Nişan Nişanda kız tarafı erkek tarafı görevleri nelerdir ? Hiç fikrim yok ...

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

Pride_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2013
643
910
Ocak sonu şubat başı gibi nişanımız olacak erkek arkadaşımla kız isteme söz nişan hepsi bir arada aile arasında yüzük takılacak sade bir şey olacak yani. Kalabalık olmayacak. Ben annemi 9 ay önce kaybettim yol yordam gösterecek kimsem de yok erkek arkadaşımın annesi istemeye gelmeyecek zaten uzun yolu kaldıramıyor rahatsız... teyzelerim,halamlar filan hiç ilgilenmezler. tek başıma kaldım. herşeyi kendim yapmak zorundayım.Arkadaşlarım var anca ama onlarda bekar. Ayarlama nasıl yapılacak erkek tarafı kaç gün önceden gelmeli ne ikram edilir ne alınır hiç bilmiyorum.
Tavsiyeleriniz varsa yorum yapmanızdan memnun olurum.

Canim oncelikle cok heyecanlı oldugunu biliyorum ama sakin olmalisin.Basin sagolsun annenin mekani cennet olsun. Simdi siz yuzukleri tepsiyi falan bi kac gün önceden hazir edeceksiniz nisan kiyafetini ve ayakkabisini erkek alir sende eger maddi durumun iyiyse onun takimini alirsin. Karsilikli bohca yapilip yapilmayacagini konusup karar verirsiniz. Ayni gun hem isteme hem nisan olacaksa kisi sayisina göre bi pasta yaptirirsiniz bi de cay yani kurabiye salata tarzi bişiler yapip uc dort cesit. Erkek arkadaşın cicek ve cikolata yaptirir. Bizde once isteme oldu daha sonra kahveleri ikram ettim. Sonra yuzukler takildi el opuldu ve çikolata dagittik. Daha sonra ortaya pasta gelir ve kesilir cayla beraber dağıtılır. Bu siralama değişebilir ama bizde boyle olmustu ben cok dusunmustum once ne olacak falan diye ama o gün hersey spontane gelişiyor:) yuzuk kesildikten sonra ben sözlümle beraber oturdum bana is yaptirmadilar o gun yaninda kahve yapiminda serviste falan yardim edecek yakin arkadasinin olmasi cok onemli:KK66: aklima gelenler şimdilik bu kadar eger sormak istedigin birsey olursa seve seve cevaplarim:)

X