Nişanlım calismami istemiyor

Ben sonrasında memurluğa atanıp ona da gitmedim uzak bir şehirdi evliyim Ne gerek var dedi eşim zorlanırsin oralarda falan deyince çalışmadım yani hiç çalışmadım
Simdi içimdeki potansiyeli artık durduramıyorum Almanca kursuna başladım kendimde farkında değilmişim içimde bir dil öğrenme potansiyeli var çok güzel gidiyor dersler ve yanına ingilizce de ekledim aynı anda 2 dil öğreniyorum şu an
kesinlikle devam edin bence de güzel bir fikir yabancı dil.
evden çalışma imkanı olan yabancı firmalarda bile iş bulabilirsiniz.

Emekli nasil olacaginizi sorun ona
Benim yakın bir akrabam evlenir evlenmez işten çıkan yengemin primlerini ödedi (sanırım bağ bahçe ile uğraşan insanların kendini emekli edebildiği bir sistem var)
Sonuç olarak eyt vurdu kadın genç yaşta emekliligine kavuştu.
Adam size aynısını yapacak mıymış?

Benim yakın bir akrabam evlenir evlenmez işten çıkan yengemin primlerini ödedi (sanırım bağ bahçe ile uğraşan insanların kendini emekli edebildiği bir sistem var)
Sonuç olarak eyt vurdu kadın genç yaşta emekliligine kavuştu.
Adam size aynısını yapacak mıymış?

BOyle vicdanli bi erkek mi iste surekli odeyecek mi? Bunun garantisini su an kendisi bile veremez...bu arkadasin verdigi ornekte oturmus bi evlilik vardir sonucta...isinizden gucunuzden vazgecmeyin sirf birileri keyfine keder oyle istiyor diye

BOyle vicdanli bi erkek mi iste surekli odeyecek mi? Bunun garantisini su an kendisi bile veremez...bu arkadasin verdigi ornekte oturmus bi evlilik vardir sonucta...isinizden gucunuzden vazgecmeyin sirf birileri keyfine keder oyle istiyor diye
Zaten konu sahibinin koca adayı çalışmaktq gözü olmayan, işsizlikten gocunmayan bir adam. Mune ablanın dediği gibi kızı işinden edip kaynana evine geçmek istiyor bence temelde. eve çıkarız diye oyalayip oyalayip iyice eve yerlesecek, istediğini yaptıracak.
Adam kendi parasıyla gecinemez mağazada çalışıyor da bir de SSK mi yapacak karısına.
İmkanı yok

İkimizde aynı yerde çalışıyoruz alışveriş merkezindeyiz ama kendisi çalışmamı istemiyor benim yorulduğumu psikolojik olarak kötü hissettiğimi düşünüyor aslında öyle değil sadece ona laf gelir söz gelir diye stres oluyorum bazen siz olsanız ne yapardınız
Bence bu konuyu açık ve çok yönlü bir şekilde oturup konuşmalısınız. Bu düşünce yapısına sahip bir insan yarın bir gün sizin kılık kıyafetinize,yaşam tarzınıza,vs birçol konuda sizi kısıtlayabilir. Hatta eve giriş çıkışlarınıza bile müdahale edebilir. Burada önemli olan sizin ne istediğiniz ve bu davranış şekillerine olan bakış açınız. Eğer ki ben bu tarZ bir yaşam istiyorum derseniz diyecek hiçbir şeyim yok. Tabii bu saydıklarım manevi yıpranmalar. İşin bir de maddi boyutu var. Bu zamanda tek maaşşla ev geçindirmek pek mümkün görünmüyor bunu da göz önünde bulundurunuz

İkimizde aynı yerde çalışıyoruz alışveriş merkezindeyiz ama kendisi çalışmamı istemiyor benim yorulduğumu psikolojik olarak kötü hissettiğimi düşünüyor aslında öyle değil sadece ona laf gelir söz gelir diye stres oluyorum bazen siz olsanız ne yapardınız
size yorulduğunuzu psikolojik olarak yıprandığınızı düşündürterek manipüle etmeye çalışıyor. derdi çalışmamanız. ben olsam böyle bir insanla henüz geç değilken yollarımı ayırırdım.

Sakin ha işi bırakma.
Arkadaşım hemsire idi isi bıraktı nişanlısı istemiyor diye . Kazançları idare ederdi. 2 çocuk yaptı. Genç yaşta eşi vefat etti. Kaldılar minnacık bağkur maaşına.
Bu saatten sonra ne memur olabiliyor ne hemşire:KK43:
Niye laf gelsin düzgünce çalıştıktan sonra.
Hem onun isi garanti mi?

Hiçbir titri sosyal statüsü yüksek geliri menkul ve gayrimenkul kaynağı olmayan salak erkolarin şu karısını kızını çalıştırmama fantazisi beni bitiriyor . Hayır neyine guveniyosun da çalışma diyorsun verecek misin aylık 100k limitli kart .

Laf söz gelecek kısmını anlayamadım.
Standardınızı düşürmeden yaşatabilecekse sizi çalışmayın. sosyalleşme kısmını hobi kurslarıyla halledersiniz. Ohh ekmek elden su gölden.:eğlence:

Gündüz avm.de çalışıp gece taksiye mi çıkacakmış hayırdır ? Kira,faturalar,mutfak masrafları, kişisel harcamalarım ve gezme tozmayı halledip,kenara para atıp bir de sigortamı ödeyebileceksen neden olmasın hayatım deseydiniz.

X