Ne yiyeceğimi şaşırdım

Gif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2022
1.787
3.395
38
Cuma günü kolonoskopim var. Dün akşamdan hafif beslenmeye başladım. Meyveli yoğurt, çorba puding gibi. Gece sahura kalkamadım bugün oruç tutamadım. Sabaha iki yumurta yedim. Sıvı aldım. Sporcu içeceği vs. Akşam şehriyeli tavuk çorbası. Ama müthiş açlık çöktü. Sürekli listelere bakıyorum yiyecek birşey bulamiyorum. Bir sayfada kek yenir yazdı diye hazır süt burgerlerden iki tane yedim. Çok az haşlama et yemiştim. Bir lokma kadar falan. Yarın zaten tamamen sıvı diyeti olacak. Bu şekilde nasıl dayancam bilemedim. Bir de tuz dengesini nasıl sağlamalıyım. Yarın daha çok sıvı tüketmem gerekecek ilaç da kullanacağım için.
Puding falan aldirayim hazirlardan dedim ama muzlu bulamadı esim. Koyu renkli yiyecekler de olmaz diyordu yazan sayfalarda.
Aynı zamanda kabız gibiyim kaç gündür tuvalete de çıkamadım. Yeterince temizlenmezse diye de korkuyorum. Bütün çaba boşa gider.

Cuma günü kolonoskopim var. Dün akşamdan hafif beslenmeye başladım. Meyveli yoğurt, çorba puding gibi. Gece sahura kalkamadım bugün oruç tutamadım. Sabaha iki yumurta yedim. Sıvı aldım. Sporcu içeceği vs. Akşam şehriyeli tavuk çorbası. Ama müthiş açlık çöktü. Sürekli listelere bakıyorum yiyecek birşey bulamiyorum. Bir sayfada kek yenir yazdı diye hazır süt burgerlerden iki tane yedim. Çok az haşlama et yemiştim. Bir lokma kadar falan. Yarın zaten tamamen sıvı diyeti olacak. Bu şekilde nasıl dayancam bilemedim. Bir de tuz dengesini nasıl sağlamalıyım. Yarın daha çok sıvı tüketmem gerekecek ilaç da kullanacağım için.
Puding falan aldirayim hazirlardan dedim ama muzlu bulamadı esim. Koyu renkli yiyecekler de olmaz diyordu yazan sayfalarda.
Aynı zamanda kabız gibiyim kaç gündür tuvalete de çıkamadım. Yeterince temizlenmezse diye de korkuyorum. Bütün çaba boşa gider.
İlacı içtiğin anın sabahı Mide ve bağırsaklar bomboş olacak bir kutuda iki şase çıkan ilaçtır büyük ihtimalle
İnşallah iyi sonuç alırsın bir sorun yoktur

• Beğen
Reactions: Gif
Berrak sıvılar tüketmeniz gerekiyor tavuk suyu süt posasız meyve suları protein sütü iyi bir tercih olur hemde tok tutar açlık hissettiğiniz her an su için açlıkla susuzluk birbirine çok benzer

• Beğen
Reactions: Gif
İlacı içtiğin anın sabahı Mide ve bağırsaklar bomboş olacak bir kutuda iki şase çıkan ilaçtır büyük ihtimalle
İnşallah iyi sonuç alırsın bir sol
İnşallah.
Berrak sıvılar tüketmeniz gerekiyor tavuk suyu süt posasız meyve suları protein sütü iyi bir tercih olur hemde tok tutar açlık hissettiğiniz her an su için açlıkla susuzluk birbirine çok benzer
Protein sütü evet iyi fikirmis. O aklıma gelmedi. Sporcu içeceği içiyorum o da bir tık iyi tutuyor.
Bugün bile zordu bakalım yarın nasıl geçecek. Yarın tamamen sıvı günü

Ben uc gun oncesinden basliyoeum acliga 😵‍💫🥴 sadece elma suyu kayisi suyu verilen sivinilaclar ve lavman. Uc kilo veriyorum mutlaka bu islemde. Tamamen bosaltmaya bakin vallahi bir defa malesef dinlemedim masilsa temizlenmistir diye doktor bie yaygarayi kopardi o gun bugundur korkudan bie hafta oncesinden basliyorum.cok gecmis olsun

Ben uc gun oncesinden basliyoeum acliga 😵‍💫🥴 sadece elma suyu kayisi suyu verilen sivinilaclar ve lavman. Uc kilo veriyorum mutlaka bu islemde. Tamamen bosaltmaya bakin vallahi bir defa malesef dinlemedim masilsa temizlenmistir diye doktor bie yaygarayi kopardi o gun bugundur korkudan bie hafta oncesinden basliyorum.cok gecmis olsun
Yaa sürekli mı oluyorsunuz. Nasıl dayaniyorsunuz sadece sıvı ile beslenmeye. Bugün dayanamadım yine biraz katı yemiş oldum. Umarım temizlenir. Aksi gibi kabizim da. Yani ilaçlar yeterli olur mu bilemedim. İnşallah olur.
Kağıtta sadece iki gün öncesi yazıyordu. Araştırınca üç günden başlamak daha iyi diye 3. Günün akşamına dikkat ettim biraz. Bugün ehh işte. Bakalım yarin sadece sıvı alayım çok dikkat edeyim o halde. Çorbanın da suyu diyor ama mesela hangi çorba. Hazır şehriyeli tavuk çorbası ictim. Tanesi zaten az diye taneli içtim. Yarın sadece suyunu içerim artık. Yayla çorbası da un falan oluyor. Suyu bile olsa sıkıntı olur gibi geliyor. Başka çorba suyu aklıma gelmiyor. Tuzu başka neyden alabilirim. Bu sefer de vücudum tuzsuz kalırsa korkusu yaşıyorum..

çok açlık hissedince bi kaç küp şeker yiyebilirmisiniz? Kan şekeriniz biraz yükselirse çok aç hissetmezsiniz. Hem beyaz yani bilemiyorum.

Bende 9 sene önce olmuştum ama öyle sıvı beslenme yaptığımı hatırlamıyorum, sadece geceden lavman yapmıştım sabah gitmiştim

Belirli bir süre sadece sıvı beslenmek insanı zorluyor evet. Ben diş eti ameliyatı olmuştum, ağzımda dikişler olduğu için çorbayı bile soğutup pipetle içiyordum. Bir hafta,10 gün kadar öyle beslendim. Doğru dürüst kalori almadığınız için insanın hareket edesi de gelmiyor epey kilo veriyorsun,zor süreçler. Umarım hayırlısıyla sonuçlanır.

Hangi yiyecekler yasak diye liste verilmedimi?
Özelikle artık süt ürünleri tüketmeyin,
Süt balgam yapar .
Ayrıca ne kadar bağirsaklar doluysa okadar çok açlık hissedersiniz,yani kabızlık açlık yapar.
İsterseniz dikkat edin bağirsağiniz boşaldığında açlık hissi nasıl değiştiğini

Kayisi hosafinin suyunu icebilirsiniz kabizlik mevcutsa

Allah acil şifa versin inşallah

X