Aile Planlaması Norlevo Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Kızlar ya tarlusal vardı bende onu kullansam mı???

Sen 6 aralıkta adet olmuştun, henüz daha 2 günlük bi gecikme var. Ve sen norlevodan sonra normal tarihinde 1 hafta sonra regl olmuştun. İlacın adet düzenini etkilediğini göz önünde bulundurmalısın bence, çünkü benim adetim 1 hafta gecikmişti yine de doktor tarlusal kullanma 1 haftaya kadar adet gecikmesi normaldir demişti.Sonra kendiliğinden adetim geldi. Yeniden hormon yükleme sistemin normale dönmesini bekle dedi bence bu hafta sonuna kadar kullanma ama yine de sen bilirsin ben sağlığın için diyorum.. olmadı ucuzlarından 2 kaset test al çoktan çıkar gebelik olsa. sonra rahat kafayla bekle adetini.

4 ocak günü yaşadığınız ilişkinin kan testi bile bugün yarın sonuç vermez kaldı ki idrar testi hiç hiç vermez. İlk defa şüpheli bi sperm gördü diye bişi duydum :KK37: nasıl görülebiliyor sperm o şekilde bildiğimiz sperm tanesinden bahsediyoruz değil mi? Norlevo size bikaç gün içinde kanama yapabilir bence.

Bende ultrason goruntusu var ve a4 kağıdı gibi birşy verdi orda şüpheli birşey yazıyor doktor inşallah hamile değilsindir dedi çünkü haziranda düğünüm olacak sperm dedim ama kağıtta ona benzer birşey yazıyor doktorun yazısı tam belli değil. İçimin rahat etmesi için bugün idrar testi yaptım ve adet ağrısı var kanamam henüz olmadı olsa da gitsem doktora herşey belli olsada kafam rahatlasaaa

4 ocak günü yaşadığınız ilişkinin kan testi bile bugün yarın sonuç vermez kaldı ki idrar testi hiç hiç vermez. İlk defa şüpheli bi sperm gördü diye bişi duydum :KK37: nasıl görülebiliyor sperm o şekilde bildiğimiz sperm tanesinden bahsediyoruz değil mi? Norlevo size bikaç gün içinde kanama yapabilir bence.

İstersen resmi atabilirim sana o kağıdın..

İstersen resmi atabilirim sana o kağıdın..

Ne kağıdının? yok ben ciddi anlamda sperm görülme olayını ilk duydum böyle bir şeyi bilmiyordum eğer doğruysa.. Ama emin olduğum ve kesin olan bir bilgiyi size söylüyorum ki 4 ocakta yaşanan ilişkiden gebe kalınıp kalınmadığı en az 10 gün sonra Kan testinde çıkar. idrarda değil.. kan testinde dahi 5-6 günde çıkmaz onun da mantığı şuymuş, döllenen yumurta (oan döllendiyse) 5-6 günde kanallardan rahme inip, 2-3 günde rahme tutunuyor. (süreler tahmini) ve daha sonra hcg salgılanıp anne kanına karışıyor.. zaman geçtikten sonra da en son idrara geçiyor. nerdeyse 9-10 gün bulur bu süreç ve 10gün sonra (en az) hcgye bakılır. ben demiyorum hekimler diyor.

Ne kağıdının? yok ben ciddi anlamda sperm görülme olayını ilk duydum böyle bir şeyi bilmiyordum eğer doğruysa.. Ama emin olduğum ve kesin olan bir bilgiyi size söylüyorum ki 4 ocakta yaşanan ilişkiden gebe kalınıp kalınmadığı en az 10 gün sonra Kan testinde çıkar. idrarda değil.. kan testinde dahi 5-6 günde çıkmaz onun da mantığı şuymuş, döllenen yumurta (oan döllendiyse) 5-6 günde kanallardan rahme inip, 2-3 günde rahme tutunuyor. (süreler tahmini) ve daha sonra hcg salgılanıp anne kanına karışıyor.. zaman geçtikten sonra da en son idrara geçiyor. nerdeyse 9-10 gün bulur bu süreç ve 10gün sonra (en az) hcgye bakılır. ben demiyorum hekimler diyor.

Bi nebze de olsa içim rahatlamıştı şimdi kötü oldum napalım kan testini beklicem artık :KK43: hayırlısı düğünü erkene alır bebeğim varsa da doğururum.. Rabbim böylesini uygun görmüşse..

Hamileysem karnım kaçıncı ayda şişer ki ?

Canım bak bu konularda tecrübem yok, ama çok fazla 1 ay boyunca bir çok şeyi araştırıp öğrendim diyebilirim ve genelini doktorlardan öğrendim. İlla ki tecrübeli bayanlar burda okursa vajinal ultrasonla yepyeni bir gebeliğin oluşma olasılığının görünüp görünmeyeceğini söyleyebilir. Bu konunun tekniği şudur, gebelik ihtimali olan ilişkiden 2 hafta sonra kanda bhcg testi ile değer saptanır. 5den büyük değerler pozitiftir. bundan önce oluşma aşamasıdır zaten. Ve gebelik 5-6 haftada(adetin ilk gününden sayarak) vajinal ultrasonla, 7.ci haftalarda karından ultrasonla (eğer kanda gebelik teşhis edilmişse) izlenebilir. Doktor değilim işine karışamam ama ilişkinin 5-6.günü doktor vajinal ultrasonla nasıl görüyor bilmiyorum ve eğer öyleyse bu insanlar neden ilişkiden 1 hafta sonra doktora ultrasona gitmiyor da adet gecikmesini bekliyor? o yönden düşün. neden kanda gebelik bakıyolar? kanda çıktıktan sonra vajinal ultrasonla filan bakıyolar. Ben senin doktorunu anlayamadım gerçekten.. Keşke tecrübeli biri yazsa.. ama dediğim gibi o şüpheli görünen şey rahime yeni inen bir gebelikse ve hemen belli oluyorsa neden kadınlar 5-6 gün sonra gidip vajinal ultrasonla baktırmıyor? Ozaman doktorlar kanda bhcg yaptırın demek yerine hemen 1 hafta sonra gelin bakalım ultrasonla der.. Bu işte bi değişiklik var.. Sen 10 gün bekle. kanda beta hcg yaptır.

Ve aldığın norlevo sana 2-3 gün içerisinde adet yapabilir bunuda yaparsa rahmine inmiş gebelik oluşturmaya çalışan yumurta kanamayla düşer. Sen çok fazla panikliyosun. norlevonun amacı zaten kanama yapıp rahmin ortamını bozmak-yumurtanın tutunmasını engellemek. İnşallah ara kanamayı yaşarsın ve risk iyice düşmüş olur.

Ve aldığın norlevo sana 2-3 gün içerisinde adet yapabilir bunuda yaparsa rahmine inmiş gebelik oluşturmaya çalışan yumurta kanamayla düşer. Sen çok fazla panikliyosun. norlevonun amacı zaten kanama yapıp rahmin ortamını bozmak-yumurtanın tutunmasını engellemek. İnşallah ara kanamayı yaşarsın ve risk iyice düşmüş olur.

Hayırlısı artık.. Ne diyim ki doktor şüpheli gözüküyor dedi adet olsamda gitsem artk zaman gecmiyo erkekler cok rahat lanet olsn !

korkma bence bi sorun olmaz olduysa da bi çaresi bulunur ama kusura bakma senin doktorunun söylediği bana mantıklı gelmedi. Bikaçgün içinde adet olabilirsin, olursan haberdar et yine konuşuruz..

Bu sitede de kenarlarda reklamı çıkan tanınmış bir kadın doğum uzmanı var. O doktor norlevodan sonra 7-10 gün içinde kanama beklenir der hep. Eğer olmadıysa beta hcg baktırın diyor. Korkutmak için söylemiyorum yanlış anlamayın ama yumurtlama gününde norlevo alınması içindeki progesterondan ötürü gebe kalmaya kolaylık bile sağlayabilir yazdığınıda okudum o kişinin. Tabi her hekimin görüşleri farklı, illa ara kanama yapmasına gerek yok adet gününüzü bekleyin diyende çok. Siz en iyisi adet gününüzü bekleyin olmadığınız takdirde test yapın. Eğer göğüs hassasiyeti ve kasık ağrısı varsa norlevo geçte olsa kanama da başlatabilir belli olmaz neticede..

Oyle mi diyosunuz:/ su anda adet gunume 5-6 gun daha var, goguslerimde hassasiyet başladı. Yumurtalikta batmalar da gecti, adet olurum insallah zamanında:KK43: keske icmeseydim norlevoyu, boyle bir etkisi olabileceğini bilseydim:KK43:

Arkadaslar benim karnımda sancı var gecen namazı zorla kıldım karın agrısından ve gozlerim karardı, suan agrım.var adet olacakmısm gibi gecen ay 17sinde oldum ocagın 14 unde olmam gerekıyor adet olanlar agrınız olmusmuydu benm gibi ? Bide belim agrıyor sizce bende mi adet olucm

korkma bence bi sorun olmaz olduysa da bi çaresi bulunur ama kusura bakma senin doktorunun söylediği bana mantıklı gelmedi. Bikaçgün içinde adet olabilirsin, olursan haberdar et yine konuşuruz..

Canım adet oldumm doktor adetin 2. Gunu gel demisti yarın pazar ne yapıcamm ?

Oyle mi diyosunuz:/ su anda adet gunume 5-6 gun daha var, goguslerimde hassasiyet başladı. Yumurtalikta batmalar da gecti, adet olurum insallah zamanında:KK43: keske icmeseydim norlevoyu, boyle bir etkisi olabileceğini bilseydim:KK43:

Adet gelebilir şuanlık telaş yok normal gününüz 5-6gün sonraysa siz gününüzde olursunuz bence çünkü ara kanaması olanlar genelde ara kanamaya göre,olmayanlarsa kendi adet tarihinde oluyor.

Canım adet oldumm doktor adetin 2. Gunu gel demisti yarın pazar ne yapıcamm ?

E işte daha ne kanama olan rahim duvarında bebek nerde tutuncakki? %1-2 ihtimaldir anca. Pazartesi gidersin cnm ben senin şu şüpheli şey dediğinin gebelik olduğunu hiç sanmıyorum. Sakinleş bu kanama önemliydi ve oldu bak.

X