normal doğum korkusu :(

Korkmaaaaa sennn ben diodum ki ben asla normal dogum yapamam rabbim tek nefeste kurtarir insalllah sagdan soldan duyduklarina bakma canim benimm
Amin canim tesekkurler.etrafi dinlersek yandik zaten :) allahim yardim eder ins.tum hamilelere ve bana :)

Korku bosuna aslında, sonucta o bebek ordan bir sekilde çıkacak :)) benim doktorum demisti ki sen dogumu kafanda nasıl hayal edersen oyle olacak 8na gore kendini hazirla demişti. Ben epidural ile sezaryen oldum. Cok rahatti.ameliyathanede bebegimin ilk aglayisini duydum, daha cikmadan gordum, hersey hayalimdeki gibiydi. Sen nasil dogum yaparsın bilemem ama guzel düşün guzel oluyor

Acaba epidural ile normal doğumda sonda vs. takılıyormu yada ayağa ne zaman kalkılıyor bende bunları merak ediyorum çok:KK1:

en güzeli doğal doğum,ben daha önce bilmediğimden daha doğrusu korktğumdan sezeryan diyordum ama doktorum ALİ ata ÖZDEMİRİN doğru yönlendirmesi ve verdiği doğal doğum kursu sayesinde doğal doğum yaptım anne ve çocuk sağlığı açısından en iyisiymiş öylede oldu hemen doğumdan sora kalkabildim. bebeğim maaşallah çok iyi sizde kurtulursunuz dilerim.

en güzeli doğal doğum,ben daha önce bilmediğimden daha doğrusu korktğumdan sezeryan diyordum ama doktorum ALİ ata ÖZDEMİRİN doğru yönlendirmesi ve verdiği doğal doğum kursu sayesinde doğal doğum yaptım anne ve çocuk sağlığı açısından en iyisiymiş öylede oldu hemen doğumdan sora kalkabildim. bebeğim maaşallah çok iyi sizde kurtulursunuz dilerim.

Amin teşekkür ederim.Aslında normal doğum istiyorum ama epiduralde olabilir sancılar değilde bebeğin çıkış anı beni korkutuyor o yüzden tamamen :)

Amin teşekkür ederim.Aslında normal doğum istiyorum ama epiduralde olabilir sancılar değilde bebeğin çıkış anı beni korkutuyor o yüzden tamamen :)
Bebegin cikis aninda hic bisey yok canim korkma sanciyi atlat acilman tamamlansin allahin izniyle 10 dkda dogum gerceklesiyor :)

Bebegin cikis aninda hic bisey yok canim korkma sanciyi atlat acilman tamamlansin allahin izniyle 10 dkda dogum gerceklesiyor :)

Ayyyy inşallah bakalım insan heyecanlanıyor herkez sancıları diyor zaten ama ben sancıdan korkmuorum hiç bakalım hayırlısıyla kucağıma almayı nasip etsin ALLAH' ım inşallah benım ve tüm hamilelerin :)

Ayyyy inşallah bakalım insan heyecanlanıyor herkez sancıları diyor zaten ama ben sancıdan korkmuorum hiç bakalım hayırlısıyla kucağıma almayı nasip etsin ALLAH' ım inşallah benım ve tüm hamilelerin :)
Aminnn canim aminnn sanci cekerken ya şafi şifa senden diye dua et canim cok iyi gwliyor allahin izniyle

Aminnn canim aminnn sanci cekerken ya şafi şifa senden diye dua et canim cok iyi gwliyor allahin izniyle

Ederim tabiiii daha ne dualar ederim kimbilir hehehe Bakalım yaşayıp görücez inşallah o günler gelsin hele insan hem korkuyor ama bian önce o zaman gelsinde istiyor ne garip :)

Ederim tabiiii daha ne dualar ederim kimbilir hehehe Bakalım yaşayıp görücez inşallah o günler gelsin hele insan hem korkuyor ama bian önce o zaman gelsinde istiyor ne garip :)
Dogum yapinca 1. Haftanda ay allhim bidaha dogurmam diyceksin 2. Haftqnda allhim yine olsun yine dogururdum dceksin emin ol :))

Dogum yapinca 1. Haftanda ay allhim bidaha dogurmam diyceksin 2. Haftqnda allhim yine olsun yine dogururdum dceksin emin ol :))

İnşallah o zamanlar gelseeee keşke 1.yi atlatabileyim de ikinciye Allah Kerim :) Zaten kolay geçerse ikinciyi çok beklemem yaa:)

bekarken hep 'sezaryen olmam normal doğum yaparım' deyip esip gürlüyordum:KK49:
ama şuan yeni yeni hamileyim ve fikrimden caymak üzereyim yao_O
bir de prenses(epidural)doğum varmış ama onun da riskleri varmış
korkuyorum nasıl olcak bu iş ALLAH kolaylık versin hepimize:nazar:

Galiba şu ana kadar doğum yaşamayanlar normal doğumun kesiğinden korkuyor. Tıpkı ben gibi. O kesik korkusu ve sonrasında iyileşme süreci beni tedirgin ediyor ama meleğimin sesini hemen duyma isteği bunları bertaraf ediyor

slm arkadaşlar
hamileliğimin başlarında normal doğurucam asla sezeryan istemiyorum gibi konuşmalar yapan ben 4. aydan sonra hayatta normal doğuramam ksinlikle sezeryan olmalıyım demeye başladım
ama son 2 haftadır gördüğüm rüyalardan mı bilmem ama normal doğurucakmışım gibi hissediorum :KK43: ama yinede çok korkuyorum
normal doğum yapan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinicem en büyük korkumda hem o sancıları çekip sonrada normal doğurmayı başaramayıp sezeryan olmak beni daha çok korkutuyo iki acıyı da çekmek istemiyorum bana yardımcı olun lütfen :KK43:(
doğum sürecine kadar tahmini ne kadar süre sancı çekiliyo ?
suni sancı için çok fena olduğunu söylüyolar suni sancı almadan doğum olmuyomu?
vajinal muayne çok can yakıyomu ? hamilelik öncesi vajinal muayenelerden farklı mı ?
sorularımı cevaplarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz şimdiden çok teşekkürler:KK43:
Nisanda normal doğum yaptım ufak tefeksin normal doğum yapamazsın zorlanırsın falan dediler ama yaptım direk sancım gelince hastaneye koşmadım biraz evde beklemek istedim açılsın diye hastaneye gittiğimde 5cmdi 4te hastanedeydm 9.10 kere elle muayene oldu acılmayı kontrol edıyolar yanı sunı sancıda verılınce evt kotu oluyo valla tamam ben öldüm bittim dedm saat 1de dogm yaptım hrsey gectı yanı dogm ypna kadar butun acısı cılesı ama popoma kadar kesik ve dıkıs vardı oda ayrı

bekarken hep 'sezaryen olmam normal doğum yaparım' deyip esip gürlüyordum:KK49:
ama şuan yeni yeni hamileyim ve fikrimden caymak üzereyim yao_O
bir de prenses(epidural)doğum varmış ama onun da riskleri varmış
korkuyorum nasıl olcak bu iş ALLAH kolaylık versin hepimize:nazar:

bu yazıyı yazdığım günü hatırladım şimdi :)
bayanlar korkmayın normal doğumdan,benimki sancıyla beraber 4-5 saatte tamam oldu :))
gece suyum ve pembe akıntım geldi 1-2 saat evde çektim sancımı.
hastaneye gidince 5 cm açıklık vardı.
15-20 dk sonra tekrar baktılar.8-9 cm.açılmam çabuk oldu yani
ama doğumdan önce hurma yedim,merdiven inip çıktım,yer sofrasında yemek yedim ve evimin işini hep ben yaptım
doğumumun kolay geçmesini bunlara bağlıyorum :)

Kesinlikle sağlık açısından bir sorun yoksa normal doğum taraftarıyım. Toparlanma süreci açısından çok iyi hemen sonrasında kendinize gelebiliyorsunuz ve bence o normal doğum anındaki acı insana çok şey katıyor, bu hissi anlatmak biraz güç ama normal doğum yapanlar anlamıştır zaten :)

slm arkadaşlar
hamileliğimin başlarında normal doğurucam asla sezeryan istemiyorum gibi konuşmalar yapan ben 4. aydan sonra hayatta normal doğuramam ksinlikle sezeryan olmalıyım demeye başladım
ama son 2 haftadır gördüğüm rüyalardan mı bilmem ama normal doğurucakmışım gibi hissediorum :KK43: ama yinede çok korkuyorum
normal doğum yapan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinicem en büyük korkumda hem o sancıları çekip sonrada normal doğurmayı başaramayıp sezeryan olmak beni daha çok korkutuyo iki acıyı da çekmek istemiyorum bana yardımcı olun lütfen :KK43:(
doğum sürecine kadar tahmini ne kadar süre sancı çekiliyo ?
suni sancı için çok fena olduğunu söylüyolar suni sancı almadan doğum olmuyomu?
vajinal muayne çok can yakıyomu ? hamilelik öncesi vajinal muayenelerden farklı mı ?
sorularımı cevaplarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz şimdiden çok teşekkürler:KK43:
Yok canım hiç korkma. Ben 4 ay önce normal doğumla 2. Şehzademi dünyaya getirdim. İlk doğumumda bile hiç bişey bilmiyoken tecrübesizken hep normal doğurcam dedim,sancım geldi ve iki saat evde kalmayı terch ettim bu süre zarfndada hiç dayanmıyorum dediğm sancım olmadı,sonrasında hastaneye gittim orda çoğaldı sancım ve yarım saat sürdü en şiddetli olanları sonrası da en büyük mutluluk zaten. İkincisinde kontrole gttim 4 cm açıklık vardı günümde geldiği için suymu patlattılar sancı artmadı ve suni sancı aldım 45 dakıka sonra ikinci oğlum geldi. Hiçkimsenin anlattığı felaker senaryolarını dinleme, herşey çok güzel olacak de ve sancıyı gözünde korkutma her sancıda bebeğine daha fazla yaklaşacağını düşün ve enn önemlisi ben bu acıya katlanabilirim de. Pozitf düşün hakkında hayırlısı ne ise o olsun, Allah bi avazda kurtarsın sağlıkla al kucağına bebişiniii :KK15:

X