Ne zaman geçecek? 🥺

Çok derinden çok kalıcı çok çok yara açıcı şekilde üzülmemeye dikkat edin elinizde değil biliyorum ama acı derinlestikce ileride bir çok hastalığa davetiye çıkarıyor tümör kanser ve bunun gibi ölümcül bir çok hastalık tetikleniyor elbette acınızı hüznünüzü dışarıya atın ama buna bir süre verin bunu kronikleşmiş hale getirmeyin bu boşanma olur ölüm olur ....Hangi acı yaşanıyorsa iyilesmeyede izin verin nacizane dursun buda hep aklınızın bir yerinde ...
Benim yaşadıklarım dışarı vuruyor. Evliliğimde panik atak hastası oldum. İlaç kullanmama rağmen ara ara geçiriyorum. Vücumda strese bağlı egzama ve zona çıktı. Hepsi stresten be üzüntüden maalesef. Kanser bizde ırsidir anneannem ve babaannem kanserden vefat etti. İyileşeceğim kendime 6 ay daha veriyorum toparlanacağım

Çalışıyor olmanız,çocuğunuz olmaması iyi (maalesef çocuktan dolayı bağ kurmak ya da ulaşmamak çok yıkıcı) iş çıkışı sosyalleşmeyi arttırın, ev e geldiğinizde anneniz ile çok paylaşım yapmadığınızdan bahsettiniz online kurs ,terapi,film vs izleyin.yıllık izniniz olmadığından bahsetmişsiniz o zaman bayram tatili resmi tatilleri vs hsonu ile birleştirip kısa bile olsa gezilere tatillere çıkın. Günden güne azalacak emin olun.
Çevremde çocuk olsaydı bu denli kavgalarınız şiddetli olmazdı diyen de çok insan oldu hatta tartışmalarımızı çocuğun olmamasına bağlayanda oldu ama asla çocuğa cesaret edemedim çünkü biraz bu durumu öngörüyordum ben. Hani gidişattan az çok anlar bilinçli olan bir insan. İşim vardiyalı bir iş resmî tatillerde de çalışıyorum mayıstan sonra haftasonu tatilim olmayacak iznimi planlama belirleyecek ama elimden geldiğince aktivite yapmaya başlayacağım

Bosanmak istedigi icin kendinizi şansli hissedin olurmu. Evli kalarak devam etseydi herseye, daha kotu olucakti haliniz.
Güçlü olun, insanin en iyi doktoru kendisidir. Yuruyuş yapin, spor salonu yada farkli alanlarda kurslara katilin, kafanizi dagitin biraz, iyi gelicektir eminim💐

Çalışıyor olmanız,çocuğunuz olmaması iyi (maalesef çocuktan dolayı bağ kurmak ya da ulaşmamak çok yıkıcı) iş çıkışı sosyalleşmeyi arttırın, ev e geldiğinizde anneniz ile çok paylaşım yapmadığınızdan bahsettiniz online kurs ,terapi,film vs izleyin.yıllık izniniz olmadığından bahsetmişsiniz o zaman bayram tatili resmi tatilleri vs hsonu ile birleştirip kısa bile olsa gezilere tatillere çıkın. Günden güne azalacak emin olun.
Çevremde çocuk olsaydı bu denli kavgalarınız şiddetli olmazdı diyen de çok insan oldu hatta tartışmalarımızı çocuğun olmamasına bağlayanda oldu ama asla çocuğa cesaret edemedim çünkü biraz bu durumu öngörüyordum ben. Hani gidişattan az çok anlar bilinçli olan bir insan. İşim vardiyalı bir iş resmî tatillerde de çalışıyorum mayıstan sonra haftasonu tatilim olmayacak iznimi planlama belirleyecek ama elimden geldiğince aktivite yapmaya
Öncelikle psikolojik destek almalısınız. Annenizle bile paylaşsanız, böyle durumlarda bir uzman yardımı gerekiyor. Faydası olmayacağını bile düşünseniz de bir uzmana gitmenizi şiddetle tavsiye ederim. Bunu yapmanız zaten kendinize değer vermeye başlamanızın ilk adımı olacaktır.
İkinci olarak, sizin tüm benliğiniz ve hayatınız eşiniz olmuş. Şimdi eşiniz de hayatınızdan çıktığı yada çıkmak üzere olduğu için beyniniz bunu kabullenmekte zorlanıyor ve yaşanan bu üzüntüleri, güzel anıları size hatırlatarak sanki onu tamir etmeye çalışıyormuş gibi düşünüyor. Aslında beyninizin size bir oyunu bu. Siz ki ne zaman kendinize ve yeni hayatınıza odaklanırsanız, beyninizin hedefi şaşmış olacak. Geçmiş yaşama değil de geleceğe odaklanmak zorunda kalacak. Ve en sonunda gerçeği kabullenecek ve geçmiş anıları size getirip durmayacak. Yeni halinize alışmak tam anlamıyla böyle olacak.
Üçüncü olarak ise, bu alışma sürecini başarı ile tamamladığınızda diyelim ki 6 ay yada 1 yıl her nekadar sürerse sürsün. Kendinize sevmeye ve hayatı sadece kendiniz için yaşamaya başladığınızda size şiddet uygulayan bir adam için döktüğünüz gözyaşları ve yaşadığınız şu özlem size çok saçma ve manasız gelecek.
lütfen kendinize şunu hatırlatın; bu yaşadıklarınızı bir kız kardeşiniz yada arkadaşınız yaşasa ve hala ona bunları yapan adam için üzülse veya geçmişe özlem duysa ona ne söylerdiniz? Ona ne yapması gerektiğini söylerdiniz? Bu savaştan galip çıkması için ne yapması gerekiyor sizce? Beyninizin olayları dramatize edip sizi üzmesini engellemek için olaylara tarafsızca bakıp mantığımızı kullanmamız lazım. Bunun için bol boş yazı yazmanızı öneririm. Duygularınızı kontrol etmenizi sağlar yazı yazmak.
Son olarak dilerim ki size hayat güzellikler sunar. Belki de eşinizin boşanmaktaki ısrarı size Allahın bir lütfudur. Unutmayın ki Allah bizim için her zaman hayırlısı verir. Asla ama asla kulunun kötü olmasını istemez.
Ever herşeyi beraber yaptığımız için hayatımın merkezine almışım onu o yüzden bu denli zorlanıyorum. Belki ilaç kullanıyor olmasaydı o da böyle zorlanacaktı. İnanın çevremden bir insan bunu yaşamış olsaydı sizin söyledikleriniz 10 katını söylerdim. Hatta kızardım ona belki de böyle acı çektiği için. Herkes kurtulmuşsun diyor tabii yaptıklarını anlatınca. Amenna RABBİMden çok eminim geleceğimi onsan iyi kimse bilemez. Bu benim için bir lütuf dediğiniz gibi. AMİN AMİN Çok teşekkür ederim desteğiniz için ALLAH razı olsun

Ben olayın hak kaybı tarafına takıldım. Ocak ayında açılmış bir davanın dilekçesi size ne zaman geldi de halen karşı dava açmayı düşünüyorsunuz? Şiddet, iftira mağduruyken sizin dava açmamanız sizin açınızdan üzücü olmuş. Karşı dava açma hakkınız muhtemelen şu an yok bir avukata danışın ve davanızı açın.
Bana Mart ayında geldi bazı durumlardan ötürü 2 kere tebliğ yapmak zorunda kaldılar. 2 haftalık süre dolmak üzereydi ki avukatım sürenin uzatılmasını talep etti kabul edildi şimdi her şeyi toparladık karşı dava açacağız bizde

Ben olayın hak kaybı tarafına takıldım. Ocak ayında açılmış bir davanın dilekçesi size ne zaman geldi de halen karşı dava açmayı düşünüyorsunuz? Şiddet, iftira mağduruyken sizin dava açmamanız sizin açınızdan üzücü olmuş. Karşı dava açma hakkınız muhtemelen şu an yok bir avukata danışın ve davanızı açın.
Bana Mart ayında geldi bazı durumlardan ötürü 2 kere tebliğ yapmak zorunda kaldılar. 2 haftalık süre dolmak üzereydi ki avukatım sürenin uzatılmasını talep etti kabul edildi şimdi her şeyi toparladık karşı dava açacağız bizde
Sürekli bunu düşünün o vakit güzel anılardan ziyade
inanın o kadar çok şey yaşattı ki hepsini düşünüyorum

Size yaşattığı kötü anları düşünün. Şu davada hakkınızda yazdıkları bile çok incitici değil mi sizce de? Ev iş yapmamış olsanız bile bu şekilde yazılması çok yakışıksız. Ki siz bir de şiddet gördüm diyorsunuz. Aylardır yanınızda yok. Sizi düşünen siz olmadan 2 gün durabilir miydi? Zihninizin size iyi anılarla oyun oynamasına izin vermeyin. Kötü anları düşünüp nefretinize tutunacaksınız sizin için hiçbir şey ifade etmeyinceye kadar.
Evet birine mesajla bahsedince yaptıklarını o gece rahat uyuyorum. Sonra sıçrayarak uyanıyorum uykudan ya da rüyalarıma giriyor. Ya sanki biri beni ona görünmez bir cisim ile bağlamış sürekli onu düşünmemi sağlıyor. Yok ben hiç bu kadar uzak kalabileceğini düşünemezdim. İçim de bitirene kadar yaşattığı körü anıları zihnimde diri tutmam gerekiyor

Seviyorsanız süreci uzatın diyeceğim ama şiddet de varmiş.. ne oluyordu da bunu yapıyordu mesela..Aslında bu konuları 2 tarafdan da dinlemek gerek,bu yüzden adam ikna olsa iyi bir aile terapistine gitmelisiniz ..ama karşı tarafın barışmak için bir çabası olması lâzım..çocuk var mıydı?
Yok hayır seviyorum ama aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. İnanın onlardan eşten püften sebeplerden dolayı oluyordu ki tartışmalarımız şiddeti o kadar basit nedenler ki bunun için mi diyordum kendime. Aile terapistine gidiyorduk 2 seans gittik 3. Seansa gitmek için randevu almak istedik ayrı ayrı zamanlarda aradık terapistin sekreterini hep ben sizi uygunluk durumuna göre arayacağım dedi ve aramadı. Eşimde çok sinirlendi ve bir daha girmeme kararı aldı. Çocuk yok

Bosanmak istedigi icin kendinizi şansli hissedin olurmu. Evli kalarak devam etseydi herseye, daha kotu olucakti haliniz.
Güçlü olun, insanin en iyi doktoru kendisidir. Yuruyuş yapin, spor salonu yada farkli alanlarda kurslara katilin, kafanizi dagitin biraz, iyi gelicektir eminim💐
Başlayacağım. Ben hep istedim ki mutlu, huzurlu olalım onun da isteği bu yöndeydi hep ama olmadı öfkesini yenemedi. Bizi bu hale getiren tartışmalarımız değil onun öfkesiydi hakim olmamasıydı kendisine. belki ilerde iyi olacak yenecek öfkesini ama yanında olmayacağım artık buna da çok üzülüyorum.

Çevremde çocuk olsaydı bu denli kavgalarınız şiddetli olmazdı diyen de çok insan oldu hatta tartışmalarımızı çocuğun olmamasına bağlayanda oldu ama asla çocuğa cesaret edemedim çünkü biraz bu durumu öngörüyordum ben. Hani gidişattan az çok anlar bilinçli olan bir insan. İşim vardiyalı bir iş resmî tatillerde de çalışıyorum mayıstan sonra haftasonu tatilim olmayacak iznimi planlama belirleyecek ama elimden geldiğince aktivite yapmaya başlayacağım
O çevredekileri yolasim geldi

Darp raporu almışsınız hanımefendi dayak yiyormussunuz hala neyin iyi anıları fotoğraf silememesi iyi misiniz siz ? Çok acil terapiye gidin . Tokatlanmaktan haz mi aliyorsunuz nedir yani anlamıyorum bu dayakçı heriflerin eşlerini ben .
İyi değilim biliyorum. Bu şekilde düşünmek çok sağlıksız.

Hayretler içinde okudum. Yediğiniz dayaklar az geldi herhalde, biraz daha yemek istiyorsunuz. Bu sevginin başka bir izahı mümkün değil. Ya da kafaya iyi darbe aldınız, sağlıklı düşünme yetiniz gitti. Özellikle eğitimli kadınların bu kafa yapısında olması beni çok üzüyor. Ekonomik özgürlüğünüz varmış. Lütfen terapi alın, mantıklı düşünemiyorsunuz. Böyle bir adamdan çoktan soğumanız lazımdı. Onun değil, sizin ondan kurtulmaya çalışmanız lazımdı. Umarım bir an evvel silkelenip kendinize gelirsiniz. Allah içinize ferahlık versin.

Çok öfke problemi olan bir insandı ben yaşanmışlıkların hayrına bir gün düzelir umudu taşıdım hep içimde. Sorunumuz olmadığında o kadar iyiydik ki parmakla gösterilirdik ama öfkesine dokunan bişey oldumu gözü görmezdi hiçbir şeyi. Ben ilk şiddete uğradığımda boşanmak istedim yalvardı bir daha elini kaldırmayacağını söyledi. O zamanlar o kadar güçlüydüm ki zorluk çekmeyeceğimden emindim. O zaman ki ben işe şimdiki ben arasında çok fark var ne yaptı bana bilmiyorum ama çok zorlanıyorum. Hep bitecek diyorlar bana ilk günlere göre daha iyiyim tabii ama artık aklıma gelmesin yaşadıklarım istiyorum. Beni sevmediğini sindirmem gerekiyor içim de çok haklısınız o zaman her şey değişecek. Bana çok şey diyen de var sende bitiğinde bu defa onda başlayacak ama iş işten geçmiş olacak diyen de var açıkçası ben buna çok inanmıyorum. Gerçekten kadının içinde bitince her şey tersine mi dönüyor?
Kalkan el asla geri inmez...Bu da kanıtı işte..

Eylül ayından beri eşimle ayrıyız. Ocak ayının sonlarına doğru boşanma davası açtı çekişmeli. Dilekçede yemek yapmadığımdan tutun temizlik yapmadığıma kadar bir sürü yalan yanlış şeyler yazmış. Bende karşı dava açmaya hazırlanıyorum şuanda.
Neden sen önce dava açmadın demeyin çünkü ben kendimi biliyorum yarın öbür gün acaba toparlayabilir miydik diye düşünmek istemediğim için ilerde bu düşüncelerden dolayı pişmanlık yaşamak istemediğim için ilk ben açmadım davayı. 10 yıldır hayatımdaydı. Alışamıyorum hep iyi anılarımız aklıma geliyor. 5 yıllık evliliğimizde çok kavgalar ettik şiddet gördüm birden fazla. Son kavgamızda yine şiddet uygulayınca darp raporu alıp şikayet ettim başta benimde isteğim boşanmaktı hala da öyle ama bir yandan da çok seviyorum hiç aklımdan çıkmıyor. Evliliğimiz hiç oturmadığı için eşim çok istemesine rağmen çocuk istemedim. Şiddet görmeme ve bana yaptıklarına rağmen hâlâ nasıl aptal gibi sevdiğimi böyle zorlandığımı anlamıyorum. Hiç çıkmıyor aklımdan.
Çalışıyorum fakat çalışırken bile aklımda. Uyku uyumak istemiyorum çünkü hemen hemen her gün rüyama giriyor. Çok severek evlendik. Şiddetli kavgalarımız değil bana yaptığı iyi şeyler, güzel anlarımız sürekli aklıma geliyor aklımı sıyıracağım artık çok zorlanıyorum. Mesajlaşmalarımızı bile silemedim fotoğraflarımızı silemedim. 🥺
Onun beni unutmuş olabileceği veya beni artık sevmiyor düşüncesi canımı çok acıtıyor. Haftasonları evden çıkmak istemiyorum. Çalışmasam hiç evden çıkmayacağım neredeyse. 6 aydır ruh gibiyim ne zaman geçecek? Bu ağlamalarım zırlamalarım ne zaman geçecek? Ne zaman unutacağım? Şuan yas sürecinin en dibini yaşıyorum resmen. Annemle kalıyorum ama ona da çok bişey anlatmak istemiyorum oda sürekli Tv izliyor çok paylaşacağım bir şey yok. Aslında evlenmeden önce çok şey paylaşırdım annemle şimdi niye böyle oldu bilmiyorum. işten çıkıp annemin evine bile gelmek istemiyorum cehennem azabı gibi geliyor bana bu eve gelmek. Kendi evimde de kalamıyorum olaylar o evde yaşandı çok anımız var diye. Ne yapacağımı bilmiyorum.
Yurtdışına iltica etmeyi bile düşünüyorum. Bu şehirde kalmamak ülkede kalmamak için. Psikolojim berbat durumda yardım almanın toparlayamayacağını düşünüyorum çok destek videoları izliyorum işe yaramıyor. Boşanma davası açmadan önce benim tarafımdan çok kişi eşimle konuştu ama boşanmak istediğini söylemişti onunla konuşan kişilere. Çok kararlıymış. O nasıl başarıyor? Artık sevmediği için mi böyle rahat? Nasıl insan bir gün önce farklı iken bir gün sonra bir kalemde silebiliyor? Ben yazdım konuşmak istediğimi söyledim ama cevap vermedi ve engelledi beni wptan. Sanırım bana verdiği sözlerden, önceden söylediği sözlerden kaynaklı onun beni artık sevmediğini kabullenemiyorum. Her şey yalanmış. Nasıl toparlanacağım çok dua ediyorum RABBİMe çıksın diye içimde ki sevgisi. 🥺🥺
Sizi sevmiyor artık. Bunu kabullenin bence. Bende eşimle ayrılırken çok kararlıydım ve sevgisi öyle bitmişti ki hiç üzülmedim. Yaptığı kötü şeyleri düşünün. Tekrar aynı şeyleri yaşamak istermisin.

Yok kızmıyorum size. Bende çok fazla aşırı bağlanma problemi var sanırım. Babamı da kaybettiğimde bir süre gelemedim kendime saçlarım döküldü. İçimde çok zor kabulleniyorum. Dışardan da o kadar güçlü görünüyorum ki despot gibi duruyorum. Çevremde eşinden şiddet görüp evliliğine devam eden çok çift var belki de şuan beynim normal kabul ettirmeye çalışıyor. Yaşattıklarını uzunca yazabilseydim inanın daha çok kızardınız bana. Bunun için mi diye. Çok hayalim vardı ben evliliği hiç böyle ummazdım. Çok büyük hayal kırıklığı oldu bende.
Sorunu bilen insan çözümüde biliyordur sizde biliyorsunuz lütfen kendinize çok iyi gelin yani her bir hucreniz ondan değerli sizi ayakta tutan felç olmadan yürüten iskelet omurilik sisteminiz bile ondan değerli ....ben ara ara tüm vücuduma teşekkür ediyor kendi ellerimi falan öpüyorum 😂😂deli değilim bana iyi geliyor sadece onlar bile bir çok insandan değerli benim gözümde....bende bu aşamaya bir gecede gelmedim aşağı yukarı yediğim kazıklardan sonra gelen güncelleme bu .....İnşallah sizde bu aşamaya gelirsiniz insana önce kendisi sonrada kendisine iyi gelen insan lazım yoksa ilişki evlilik aile yuva dediğiniz şey 5 kuruş etmez.

Hayretler içinde okudum. Yediğiniz dayaklar az geldi herhalde, biraz daha yemek istiyorsunuz. Bu sevginin başka bir izahı mümkün değil. Ya da kafaya iyi darbe aldınız, sağlıklı düşünme yetiniz gitti. Özellikle eğitimli kadınların bu kafa yapısında olması beni çok üzüyor. Ekonomik özgürlüğünüz varmış. Lütfen terapi alın, mantıklı düşünemiyorsunuz. Böyle bir adamdan çoktan soğumanız lazımdı. Onun değil, sizin ondan kurtulmaya çalışmanız lazımdı. Umarım bir an evvel silkelenip kendinize gelirsiniz. Allah içinize ferahlık versin.
AMİN teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻

Sorunu bilen insan çözümüde biliyordur sizde biliyorsunuz lütfen kendinize çok iyi gelin yani her bir hucreniz ondan değerli sizi ayakta tutan felç olmadan yürüten iskelet omurilik sisteminiz bile ondan değerli ....ben ara ara tüm vücuduma teşekkür ediyor kendi ellerimi falan öpüyorum 😂😂deli değilim bana iyi geliyor sadece onlar bile bir çok insandan değerli benim gözümde....bende bu aşamaya bir gecede gelmedim aşağı yukarı yediğim kazıklardan sonra gelen güncelleme bu .....İnşallah sizde bu aşamaya gelirsiniz insana önce kendisi sonrada kendisine iyi gelen insan lazım yoksa ilişki evlilik aile yuva dediğiniz şey 5 kuruş etmez.
Çok haklısınız umarım en kısa sürede toparlarım kendimi

Sizi sevmiyor artık. Bunu kabullenin bence. Bende eşimle ayrılırken çok kararlıydım ve sevgisi öyle bitmişti ki hiç üzülmedim. Yaptığı kötü şeyleri düşünün. Tekrar aynı şeyleri yaşamak istermisin.
İstemem tabii ama işte kalbime söz geçiremiyorum sanırım zamanla azar azar bitecek içimde

X