Nişan sorunu

chntmr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2024
5
-4
26
Merhaba arkadaşlar ben çok sevdiğim adamla yakın zamanda sozlenecegim bunun için ne kadar mutlu olsam da bazı huzursuz olduğum meseleler var . Ben atama bekliyorum olur olmaz bilmiyorum kendisi çalışıyor fakat ev eşyalarını tek başına alamayacağını babası ile arası olmadığı için kimseye yük olmadan halletmeye çalışacağını söyledi sorun şu ki televizyon yemek masası gibi şeyleri gerekli görmüyor ve bunların evde kalabalık yapacağını söylüyor ya da evlndikten sonra bakarız diyor televizyon yerine projeksiyon cihazi alalım istiyor evde masa olmasin demişti yani ben anlayışlı olmaya çalışıyorum fuzuli bir şey istemiyorum düğün de olmasın istemiyoruz bu ikimizin kararı ama ailem onun bu konularda bu düşüncelerini öğrenirse para yonunden yapmak istemediğini düşünür ve başımız çok ağrır . ailemin bu kadar anlayışlı olacağını sanmıyorum orta yolu nasıl bulayım bilmiyorum benim eşyada gözüm yok ama ailem karşı çıkar ben arada kalmak istemiyorum ama babasından destek almasını istiyorum söyledim babaligini görmedim dedi . bizimde çok durumumuz yoktu ama babam elinden geleni hep yaptı bizim için ne kadar borç öderse de sesini çıkarmadı . Nişan zamanı çıkacak bir tartışma beni çok korkutuyor . Eşya yüzünden çıkan bı tartışmada ayrilmk istemiyorum Allah korusun ben evlenmeyelim diyorum durumumuzu toparlayalim kabul etmiyor

Ben yemek masası derken büyük salona koyulan yemek masalarından bahsedildiğini düşündüm.
Yoksa 2-4 kişilik küçük mutfak masası değildir dediğiniz.Televizyon da çok gerekli değildir şimdi ikinizin de özel kullandığı bilgisayar vardır o ueter izlemeye ama projeksiyon ne alaka çözemedim.
Betimlemeleri çok az yapmışsınız anlaşılmıyor ama iki dediğiniz eşya da büyükleri alınmayacaksa çok sıkıntı değil.
Hani buzdolabı var diğer hayatı kolaylaştırıcı makineler var oturma grubu,yatacağınız yatak odası var.
Onların alınmasında sıkıntı yok sanırım ki konu televizyona gelmiş.
Aileniz televizyon yok evlenemezsiniz mi diyecek.
Kalan eşyalar zaten dünya masraf onlar alınıyorsa halısından,makinesine,oturma grubuna.
İyi işte.
Televizyona takılırsa aileniz size hediye etsin çok da iyilermiş(!)
Takılmayıp hediye etsinler.
Yine de sizin sıkıntınız sizin atanmadan evlenmeniz atanın öyle evlenin.
Ben öyle istiyorum deyin erkek arkadaş veya aileyi düşünmeyin.
Sonra evlendim şimdi kpss hazırlanıyorum diye konu açarsanız o daha fena

Yani bazı şeyler ikinci el alınabilir dolap çekmece, sehpa ve baza mesela yatak koltuk masa da sıfır olur. Tek kişi çalışıp kendi başına ev düzmek de zor. Benim tanïdığım erkek arkadaşım sözlenirken babasına gitti, adam yardımcı olmayı bırak param gider diye kız istemeye gelmedi çocuk da babasının arabasının camını kırdı, hatta şikayetci olucaktı ki amcaları araya girmiş falan. Kız da çalışıyordu böyle olaylar olunca gizlice kredi çekti ikiside ev düzdü, sonra da borçları kapattılar. Kız babasına istemeye tek geldikten sonra anlatmış olayları, kızın babası da boşver sen de benim oğlumsun demiş falan. Yani evlilik yaklşırken anlayış çok önemli.

Amerikan tipi yaşam tarzını benimsiyor sanırım 😂 Açık büfe yaparlar herkes plastik tabaklarına istediklerini koyar, yer sonra da çöpe atarlar. Böylece bulaşık makinesi masrafından da kurtulur😂🤷🏻‍♀️
😂😂😂

Bu adamlara bişey oldu yeminle…
Parası yok ya da cimrilikten bilemeyiz ama tv ve masa gereksiz ne demek.
Kendini kurtarmak için sallamış ama sallamanın ötesinde sirkelemiş.

Yav bu kadının arkadaşlari gelecek, eş, dost, akraba iki lafım belini koltuga oturarak mi kıracak Allah aşkına.
İnsan otur otur sıkılıyor da masaya geçiyor.

Benim evime kim gelirse gelsin sınırsız yeme, içme ve çok yakınlarıma konfor özgürlüğü vardır.
Adam ister koltukta oturacak, ister masaya gecicek bişeyler yiyip icecek, tablette vakit geçirecek.
Buz çantasını da atarım ortaya iki de bi alkol kullananlar mutfaga gidip yorulmasın diye.

Ben zaten beni köseye sıkıştıran oturup kalktığım yere asla gitmem.
Bu beyimize de ilk bi iki gelirler sonra el ayak çekilir..

Projeksiyon çok gerekli ama eve, bak o olmazsa olmaz.

Ve bu adamların karşısına ince, düşünceli, anlayışlı kadınlar çıkar.

😂😂😂

Bu adamlara bişey oldu yeminle…
Parası yok ya da cimrilikten bilemeyiz ama tv ve masa gereksiz ne demek.
Kendini kurtarmak için sallamış ama sallamanın ötesinde sirkelemiş.

Yav bu kadının arkadaşlari gelecek, eş, dost, akraba iki lafım belini koltuga oturarak mi kıracak Allah aşkına.
İnsan otur otur sıkılıyor da masaya geçiyor.

Benim evime kim gelirse gelsin sınırsız yeme, içme ve çok yakınlarıma konfor özgürlüğü vardır.
Adam ister koltukta oturacak, ister masaya gecicek bişeyler yiyip icecek, tablette vakit geçirecek.
Buz çantasını da atarım ortaya iki de bi alkol kullananlar mutfaga gidip yorulmasın diye.

Ben zaten beni köseye sıkıştıran oturup kalktığım yere asla gitmem.
Bu beyimize de ilk bi iki gelirler sonra el ayak çekilir..

Projeksiyon çok gerekli ama eve, bak o olmazsa olmaz.

Ve bu adamların karşısına ince, düşünceli, anlayışlı kadınlar çıkar.
Bence iki tarafta evlenmeye hazır değil, sorun burada başlıyor. Konu sahibi ya atandıktan sonra maddi gücünü eline alıp bu yola girecek ya da bu adamın ağız kokusunu çekmeye devam edecek. Erkek de sürekli cimrilik yapıyor üstüne aile desteği de yok. Eee madem ortada sağlam iş,para yok eee erkek tarafının ailesi de destek vermiyor ne diye evlenmeye çıkıyorsunuz ki? Aile desteği ve maddi birikim olmadan bu işler çok zor oluyor. Hadi bir 10,20 sene önce daha kolaydı ama bu ekonomide doğru düzgün birikim yoksa aile desteği yoksa tek kişi nasıl ev kurabilir? Bu da gerçekçi değil

Merhaba arkadaşlar ben çok sevdiğim adamla yakın zamanda sozlenecegim bunun için ne kadar mutlu olsam da bazı huzursuz olduğum meseleler var . Ben atama bekliyorum olur olmaz bilmiyorum kendisi çalışıyor fakat ev eşyalarını tek başına alamayacağını babası ile arası olmadığı için kimseye yük olmadan halletmeye çalışacağını söyledi sorun şu ki televizyon yemek masası gibi şeyleri gerekli görmüyor ve bunların evde kalabalık yapacağını söylüyor ya da evlndikten sonra bakarız diyor televizyon yerine projeksiyon cihazi alalım istiyor evde masa olmasin demişti yani ben anlayışlı olmaya çalışıyorum fuzuli bir şey istemiyorum düğün de olmasın istemiyoruz bu ikimizin kararı ama ailem onun bu konularda bu düşüncelerini öğrenirse para yonunden yapmak istemediğini düşünür ve başımız çok ağrır . ailemin bu kadar anlayışlı olacağını sanmıyorum orta yolu nasıl bulayım bilmiyorum benim eşyada gözüm yok ama ailem karşı çıkar ben arada kalmak istemiyorum ama babasından destek almasını istiyorum söyledim babaligini görmedim dedi . bizimde çok durumumuz yoktu ama babam elinden geleni hep yaptı bizim için ne kadar borç öderse de sesini çıkarmadı . Nişan zamanı çıkacak bir tartışma beni çok korkutuyor . Eşya yüzünden çıkan bı tartışmada ayrilmk istemiyorum Allah korusun ben evlenmeyelim diyorum durumumuzu toparlayalim kabul etmiyor
Hadi televizyonu anlarım da yemek masası nasıl gereksiz onu anlamadım? Eve gelen gideni de geçtim yarın bir gün çocuğunuz olduğunda elbet bir masada toplanıp yemek yemek isteyeceksiniz. Bence ileriye dönük düşünün ve biraz birikim yaptiktan sonra evlenin. Şuan çalışıyorsunuz evlenince de hemen iş bulamayacaksiniz o zaman ne yapacaksınız?İkinizin ortak karari olabilir ama ilerde pişman olursunuz. Kimseye yük olmak istemiyorsa sevgiliniz ona göre aksiyon alsın. Bir kaç sene sonra evlenmenin kimseye bir zararı olmaz. Üstelik sizin aileniz elinden geleni yapıyor ailenizi de düşünün. Eşiniz şuan kimseye yük olmadığını düşünse de sizin ailenize yük oluyor. Bence karşınıza alın konuşun ve birikim yapıp eksiklerinizin en azından bir kısmını tamamlayin öyle evlenin.

sorun şu ki televizyon yemek masası gibi şeyleri gerekli görmüyor ve bunların evde kalabalık yapacağını söylüyor ya da evlndikten sonra bakarız diyor televizyon yerine projeksiyon cihazi alalım istiyor evde masa olmasin demişti yani ben anlayışlı olmaya çalışıyorum

Yemeği yerde yiyelim diyor o zaman m.ö yaşam tarzı ile 😅 masa fuzuli ise halı da öyle perde de derken bence boş evde oturalım istersen de 1 sen 1 ben birde 4 duvar 😅😅
Bu arada şaka biryana bu eşyaların olduğu ev tasarımlarını göster de minimalistliğin başka pintiliğin başka birşey olduğunu anlasın. Yeni nesil erkekleri cidden boğasım var bu kaçtır pinti konusu ya. 🤐

Bence iki tarafta evlenmeye hazır değil, sorun burada başlıyor. Konu sahibi ya atandıktan sonra maddi gücünü eline alıp bu yola girecek ya da bu adamın ağız kokusunu çekmeye devam edecek. Erkek de sürekli cimrilik yapıyor üstüne aile desteği de yok. Eee madem ortada sağlam iş,para yok eee erkek tarafının ailesi de destek vermiyor ne diye evlenmeye çıkıyorsunuz ki? Aile desteği ve maddi birikim olmadan bu işler çok zor oluyor. Hadi bir 10,20 sene önce daha kolaydı ama bu ekonomide doğru düzgün birikim yoksa aile desteği yoksa tek kişi nasıl ev kurabilir? Bu da gerçekçi değil
Çok haklısın kizima oda hazırlıyoruz. Gömme dolap var odada dolap almadık.
Karyolasını 15.500 yatağına 7.000 tl aldık.
Perde, halı, oyun masası bu hafta alıcaz.

Konu sahibinde; Aile desteği yok ise birikim, ya da eşyalari birlikte alıp ödemeleri gerekiyor.
İmkanı yok olmaz.
2+1 tutsalar. Salon + yatak odası * mutfak yapsalar a dan z ye dünya para. Hadi bi odayı boş gecsinler cocuk olunca yaparlar.
Halılar perdeler.
Adam gibi nevresim takımları 3 bin tl.
Gelinligi damatligi inanılmaz parada harcanacak.
Takılara hiç girmiyorum.

Daha damat bey bunların icine girmedi bunları görünce neler olacak acaba.

İleride çok pişman olursun. Ailesine yük olmak istemiyorsa fazla birikmiş parası olmalı yoksa evlenmesin. Fazla fedakarlık işe yaramıyor. Tecrübelerimizden dolayı böyle yazıyoruz. Sakın hataları yapma ince düşündükçe yük biner omzuna.

yani siz bir çift olarak evlendiğiniz için acaba sizde evde oturup atanma beklemek yerine ev eşyası alınmasına çalışıp katkıda mı bulunsanız acaba? Ev eşyalarınızı tamamlayamıyorsanız alelacele evlenmeyin erteleyin bir süre.
Burada okuduğum en enfes yorum.
Eğer bir gün evlenirsem herseyimi eşimle birlikte alacağım.kendim de para koyacağım.. ailem zengin ,biz yapalım, söyle yapalım diyecekler.ama musade etmicem. İki kişi birlikte evleniyorsa ve iki kişi çalışıyorsa ev eşyası birlikte alınır.hersey birlikte yapılır.
Lanet olsun ataerkillik..
Kadınların gelişmesini önlüyor.

Ben yemek masası derken büyük salona koyulan yemek masalarından bahsedildiğini düşündüm.
Yoksa 2-4 kişilik küçük mutfak masası değildir dediğiniz.Televizyon da çok gerekli değildir şimdi ikinizin de özel kullandığı bilgisayar vardır o ueter izlemeye ama projeksiyon ne alaka çözemedim.
Betimlemeleri çok az yapmışsınız anlaşılmıyor ama iki dediğiniz eşya da büyükleri alınmayacaksa çok sıkıntı değil.
Hani buzdolabı var diğer hayatı kolaylaştırıcı makineler var oturma grubu,yatacağınız yatak odası var.
Onların alınmasında sıkıntı yok sanırım ki konu televizyona gelmiş.
Aileniz televizyon yok evlenemezsiniz mi diyecek.
Kalan eşyalar zaten dünya masraf onlar alınıyorsa halısından,makinesine,oturma grubuna.
İyi işte.
Televizyona takılırsa aileniz size hediye etsin çok da iyilermiş(!)
Takılmayıp hediye etsinler.
Yine de sizin sıkıntınız sizin atanmadan evlenmeniz atanın öyle evlenin.
Ben öyle istiyorum deyin erkek arkadaş veya aileyi düşünmeyin.
Sonra evlendim şimdi kpss hazırlanıyorum diye konu açarsanız o daha fena

İkinci el almada sıkıntı yok eminim ki ailemde destek olur sorun şu onun her konuda bı adım geri duracağı. Evlndikten sonra bazı şeyleri alırız demesi şuan para yoksa o zamann nasıl olacak . Hem mutfağa hem de salona masayı gereksiz görüyor.beyaz eşya konusunda çok anlayışlı olmaya çalıştım kendi istediğini bütçesine uygun olanı aldı ama her alacağımız eşyaya böyle yaparsa sıkıntı

Mutfak masası veya salon için yemek masası ☺️ bence çok bir şey istemiyorum en uygununa razıyım yerde oturmaktan misafirlerimi yerde ağırlamktan iyidir

Her detayı ailenize vermek zorunda değilsiniz. Adamın niyetinde , düşüncesinden eminseniz "anne-baba biz eşyalarımızı ailelere yük olmadan kendimiz almak istiyorum" der konuyu kapatırsınız. Ayrıca bence aileler destek olmaz ZORUNDA değil. Olursa güzel olur ama zorunluluk olarak görülmemeli bu durum.

Mutfak masası veya salon için yemek masası ☺️ bence çok bir şey istemiyorum en uygununa razıyım yerde oturmaktan misafirlerimi yerde ağırlamktan iyidir
Mesela 12 kişilik büyük bir yemek masası ilk başta alinmayabilir veya daha küçük bir şey alınabilir ama mutfak masası şart. Böyle diyen biri halıya da gereksiz der.

Sen al.

Anladığım kadarıyla babam ve nişanlım alsın diyorsunuz. Siz bir katkıda bulunmayı düşünmüyor musunuz? Atama bekliyorum, olur olmaz bilmiyorum demek bencillik değil mi? Atamanız olmazsa ne yapacaksınız?

Sevgilinizin geliri, aile durumu bilinen şeyler değil mi?
Sizde çalışmıyorsanız neye güvenerek yakin zamanda söz yapıyorsunuz?
Atanma sonuçlarını bekleyin, yoksa bir işe girin çalışın sonra da eşyalarınızı alin.
İyi bir maaşı ya da birikimi yoksa evlenmek çok zor tek başına. Sevgiliniz cimri mi gerçekçi mi çözemedim. Bana ikincisi gibi geldi. Mutfağa bir küçük masa alınıp salon için sonra alınabilir. Sonra nasıl olacak demişsiniz, sizde çalışacaksınız öyle alacaksınız bunda gözünüz yoksa da maddi durumu daha iyi biriyle evleneceksiniz.

X