Nişan sorunu

chntmr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2024
5
-4
26
Merhaba arkadaşlar ben çok sevdiğim adamla yakın zamanda sozlenecegim bunun için ne kadar mutlu olsam da bazı huzursuz olduğum meseleler var . Ben atama bekliyorum olur olmaz bilmiyorum kendisi çalışıyor fakat ev eşyalarını tek başına alamayacağını babası ile arası olmadığı için kimseye yük olmadan halletmeye çalışacağını söyledi sorun şu ki televizyon yemek masası gibi şeyleri gerekli görmüyor ve bunların evde kalabalık yapacağını söylüyor ya da evlndikten sonra bakarız diyor televizyon yerine projeksiyon cihazi alalım istiyor evde masa olmasin demişti yani ben anlayışlı olmaya çalışıyorum fuzuli bir şey istemiyorum düğün de olmasın istemiyoruz bu ikimizin kararı ama ailem onun bu konularda bu düşüncelerini öğrenirse para yonunden yapmak istemediğini düşünür ve başımız çok ağrır . ailemin bu kadar anlayışlı olacağını sanmıyorum orta yolu nasıl bulayım bilmiyorum benim eşyada gözüm yok ama ailem karşı çıkar ben arada kalmak istemiyorum ama babasından destek almasını istiyorum söyledim babaligini görmedim dedi . bizimde çok durumumuz yoktu ama babam elinden geleni hep yaptı bizim için ne kadar borç öderse de sesini çıkarmadı . Nişan zamanı çıkacak bir tartışma beni çok korkutuyor . Eşya yüzünden çıkan bı tartışmada ayrilmk istemiyorum Allah korusun ben evlenmeyelim diyorum durumumuzu toparlayalim kabul etmiyor

Kardeşimle eşi mimar. Evlerine giren aylık meblağ gayet iyi ama onlar da gereksiz ve çirkin bulduğu için televizyon almadı. Xiaomi’nin projeksiyon cihazı var evlerinde. Ama o cihaz da bir televizyon parası tabii.

Sizinkinin derdi pintilik gibi. Masa yoksa nerede yemek yiyecekmişsiniz? (Bir yer sofrası tartışması daha geliyor…)

Kardeşimle eşi mimar. Evlerine giren aylık meblağ gayet iyi ama onlar da gereksiz ve çirkin bulduğu için televizyon almadı. Xiaomi’nin projeksiyon cihazı var evlerinde. Ama o cihaz da bir televizyon parası tabii.

Sizinkinin derdi pintilik gibi. Masa yoksa nerede yemek yiyecekmişsiniz? (Bir yer sofrası tartışması daha geliyor…)
Yer sofrası deyince de aklıma Oydar Oydar geliyor 🫣

Televizyon konusunda haklıdır evet ama masa gereksiz nedir be. Evde masayı gereksiz gören bi şişe süt getirmez ben size söyleyeyim. Ne cimriler gördüm ama masayı gereksiz bulanı hiç görmemiştim. 😀

Adamın tek kusuru minimal anlamda eşya ise ben ailemi dinlemem.Size uyarmi bilmem yorumum para biriktirmediyseniz onunda elinden gelen bu ise ben zorlamam .Seviyorum dediniz demiyiromki seviyor diye kötü birşeye katlan.Yani elimden gelen bu demiş.Benim eşimde sevmez fazla eşya daha düne kadar sehpam bile yoktu.Yarin birgün dolup taşıyor ev eşya ile lakin mutlu etmeye yetmiyor işte.Ben normalde üyelerle çoğunluk aynı fikirde olurum bugün niyeyse içimden böyle yazmak geldi.Yani sizde atama bekliyorsunuz anladığım kadarıyla sizin ailede sizde eşya almayacaksaniz eşya borcunu da ikiniz ödeyecekseniz bir masa dertmi derdim.Bilmiyorum iyi niyetli sağlam güvenilir emin olduğum bir adamsa karşımdaki ben sorun etmezdim.Bunlar masadan daha önemli.

X