Aile Planlaması Norlevo Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Norlevo kullanlara küçük bi bilgi ilk dönem evliliğimde bebek istemediğimizden dolayı kullandım ama şu anda olmuyor yumurta rezervim azalmış ondan başka da ilaç kullanmadım lütfen sık sık kullanmayın Riske atmayın

Doktorunuz size bunun norlevoyla alakası olduğunu söylemiştir o halde? Aksi halde norlevonun yumurtlama rezervini azaltmasıyla ilgili bilgiyi hiç biyerde okumadım,doktorlardan da duymadım. Size doktorunuz norlevo gibi ilaçlar yumurta rezervini tüketir dedi mi? Eğer böyle birşey varsa bilgilenelim tabii..

Valla benim gibi çoğu kişi ara kanama yaşadıktan snra ara kanama tarihinde adetini gördü söylimde sonra beklediğin tarihte adetin gelmeyince panikleme. Ara kanaması olmayanlar için geçerli normal adet gününde regli beklemek. İstisna yani hem ara kanaması olan hem beklediği normal tarihte regl olan. Ara kanaması olmayanlarsa normal gününde yine adet oluyor.:KK37:

Bi sonraki regli beklemek.. Yine stresli günlere devammi demeliyim o zaman 😔 bilgi icin tesekkurler.

bnm ara kanamam da oldu 26 sında olmam greken adetı dort gun once gordum bugun 3. gunum adette ama azaldı bıttı nerdeyse bu neden dolayı rısk var mı yaa bı bılgı verırmısınız lutfen :KK43:(

bnm ara kanamam da oldu 26 sında olmam greken adetı dort gun once gordum bugun 3. gunum adette ama azaldı bıttı nerdeyse bu neden dolayı rısk var mı yaa bı bılgı verırmısınız lutfen :KK43:(

Hem ara kanaman olmus hem de adet görmüşsün. Risk oldugnu sanmam. Okudugum ve bildigim kadariyla norlevo adet duzensizligi yapabiliyormus. Normal tarihinden once adet gormen bundan olsa gerek.

Adet gunum gecmedi aksine dort gun once adet oldum ama kanamam az gibi ondan endiseliyim

stresten yada hapın yan etkisinden gecikmiş olur olduysan ara kanamadır

Merhaba kızlar, ilacı kullanalı 13 14 gun oldu ve ıkı gun arayla bir tane daha aldım. 2 gun once kanamam basladı ve reglime 6 günüm vardı simdi bu ara kanama mı regl mi ?? İçime boşalma olmadı ve yaklaşık 6 7 saat içinde ilacı içtim her ikisinde de sizce kanamada var hamile kalmış olma îhtimalim var mıdır hala ? Ve kızlar çok agrılı geçerdi reglim suan hiç ağrım yok . Bu ilk ilişkindi ve kızlık zarı kanı falan yoktu farketmedn yırtıldı mı yoksa bu ağrı olmaması baska bir seyden mıdir??

Merhaba kızlar, ilacı kullanalı 13 14 gun oldu ve ıkı gun arayla bir tane daha aldım. 2 gun once kanamam basladı ve reglime 6 günüm vardı simdi bu ara kanama mı regl mi ?? İçime boşalma olmadı ve yaklaşık 6 7 saat içinde ilacı içtim her ikisinde de sizce kanamada var hamile kalmış olma îhtimalim var mıdır hala ? Ve kızlar çok agrılı geçerdi reglim suan hiç ağrım yok . Bu ilk ilişkindi ve kızlık zarı kanı falan yoktu farketmedn yırtıldı mı yoksa bu ağrı olmaması baska bir seyden mıdir??

Ice bosalma olmadysa bn dusunmyrm hamile olcagni yalniz anlamadim.kizlik.bozuldumu ? Yani iliski oldu mi

Ice bosalma olmadysa bn dusunmyrm hamile olcagni yalniz anlamadim.kizlik.bozuldumu ? Yani iliski oldu mi

İlişki oldu , ilk ilişkimdi çok da canım yandı fazla zor oldu, ama kızlık zarı yırtıldı mı yırtılmadı mı anlamdk cnku kan gelmdi , simdi de normalde ağrım olurken smdi yok

Ilk iliski bence hamile kalma olasiligi dusuk. Bide kizlik.bozulmustr bszlarininki dogumda bozulur geride olanlarin. Seninkide belki geridedir bise bi.kere de de bozulma olamaabilirmis uc dort kez yapilmasi gerekmiski tamamen bozulsun. Agrinin olmamasi da ilactan olabilir bnmde bu ay adetim agrili gecmedi

Merhabalar, 16 aralik gunu erkek arkadasimla prezervatif kazasi yasadik bu olaydan yarim saat sonra norlevo aldim. Ilaci almamdan 11 gun sonra, 27 aralikta normal bir bicimde adet gordum. Fakat .2 adetimin 2 gun once olmasi gerekirken geciktim. Bu sabah idrar testi yaptim ve sonuc negatif cikti. Daha onceleri adetlerimde hic duzensizlik olmadi. Ilac periyodlarda duzensizlige sebep olur mu yoksa bir jinekologa gorunnem gerekiyor mu?

Merhabalar, 16 aralik gunu erkek arkadasimla prezervatif kazasi yasadik bu olaydan yarim saat sonra norlevo aldim. Ilaci almamdan 11 gun sonra, 27 aralikta normal bir bicimde adet gordum. Fakat .2 adetimin 2 gun once olmasi gerekirken geciktim. Bu sabah idrar testi yaptim ve sonuc negatif cikti. Daha onceleri adetlerimde hic duzensizlik olmadi. Ilac periyodlarda duzensizlige sebep olur mu yoksa bir jinekologa gorunnem gerekiyor mu?

bence görünmenize gerek yok çünkü benim norlevodan sonra ara kanamam oldu, sonraki ay ara kanamadan 1 hafta sonra geldi. ve bir sonraki ay ise beklediğimden 3-4gün erken geldi. doktora gittim 1-2 ay böyle düzensizlikler yapar ilaç dedi, yinede siz bilirsiniz ama düzeni bozuyormuş.

kizlar esim yanlislikla icime bosaldi,kkimiz de sok olduk,yarisi disari yarisi icime girdi..sonra kalktm bi kismi afedersnz dusta cikti ve cikmaya devam etti..korkudan 8saat sonra norlevo yu eczacinin tavsiyesiyle iki hapi ayni aynda yutacak sekilde aldm.. ama cok sukur hic bi yan etki yok.. kanama olmadi,bu neyi gosterir?kimileri dollenme yoksa kanama olmaz diyor,ne derece dogru?

kizlar esim yanlislikla icime bosaldi,kkimiz de sok olduk,yarisi disari yarisi icime girdi..sonra kalktm bi kismi afedersnz dusta cikti ve cikmaya devam etti..korkudan 8saat sonra norlevo yu eczacinin tavsiyesiyle iki hapi ayni aynda yutacak sekilde aldm.. ama cok sukur hic bi yan etki yok.. kanama olmadi,bu neyi gosterir?kimileri dollenme yoksa kanama olmaz diyor,ne derece dogru?

Kanama ilacın yan etkisiymiş, daha doğrusu beklenen etkiymiş. Doktorların bulunduğu bi site var arşivlerden bulabilirsiniz bu cevabın aynısından binlerce var.Açıkcası ben burda bayan arkadaşların yazdığından ziyade doktorların dediğini NORMAL olarak daha doğru buluyorum. Kanama olmaması gebelik lehineymiş ancak illede kanama olmazsa gebesiniz demek değil. Kanama olursa adetimizi ona göre beklemeliymişiz, olmaz ise günümüz geçtiği takdirde kanda beta hcg yaptırmalıymışız.

X