Aile Planlaması Norlevo Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
arkadaşlar herkese merhaba...
İlacı ilişkiden 6 saat sonra aldım ve kullanalı 5 gün oldu ama bende ne bir kanama oldu ne de mide bulantısı,akıntı gibi bir durum.Bu ilacın etki etmediği anlamına gelir mi? Hamilelikten şüphelenmem gerekir mi?

Canım bugün bana doktorum söylediği kadarıyla ilaçtan sonra adet olması hamileliği önleyici etkenmiş yani olması normalmiş.

gecen ay norlevo kullanmıştım ve sonra 8 kasımda adet gördüm bi problem yoktu. normalde adetim 2-3 gün öne gelir. c.tesi günü yine norlevo kullandım ve o günden beri midem çok şiddetli bulanıyo hiçbişey yiyemiyorum sürekli uykum geliyo ve aşırı gerginim. tabi bunlar yaşadığım strese de bağlı olabilir ama yinede korkuyorum. belim ağrıyo ayrıca. normalde bugün yarın adet görmem lazım ama bu etkiler adetin belirtisimi yoksa hamilelik belirtisimi bilemiyorum. hamile değilimdir umarım. sabah aspirin aldım bi tane. acaba farlutal da alsammı?? sizce hamile olabilirmiyim.

merhaba arkadaşlar ben bu hapı 2 kere kullandım en son 9.ayda kullandım ve adet gunlerım değişmeye başladı ve adetim oldukça gecikti eşimle 2gun once sürtünme yoluyla birlikte olduk fakat dışarıya boşaldı die umursamadım fakat iki günden beri bende lekeler gelıo bazen kan gıbı bazen koyu adetımde geçıkmıştı yanı olmak üzereyken böyle birşey yaşadım sizce ne olabilir kullandıgım bu ilaç yüzünden yada adet öncesimi ki ilk defa böyle çok koyu ve akışkan geldi yoksa farkında olmadan azcıkta olsa rahimin dışında kalmış ve hamile olabilirmiyim?

Kesinlikle tavsiye etmiyorum ..
dün sabah 11 de içtim 11 den beri şiddetli mide bulantısı karın agrısı ve şişkinlikle kıvrım kıvranıyorum ... kusmamak için kendimi zor tuttum ... çünkü biliyorum kusarsam tekrardan içmek zorundayım ... Ama hayatım boyunca böle bir agrı yasamadım .. 12 saat arayla ikinci hapıda dün akşam 11 de aldım gece beni hiç uyutmadı sabahı zor ettimmm ...bir kutu doğum kontrol hapından daha kuvvetli ..... böbreklerinize bir sancı gırıyorkı anlatamam bi dha iç deseler hayatta içmem ...

Halbuki hiç bir sey yapmadık ilşki falan yok sadece sürtünüyoduk bi anda patlamış kahrolası sey hiç yoktan yere basımııza kötü bişey gelmesin diye kokudan içtim ... ama bilsem boyle olacagını hayatta icmem ... bu agrı hiç bitmicek gibi

merhaba arkadaşlar bende kullandım bu hapı ve hala adet olmadım normalde bu hafta olmam gerekiyordu ama cumartesi günü eşimle birlikte olduk ve hapı kullanmak zorunda kaldım zaten 11 aylık kızım var ve hala adet olmadım test alsammı acaba

ayrıca gerçekten karın ağrısı ve halsizlik bulantı yapıyor sabahı zor ettim çok beter bi hap ama mecbur kalındığı zaman yapcak bişi yok maalesef:KK43:( ayrıca kızımı hala emziriyorum eczacı bi zararı olmaz süte geçmez dedi ama güvenemedim hapı aldıktan bi saat sonra falan emzirdim kızımı umarım yawrumada bi etkisi olmaz

ben 24 yasında nişanlıyım 4 kasımda adetimi oldum 8inde bitti 10 unda nişanlımla ilşkiye girdim aslında utanarak yazıyorum ama paylasmak zorundayım artık :KK43: malesef kondom yırtılması sonucu bosaldıgını anladık ben anında ayaga kalktıgım için bir kısım sperm direk döküldü ve yarım saat içinde ikisinide içmek üzre norlevo kullandım 15inde ara kanama yaptı ve regli şeklinde 5 gün sürdü fakat aralık ayında yani bu ay ikisinde olmam gerekirken adet 14 ben hala adet olmadım fakat arada adet olucakmısım gibi karın agrım oluyor ve gebelik testi yaptım negatif cıktı bukadar sürectede hiçbir gebelik belirtisi yasamadım stres derseniz inanılmaz stres yasıyorum cünkü basıma gelicek böyle bir durumda ciddi anlamda ii seyler olmaz ki bana öldürmek gbi gelir dogurma sansımda yok nolur bana yardım edin lütfen bukadaradet gecikmesi dogalmı lütfen hiç bukadar adet gecikmesi yasıyan varmı bircok yerde okudum 2 ay adet olmayıp 3. ayda dahi olan var ama ben cok korkuyorum

Ben norlevoyu 28 kasımda içtim . İçtiğim günlerde adetim yakındı yani belirtilerim başlamıştı . Hapı içtikten 1 gün sonra kanamam başladı ama adet kanamasımı yoksa norlevonun yan etkisi olan kanamamı çıldırıyorum 2 haftadır çıldırıyorum . Kan testi yaptırdım negatif çıktı . Napıcamı şaşırdım arkadaşlar şimdi göğüslerim şişti baya irileşti aynı adet olcakmışım gibi yüzüm yağlandı halsizleştim ama adet olmuyorum. Bu pazartesi yine kan testi yaptırıcam inşallah negatif çıkar :KK43:( Benim durumumda olan varsa bana moral verebilir mi gerçekten çok kötü durumdayım. Bu arada daha önce norlevo kullandıgımda hiç bi şekilde yan etkisi olarak kanamam olmamıştı bunuda belirteyim .. :KK43:

Canım kesinlikle korkma . Hiç birşey çıkmıcak zaten sürtünmeyle hamile kalman imkansız .Ama sen yinede 1 hafta daha bekle ve git kan testi yaptır . İlişkiden 12 ve 16 gün sonra kan testi yaptırırsan sonuç kesin dogru çıkar . Kendini üzme hiç moralini bozma .. Bu arada kocaelidensin sanırım orada devlettemi özeldemi yapıyorlar bilmiyorum kan testini bunu netten araştırabilirsin . Birde bişey öneririm sana adet söktürücü iğneler oluyormuş git eczaneye adet söktürücü iğne vurabilirmisiniz bana acilen de çok kısa sürede regl oluyormuşsun ... Sıkıntı yapma kendine stres yaptıkça insan kendini hamile gibi hissediyor. Ben bugün ikinci kan testimi yaptırdım ve sonuç negatif çıktı çok sevinçliyim ! Düşün yani bizim ilişkimiz normal içime boşaldıda oldu ve ben norlevo içtim ertesi günü. Sen hiç korkma tamam mı hadi öptüm seni :KK66: bu arada msn eklemek istersen ekle ozke1@hotmail.com

Canım kesinlikle korkma . Hiç birşey çıkmıcak zaten sürtünmeyle hamile kalman imkansız .Ama sen yinede 1 hafta daha bekle ve git kan testi yaptır . İlişkiden 12 ve 16 gün sonra kan testi yaptırırsan sonuç kesin dogru çıkar . Kendini üzme hiç moralini bozma .. Bu arada kocaelidensin sanırım orada devlettemi özeldemi yapıyorlar bilmiyorum kan testini bunu netten araştırabilirsin . Birde bişey öneririm sana adet söktürücü iğneler oluyormuş git eczaneye adet söktürücü iğne vurabilirmisiniz bana acilen de çok kısa sürede regl oluyormuşsun ... Sıkıntı yapma kendine stres yaptıkça insan kendini hamile gibi hissediyor. Ben bugün ikinci kan testimi yaptırdım ve sonuç negatif çıktı çok sevinçliyim ! Düşün yani bizim ilişkimiz normal içime boşaldıda oldu ve ben norlevo içtim ertesi günü. Sen hiç korkma tamam mı hadi öptüm seni :KK66: bu arada msn eklemek istersen ekle ozke1@hotmail.com

canm arkadşa yazdıkalrın çok doğru
bu sayede beni de aydınlattın çok teşekkürler

Ben daha önce hiç bir erkekle yakınlaşmam olmamıştı :KK43: keşke hiç olmasaydı diyorum ama çare yok.. geçen gün ilk defa erkek arkadaşım iç çamaşırıma sürtündü ve boşalmadığını söyledi ama ben tuvalete gittiğimde çamaşırımda çok fazla olmayan ıslaklık ve daha önce duymadığım bi koku fark ettim.Adetimin ilk başından itibaren sayarsak 10. günüydü.Ve bu gün olması beni tedirgin etti..12 saat geçmeden norlevo isimli ilacı kullandım.Ama tedirginliğim hâla devam ediyor hamile kalma riskim nedir? ilacı kullandıktan sonra 5.günümdeym ve herhangi bir etkisini görmedim..Prospektüsünde yazıldığı gibi kullandım ve arkasından kusma yaşamadım.Çok endişeliyim :'(..

Ben daha önce hiç bir erkekle yakınlaşmam olmamıştı :KK43: keşke hiç olmasaydı diyorum ama çare yok.. geçen gün ilk defa erkek arkadaşım iç çamaşırıma sürtündü ve boşalmadığını söyledi ama ben tuvalete gittiğimde çamaşırımda çok fazla olmayan ıslaklık ve daha önce duymadığım bi koku fark ettim.Adetimin ilk başından itibaren sayarsak 10. günüydü.Ve bu gün olması beni tedirgin etti..12 saat geçmeden norlevo isimli ilacı kullandım.Ama tedirginliğim hâla devam ediyor hamile kalma riskim nedir? ilacı kullandıktan sonra 5.günümdeym ve herhangi bir etkisini görmedim..Prospektüsünde yazıldığı gibi kullandım ve arkasından kusma yaşamadım.Çok endişeliyim :'(..

cevap gelsin diye sayfayı yenileyip duruyorum çok korkuyorum ya bişey diyecek yok mu :KK43:

canım iç çamaşırını çıkarmadıysan hiçbirşeycik olmaz merak etme

hayır çıkartmadım ama eve gelene kadar üstümde kaldı malesef ben fark ettiğim anda peçete koydum üstüne eve gelince çıkardım hemen...

ben 3-4 kere kullandım 12 saati gecmeden. bişeycik olmadı.ama %95 koruma olasılıgı var tabi. gercı sen camasırına pecete falan koymussun. bişey olcagını sanmıorum.

demeden gecemıcem yaaa... yapmayn böyle seyler..herseyın bı zamanı var..

İlk ve sondu zaten :KK43: birdaha böyle bişy yaşamak istemiyorum kaç gündür yaşadığım korku endişe bütün psikolojim alt üst oldu :KK43: şans konusundada o kadar bahtsızımki %95 lik kısım olmasına rağmen %5lik kısmın beni bulcağı geliyor aklıma :'(

İlk ve sondu zaten :KK43: birdaha böyle bişy yaşamak istemiyorum kaç gündür yaşadığım korku endişe bütün psikolojim alt üst oldu :KK43: şans konusundada o kadar bahtsızımki %95 lik kısım olmasına rağmen %5lik kısmın beni bulcağı geliyor aklıma :'(

hamile kalmak o kadar kolay değil hem de ilacı almışsın hiç merak etme endişelenme boşuna

bilirim tatlım bende evlendıgım zaman hemen hamıle kalcam dıye cok korkmustum. neyse ki olmadı.... :))) stres yapma.

hamile kalmak o kadar kolay değil hem de ilacı almışsın hiç merak etme endişelenme boşuna

bilirim tatlım bende evlendıgım zaman hemen hamıle kalcam dıye cok korkmustum. neyse ki olmadı.... :))) stres yapma.

Kimseye de diyemedim ki bişey...Kendi kendime internette araştırdım durdum günlerce..herşey için teşekkür ederim durumu anlayan birinin bir çift sözü öyle umut oluyor ki.Öyle bir ihtimal olsa dahi ilaçla engellenmiş olmasını o kadar istiyorum ki...Ama daha çok bilgisizlikten başa gelmeyince araştırmıyor ki insan başıma gelene kadar ben böyle bişeyin yaşanabileceğini bile bilmiyordum kaldı ki hamilelik riskini bileyim..

X