Nişan derdi

Benden değil eşinizden izin almanız lazım o da gitmemenize müsade etmediğine göre :KK70:
valla doğru konuya cevap yazdığınıza emin misiniz? çünkü yorumlarınız kel alaka :KK70: eşimin izin vermesi ya da vermemesi söz konusu değil. ben virüs tehdidi açısından gitmemle gitmemem arasında bir fark görmediğim için ve eşimin abisinin kırılacağını bildiğimden gideceğim.

Çok agrasifsiniz. ne istiyorsunuz sizinle beraber kayniniza ve eltinize laf mı sayalım. Ben bu kadar kasılacağıma gitmem. hem gelmem diyemeyip hem sinir kupu oluyorsunuz.

Ayrica hangi ildesiniz bilmiyorum ama bizim burada tum seviye okullar acildı. hem ilkokul hem ortaokul hem imamhatip ortaokul bir arada olan 1.800 ogrencili 80 ogretmenli bir okuluz ve bugun planlama yapılacak yarın tüm ogretmenler ve ogrenciler okuldayiz. Hamileyim kalp problemim var sizin kadar sorun etmedim.

Takacagim cift kat maskemi elime alacağim fisfis kolonya mı her tenefuste ogretmenler odasina degil bahceye cikacagım yapıp derslerimi dönecegim evime. Doktorum rapor yazmaya hazır baslama rapor yazayım dedi ben biraz denemek istiyorum maskeli ders anlatirken carpıntım olursa o zaman yazarsınız dedim.

altı ustu 3 4 saat bir nisan icin fazla gerildiniz. Gitmeyin diyoruz olmaz soyle yapın diyoruz olmaz.

Yanliş hatırlamiyorsam ögretmensiniz. Bu panikle okullar açılınca ne yapacaksınız?

Çok agrasifsiniz. ne istiyorsunuz sizinle beraber kayniniza ve eltinize laf mı sayalım. Ben bu kadar kasılacağıma gitmem. hem gelmem diyemeyip hem sinir kupu oluyorsunuz.

Ayrica hangi ildesiniz bilmiyorum ama bizim burada tum seviye okullar acildı. hem ilkokul hem ortaokul hem imamhatip ortaokul bir arada olan 1.800 ogrencili 80 ogretmenli bir okuluz ve bugun planlama yapılacak yarın tüm ogretmenler ve ogrenciler okuldayiz. Hamileyim kalp problemim var sizin kadar sorun etmedim.

Takacagim cift kat maskemi elime alacağim fisfis kolonya mı her tenefuste ogretmenler odasina degil bahceye cikacagım yapıp derslerimi dönecegim evime. Doktorum rapor yazmaya hazır baslama rapor yazayım dedi ben biraz denemek istiyorum maskeli ders anlatirken carpıntım olursa o zaman yazarsınız dedim.

altı ustu 3 4 saat bir nisan icin fazla gerildiniz. Gitmeyin diyoruz olmaz soyle yapın diyoruz olmaz.

Yanliş hatırlamiyorsam ögretmensiniz. Bu panikle okullar açılınca ne yapacaksınız?
Agresif degilim, yazi dilinde ifadelerim sert geliyor olabilir. Uygun olmadigini dusundugum yorumlara neden olamayacagini cevap yaziyorum sadece. Arti konuyu israrla kiskanclikla bagdastirmaya calisanlara da ona gore cevap veriyorum. Ailemde kronik rahatsizligi olanlar var, ogluma annem ve kvalidem bakiyor. Bir yildir zorunlu haller disinda kalabaliga, kapali ortamlara hic girmedim. Misafirliklere gitmedim,kimseyi de kabul etmedim. Kapali alana Girdigimde siperlik veya cift maske kullandim. Halen market alisverislerimi , canta telefon cuzdan vs dezenfekte ediyorum. Ekonomik sebeplerle acilma yasasak da ozellikle bu aylarda mevsimsel hastalik riski arti mutasyonlarla tehlikeli bir donemde oldugumuzu dusunuyorum. Okulda camlari sik sik acip ortami surekli havalandirip gene cift maske veya siperlikle idare edecegim mecbur. Sonucta isim bu. Ama bu tarihte bu kosullarda elzem olmayan nisan baliklama riske girmek degil mi yani? Endiselerim yersiz mi simdi?

benim nişanımda eltim gelmemişti
bebeği yeni doğmuştu sanırım 4 5 aylık falandı
hiç sorun etmedim açıkçası, yani o evde bir kişi eksiktik şükür dedim hatta :)
o zaman korona yok hatta 3 yıl evvel.
yani normal insanlarsa gitmemenizi bu durumda sorun etmemeliler
ya da maske ve siperlik de takabilirsiniz
ben olsam onu da sorun etmezdim, neden siz maske takarsanız insanların morali bozulsun ki
ne tuhaf yorumlar yapmışlar yok siz maske takınca insanların günü mahvolacakmış öleceklermiş evlilikleri kötü gidecekmiş
biz şirketçe bir arkadaşımızın düğününe gittik nikah
hepimiz maskeliydik
vay ne şerefsiz, ne kötü insanlarmışız haberimiz yokmuş yahu :KK70:
ayrıca kıskançmışız rol çalıyormuşuz falan demek ki
demek maske takarak insanların en güzel gününü berbat etmişiz.

bana biraz abartmıssınız gibi geldi ya da ben fazla rahatım bilemiyorum :KK43: bir an once evlenmek istiorlar demek ki, onların hayatı onların tercihi isteyen gelir istemeyen gelmez. ben olsam ben de aynı sekilde davranırdım. bu donem nisan yapan dugun yapan o kadar cok insan var ki. sonucta bu bir sürec ve uyum saglayarak onlem alarak mecbur bir sekilde hayatımıza devam edicez. ben de gittim bir düğüne ama kalbim agzımdaydı yani virüs kapıcam diye, sonrasında da bir cenazeye gittim ama taziyeye gitmedim tekrardan duaya vs kalabalıktı cunku. bence siz bastan gidin bir görünün sonra eve gidin. cocugu falan bahane edip
elbise konusunda da bence cogu kisi siyah giyer o gun takılmayın, nar cicegi lila kavun bilmem nesi falan gibi bir renk degil sonucta. gelinin nisanında siyah giymesi asıl bana garip gelen kısım, siz degil :KK70:

benim nişanımda eltim gelmemişti
bebeği yeni doğmuştu sanırım 4 5 aylık falandı
hiç sorun etmedim açıkçası, yani o evde bir kişi eksiktik şükür dedim hatta :)
o zaman korona yok hatta 3 yıl evvel.
yani normal insanlarsa gitmemenizi bu durumda sorun etmemeliler
ya da maske ve siperlik de takabilirsiniz
ben olsam onu da sorun etmezdim, neden siz maske takarsanız insanların morali bozulsun ki
ne tuhaf yorumlar yapmışlar yok siz maske takınca insanların günü mahvolacakmış öleceklermiş evlilikleri kötü gidecekmiş
biz şirketçe bir arkadaşımızın düğününe gittik nikah
hepimiz maskeliydik
vay ne şerefsiz, ne kötü insanlarmışız haberimiz yokmuş yahu :KK70:
ayrıca kıskançmışız rol çalıyormuşuz falan demek ki
demek maske takarak insanların en güzel gününü berbat etmişiz.
Maske takınca günleri mahvolacak yazdığımı hatırlamıyorum. Maske+siperlikle bir organizasyona katılıp her ikrama no diyip köşede oturmak evet insanların modunu düşürür. Böyle gideceğine hiç gitmesin. Yok gidecekse de taksın gözlük+maskesini ikramlık tabağını da alsın önüne maskenin altından soksun çatalını. Yok ayıp olur diye gidip daha ayıp etmek oluyor yaptığı. Yoksa tabi ki herkes maskesini takmalı. Okuduğunuzu anladığınız zaman alıntılarsınız 😉

Maske takınca günleri mahvolacak yazdığımı hatırlamıyorum. Maske+siperlikle bir organizasyona katılıp her ikrama no diyip köşede oturmak evet insanların modunu düşürür. Böyle gideceğine hiç gitmesin. Yok gidecekse de taksın gözlük+maskesini ikramlık tabağını da alsın önüne maskenin altından soksun çatalını. Yok ayıp olur diye gidip daha ayıp etmek oluyor yaptığı. Yoksa tabi ki herkes maskesini takmalı. Okuduğunuzu anladığınız zaman alıntılarsınız 😉

zaten alıntılamadım ki
e biraz ironi de kattım evet "bu kadar" abartmamışsınız
ama bu kadar abartmamışsınız
yani bu kadar drama queenlik görmedim ömrümde
sizin gözünüzde nişandan sonra elti:

nişanda eltim siperlik taktı ve ben de gözlerim yaşlı camdan dışarı baktım
bir de maske takmış gözlerimden yaşlar süzüldü
"Neden" dedim kendi kendime, "ben bunları hak edecek ne yaptım??!!"
siperlik ve üstüne çift maske... allahım benim nişanımda bunlar da mı olacaktı?!
en güzel günüme siperliğin gölgesi mi düşecekti?
üstelik ikramlardan da yemedi...

falan mı diye düşüncek kız
ya ennn kötü diycek ki "amaan korunacağım diye amma abartmış"
bu yani.

zaten alıntılamadım ki
e biraz ironi de kattım evet "bu kadar" abartmamışsınız
ama bu kadar abartmamışsınız
yani bu kadar drama queenlik görmedim ömrümde
sizin gözünüzde nişandan sonra elti:

nişanda eltim siperlik taktı ve ben de gözlerim yaşlı camdan dışarı baktım
bir de maske takmış gözlerimden yaşlar süzüldü
"Neden" dedim kendi kendime, "ben bunları hak edecek ne yaptım??!!"
siperlik ve üstüne çift maske... allahım benim nişanımda bunlar da mı olacaktı?!
en güzel günüme siperliğin gölgesi mi düşecekti?
üstelik ikramlardan da yemedi...

falan mı diye düşüncek kız
ya ennn kötü diycek ki "amaan korunacağım diye amma abartmış"
bu yani.
Hayal dünyanız oldukça geniş, öcü görmüş gibi köşede bekleyen birini göz ucuyla görmek herkesin moralini bozar, camdan nemli gözlerle dışarıyı seyretme saçmalığına girmeye yok. Siz hayal dünyanızla dışarıyı seyretmeye devam 😆

Hayal dünyanız oldukça geniş, öcü görmüş gibi köşede bekleyen birini göz ucuyla görmek herkesin moralini bozar, camdan nemli gözlerle dışarıyı seyretme saçmalığına girmeye yok. Siz hayal dünyanızla dışarıyı seyretmeye devam 😆

bu arada ciddi olursak huzursuz demişsiniz ama gerçekten bu durumda huzursuz olmak lazım
laf sokmak için söylemiyorum
iş yerinde arkadaşımın annesi koronadan vefat etti
babam öldü 6 ay önce ve cenazesinde arabadan inemedim çünkü çocuğumun 40ı yeni çıkmıştı
durum gerçekten bazılarına göre çok ciddi olabiliyor.
o nedenle varsın azcık huzursuz olsunlar inanın hastalık kapmadan daha evladır.
hele ortada bir çocuk durumu varsa inanın şartla ve düşünme biçimi o kadar değişiyor ki

bu arada ciddi olursak huzursuz demişsiniz ama gerçekten bu durumda huzursuz olmak lazım
babam öldü 6 ay önce ve cenazesinde arabadan inemedim çünkü çocuğumun 40ı yeni çıkmıştı
hele ortada bir çocuk durumu varsa inanın şartla ve düşünme biçimi o kadar değişiyor ki
Tamam ama gitmesin yani çözümler basittir. Covidi ve etkilerini gayet iyi biliyorum ama covidin hayatımızdan uzun süre çıkmayacağını da biliyorum. Bir şekilde buna adapte olmaya calısıyoruz. Bkz: okulların acılması.
herkesin gercekten tek oda da olacagını sanmıyorum ya da iç içe olacaklarını da sanmıyorum, yazın böyle bir organizasyona katıldım içeride durmadım aktif olarak balkona cıktım, karalar bağlayıp buraya konu açacak olsam gitmezdim. Zaten giden herkes gelin haric maske takar. Takmayan olursa da uyarır olur biter. Bu konuyu bu kadar kafaya takıp 2 defa konu acmak her seferinde eltiyi yermek , her halükarda gidecekse bizim burda dedikodu yapıp eltiyi çekiştireceğimizi istiyor diye düşünüyorum 😄

Isin icine elti gorumce kv girdi mi bazilarinin tirnaklari cikiveriyor konunun ozunu kaciriyorlar. Gayet de 75 m2 ye 20 kisi sigisacagiz. Kacilacak balkon malkon yok. Bana abartiyor diyen arkadaslar bunu bir turlu anlayamadilar. Kaynakci gozlugu takip maskenin altindan yiyecekmisim,ne kadar da dogal olur :KK70: isteyen istedigini dusunsun valla hicbiri ailemin sagligindan onemli degil...

bana biraz abartmıssınız gibi geldi ya da ben fazla rahatım bilemiyorum :KK43: bir an once evlenmek istiorlar demek ki, onların hayatı onların tercihi isteyen gelir istemeyen gelmez. ben olsam ben de aynı sekilde davranırdım. bu donem nisan yapan dugun yapan o kadar cok insan var ki. sonucta bu bir sürec ve uyum saglayarak onlem alarak mecbur bir sekilde hayatımıza devam edicez. ben de gittim bir düğüne ama kalbim agzımdaydı yani virüs kapıcam diye, sonrasında da bir cenazeye gittim ama taziyeye gitmedim tekrardan duaya vs kalabalıktı cunku. bence siz bastan gidin bir görünün sonra eve gidin. cocugu falan bahane edip
elbise konusunda da bence cogu kisi siyah giyer o gun takılmayın, nar cicegi lila kavun bilmem nesi falan gibi bir renk degil sonucta. gelinin nisanında siyah giymesi asıl bana garip gelen kısım, siz degil :KK70:
Yoksa siz de mi benim eltimi kiskaniyorsunuz, itiraf edin :KK70:

Isin icine elti gorumce kv girdi mi bazilarinin tirnaklari cikiveriyor konunun ozunu kaciriyorlar. Gayet de 75 m2 ye 20 kisi sigisacagiz. Kacilacak balkon malkon yok. Bana abartiyor diyen arkadaslar bunu bir turlu anlayamadilar. Kaynakci gozlugu takip maskenin altindan yiyecekmisim,ne kadar da dogal olur :KK70: isteyen istedigini dusunsun valla hicbiri ailemin sagligindan onemli degil...
Okuduğunuzu anlamadığınız icin bu son mesajım.

imaj gözlüğü - Google'da Ara
Bakın bakalım kaynakçı gözlüğü mü demişim imaj gözlüğü mü?
allah eltinizin yardımcısı olsun👍👍👍

100 kişiye kadar serbest.
Onun belli bir alan ölçüsü vardır ama, küçük bir ev için sayı az olacaktır. Bir de konu sahibi risk açısından hangi kategorideki ilde bilmediğimiz için, kim bilir belki de kırmızı ya da turuncu renkli bir yerdedir.
Ceza demiş konu sahibi, yalnız söylenme kısmını onun için yazdım, nişan 7de ise siz 8 gibi gidin, o sırada ceza kesilmiş olur diye düşündüm, hem giderim hem söylenirim dolayısı ile ihbarı ben yapmadım gibi.

X