Nefes kokusu

Evet ya hastalık kokusu yani cidden, kirli bir koku değil. Belli ki temiz ağzı ama hani böyle yaşlı insanlarda bazen koku olur ya öyle bir koku
Grip yapar boğaz enfeksiyonu olduğu için geçicidir hepimizde oluyordur hastayken kişi farketmiyor kendisi

Karanfil ve sirkeli suyla gargara yapsın günde bi kaç defa.
Bence söyle hayatım hastalıktan sonra koku var de. İyimisin felan de.

insan kokuyu almaz mı acaba? yani ben bazen çok aç kalınca nefesim kokuyor hissedebiliyorum bunu ve hemen naneli sakız veya türevi seker vs tüketmeye çalışıyorum. demem o ki insan hisseder koktuğunu. ben dümdüz bir koku var derdim kırılsın kırılmasın. ne olduğunu bilsin

dislerinde curuk falan var mi, en son ne zaman dis hekimine muayene olmustun vs deyin.
o da neden curuk dis kokusu mu geliyor diye sorar muhtemelen , siz de konuya girersiniz...
neticede siz yerine 1 baskasindan duyarsa daha kotu olur onun icin..

Temiz biri, diş temizliğine de dikkat eden biriyse başka bişidendir
Geçici olduğunu sanıyorum. Geçirdiği Hastalıktan olabilir.

Naneli sakız alın. İlkinde çıkarın hem kendiniz alın hem ona verin. İkinci kez ise sadece ona verin. İstemezse ısrar edin. Gereken mesajı alır bence

Ya biraz tatsız bir konu şimdiden kusura bakmayın da. Erkek arkadaşım epey ağır bir grip gecirdi sonrasında nefesi kokmaya başladı. Bakımlı temiz bir çocuktur yani dişini filan da herhalde fırçalıyordur diye düşünüyorum da belki de öyle yalapşap mı fırçalıyor artık bilmiyorum. Sorum şu ki bir insana en munasip yolla "nefesin kokuyo" nasıl denir? Melek gibi de çocuk yani, dümdüz bodoslama söylesem bile kesinlikle dikkat eder bundan sonra ama ben lisanımunasiple söylemek istiyorum. Ama bir yandan da böyle çok büyük bir olaymış gibi karşıma alıp "bişey konuşmamız lazım" havalarında söylemek de istemiyorum. Laf arasında nasıl söylenir ya sizce
Disleri cürümüsse kokar :) benimki agzin kokuyor diyor direk alingan degilim isin icinde sosyal cevremde agzimin kokusu rezil olmak istemem düsüncesi korkunc 😅 onunki kokuyorsa direk suratina söylüyorum yani bizde alinganlik yok agiz bakimi cidden önemli. Senin sevgilin alingan mi bilmiyorum beraber dis temizletmeyi teklif edin önce belli bir süre gecsin bakalim hala kokuyorsa dedigim gibi beraber gitmeyi teklif edin

X