Ne yapabiliriz, yardimci olur musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

anybody1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2024
29
5
33
Merhaba kk hanimlari. Cok uzun tutmamaya calisacagim. Sürç-ü lisan olursa affola. Esimin bi calisani var. Cok da severim arkadas gibiyiz. 10 gun once babasi rahatsizlandi ve kanser teshisi kondu, ameliyat oldu. Ameliyat sonrasi doktor aids ten suphelendigini soylemis. Bugun sonuc cikti ki pozitif. Su an sok icerisindeyim. Ne diyecegimi bilmiyorum. Bizde bu bayanla depremden sonra ayni evi paylastik kisa bi sure kalacak yeri yoktu zaten yillardir ailesiyle ayni evde yasamiyor ama. Bize ya da calisana bulasmis olabilir mi? Hastanede kaldigi surecte babasinin kanli idrar torbalirini falan degismis. Onlar icinde uzuluyorum ama kendimizi de dusunmek zorundayiz. Birlikte calismayi biraksak ayip mi olur? Kendi de test yaptiracak ama erken donem de dogru sonuc verip vermeyceginden korkuyorum. Bi yol gosterin lutfen. Simdiden tesekkur edrrim.

Merhaba kk hanimlari. Cok uzun tutmamaya calisacagim. Sürç-ü lisan olursa affola. Esimin bi calisani var. Cok da severim arkadas gibiyiz. 10 gun once babasi rahatsizlandi ve kanser teshisi kondu, ameliyat oldu. Ameliyat sonrasi doktor aids ten suphelendigini soylemis. Bugun sonuc cikti ki pozitif. Su an sok icerisindeyim. Ne diyecegimi bilmiyorum. Bizde bu bayanla depremden sonra ayni evi paylastik kisa bi sure kalacak yeri yoktu zaten yillardir ailesiyle ayni evde yasamiyor ama. Bize ya da calisana bulasmis olabilir mi? Hastanede kaldigi surecte babasinin kanli idrar torbalirini falan degismis. Onlar icinde uzuluyorum ama kendimizi de dusunmek zorundayiz. Birlikte calismayi biraksak ayip mi olur? Kendi de test yaptiracak ama erken donem de dogru sonuc verip vermeyceginden korkuyorum. Bi yol gosterin lutfen. Simdiden tesekkur edrrim.
Babası aids diye, çalışanı işten çıkarmak bana etik gelmedi.
Test yaptıracaksınız siz de, çalışan da yaptıracak ondan sonra bir plan çizilir.
Personel negatif belki siz pozitif çıkacaksınız kim bilir yani?
Doğmamış bebeğe don biçmenin alemi yok, eğer böyle kolay bulaşsa sanıyorum tıp aleminde aids olmayan personel kalmazdı??
Personel de pozitif ise ona göre karar verirsiniz.
Kan revan ağız ağıza bir iş yapmıyorsanız heralde pozitif olma ihtimali yoktur. Hava ile bulaşsa dünyada herkes aids olurdu.

ay yok artık ne alakası var? bence doğru olmaz cinsellikle bulaşan bir hastalık bu öyle yanınızda çalışıyor diye bulaşacak bir hastalık değil.

Babası aids diye, çalışanı işten çıkarmak bana etik gelmedi.
Test yaptıracaksınız siz de, çalışan da yaptıracak ondan sonra bir plan çizilir.
Personel negatif belki siz pozitif çıkacaksınız kim bilir yani?
Doğmamış bebeğe don biçmenin alemi yok, eğer böyle kolay bulaşsa sanıyorum tıp aleminde aids olmayan personel kalmazdı??
Personel de pozitif ise ona göre karar verirsiniz.
Kan revan ağız ağıza bir iş yapmıyorsanız heralde pozitif olma ihtimali yoktur. Hava ile bulaşsa dünyada herkes aids olurdu.
Tesekkur ederim, kesinlikle oyle dusunuyoruz. Babasi pozitif oldugu icin degilde kendisi de olursa problem olur mu bizim icin o yuzden korkuyoruz. Calistiklari is de saglik sektoru sayilir fazla detay vermek istemiyorum.

ay yok artık ne alakası var? bence doğru olmaz cinsellikle bulaşan bir hastalık bu öyle yanınızda çalışıyor diye bulaşacak bir hastalık değil.
Reelde de fazlasiyla gorusuyoruz. Zaman zaman kaliriz birbirimizde sadece esimle calisma ortaminda degiller. 3 aydan fazla surede ayni evi paylastik

Kendisi testi yaptırsın 3 ay -6 ay - 1 sene gibi periyotlarla test tekrarı elisa testi olacak sizde bu şekilde yaptırırsınız şüphelendiğiniz tarihten bu yana 1 sene geçtiyse sizin bi daha yapmanıza gerek yok, fakat çalışan hala babası ile ilgileniyorsa düzenli vermeye devam etmesi gerekir vucut sıvıları ile bulaş riskine karşı

Bu kişi ile cinsel birliktelik yaşamadıysanız, kanınız karışmadaysa bir sıkıntı yok. Sizin için çalışırken de bu tarz aktiviteler görev tanımının bir parçası değilse yine sorun yok.
Soyle ki saglik konusunda calisiyorlar yine bi problem olur mu o yuzden sormak istedim

Jashsdhhd şahane, Türkiyedeki işverenlerin geldiği muhteşem noktayı görüyorsunuz : çalışanın babası AIDSli işten çıkarsam mı??

Hayatımdan bundan daha aptalca daha az şey duydum, babası neyse ne, size ne, bize ne, bu sebepten birini işten çıkarmak aptalca olmanın ötesinde yasalara da aykırı. Yasalara aykırı olduğu aleni bir durumu yapsam mı diye düşünüyorsunuz üstüne buraya gelip soruyorsunuz, IQnuz 5 sanırsam. Umarım o kadın burayı okur da sizi iş mahkemesinde süründürür.

HIV ya cinsel ilişki sırasında, ya kan teması yoluyla (pozitif kişiden kan alma/enjektör paylaşma), ya da anneden bebeğe geçen bir virüs. Bu nedenle endişelenmenizi gerektirecek herhangi bir durum yok. HIV/AIDS ile ilgili kafanıza takılan her şey için Kırmızı Kurdele Derneği'nin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Jashsdhhd şahane, Türkiyedeki işverenlerin geldiği muhteşem noktayı görüyorsunuz : çalışanın babası AIDSli işten çıkarsam mı??

Hayatımdan bundan daha aptalca daha az şey duydum, babası neyse ne, size ne, bize ne, bu sebepten birini işten çıkarmak aptalca olmanın ötesinde yasalara da aykırı. Yasalara aykırı olduğu aleni bir durumu yapsam mı diye düşünüyorsunuz üstüne buraya gelip soruyorsunuz, IQnuz 5 sanırsam. Umarım o kadın burayı okur da sizi iş mahkemesinde süründürür.
Detayli okumadiniz mi bende onu anlamadim acikcasi. Hakaret ederken iki kere dusunseniz

Kan yoluyla da bulas var deniliyor. Elinde zaten acik yarasi varmis ve kanli idrarla zaman zaman temas ettim diyor kendisi de. Bi soru sordum ne kadar naziksiniz

Detayli okumadiniz mi bende onu anlamadim acikcasi. Hakaret ederken iki kere dusunseniz

Detaylı okudum maalesef kanaatim aynı, diğer konuya da yazdım bugün salak üyelerin günü sanırsam buraya gelip Allah Allah yasayı çüşnesem mi diye konu açmışsınız. Ne yazayım şimdi size??

Kan yoluyla da bulas var deniliyor. Elinde zaten acik yarasi varmis ve kanli idrarla zaman zaman temas ettim diyor kendisi de. Bi soru sordum ne kadar naziksiniz

O zaman yapılacak şey belli değil mi, kendisinden test isteyin pozitif çıkarsa yasalara danışın gereği neyse onu yapın. Biz ne yapalım burdan???

Detaylı okudum maalesef kanaatim aynı, diğer konuya da yazdım bugün salak üyelerin günü sanırsam buraya gelip Allah Allah yasayı çüşnesem mi diye konu açmışsınız. Ne yazayım şimdi size??
Yasadan bahsetmis miyim hayir. Gunde kac kez aidsli insanla burun buruna gelinir ki problem olmasin. Sadece ne yapalim diyorum farkindaysaniz

Yasadan bahsetmis miyim hayir. Gunde kac kez aidsli insanla burun buruna gelinir ki problem olmasin. Sadece ne yapalim diyorum farkindaysaniz

Ben de onu diyorum zaten, buraya ya da başka bir yere ne yapayım diye sormak diye bir şey olamaz. Çalışan-işveren ilişkisi yasalarca belirlenir, iş yasası ne derse o olur bizim ya da başkalarının fikirlerinin bir önemi yok. Babası hasta diye birini işten atamazsınız, nokta. Nasıl bir işverensiniz inanılır gibi değil, kafanıza göre insan çııkartamazsınız kardeşim çalışan haklarını hiç duymuş muydunuz??? Bu kadarına da kafanız basmıyorsa n şekilde işyeri yönetiyorsunuz , inanılmaz.

O zaman yapılacak şey belli değil mi, kendisinden test isteyin pozitif çıkarsa yasalara danışın gereği neyse onu yapın. Biz ne yapalım burdan???
Verecek zaten, ayrica biz istedigimiz icin degil kendi sagligi icin. Olur ya etrafinda veya ailesinde pozitif olanlarda vardir ne yapilir edilir akil danisiyorum fark ettiyseniz. Sonucta bu da grip degil ki bulassin gecer diyelim. Onlemi varsa onlem alalim degil mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X