabak çanak mi ?

Eşime trip atmaya dahi hakkim yok gerektiginde fiziksel şiddette uyguluyo şuana kadar hic bir konuda 1kere bile özür dilemedi hatta biraz once kapiyi açarken koluma sertce kapiyi çarpti canim acidi uff dedim sadece onda bile kapının dibinden niye geçiyosun kapidami açmayalim evde dedi oardon bile demedi kaç defa kendimi anlatmaya çalıstim beklentilerimi söyledim saygi sevgi istedigimi söyledim hiç takmadi bile bu konuda ısrarcı oldugumdada bagirip çagirdi ne saygisi ne sevgisi ne yapayim sana butun gun işte yoruluyorum diyo aileme kaç defa agladim yalvardim şiddet uyguladigini bile biliyolar sessizler cocuklu kadinsin suscaksin oturcaksin dediler kynbabamada söyledim beni dövdugunu nolcak birşey olmaz kızım takma diyip geçti eşimede bana el kaldirma dövme dedigimde ben seni mi dövuyom sen dövülme görmemişsin neren kanadı şuana kadar göster bi dövsem varya ağzin burnun kan içinde olur dedi düşunün nasil cani biri boşanamiyorum da göruldugu gibi
Ya bu sitede boyle konular aciliyor donem donem icerik hep ayni, bu dovmek degil dovsem gorurdun, fiziksel siddete ugrayan ama derdi tabak canak olan bu kacinci uye kacinci konu bilmiyorum.
Ya hep ayni kisi farkli nick yada hepsinin kactigi kisilerin fitrati ayni bilemedim

Ölecegim günu bekliyorum sadece😔
Birikim yapın, çocuğunuzun büyümesini bekleyin bu sürede ve gücünüzü elde ettiğiniz zaman tekrar duruma bakın ee gücünüzde var o zaman ister kalır ister gidersiniz. Hem öyle öleceğim gün filan demeyin hem kendiniz hemde o masum için güçlü olmak zorundasınız.

Eşini urkutmeden ne jadar para biriktirirsen biriktir yaninda guvencen olsun evi tabagi canagi birak onlar rahatsiz olmuyosa sen de olma sen kendini garantiye almaya bak bi hata yapmissin caresiz kimsesiz degilsin yarin bir gun ne olacagi belli olmaz sen kendini ve bebegini dusun gerisi boş

Baba evine git .madem boşanmaya karşı çıkıyorlar seni biraz evde misafir etsinler belki bu zorba adamin biraz burnu sürtülür.siddet uygulandiginda çek git boyun eğdikçe kendini daha güçlü ve hakli görüyor

Ne diyeyim ki şimdi.. Sövsem anında ban yiyorum bu adama güzel birşey konuşma şansım zaten yok..

E güzelim sen baba evinden baskıdan kaçmışsın babanın baskısından daha mı iyi şimdi bu şeref yoksunu herifin baskısı??

Yaşın da daha 20 imiş.. Bir tane mi çocuğun var?? Sen ufak ufak iş bakmaya başla.. Belli ki lise mezunusun ama lise mezunları da çalışıyor.. Bak daha genceciksin ömrünü çürütmeyi düşünüyorsan bütün bu şiddete boyun eğer o adamın hşzmetçiliğini yaparsın ama yok bende artık kendim için birşeyler yapmak istiyorum dersen önce biraz gizli kaçak birikim yaparsın mesela 10 bin gibi birşey.. Sonra ufak ufak bir iş arayışına girersin bi kasiyer bile olsan en aşağı 3000 tl alırsın.. Sonra direk adliye yolunu tutar boşanma dilekçesi verirsin.

Çocuğu da alıp kendine eşyalı makul fiyatlarda bir ev bakarsın girersin içine..sen kararlı olursan ailen mecburen sana destek olmak zorunda kalır.. Çocuğuna annen bakar sen çalışır kendi paramı kazanır az çok demeden kendi hayatını kurarsın..

Ama ben yapamam kötü de olsa kocamın parası bana yetiyor dersen o ayrı.. Varlık içinde yokluk çekmeye devam edersin şiddet görmeye devam edersin.. Seni ezik görüp daha da ezerler.. Hatta belki aldatılırsın.. Am yine çocuk var ailem arkamda değil der susarsın..

Ailene direk boşanmak istiyorum dersen otur evinde derler ama sen birşeyler yaparsam kararlı olursan kazanırsın tercih senin.. 🙄🙄

Baba evindede şiddet baskı vardı
Babamın dayağını koca dayağına değişirim. Kocanın attığı dayak zoruna gitmiyor da babanızınki mi gidiyor eee şimdi burada da şiddet var burdan da mı kaçacaksınız? Üstelik tüm bunlar olurken derdiniz tadilat tabak çanak. Bi de böyle bir ortama masum bir yavru doğurmuşsunuz. Bir şekilde bu ortamdan kendinizi ve çocuğunuzu kurtarmaya bakın.biriktirdiğiniz paraları Şamdana vermek yerine zor günler için saklayınız.

Konu sahibi arkadaşlara ne zorun vardı da o yaşta kaçtın dediğimizde;"babam şiddet uyguluyordu" diyorlar." Sen baba evinde gayet rahat koşullardaymışsın ki bu gün eşinin yaptığı sana garip geliyor .Yediğin ,içtiğin,aldığın bu kadar sorun olan bir evde büyümüş olsaydın eşinin yaptığı bu yanlış davranışlar sana olağan ,hayatta herkesin yaşadığı birşeymiş gibi gelirdi " diyesim geliyor..Madem baban da aynı baskıcılıkta idi sen nasıl eşinle tanışabildin,buluşup görüşüp gezebildin? Oysa şu an aşağı mahalleye bebeğinle bile gitmen kocan tarafından yasaklanıyor 🤷‍♀️

Allah kahretsin eşiniz olacak kişiyi. Yazıklar olsun ki kendinden güçsüz olan bir kadına bunları yaşatıyor. Rabbim çok büyük…

Genç kızlarımız koca evini kurtuluş sanıp evleniyor ama genelinin hikayesi de hüsran.Geride kalan hayatlarını mahvediyorlar.Kendi düşen ağlamaz demeyeceğim kendi düşen kalkmasını da kendi yapmalı.Kimseden bişey beklemeyin kendiniz bir iş bulup çalışın

Merhaba arkadaşlar diger konularimla bahsettigimden biliyorsunuz. Eşim bencil kısıtlayıcı saygısız dilinin kemiği olmayan işkolik ilgisiz asabi biri her saniye psikolojik şiddet uyguluyor. uzun ama artık psikolojik bozuldu kimseyede anlatamiyorum yoksa kafayi yiyecegim

Eşimin hali vakti yerinde fabrikasi var ama babasi ve 2kardeşiyle ortak işi eşim yönetsede kursada herşey ortak. Herkesin kendine ait evi var kvdem eltim sıfır dairelerde oturuyorlar ben kaçarak evlendim o yüzden ev alamadık hemen,6-7ay kvdemin apartmaninda kirada durdum. Şuan ki Evimizi eşim cok begendi seçerken eşim göturdu beni ben ev güzel ama içi tadilat gerek 10yıllık bir ev ve kiracı çok berbat kullanmış kapılarda kırıklıklar çiziklikler var evi su basmış laminantler kabarık vs.. o zamsnlar dolar yükselmisti ekonomik kriz vardi evin fiyati ucuza denk gelince eşim almış. Dublex büyuk bir ev ama eski ve yıpranmış. Hic bir tadilat da yapmadan soktular o eve beni hic istek talep hakkim yok zaten benim.
Yeni aldik evi belki biraz zaman geçsin yavaş yavaş yapilir diye sustum ses çikarmadim artik 2bucuk yıl oldu. Hala bir şey yaptirdiklari yok bi tek mutfak tezgahim degisti o da akıttığı için 3-4defa yapiştirttilar direndiler en sonunda zorunda kaldilar laminant bile yerinden çıkip sökuldu eve gelen tum tadilatcilar degismesi gerek dese de inat edip yaptirmiyolar iş göruyo idare ediyo sonucta nolcak göruntunun bi önemi yok kafasindalar. Evlenirkende eşim ne istiyorsan yapicam dedi. Ev eşyalarimin hepsini tabak nevresim bardak... kvdem almış tam 7-8yıl önce pazardan çunku onlarda herşeyi erkek tarafı karşılıyormuş kvdemde geline begendirmek yerine kendi kafasina gore almış. Eski begenmedigim demode şeyler ne kadar begenmedim desemde zorla kakaladilar havluya yüzumuzu silemiyoruz zımpara gibi aksesuar gibi hic birsey zaten alamamistim. 3yillik evliyim sonucta tum cevremin arkadaslarimin evi cok guzel eşyalari insan özeniyor bende paralarimi biriktirip kahve fincanı bardak filan aliyorum kendime yavaş yavaş kendi zevkime göre almaya çalışiyorum eşim 300tl haftalık veriyor bununla manav market ihtiyacini ve cocugun mama bezini ve apartman aidatini veriyorum o kadar az paraya düşünün bide kendime kart çikarttim para biriktirdim 1-1bucuk bin tl filan oldu bu biriktirdiklerimle evimin ihtiyaçlarini aliyorum misafir odam bomboş sadece mobilya var halı var aksesuar bi cicek filan yok yemek masasinin üstune runner ve şamdan aldım cok begenerek internetten eşim bugun gördü demedi laf hakaret kalmadi kıracaktı böyle şeylere para mi verilir bunlar boş masraf ben bu yüzden para yüzü görmeni istemiyorum. Bi daha eve birşey almıcaksın dedi sadece bi şamdan aldım büyutulcek nesi vardi ki o da kendi hatçligindan arttirdigim 150tllik birşey begenmesemde onun annesinin verdiklerini kullaniyorum sesimi çikartmiyorum sadece arada kırilirsa bardak fincan aliyorum. Herşeyime laf söylüyor karışiyor havalar ısındiginda canimiz sıkiliyor diye cocukla yuruyuşe cikiyordum aşagi mahallelere falan gidoyordum cunku mahallede ne var ne yok bilmiyorum ev şehir dısinda aşagi mahallede terzi ve kirtasiye oldugunu ogrendim geçende bahsettim mahallede bunlar varmiş diye hala onun kavgaaini yapiyor bana gezmene karışmiyoruz diye b*kunu cikartma ne işin var aşagi yukarki mahallede diye bagirdi cagirdi

Benimle sohbet muhabbet etmiyo bende sıkintidan ya kitap ya da telefon aliyorum elime elimde telefon gordumu kiziyo sosyal medyada paylasim yaptimmi kızıyor herşeye kıziyor surat asıyor cok yoruldum. Evde tamir edilcek şeyler olsun söyledimmi kıziyor yapmiyorda böyle yaşayip gidiyoruz utaniyorum artik evime misafir geldiginde sürekli azar kısıtlama öfke kin tersleme bıktım bir kere güler yüz guzel söz yok
Çocuğun velayetini babaya verip bir işe girin, kendinizi kurtarın. 30 yaşına gelmeden sürekli kriz geçiren depresyon hastası, şeker, tansiyon vb hastalıklarla uğraşmak zorunda kalacaksınız yoksa. Kendi düzeninizi kurunca çocuğu alırsınız.

Çocuğun velayetini babaya verip bir işe girin, kendinizi kurtarın. 30 yaşına gelmeden sürekli kriz geçiren depresyon hastası, şeker, tansiyon vb hastalıklarla uğraşmak zorunda kalacaksınız yoksa. Kendi düzeninizi kurunca çocuğu alırsınız.
Zaten psikolojik rahatsizliklarim olmaya başladi doktora gitmem gerek ama eşim göndermiyor

Zaten psikolojik rahatsizliklarim olmaya başladi doktora gitmem gerek ama eşim göndermiyor
Daha çok gençsiniz. Çocuğunuzun sağlıklı bir anneye ihtiyacı var sırf bunun için bile ayrılmanız en doğrusu.
Sizin sağlığınızı bile önemsemeyen biriyle devam etmeniz hem size hem çocuğunuza zarar.
Bu adam yarın bir gün sen hastasın deyip boşar, başkasıyla evlenir. O kadar vicdansız.

Merhaba arkadaşlar diger konularimla bahsettigimden biliyorsunuz. Eşim bencil kısıtlayıcı saygısız dilinin kemiği olmayan işkolik ilgisiz asabi biri her saniye psikolojik şiddet uyguluyor. uzun ama artık psikolojik bozuldu kimseyede anlatamiyorum yoksa kafayi yiyecegim

Eşimin hali vakti yerinde fabrikasi var ama babasi ve 2kardeşiyle ortak işi eşim yönetsede kursada herşey ortak. Herkesin kendine ait evi var kvdem eltim sıfır dairelerde oturuyorlar ben kaçarak evlendim o yüzden ev alamadık hemen,6-7ay kvdemin apartmaninda kirada durdum. Şuan ki Evimizi eşim cok begendi seçerken eşim göturdu beni ben ev güzel ama içi tadilat gerek 10yıllık bir ev ve kiracı çok berbat kullanmış kapılarda kırıklıklar çiziklikler var evi su basmış laminantler kabarık vs.. o zamsnlar dolar yükselmisti ekonomik kriz vardi evin fiyati ucuza denk gelince eşim almış. Dublex büyuk bir ev ama eski ve yıpranmış. Hic bir tadilat da yapmadan soktular o eve beni hic istek talep hakkim yok zaten benim.
Yeni aldik evi belki biraz zaman geçsin yavaş yavaş yapilir diye sustum ses çikarmadim artik 2bucuk yıl oldu. Hala bir şey yaptirdiklari yok bi tek mutfak tezgahim degisti o da akıttığı için 3-4defa yapiştirttilar direndiler en sonunda zorunda kaldilar laminant bile yerinden çıkip sökuldu eve gelen tum tadilatcilar degismesi gerek dese de inat edip yaptirmiyolar iş göruyo idare ediyo sonucta nolcak göruntunun bi önemi yok kafasindalar. Evlenirkende eşim ne istiyorsan yapicam dedi. Ev eşyalarimin hepsini tabak nevresim bardak... kvdem almış tam 7-8yıl önce pazardan çunku onlarda herşeyi erkek tarafı karşılıyormuş kvdemde geline begendirmek yerine kendi kafasina gore almış. Eski begenmedigim demode şeyler ne kadar begenmedim desemde zorla kakaladilar havluya yüzumuzu silemiyoruz zımpara gibi aksesuar gibi hic birsey zaten alamamistim. 3yillik evliyim sonucta tum cevremin arkadaslarimin evi cok guzel eşyalari insan özeniyor bende paralarimi biriktirip kahve fincanı bardak filan aliyorum kendime yavaş yavaş kendi zevkime göre almaya çalışiyorum eşim 300tl haftalık veriyor bununla manav market ihtiyacini ve cocugun mama bezini ve apartman aidatini veriyorum o kadar az paraya düşünün bide kendime kart çikarttim para biriktirdim 1-1bucuk bin tl filan oldu bu biriktirdiklerimle evimin ihtiyaçlarini aliyorum misafir odam bomboş sadece mobilya var halı var aksesuar bi cicek filan yok yemek masasinin üstune runner ve şamdan aldım cok begenerek internetten eşim bugun gördü demedi laf hakaret kalmadi kıracaktı böyle şeylere para mi verilir bunlar boş masraf ben bu yüzden para yüzü görmeni istemiyorum. Bi daha eve birşey almıcaksın dedi sadece bi şamdan aldım büyutulcek nesi vardi ki o da kendi hatçligindan arttirdigim 150tllik birşey begenmesemde onun annesinin verdiklerini kullaniyorum sesimi çikartmiyorum sadece arada kırilirsa bardak fincan aliyorum. Herşeyime laf söylüyor karışiyor havalar ısındiginda canimiz sıkiliyor diye cocukla yuruyuşe cikiyordum aşagi mahallelere falan gidoyordum cunku mahallede ne var ne yok bilmiyorum ev şehir dısinda aşagi mahallede terzi ve kirtasiye oldugunu ogrendim geçende bahsettim mahallede bunlar varmiş diye hala onun kavgaaini yapiyor bana gezmene karışmiyoruz diye b*kunu cikartma ne işin var aşagi yukarki mahallede diye bagirdi cagirdi

Benimle sohbet muhabbet etmiyo bende sıkintidan ya kitap ya da telefon aliyorum elime elimde telefon gordumu kiziyo sosyal medyada paylasim yaptimmi kızıyor herşeye kıziyor surat asıyor cok yoruldum. Evde tamir edilcek şeyler olsun söyledimmi kıziyor yapmiyorda böyle yaşayip gidiyoruz utaniyorum artik evime misafir geldiginde sürekli azar kısıtlama öfke kin tersleme bıktım bir kere güler yüz guzel söz yok
Yazdıklarını okudum bunu da diğer başlıktakini de...ciddiyim içim acıdı... parası pulu var diye ve onu sevip ona kaçtın diye sana kölesi gibi davranıyor..kaçarak evlenmekle aileni de küstürmüşsün.. Eğer çok seviyorum ayrılamam diyorsan bilmem ama bu durumlar hiçbir zaman değişmeyecek gibi görünüyor..ya kabulleneceksin ya da annenleri çocuğa bakmaya ikna edip boşanacaksın ve bir iş bulup para kazanacaksın..haftalık 300 lira ile onca şeyi nasıl denkleştirip ödediğine ve üstüne para birbiriktirdiğine çok şaşırdım..en azından içinde ne varsa döktüğün bir mektup yaz ve çocuğu alıp annenlere git blöf yap bari boşanıcam de..başka çıkar yolu yok gibi..ya da hayat boyu köleliği kabul ediceksin...

Okurken Allahım gerçek olmasın bunlar dedim rabbim sana yardımcı olsun. Eşim değişir diye beklıyorsan hata yapıyorsun asla değişmez içinde büyük bir sevgisizlik var. Ailen de arkanda durmuyor anlıyorum ama farklı çözüm yolları araştırsan. Fabrikası var dıyorsun boşansan cocuguna bakacak nafaka verecek illaki kimseye bu hayatı yaşamaya mecbur değilsin

X