Niṣanlımın ailesi ṣimdiden bizde kalma planları

Çok aṣığız birbirimize. Yoksa bırakmıṣtım
Aynı sizin gibi çok aşık olan, çok sevildiğini eşinin kendisine çok düşkün olduğunu söyleyen bir üye dün konu açtı. Okuyun belki geleceğinizi görürsünüz. Orada da anahtar, yatak örtüsü ve gelip 1 ay kalan kayınvalide üçlüsü var.

Bence nişanlınızla konuşun bu konuyu. Annen böyle böyle söyledi ama mümkün değil diye. Onun vereceği tepkiye göre hareket edin. Bir de nişanlınız çok anasına düşkün mü gözlemleyin. Bazen kaynanalar oğullarına güvendikleri için böyle davranıyorlar. O kadının da böyle davranabilmesinde bir sebep olabilir.

ama bu kaynanalar zaten hizmet bekledikleri için o kadar sık gelmek istiyorlar gelinlerinin evine, saydıklarını yapacak olan 10 taneden 1 tane anca çıkar Begüm. Kadın yapmaz, iş beklendiği için de kaçıp evine gitmez. Konu sahibi de sinir olduğuyla kalır
Aynen, kullanıldıklarını fark ettiklerinde burnundan getirirler, gider oğullarını doldururlar huzursuzluk çıkarırlar, sen kocanla yüz yüze bakamayacak hale gelirsin zamanla, o yine o evden gitmez. Kadın müstakbel dünüre bile sizde yatalım diyebilmiş biri. Şimdi açık açık konuşulmalı, aman düğün olsun şu badireyi atlatalım sonra bakarız ile çözülmez bu iş. Olacağı öleceği varsa şimdi, hemen. Yoksa konu sahibinin başı çok ağrıyacak bu kadınla.

Evlenme diyenlere çok gülüyorum ya şaka gibisiniz gerçekten,insan anlaştığı sevdiği biriyle kaç kere karşılaşırki hayatında,herkesin az çok kaynanasıyla anlaşamadığı konu olur kültür farkı yaş farkı,çalışmanız avantaj mesafe koyarsınız anahtar falan tabiki vermeyin..tatlı bir dille anne ben çalışıyorum her zaman müsait olamıyorum her zaman beklerim ama gelmeden mutlaka haberin derseniz bir kere de anlamazsa Birkaç kere de mecbur anlayacaktır,ayrıca herkes bir değil insanına göre muamele yapılır,eltinin karakteri nasıl,onlara nasıl davranıyor ki onlar da arkasından konuşuyor,yani sana da aynı şeyi yapacakları anlamına gelmez.

Aynen, kullanıldıklarını fark ettiklerinde burnundan getirirler, gider oğullarını doldururlar huzursuzluk çıkarırlar, sen kocanla yüz yüze bakamayacak hale gelirsin zamanla, o yine o evden gitmez. Kadın müstakbel dünüre bile sizde yatalım diyebilmiş biri. Şimdi açık açık konuşulmalı, aman düğün olsun şu badireyi atlatalım sonra bakarız ile çözülmez bu iş. Olacağı öleceği varsa şimdi, hemen. Yoksa konu sahibinin başı çok ağrıyacak bu kadınla.

Tabi ya, benim kayınvalidesi uzun süreli ziyarete gelip de yemeğini yapan tanıdığım hiç yok, benimki de dahil.

Böyle meseleler evlendikten sonra daha da sarpa sarıyor, düğün öncesi konuşulmalı

Çok az bir süre sonra evleniyoruz ama beni bir kaygı aldı.
Niṣanlımın ailesi hep bizim eve (ailem ile yaṣandığım eve) gelmek istiyordu. Hatta kaynanam annem'e sizde yatalım türü bir ṣey demiṣ annem "he he" deyip geçirmiṣ.
Bize gelirsek bana'da kaynanam iṣte 2. bir anahtar verirsiniz dedi. Güya ben iṣteyken gelip oturacakmıṣ... yuh yani.
Niṣan alıṣveriṣi yaptığımızda'da "misafire" özel yatak örtüsü falan aldı. Sonra'da diyor "sizde yatıncı üstümüze atarız" dedi. Ben çalıṣıcağım sabah gelip aksam gidiceğim. Ben nasıl ağırlim onları. Gerçekten morelim çok bozuk, düğün stresi falan derken bu da geliyor aklıma. Aramızda 2 saat mesafe var, ama bunu mahana edip bizde yatıcaklar.
Ben mi abartıyorum bilmiyorum. Kaynanam çooook titiz birisi. Öbür gelilini pis diye kötülüyor. Ben iṣten gelip nasıl evi hergün temiz tutayım...
Daha nişanlısınız. Sınırlarınızı koymazsanız eviniz diye bir şey kalmaz. Bir de anlamıyorum ben bu gencecik kızları vallahi çatır çatır söylemeniz gerekiyor bazı şeyleri kv olabilir de peygamber mi bu kadın. Kendinize öz saygınız olsun lütfen.

Ooo daha en basındasınız sizin bu evrede yapmanız gereken “ x anne ben çok misafir sevmiyorum çalışıyorum yorgun oluyorum o yüzden misafir odası misafir yatağı vs evime düşünmüyorum teşekkürler 🤪
kendine eşya alan kaynana komple taşınacak kadar siz de kalır.
Baştan mesafe iyidir

Niṣanlımın ailesi hep bizim eve (ailem ile yaṣandığım eve) gelmek istiyordu. Hatta kaynanam annem'e sizde yatalım türü bir ṣey demiṣ annem "he he" deyip geçirmiṣ.
Bize gelirsek bana'da kaynanam iṣte 2. bir anahtar verirsiniz dedi. Güya ben iṣteyken gelip oturacakmıṣ... yuh yani.
Niṣan alıṣveriṣi yaptığımızda'da "misafire" özel yatak örtüsü falan aldı. Sonra'da diyor "sizde yatıncı üstümüze atarız" dedi. Ben çalıṣıcağım sabah gelip aksam gidiceğim. Ben nasıl ağırlim onları. Gerçekten morelim çok bozuk, düğün stresi falan derken bu da geliyor aklıma. Aramızda 2 saat mesafe var, ama bunu mahana edip bizde yatıcaklar.
Ben mi abartıyorum bilmiyorum. Kaynanam çooook titiz birisi. Öbür gelilini pis diye kötülüyor. Ben iṣten gelip nasıl evi hergün temiz tutayım...
Sana biseu diyimmi obur dunyada gormessin insallah ama evlenirsen cehennemi gorecegin o kadar garantiki. Ay kac yildir bu forumdayim ilk defa birseyi medyumlarin krali gibi net goruuorum netin neti aboooo

Morel, ağırlim?
Ne iş yapıyorsunuz?

İkinci anahtarı gelip oturması İçin vermek mi
Ne münasebet canım
Ben zaruri bulursam hastalık vs olur kendim istersem olur o iş. Yoksa kv benden anahtarı isteyecek.
İş nişanlınızda bitiyor. Ama şimdiden sesi çıkmıyorsa, size geçmişler olsun.

2 saatlik mesafede kalinir bence ya, hele de yasli insanlar, bir de toplu tasimayla falan geleceklerse yorucu olur.

O yuzden kalmalari, kalacaklari zamani da dusunmesi falan kotu gelmedi bana.

Ama diger gelinini size kotulemesi falan hos degil. Izin vermeyin bunlara en bastan.
Benim kayinvalidem arada gelinlerini bana sikayet eder, ben de sukret millette ne gelinler var diye bdv den ornek veririm 😀 sonra aman aman benimkiler o kadar degil der.
İki saatlik yoldan gelince bence de kalmaları normal, ama evlenmeden anahtarı istemesi garip.
Kalacağı varsa bi durak mesafeden gelip kalıyor kaynanalar ya.
Mesafe sorun değilmiş yani 😂

Evlenme diyenlere çok gülüyorum ya şaka gibisiniz gerçekten,insan anlaştığı sevdiği biriyle kaç kere karşılaşırki hayatında,herkesin az çok kaynanasıyla anlaşamadığı konu olur kültür farkı yaş farkı,çalışmanız avantaj mesafe koyarsınız anahtar falan tabiki vermeyin..tatlı bir dille anne ben çalışıyorum her zaman müsait olamıyorum her zaman beklerim ama gelmeden mutlaka haberin derseniz bir kere de anlamazsa Birkaç kere de mecbur anlayacaktır,ayrıca herkes bir değil insanına göre muamele yapılır,eltinin karakteri nasıl,onlara nasıl davranıyor ki onlar da arkasından konuşuyor,yani sana da aynı şeyi yapacakları anlamına gelmez.
Fazla iyimser mesaj olmuş sizinki de.
Evlenme demek değil, ama nişanlısını iyi gözlemlemesi lazım. Birkaç isteğini sıralayıp tepkisine bakması lazım.
Kv de aynı şekilde, anahtar yaptır diyen, daha evlenmeden kalmanın planını yapan kişi, sence gelininin lafını ne kadar önemser.
Bu tip kv ler; gelini ve oğlunun evine geldiğini zannetmiyorlar, biricik oğullarının evine geldiklerini sanıyorlar.
S suheydaelif sanırım kayınpeder yok değil mi

Kayınvalidenizin arada gelip kalması kadar doğal bişey yok. Sizin anneniz sürekli gelip kalacak olsa sorun yapar mısınız?

Ama anahtardan bana da çektirin demesi hoş değil tabiki. Birde en sinir olduğum diğer gelini kotulemesi.

Ha sürekli gelip hem kalıp hemde yaptığınız herşeye karışırsa ozaman iş yerinden arar anne dolapta taze fasulye vardı onu akşama pişiriver yanında da pilav ve salata yaparsın dersin. Araya mesafeyi kendi koymaya başlar 🤭

X