Nişan atmak…

Yani şu an bile hala beni arıyorlar ya ortalıkta benim bir annem bir babam var onu arayın bi madem bitmesin diye çabanız var, hadi bi arayın da düzeltin ortalığı
Seni ailesiz çöpsüz üzüm olarak istiyorlar , hala anlamamış olamazsın...

Onlarda aynı düşünce içerisinde. Şimdi böylesin ortalık bozuk boşanacak bile olsan o dönemin nasıl olacak insanlar değişik. Gözünün içi gülen neşeli kızım gitti somurtan birisi geldi diyorlar
En mutlu olmanız gereken zamanlarınız bile bu kadar mutsuzken evli olsanız nasıl olur bir düşünün?

Arkadaşlar merhaba öncelikle…
Nişanlımla yaklaşık 2 yıldır beraberiz. 5-6 aydır da nişanlıyız. Nişanlılık dönemi içerisinde sürekli tartışmalar, kavgalarımız oldu. Son 1-2 aydır olan kavgalarımızın hepsinde konuşma sonunda bitti etti demelere başladı ama bu zamana kadar her ne yaşadıysak yaşayalım hep ben gittim barışmaya, konuşmaya. O da ona güvenerek hep kendini geri tuttu ilişkide bunda da ne derseniz haklısınız bazı olaylar sonucunda hep ben bir şeyleri yaptım. İşte düzelirlerle de bu zamana kadar geldik düğüne az zaman kaldı ama biz eşyalar yüzünden tartıştık ve bağırdı bende bana bağıramayacağını söyleyince de bittiğini söyledi bende artık dayanamadım bittiğini ailene söyle o zaman dedim şimdi hiç bir şekilde ailesine bittiğini söylememiş. Benim ailemde işim içine girdi. Hastane durumları var ve ben ondan destek beklerken o tavrına tribine devam etti. Babamda en son geldiğinde bu evliliğe rızasının olmadığını söyledi. Karşı taraf sadece aile içerisinden benimle görüşüyor ne ailemi arıyorlar durumu öğrenmek için ne de geçmiş olsun için arıyorlar. Durumumuz karmakarışık oldu. Hala hastanedeyiz gelmeyen nişanlım arayıp gelip gitmeye başladı ama ailemle görüşmüyor şu an bitme durumları olduğu için. Kv bu zamana kadar neden bekledin madem diyip duruyor. Ne yapacağımı bilemez hale geldim. Bana bi yol göstermede yardımcı olun…
Canım ayrıl bence senin aileni saymayan insanlar evkendikten sonra daha kotu olur yok sayar ailen evine geldi eşin umursmadi ne olucak peki

Bakın ilerde evlenirseniz her tartışmada sizi suçlu gösterirler, alttan almadın, sinirlendirdin diye. Kurtulduğunuza sevinin kendinizi ateşe atmayın lütfen.

Ben sürekli bir olayda suçluyum gerek uzak durmamla gerek yakın durmamla gerek tartışmakla bana bir ara senin ona söyleme tarzından sinirleniyor biz sana nasıl söylemen gerektiğini söyleriz diyorlardı

Kayın valide adayınız sizi bastırabildigi için böyle konuşabiliyor. Yoksa kimse hastalandı diye kimseyi davet etmez.

Ya 3 kez çağırmışlar biz gitmemişiz ailelerin yakınlığı önemliymiş biz gelip gitmeyince onlarda bırakmış oğulları da fark etmiş bu durumu istemiyormuşuz biz onları

Evlenseniz bile boşanacaksınız, adam ne mal olduğunu nikahtan önce göstermiş. Görmemek için kör olmak gerekir, hayatınızı kendi elinizle mahvetmeyin.

Canım ayrıl bence senin aileni saymayan insanlar evkendikten sonra daha kotu olur yok sayar ailen evine geldi eşin umursmadi ne olucak peki

İşte benimle görüştüğünde ben biz ne olacağız demek yerine ailemle nasıl olursun demişim. Saygıda kusur etmezmiş ben varmışım ara da , bende dedim ki bana duyduğun saygı için değil, gerçekten evlatları gibi olduğun için davranmanı gidip gelmeni beklerdim senden

Arkadaşlar merhaba öncelikle…
Nişanlımla yaklaşık 2 yıldır beraberiz. 5-6 aydır da nişanlıyız. Nişanlılık dönemi içerisinde sürekli tartışmalar, kavgalarımız oldu. Son 1-2 aydır olan kavgalarımızın hepsinde konuşma sonunda bitti etti demelere başladı ama bu zamana kadar her ne yaşadıysak yaşayalım hep ben gittim barışmaya, konuşmaya. O da ona güvenerek hep kendini geri tuttu ilişkide bunda da ne derseniz haklısınız bazı olaylar sonucunda hep ben bir şeyleri yaptım. İşte düzelirlerle de bu zamana kadar geldik düğüne az zaman kaldı ama biz eşyalar yüzünden tartıştık ve bağırdı bende bana bağıramayacağını söyleyince de bittiğini söyledi bende artık dayanamadım bittiğini ailene söyle o zaman dedim şimdi hiç bir şekilde ailesine bittiğini söylememiş. Benim ailemde işim içine girdi. Hastane durumları var ve ben ondan destek beklerken o tavrına tribine devam etti. Babamda en son geldiğinde bu evliliğe rızasının olmadığını söyledi. Karşı taraf sadece aile içerisinden benimle görüşüyor ne ailemi arıyorlar durumu öğrenmek için ne de geçmiş olsun için arıyorlar. Durumumuz karmakarışık oldu. Hala hastanedeyiz gelmeyen nişanlım arayıp gelip gitmeye başladı ama ailemle görüşmüyor şu an bitme durumları olduğu için. Kv bu zamana kadar neden bekledin madem diyip duruyor. Ne yapacağımı bilemez hale geldim. Bana bi yol göstermede yardımcı olun…
Babanın neden rızası yok? Nişanlının ailesi yüzünden mi?

Evlenseniz bile boşanacaksınız, adam ne mal olduğunu nikahtan önce göstermiş. Görmemek için kör olmak gerekir, hayatınızı kendi elinizle mahvetmeyin.

Haklısınız ben çok suçladığım için aman benim yüzümden ben hallederim ederim tutarım diye diye böyle oldu

İşte benimle görüştüğünde ben biz ne olacağız demek yerine ailemle nasıl olursun demişim. Saygıda kusur etmezmiş ben varmışım ara da , bende dedim ki bana duyduğun saygı için değil, gerçekten evlatları gibi olduğun için davranmanı gidip gelmeni beklerdim senden
Canım yalan herşeyi derler yaparım ederim şimdi önemli olan şimdi onları sayacak ben kaçarak evlendim eşimin babadi istemedi bir buçuk yıllık evliyim hala istemez dıslar türk olduğum için bir kez bile ailemi aramamis babası o yüzden yol yakindan vazgeç kişiyle evlilik olmuyor aileler araya giriyor ilerde daha kotu huzurunuz bozulur o kadar çok evlenip pişman olan varki kendi degerimizi kendimiz kaybediyoruz aslında iyi düşün karar ver herşey sevgi değil. Saygı. Arkanda durması herşeyden önce seni sahiplenmesi.

Şöyle daha önceki kavgalarımızın çoğuna ailesi tanık oldu ve arayı yapmaya çalıştılar ben bu süre içerisinde aileme tek bir kavgamı anlatmadım ama haliyle bu yüzüne tavrına yansıdığı için biliyorlar. Bir kaç kez tartışırken babam ile annem duydu o zamanda aynı konuşmalar yapıldı yani benim için hani biz seni üzdüğü için istemiyoruz gibisinden ama ben her şeyi halletmeye çalıştım. Dediğiniz gibi ben bu kızı seviyorum diye ailemle de konuşabilirdi konuşmadı. Ailesi hem beni hem onu suçlu görüyor ama işte yolu düzeltmeden de o yolda ilerlemek olmaz…
Nişanlının sizin özeliniz olan kavgaları kendi ailesine demesi hoş olmamış. Şimdi ufak tefek şeylerden kavga ediyorsunuzdur, evlenince daha büyük konulardan kavga edersiniz. Üstüne bu kavgaları da aileler duyarsa küçük meseleler büyür, içinden çıkılmaz hal alır.

Babanın neden rızası yok? Nişanlının ailesi yüzünden mi?

Şöyle nişanlımla biz saçma sapan her durum yüzünden tartışıyorduk ama işte bu tartışma iki trip tavırla değil de artık bağırmalar daha büyük bağırmalarla devam edince haliyle aileye de yansıyor bir de ben kendimi anlatamayınca ağlıyorum bu durumda aileye yansıyor haliyle

Aile de şöyle uzun zamandır bir sağlık problemi var ve bu süre içerisinde de bitme durumları çıktı ortaya hani ne geçmiş olsun ne de hani siz hastasınız biz hallederiz aklınız kalmasın etmesin türünden gram geri dönüş yapmadılar sadece beni arıyorlar benimle konuşuyorlar

Doğru söylüyorsunuz, ben çok fazla manipüle edildim ve bu durum beni hep suçlu yaptı
Bu kadar mutsuz bir ilişkiyi sürdürme sebebinizi anlamadım hem siz hem aileniz çokça üzülmüş yıpranmışsınız, bunu ne kendinize ne ailenize yapılmasına izin vermeyin. Bakın aileniz herşeyin farkında ve sizin için üzülüyorlar.
Sizde artık yapılanlara karşı geri adım atmayın asla.

X