Nişan atmak…

Canım yalan herşeyi derler yaparım ederim şimdi önemli olan şimdi onları sayacak ben kaçarak evlendim eşimin babadi istemedi bir buçuk yıllık evliyim hala istemez dıslar türk olduğum için bir kez bile ailemi aramamis babası o yüzden yol yakindan vazgeç kişiyle evlilik olmuyor aileler araya giriyor ilerde daha kotu huzurunuz bozulur o kadar çok evlenip pişman olan varki kendi degerimizi kendimiz kaybediyoruz aslında iyi düşün karar ver herşey sevgi değil. Saygı. Arkanda durması herşeyden önce seni sahiplenmesi.

Ya bende kafamda aynı sorular dönüp duruyor, ben aileme düşkünüm benim aileme nasıl davranacak bu durumlar yüzünden kinlenecek mi ne yapacak nasıl olacak edecek aklımda bunlar var
Hadi desem ki olalım iki gün sonra ne olacak ya herşey biterse o zaman aileme ne diyeceğim ben istedim neticesinde
Boşanalım edelim düşüncesinde olarak evlenmek zaten çok saçma mutlu olmaya evlenirken herkes şu an mutlu olmazsak boşanacak mıyızı düşünüyorum Öyle oluncaya hiç bir anlamı kalmıyor ha sevgi var mı var gerçekten seviyorum ama bunları aşabilecek gücümüzün olduğunu düşünmüyorum

Nişanlının sizin özeliniz olan kavgaları kendi ailesine demesi hoş olmamış. Şimdi ufak tefek şeylerden kavga ediyorsunuzdur, evlenince daha büyük konulardan kavga edersiniz. Üstüne bu kavgaları da aileler duyarsa küçük meseleler büyür, içinden çıkılmaz hal alır.

O herşeyi rahatlıkla anlattı sebepte erkek ailesi herşeyi yutarmış kızın ailesi tutmazmış bende ne alakası var dedim yani netice de ben de el kızıyım hani o olmuş bu olmuş diye milletin bilmesine ne gerek var dedim biz halledememişiz millet girmiş devreye ben bunu istemiyorum dedim

Bu kadar mutsuz bir ilişkiyi sürdürme sebebinizi anlamadım hem siz hem aileniz çokça üzülmüş yıpranmışsınız, bunu ne kendinize ne ailenize yapılmasına izin vermeyin. Bakın aileniz herşeyin farkında ve sizin için üzülüyorlar.
Sizde artık yapılanlara karşı geri adım atmayın asla.

Ben en son alttan almaya bi başladım aylardır her ne olursa ben suçluyum ben moduna girdim ve çıkamadım o moddan

Ya 3 kez çağırmışlar biz gitmemişiz ailelerin yakınlığı önemliymiş biz gelip gitmeyince onlarda bırakmış oğulları da fark etmiş bu durumu istemiyormuşuz biz onları

Altı boş laflar bunlar. Şuan yaptıkları sizi bastırıp aradaki soğukluğun sorumluluğunu size yüklemek

Bu adamla devam eder misiniz bilem ama ilişkilerinizde sorun çıkaran taraf olmayın fakat asla altan alan, çaba gösteren tarafta olmayın. Sınırlarınız aşıldığında tepkinizi koyun.

Umarım geri adım atıp devam etmezsiniz. Zira evlenirseniz kat ve kat artacak sorunlar ve mutsuz olacaksınız. Görünen köy kılavuz istemez misali arkanıza bakmadan kaçın

Altı boş laflar bunlar. Şuan yaptıkları sizi bastırıp aradaki soğukluğun sorumluluğunu size yüklemek

Şuan bu adamla devam eder misiniz bilem ama ilişkilerinizde sorun çıkaran taraf olmayın fakat asla altan alan, çaba gösteren tarafta olmayın. Sınırlarınız aşıldığında tepkinizi koyun.

Kesinlikle öyle biz yapmamışız etmemişiz siz gelseydiniz madem siz yapsaydınız kaldı ki ben en başından ailemi demişim size.

Ben sorun çıkarmasam da bir şekilde sorunu ben çıkarmış oluyorum. Tepkimi koyamamışım demek ki

Umarım geri adım atıp devam etmezsiniz. Zira evlenirseniz kat ve kat artacak sorunlar ve mutsuz olacaksınız. Görünen köy kılavuz istemez misali arkanıza bakmadan kaçın

Onun farkında ve bilincindeyim ama işte herşeye az bir zaman kalınca diye ondan ister istemez üzülüyorum

O herşeyi rahatlıkla anlattı sebepte erkek ailesi herşeyi yutarmış kızın ailesi tutmazmış bende ne alakası var dedim yani netice de ben de el kızıyım hani o olmuş bu olmuş diye milletin bilmesine ne gerek var dedim biz halledememişiz millet girmiş devreye ben bunu istemiyorum dedim
Cocuklar kavga edince ailesine söyler. Evlenecek koskoca insanlar sorunlarını kendi arasında halletmeli.

Ayrıca nişanlının ailesi senin aileni arayıp hal hatır sormaliydi. Sağlık söz konusu sonuçta

Hiç acabanız olmasın, oluru yok. Arkanıza bakmayın. Adam sürekli yokuş yapıyo, ailenizi yok sayıyo olacak iş değil; evlenince daha da sarpa sarar.

Sizi çok iyi anlıyorum, gerçekten.
Şuan üzülmeniz ileride uzulmenizden daha iyi emin olun. İnsanlar 3 gün konuşur unutur. Önemli olan burada sizin geleceğiniz.

Ay valla gerçekten üzülüyorum kendime geleceğime yapılamayanlara niye böyle olduğuna neler neler herşeye aileme yapılana, millete dalga konusu olduğuma, kurduğum hayallere ve daha nicelerineee

Cocuklar kavga edince ailesine söyler. Evlenecek koskoca insanlar sorunlarını kendi arasında halletmeli.

Ayrıca nişanlının ailesi senin aileni arayıp hal hatır sormaliydi. Sağlık söz konusu sonuçta
İşte bende onu diyorum işte keşke böyle bu şekilde olmasaydı da yani kendi aramızda halletseydik..

Kimse aramadı gerçekten sadece beni aradılar

Beni fazlasıyla incitti şimdi bir şeyleri düzeltmeye çalışıyor ama geçti o tren..
Bak kardeşim, nişanlılık dönemi birbirini tanıma dönemidir zaten. Bu adamdan olmaz. Sen her gittiğinde aman bitmesin dediğinde havalara girmiş. Bu kez yok diyince bi afallamış, sen değerlisin bilmem ne zırvalarına inanma. Yarın aynısını yine yapar, yapmam dese de yapar.
Yok masraf ettik, yok düğüne az kaldı mobilyalar şu kadar tuttu falan, ıvır zıvır konular. İnan evlenince boşanması daha zor.
Ben nişanlın kadar ailesine de ayar oldum.
Senin aileni önemsemiyorlar. Kraliyet ailesi sanki kendileri. Aileni de kendini de ezdirme.
Nişanlın küsüp küsüp verin topumu ben oynamıyorum diyen bir ergen. Boşver. Yaptığınız masraflar sadaka niyetine olsun.

Arkadaşlar merhaba öncelikle…
Nişanlımla yaklaşık 2 yıldır beraberiz. 5-6 aydır da nişanlıyız. Nişanlılık dönemi içerisinde sürekli tartışmalar, kavgalarımız oldu. Son 1-2 aydır olan kavgalarımızın hepsinde konuşma sonunda bitti etti demelere başladı ama bu zamana kadar her ne yaşadıysak yaşayalım hep ben gittim barışmaya, konuşmaya. O da ona güvenerek hep kendini geri tuttu ilişkide bunda da ne derseniz haklısınız bazı olaylar sonucunda hep ben bir şeyleri yaptım. İşte düzelirlerle de bu zamana kadar geldik düğüne az zaman kaldı ama biz eşyalar yüzünden tartıştık ve bağırdı bende bana bağıramayacağını söyleyince de bittiğini söyledi bende artık dayanamadım bittiğini ailene söyle o zaman dedim şimdi hiç bir şekilde ailesine bittiğini söylememiş. Benim ailemde işim içine girdi. Hastane durumları var ve ben ondan destek beklerken o tavrına tribine devam etti. Babamda en son geldiğinde bu evliliğe rızasının olmadığını söyledi. Karşı taraf sadece aile içerisinden benimle görüşüyor ne ailemi arıyorlar durumu öğrenmek için ne de geçmiş olsun için arıyorlar. Durumumuz karmakarışık oldu. Hala hastanedeyiz gelmeyen nişanlım arayıp gelip gitmeye başladı ama ailemle görüşmüyor şu an bitme durumları olduğu için. Kv bu zamana kadar neden bekledin madem diyip duruyor. Ne yapacağımı bilemez hale geldim. Bana bi yol göstermede yardımcı olun…
Allah kolaylık versin, aynı zamanda da şifa versin öncelikle...

Burada şunu düşünün bu süreç evlenince değişecek mi? Değişmez ise ben buna katlanır kabullenir miyim sorusunu sormanız lazım.. Nişan sürecinin amacı zaten karşılıklı tanışma süreci, nişan attınız diye felaket olmuyor. Evli iken daha zor durumları yaşamak daha eziyetli olur..
Düğün süreci stresli bir evre onun yüzünden mi yoksa başka sebepler yeni mi gün yüzüne çıktı onu iyi ayırt etmek gerekiyor.. Ve en önemli husus başkası için ayrılmak, dolduruşa gelip ayrılmayın ama elalem ne der rezil olurum diye de olmayacak işi oldurmayın. Şapkayı önünüze alın güzelce sakince düşünün, hayat sizin hayatınız ömür de sizin ömrünüz bunları bu şekilde yaşamak istiyor musunuz istemiyor musunuz iyi ayırt etmek lazım🌸 hakkınızda hayırlısı olsun

Arkadaşlar merhaba öncelikle…
Nişanlımla yaklaşık 2 yıldır beraberiz. 5-6 aydır da nişanlıyız. Nişanlılık dönemi içerisinde sürekli tartışmalar, kavgalarımız oldu. Son 1-2 aydır olan kavgalarımızın hepsinde konuşma sonunda bitti etti demelere başladı ama bu zamana kadar her ne yaşadıysak yaşayalım hep ben gittim barışmaya, konuşmaya. O da ona güvenerek hep kendini geri tuttu ilişkide bunda da ne derseniz haklısınız bazı olaylar sonucunda hep ben bir şeyleri yaptım. İşte düzelirlerle de bu zamana kadar geldik düğüne az zaman kaldı ama biz eşyalar yüzünden tartıştık ve bağırdı bende bana bağıramayacağını söyleyince de bittiğini söyledi bende artık dayanamadım bittiğini ailene söyle o zaman dedim şimdi hiç bir şekilde ailesine bittiğini söylememiş. Benim ailemde işim içine girdi. Hastane durumları var ve ben ondan destek beklerken o tavrına tribine devam etti. Babamda en son geldiğinde bu evliliğe rızasının olmadığını söyledi. Karşı taraf sadece aile içerisinden benimle görüşüyor ne ailemi arıyorlar durumu öğrenmek için ne de geçmiş olsun için arıyorlar. Durumumuz karmakarışık oldu. Hala hastanedeyiz gelmeyen nişanlım arayıp gelip gitmeye başladı ama ailemle görüşmüyor şu an bitme durumları olduğu için. Kv bu zamana kadar neden bekledin madem diyip duruyor. Ne yapacağımı bilemez hale geldim. Bana bi yol göstermede yardımcı olun…
Bunlar fragman farkinda misiniz? Evlendiginizde her seferinde bosanalim diyecek bu togl*i adami el üstünde tutmayin, cok toksik birisi uzak durulmasi gereken kisisidir. Yakma kendini derim. Ve Allah sifa versin

Balık baştan kokar demişler. Daha işin başında böyle kavga,gürültü varken evlenince farklı mı olacak? Gönül ister ki farklı olsun ama hiç sanmıyorum ya. Bir insanla anlaşamıyorsan anlaşamıyorsundur yani.

Bir de aileler şu an için en son ki derdiniz olmalı bence. Çünkü öncelikle sizin kendi içinizdeki sorunları çözmeniz lazım. Babanız da istemiyorsa zorlamayın bence. Bazen insan nasibini cidden zorlamamalı.

X