Neden cirkin sansi? Neden guzeller bahtsiz olurmus?

• Konu Sahibi gelecekkorkusu
  • Başlangıç Tarihi
Bu durumu ben de çözemedim hala. Ama bir arkadaşımız yazmış güzel olduğumuz için davranışlarımız değişiyor olabilir diye.
Bu bana mantıklı geldi.
:dilcikar:

Allah cirkinm sansi versin diye bir soz vardir, neden boyle denir? Etrafima baktigimda gercekten de cok guzel kizlarin gonul islerinden yana hep sanssiz oldugunu goruyorum. Bunun aciklamasi nedir arkadaslar sizce? Aslinda oldukca detayli bir konu

çünkü güzel, (ki göreceli olan bir kavram) ben nasılsa güzelim evde kalmam (Tabiri caizse) muhakkak birini bulurum şeklinde düşünüp üzümün çöpü armutun sapı diye diye sonunda yanlız kalır yada artık zurnanın son deliğinde evet demek zorunda kalır bu bence tamamen bencillikten ve megolomanlıktan kaynaklanan bişeydir; diye düşünürüm. Sonuçta kimse mükemmel değil herkesin bir kusuru vardır.

çünkü güzel, (ki göreceli olan bir kavram) ben nasılsa güzelim evde kalmam (Tabiri caizse) muhakkak birini bulurum şeklinde düşünüp üzümün çöpü armutun sapı diye diye sonunda yanlız kalır yada artık zurnanın son deliğinde evet demek zorunda kalır bu bence tamamen bencillikten ve megolomanlıktan kaynaklanan bişeydir; diye düşünürüm. Sonuçta kimse mükemmel değil herkesin bir kusuru vardır.

güzeli yanında gezdirebilecek kadar kendine güvenen erkek az bulunuyor. armut sap çöp dediğiniz konu o kadar basit değil.

güzeli yanında gezdirebilecek kadar kendine güvenen erkek az bulunuyor. armut sap çöp dediğiniz konu o kadar basit değil.

Armut sap dediğim olayların basit olup olmadığını yargılamadım burda. Güzeli yanında gezdirebilecek kadar kendine güvenen erkeklerin olup olmadığı göreceli neden kendilerine güvenmiyorlar vs vs gibi bir sürü sorgulaması olabilir. Ha benim msjımdan da hem siz hem diğer okurlar tüm güzellere karalama kampanyası gibi bişe başlattığım tarzında bir hisse kapılmasın. Sadece genel bir kanı var ve ben kendimce bu kanıyla ilgili düşüncelerimi söyledim.

Armut sap dediğim olayların basit olup olmadığını yargılamadım burda. Güzeli yanında gezdirebilecek kadar kendine güvenen erkeklerin olup olmadığı göreceli neden kendilerine güvenmiyorlar vs vs gibi bir sürü sorgulaması olabilir. Ha benim msjımdan da hem siz hem diğer okurlar tüm güzellere karalama kampanyası gibi bişe başlattığım tarzında bir hisse kapılmasın. Sadece genel bir kanı var ve ben kendimce bu kanıyla ilgili düşüncelerimi söyledim.

hmm... size karşı demiyorum ben. kampanya da yok farkındayım. :)

ülkemizde güzel kadına sahip olma anlayışı erkeklerce para ya da yakışıklılıkla ölçülüyor. yakışıklı da az şimdi Allah için. güzel kadın sayısıyla yakışıklı erkek sayısını karşılaştırsak herhalde yakışıklı erkek sayısı dibe vurur. e paralı da az. belki ondandır kendinlerine güvenememeleri. :) halbuki bunlarla ilgisi yok olayın.

şaka bi yana, aslında bence Allah bu şekilde bir denge sağlıyor.

ya ben kesinlikle nazar olarak bakıyorum artık
çok şanslı sayardım kendimi eskiden
şimdi ne oluyorsa her işim ters gidiyor
bu aralar da iltifat çok alıyorum artık buna bağlamaya başladım
pek inanmazdım ama artık inanıyorum :KK43:(

belki çirkinler daha çok aklını mantığını kullanıyodursempatiksalakcinni

aşkta akıl mantık olmaz.benim gözlemlerime göre genellikle dürüst insanlar mutlu olamıyor

bak işte buna katılırım !!!

ben buna pek katılmıyorum arkadaşlar gerçekten dürüst bi insan kendine karşı da dürüsüttür ne yapacağını bilir yapılan haksızlıklar karşısında dürüstlüğünden taviz vermeden şikayet etmeden ilerler ve eninde sonunda hakettiğini alır. ben de hep böyle gördüm çevremde, kısa vadede kaybeder gibi görünse de sabırlı ve dürüst bi insan hep kazanır...
bi de bence çirkin güzel şansı diye bişey yok...kader kısmet mekanizması herkese aynı çalışır fakat yaşadığını yorumlamak farklıdır. iyimserler hep şanslıdır (öyle görür çünkü) karamsarlar hep şanssızdır...bu da benim naçizane görüşüm kaydirigubbakcemile5

çirkin insan yoktur bakımsız insan vardır. biraz nasip şans işi ama biraz da akıl işidir ilişkiler. şekillendirip doğru hale getirebiliriz.
çok şanslıyım ve çirkinde değilim.

doğru zamanda doğru insanla karşılaştım demek ki:)

X