Aile Planlaması Norlevo Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhaba ben regl bitişinden iki gün sonra ilişkiye girdim.eşim son anda geri çekildi ama içeri sıvı kaçtığından emin olamadık. Ben de norlevo aldım.hiç yan etki yapmadı. Büyük ihtimal gebelik olmaz ama size sorup rahatlamak istedim çünkü henüz çok tazeyiz çocuk istemiyoruz:KK43:

Merhaba ben regl bitişinden iki gün sonra ilişkiye girdim.eşim son anda geri çekildi ama içeri sıvı kaçtığından emin olamadık. Ben de norlevo aldım.hiç yan etki yapmadı. Büyük ihtimal gebelik olmaz ama size sorup rahatlamak istedim çünkü henüz çok tazeyiz çocuk istemiyoruz:KK43:

biraz geç oldu cevap ama korkma hamile değilsin :)

biraz geç oldu cevap ama korkma hamile değilsin :)

ya teşekkür ederim :) ilacı aldıktan 7gün sonra kanama başladı baya fena.adetime de iki hafta var yarın jinekologa gitsem mi kizlar ne dersiniz? Ara ara ama yoğun geliyor kanama. Korkuyorum. Ve eşimi de geriyorum :KK43:

ya teşekkür ederim :) ilacı aldıktan 7gün sonra kanama başladı baya fena.adetime de iki hafta var yarın jinekologa gitsem mi kizlar ne dersiniz? Ara ara ama yoğun geliyor kanama. Korkuyorum. Ve eşimi de geriyorum :KK43:

doktora gıtmelısın bence aklında soru ısaretı kalmasın
cıldınde sıvılcelenme fılan oldu mu norlavo ıctıkten sonra?

doktora gıtmelısın bence aklında soru ısaretı kalmasın
cıldınde sıvılcelenme fılan oldu mu norlavo ıctıkten sonra?

ne diyosunnnn! deli gibi sivilceler cikti,doktora gittim.normalden fazla kanaman olmuş ama hiçbişey yok dedi bebek de dahil olmak üzere :) çok mutluyum :)

ne diyosunnnn! deli gibi sivilceler cikti,doktora gittim.normalden fazla kanaman olmuş ama hiçbişey yok dedi bebek de dahil olmak üzere :) çok mutluyum :)

benımde yuzum mahfoldu..vucudum da aynı sekılde tabı...doktor kanda gebelık testı mı yaptı yoksa ultrasonla mı baktı?

Öncelikle merhaba ;
Bunu yazarken bile bi garip hissediyorum kendimi ama yaptım bi hata ve geri dönüşü yok.
17 aralıkta adet olmuştum en son. 2 ocakta ilişkiden 3 saat sonra 2 adet norlevoyu tedbir amaçlı aynı anda içtim. (Aslında tam anlamıyla boşalma olmadı nişanlım geri çekildi. Ayağa kalktığımda ıslaklık hissettim ama benden mi ondan ötürü mü anlamadım cahillik işte.)
İlacı içtikten 2-3 gün sonra çok az miktarda kanama oldu. 2 gündürde koyu kırmızı gibi bir pedin sadece orta kısmını dolduracak kadar kan geliyor.Ve küçük tuvalet sırasında damla damla kan. Adet görüyo ve Norlevo kullandığım için böyle az miktarda ve kesik kesik geliyo olabilir mi ? Sürekli hastaymışımda kan geliyomuş gibi his. Tuvalete koşuyorum bişey yok.Karnımdada normal edet olcakmışım gibi ağrı var.
Sizce hamile olma ihtimalim var mı ?
İdrar testi yapsam şuan doğru sonuç çıkar mı ?
Yardım ederseniz çok sevinirim,şimdiden teşekkürler.

xoxoe,
bu hap hormonları bozuyormus ondan dolayı kanaman olmustur bnde adet gunumde ıcmıstım ıctıkten 5 gun snra adet oldum
ama kesın sonuc ıcın bır sonrakı adetını bekle bnce...:KK43:
cok kotu beklemek ya bırdaha da asla ...

Norlevoyu kullandığım güne lanetler yağdırıyorum desem yeridir.Bende 3 ay adet düzensizliği yaptı 3 ay boyunca adet olamadım doktorda bu ilaçların bazı bünyelerde böyle yan etkiler doğurdugunu soyledi şimdi tekrardan eski düzenime dömek için 2 aydır ilaç kullanıyorum bir ay daha kullanıcam inşallah düzelirim.
Kızlar size tavsiyem kullanmadan önce iyi düşünün derim tabiiki de herkeste aynı etkileri göstermiyordur ama benim başım çok ağrıdı bu yüzden..

xoxoe,
bu hap hormonları bozuyormus ondan dolayı kanaman olmustur bnde adet gunumde ıcmıstım ıctıkten 5 gun snra adet oldum
ama kesın sonuc ıcın bır sonrakı adetını bekle bnce...:KK43:
cok kotu beklemek ya bırdaha da asla ...

Dün adet oldum. 2 gündür her ay olduğu gibi yoğun bi kanama ve şiddetli bi ağrıyla devam ediyo.
Artık ihtimal kalmadı di mi ? :)

merhaba bu ilacı 2 tablet halinde aldıgında etkisimi azalıyor bu şekilde hamile kalanlar var.. bende öyle yaptım 2 tableti tek seferde aldım:KK43:kullanım şeklinde de böyle yazıyordu :KK43: ekim ayındada kullanmak zorunda kalmıştım ve 2 aydır yüzümde geçmeyen sivilceler var.okuduklarımdan anladımki ilacın yan etkisiymiş şimdi devammı edecek yani bunlar kurtulmaya çalışırken:KK43: aynı problemi yaşan arkadaşlar neler yaptınız cevaplarınızı bekliyorum

merhaba bu ilacı 2 tablet halinde aldıgında etkisimi azalıyor bu şekilde hamile kalanlar var.. bende öyle yaptım 2 tableti tek seferde aldım:KK43:kullanım şeklinde de böyle yazıyordu :KK43: ekim ayındada kullanmak zorunda kalmıştım ve 2 aydır yüzümde geçmeyen sivilceler var.okuduklarımdan anladımki ilacın yan etkisiymiş şimdi devammı edecek yani bunlar kurtulmaya çalışırken:KK43: aynı problemi yaşan arkadaşlar neler yaptınız cevaplarınızı bekliyorum

benımde yüzüm cok kotu oldu.aynı zamanda vucudumda oyle sıvılcesız yarasız yer kalmadı dıyebılırım yuzumde..hapın ıkısı aynı anda ıcılmesı gerekıyor zaten yanlıs ıcmemıssın..

Arkadaşlar ben geçen ay ilişkiye girdikten sonra ertesi gün hapı kullandım ve 1 hafta sonra adet oldum erken adet oldum yani.ve o ay içerisinde ben 2, defa ertesi gün hapı içtim 1 hafta sonra tekrar adet oldum.hamile kalmaktan korkuyorum ve vücudumun dengesi sankidegişti halsizlik bacaklarda halsizlik sersemlik var.sizce hamilelilk olabilirmi ama 1 ay içinde bu hap yüzünden 2-3 defa adet oldum ...yorumlarınızı bekliyorum:KK43:

Merhabalar,
Geçen ay ilişki sırasında kondom yırtıldı ve içime boşaldı.Hemen ertesi gün hapı aldık ve olmam gereken zamandan 3-4 gün sonra regl oldum.Bu ay 4 gün önce olmam gerekiyordu ama hala olmadım.Normalde gecikme olmuyordu.Bu Norlevo'nun yan etkisi midir?Yoksa hala hamile olma olasılığım var mıdır?

Merhabalar,
Geçen ay ilişki sırasında kondom yırtıldı ve içime boşaldı.Hemen ertesi gün hapı aldık ve olmam gereken zamandan 3-4 gün sonra regl oldum.Bu ay 4 gün önce olmam gerekiyordu ama hala olmadım.Normalde gecikme olmuyordu.Bu Norlevo'nun yan etkisi midir?Yoksa hala hamile olma olasılığım var mıdır?

korkamana gerek yok hapın yan etkisi ilk 72 saat içinde kullanırsa yüzde 95 koruma diyor

Selam kızlar 5ocakda prezervatif yırtılması sonucu bu hapı sekiz saat sonra kullandım ama öncesinde sıcak şu ile hemen yıkanmıştim.bende hiç bir etki yapmadı kanama da olmadı onaltı gün geçti aradan.altı gün sonra regl olmam gerek kasik ağrım ve yoğun akıntım var hamile olabilir miyim çok korkuyorum

kızlar bu ilacı kullandıktan sonra 1 hafta içinde adet oluyorsunuz ya.. bir sonraki periyod için yine o tarihi baz alıyoruz değil mi?

yani şöyle ben ilacı içtim diyelim ... normal adetime 20 gün kala..

içtikten bir hafta sonra hastalandım ve o ay normal regl günümde regl olmadım .. şimdi bu ay norlevo üstüne olduğum günü beklemeyelim değil mi?

acil cvp alabilir miyim

kızlar bu ilacı kullandıktan sonra 1 hafta içinde adet oluyorsunuz ya.. bir sonraki periyod için yine o tarihi baz alıyoruz değil mi?
Evet canım ben on gün bu hapı araştırıyorum öyle oluyormuş okuduğum kadarıyla.ama bende o ara kanama olmadı
yani şöyle ben ilacı içtim diyelim ... normal adetime 20 gün kala..

içtikten bir hafta sonra hastalandım ve o ay normal regl günümde regl olmadım .. şimdi bu ay norlevo üstüne olduğum günü beklemeyelim değil mi?

acil cvp alabilir miyim

evet canım on gündür araştırıyorum öyle oluyor okuduğum kadarıyla.ama bende o ara kanama da olmadı beklemedeyim

evet canım on gündür araştırıyorum öyle oluyor okuduğum kadarıyla.ama bende o ara kanama da olmadı beklemedeyim

kızlar ben regl oldum bugün.benim kadar şanslı olmanız dileğiyle.bu hapı almayın derim hem bu hapın etkili olduğunu da düşünmüyorum o kadar çok hamile kalan var ki bunu içipte..o yüzden iyi koruyun kendinizi

X