Nişan derdi

Farkındaysanız kimse trip atmıyor. Konu sahibi kendini dertlendiriyor.
Ortada halay falan da yok 2 aile bir araya geliyor. Istemeyen gitmez. Başkalarına bu kadar müdahale edilmez ki.
Yok kaynı kafasının dikine gidermiş de yok dediğim dedikmiş de. Koca adam evlenmeden önce kardeşini ve onun karısını razı etmek zorunda mı? Komiksiniz yaa...
E gitmezsek yüzümüze bakmaz diyor konu sahibi. Dert bu zaten yoksa zannetmiyorum bu salgında kimse düğün, nişan gibi çok da elzem olmayan seremoniler için yollar tepsin.

Düşüncesizlik değil, hayatlarına devam ediyorlar. Insanların hayatında sizin bilmediğiniz dinamikler olabilir. Empati kursanız "kendilerince bir sebepleri vardır yoksa meraklı mı insanlar kısıtlı şartlarda yapmaya" diye düşünürdünüz.
Aile içinde küçük bir tören yapıyorlar. Istemeyen gelmesin demişler. Size niye bu kadar dert oluyor ki? Gitmeyin olsun bitsin. Siz yokken de mutlu olurlar merak etmeyin. Ne kaynınız ne de eltiniz için sandığınız kadar önemli olduğunuzu düşünmüyorum.
Ayrıca kararlarına karışmak sizin haddinizin çok ötesinde.
Burdan bakinca gayet de merakli gozukuyorlar. Bu kadar bol keseden yorumlar yaptiginiza gore mustakbel eltim veya onun bir yakini olmalisiniz. 70 m2 mekana 20 30 kisiyi tikarak yapilan nisandan nasil bir keyif alacaginizi ve israrci olacaginizi da anlatin bari de aydinlanalim.

Bu sürecin ne zaman bitecegi belli olmadığı için ben artik insanlara yazi bekleseler ne olur diyemiyorum. Yazın bitecek mi? peki 2021 Eylulde bitecek mi? 2022 de bitecek mi? Bunlarin cevabı kesin degil o yuzden yapmak isteyen nisaninı nikahını yapsın.

Fakat siz gitmediniz diye darılmaya hakları yok cunku su donemde herkes kendini çocuğunu korumak istemekte haklı.

Ne siz onlara yazı yapmadılar diye darılın ne onlar size gelmediler diye.

Eşiniz gitsin maskeyi hic indirmesin dikkatli davransın hediyesini versin sizden selam söylesi gelsin.

Eşimin 50 yasındaki amcası vefat etti. Coronadan değil. ben hamileyim gitmedim esim gitti cift maske cenazeye katildı bas sağlığı verdi geldi. kimseyle tokalasmadı eline sık sık kolonya dökmüş. Geldi banyoya girdi ustunu attik yikadık oldu bitti.

Bence siz de öyle yapın.

Bu sürecin ne zaman bitecegi belli olmadığı için ben artik insanlara yazi bekleseler ne olur diyemiyorum. Yazın bitecek mi? peki 2021 Eylulde bitecek mi? 2022 de bitecek mi? Bunlarin cevabı kesin degil o yuzden yapmak isteyen nisaninı nikahını yapsın.

Fakat siz gitmediniz diye darılmaya hakları yok cunku su donemde herkes kendini çocuğunu korumak istemekte haklı.

Ne siz onlara yazı yapmadılar diye darılın ne onlar size gelmediler diye.

Eşiniz gitsin maskeyi hic indirmesin dikkatli davransın hediyesini versin sizden selam söylesi gelsin.

Eşimin 50 yasındaki amcası vefat etti. Coronadan değil. ben hamileyim gitmedim esim gitti cift maske cenazeye katildı bas sağlığı verdi geldi. kimseyle tokalasmadı eline sık sık kolonya dökmüş. Geldi banyoya girdi ustunu attik yikadık oldu bitti.

Bence siz de öyle yapın.
bitmeyecek ama en azından açık havada yapıldığı için risk azalacak. normal şartlarda kimse kimsenin nikah düğün nişan tarihine karışamaz, zaten bizim de karıştığımız yok sadece fikir söyledik. sadece biz de değil başta eşimin annesi babası ablası herkes söyledi. ama ısrarcılar. yapacak bir şey yok artık mecbur gideceğiz. eşimin gidip benim gitmemem çok mantıklı gelmiyor. allah korusun ona bir şey olsa zaten bana da bulaşır. siperliğimi kesin takacağım isterse uzaylı gibi baksınlar fark etmez. maalesef darılır abisi bunu açıkça belli etti zaten. başkası olsa umursamam ama abi işte. severim de. kendi kardeşim gibi.

bitmeyecek ama en azından açık havada yapıldığı için risk azalacak. normal şartlarda kimse kimsenin nikah düğün nişan tarihine karışamaz, zaten bizim de karıştığımız yok sadece fikir söyledik. sadece biz de değil başta eşimin annesi babası ablası herkes söyledi. ama ısrarcılar. yapacak bir şey yok artık mecbur gideceğiz. eşimin gidip benim gitmemem çok mantıklı gelmiyor. allah korusun ona bir şey olsa zaten bana da bulaşır. siperliğimi kesin takacağım isterse uzaylı gibi baksınlar fark etmez. maalesef darılır abisi bunu açıkça belli etti zaten. başkası olsa umursamam ama abi işte. severim de. kendi kardeşim gibi.
Siperlik sizi tek başına korumaz siperlik takıp uzaylı olacağınıza gözlük takın daha iyi koruyuculukları zaten benzer

Konu sahibine ithafen siperlik hiç bir işe yaramıyor emin olun o kadar takıntılıysanuz belli markaların özel korumalı maskelerinden 2 tane takın gidin göze de batmazsınız

Konu sahibi abimin bu yaz düğünü oldu. Evin önünde yaptığımız bir düğündü. E illaki evin içine de girildi millet oturdu ikramlar vs.
Ama hepimiz maskeliydik maskesi olmayanlara maske verdik ( bazilari illaki kaytardı maskeyi indirdi ama) ve ben özellikle herkese yarim saatte bir kolonya dezenfektan sıktım.

O düğünde hickimse corona kapmadı cok şükür. Kimse dikkat etmese bile siz edin esiniz etsin asla maskeyi indirmeyin elinizi de yüzünüze vurmayın Allahin izniyle bir şey olmaz yasamis bir insan olarak söylüyorum

Son düzenleme:
tek bşına değil altına da maske takacağım. üstüne de şu zuhal topalın taktığı gibi tam yüz siperliklerinden. gözlük de var ama kaynakçı gözlüğü gibi daha çirkin duruyor.
Tamam işte gidin ucuz bir imaj gözlüğü alın,siperlik takmayın maske üstüne normal imaj gözlüğü takın etkileri benzer siperlikte gözünüzü koruyacak normal gözlüklerde gözünüzü korur direkt damlacıktan. Daha az rezil olmanız icin bin türlü öneri sunuyoruz eltiniz değiliz yani, en azından milleti mutlu günlerinde huzursuz etmemiş olursunuz

Tamam işte gidin ucuz bir imaj gözlüğü alın,siperlik takmayın maske üstüne normal imaj gözlüğü takın etkileri benzer siperlikte gözünüzü koruyacak normal gözlüklerde gözünüzü korur direkt damlacıktan. Daha az rezil olmanız icin bin türlü öneri sunuyoruz eltiniz değiliz yani, en azından milleti mutlu günlerinde huzursuz etmemiş olursunuz
millet benim taktığım siperlikten huzursuz oluyor da onca kişiyi küçücük eve sığdırmaktan huzursuz olmuyorsa geçmiş olsun zaten.

İhbar edin.
Söylene söylene hazırlanın, yol boyu söylenmeye devam edin, öncesinde muhakkak ihbar edin saati vs net verin.
ihbar etsem ne olur kişi başı ceza kesiyorlar. 6bin tl ödediğimizle kalırız bir de. söylenmek de kar etmiyor zaten anne babasını bile takmıyor adam. durduk yere hiç zerre öyle bir duygum olmamasına rağmen burda bile kıskanç yaftası yedim. onların yaptğı çok normal de ben endişelenmekte haksızmışım, kıskançlıktan başka bir duygum olamazmış gibi yazılıyor ki cidden çok komik.

X