Niṣanlımın ailesi ṣimdiden bizde kalma planları

Çok az bir süre sonra evleniyoruz ama beni bir kaygı aldı.
Niṣanlımın ailesi hep bizim eve (ailem ile yaṣandığım eve) gelmek istiyordu. Hatta kaynanam annem'e sizde yatalım türü bir ṣey demiṣ annem "he he" deyip geçirmiṣ.
Bize gelirsek bana'da kaynanam iṣte 2. bir anahtar verirsiniz dedi. Güya ben iṣteyken gelip oturacakmıṣ... yuh yani.
Niṣan alıṣveriṣi yaptığımızda'da "misafire" özel yatak örtüsü falan aldı. Sonra'da diyor "sizde yatıncı üstümüze atarız" dedi. Ben çalıṣıcağım sabah gelip aksam gidiceğim. Ben nasıl ağırlim onları. Gerçekten morelim çok bozuk, düğün stresi falan derken bu da geliyor aklıma. Aramızda 2 saat mesafe var, ama bunu mahana edip bizde yatıcaklar.
Ben mi abartıyorum bilmiyorum. Kaynanam çooook titiz birisi. Öbür gelilini pis diye kötülüyor. Ben iṣten gelip nasıl evi hergün temiz tutayım...
Ayy çok tanıdık geldi.Nişanlınızın tavrı ne bu durumda?eğer anneciyse evlenmeyin ne huzurunuz kalır ne bişeyiniz.Bizimkide oğlunun tek kişilik yatağını bizim eve koyacakmış bize gelince yatacakmış orda evlerimizin arasında 5 dk var düşünün. Eşimde ne işin var anne gelirsin gidersin geri dedi nişanlıyken.Ama daha sonra nasıl olduysa aklına girmiş eşim yatağı eve getirmek istedi daha düğün olmamıştı tabi o zaman bende o yatak bu eve girmiycek dedim sokmadım ama bizim yılan hastalık ustalık bahanesiyle çok gelip kaldı sizde kalmak gibi bir hayali olan kadınla ya mesafe koyacaksın gelmeye cesaret bulamıycak tabi eşinle beraber olması lazım kararın yoksa habersiz çok davet eder annesini ALLAH sabır versin benim ömrüm çürüdü genç yaşta kaynana kötüyse mutlu olunmuyor cidden

X