normal doğum korkusu :(

Galiba şu ana kadar doğum yaşamayanlar normal doğumun kesiğinden korkuyor. Tıpkı ben gibi. O kesik korkusu ve sonrasında iyileşme süreci beni tedirgin ediyor ama meleğimin sesini hemen duyma isteği bunları bertaraf ediyor
kesik mi:)) hissetmiyorsunuz bile gerçekten iyileşme süresi de çok uzun değil korkmayın

kızlar selam gecen ayın 16 sında normal dogum yaptım.ılk başlarda normal ıstyorum dedım fakat dogum yaklaşınca korkudan szeryana karar verdım hatta son kontrolde gun bıle aldık son anda vazgectım ve normale karar verdım ıyıkıde normal olmuş korkmayın bende çok korkuyordum ama sanıldıgı kadar zor degıl. adet sancısının şiddetlısı bıraz zaten açılma olunca doguma gırıyosun açılana kadar çekılen sancı zor ama dayanılmaz degıl.dogum anında kesıgım vardı ama hıssetmedım bıle dıkerkende hıssetmedım bebegımı ızledım :) sakın sezeryan olmayın .ben bırde sunı sancıyla dogum yaptım kendı sancınla daha kolaymış.benden tavsıy korkmayın kendınıze guvenın ınanın ben yaptıysam herkes yapar o derece korkuyordum.

slm arkadaşlar
hamileliğimin başlarında normal doğurucam asla sezeryan istemiyorum gibi konuşmalar yapan ben 4. aydan sonra hayatta normal doğuramam ksinlikle sezeryan olmalıyım demeye başladım
ama son 2 haftadır gördüğüm rüyalardan mı bilmem ama normal doğurucakmışım gibi hissediorum :KK43: ama yinede çok korkuyorum
normal doğum yapan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinicem en büyük korkumda hem o sancıları çekip sonrada normal doğurmayı başaramayıp sezeryan olmak beni daha çok korkutuyo iki acıyı da çekmek istemiyorum bana yardımcı olun lütfen :KK43:(
doğum sürecine kadar tahmini ne kadar süre sancı çekiliyo ?
suni sancı için çok fena olduğunu söylüyolar suni sancı almadan doğum olmuyomu?
vajinal muayne çok can yakıyomu ? hamilelik öncesi vajinal muayenelerden farklı mı ?
sorularımı cevaplarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz şimdiden çok teşekkürler:KK43:

slm arkadaşlar
hamileliğimin başlarında normal doğurucam asla sezeryan istemiyorum gibi konuşmalar yapan ben 4. aydan sonra hayatta normal doğuramam ksinlikle sezeryan olmalıyım demeye başladım
ama son 2 haftadır gördüğüm rüyalardan mı bilmem ama normal doğurucakmışım gibi hissediorum :KK43: ama yinede çok korkuyorum
normal doğum yapan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinicem en büyük korkumda hem o sancıları çekip sonrada normal doğurmayı başaramayıp sezeryan olmak beni daha çok korkutuyo iki acıyı da çekmek istemiyorum bana yardımcı olun lütfen :KK43:(
vajinal muayne çok can yakıyomu ? hamilelik öncesi vajinal muayenelerden farklı mı ?
sorularımı cevaplarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz şimdiden çok teşekkürler:KK43:

Canım öncelikle bebeğin hayırlı olsun.ben doğum yapalı 45 gün oldu.ayni senin yaşadıklarını bende yaşadım. Ama sonunda normal doğurdum hiç korkma.suni sancıyla doğum yaptım sabah 10 da verdiler akşam 5 te doğurdum. .doğum ani çok daha kolaydı. Sadece son sancılar zordu ama dayanılmaz değil. Korkma.alttan muayenelerinde bende korkuyorum ama acilma olduğu için çok fazla canın yazmıyor. Umarım sende normal dogurursun.hayirli doğumlardan.

Merba arkadaslar.bende 7 aylk hamileym ve gercektn ck korkyrm dogmdan bazi arkadaslar elle muayene falan diyolar benim ilk bebegm olck insallah bu yuzdende tecrubesizm.bu elle muayene ne oluyo ve gercktn zor bisey mi yardimci olun lutfen yorumlari okudukca dha ck korkuyrm bilmedgim seyler cikiyo karsima.

Merba arkadaslar.bende 7 aylk hamileym ve gercektn ck korkyrm dogmdan bazi arkadaslar elle muayene falan diyolar benim ilk bebegm olck insallah bu yuzdende tecrubesizm.bu elle muayene ne oluyo ve gercktn zor bisey mi yardimci olun lutfen yorumlari okudukca dha ck korkuyrm bilmedgim seyler cikiyo karsima.
Canım bebeğin hayırlı olsun korkulacak birsey yok.kendını kasmadığın surece acı olmuyor.zaten doğum yaklaştıkça açılma oluyor o yüzden fazla acımıyor korkma.

slm arkadaşlar
Ilk dogumum suni sanciyla, normaldi...umut tacirligine luzum yok.acik ve net soyleyim:suni sancili normal dogum cok acili sancili...sana tavsiyem,spinal sezeryan.hem bebeginin dogumuna şahit oluyorsun hem de agri yok sizi yok.bagira yirtina normal dogum yapmaya bence bu devirde hic gerek yok.her ikisininde riski ve komplikasyonlari ayni iken,neden agriyi cekesin ki...

Slm arkadaslar bn 38 inci haftasndayım normalde benı bgnletde alıorlardı sezeryanla ama herseyım normal olunca dt normal dourursun dedı ams korkuyorum tabıkıde snra dıkıs fln varms o nasl bsy yaaa

Bende iki normal doğum yaptım zor canından can çıkıyor. İlki suni sancıydı acıdan baygın gibiydim hatırlamıyorum bile. İkinci kendi sancımdı biraz biraz iyi gibiydi sanki rabbim yardımcı olsun herkese.

Amin allah butun hamşlwre yrdm etsn bnde korkuyofum aslında 38 haftasndaym ama dıer dr lar sezeryan derken smdıkı dr um normal dıo neyapcm bimiyfm herkes korkma djo allah kolaylıgını verır dıo trdırgınım sadece nıe bole bılmıhorum

Normal olsun tabiki bi problem yoksa akışına bırak geliyor zaten bebek istediği zaman benim ikinci bebeğim 39 hafta 4 günlükken doğdu

Canım netten doğum belirtilerine bak. Sancılarını 3dk bir olunca hastaneye git ama Dr a görünme. Hastanede bekle gerekirse. Ama günün de gelmiş olsun. Sancilar 1dk olunca git dr a.Sonrasında doğum 5dk ya sürer ya sürmez. Suni sancı vermelerine de gerek kalmaz. İnan sadece o rahatlama için normal doğum yapılır. Benim ilk doğum zordu açıkçası. Sebebi günü gelmemesi beni hemen doğuma almalarıydı. Bak 5 doğum yaptım ben. Devlette de yaptım en iyi özelde de. Hepsini derdi doğumun bir an önce bitmesi ister normal ister sezeryana olsun. O yüzden seni senden başka düşünen yok. Tek tavsiye dersen doğum zamanı gelene kadar Dr a görünme. Ben son 2 ay kontrole bile gitmiyorum. Sancim var desem zaten hemen doğuma. Çok arkadaşımın da başına geldi. Doğuma 3 hafta var sancim var diye gittin diyelim. Hemen doğum başlamış deyip yatışa alıyorlar panikliyorum. Sonra hemen suni verip patlatıyorlar. Doğum olursa ne ala yoksa sezeryana diyorlar.

çekilen çile kutsaldır,her açıdan o dakikalara değer bence çünkü normal doğum hakkında eminim benden çok bilgi birikiminiz vardır normal adı üstünde doğal,hem bebeğin sağlığı açısından hem sizin daha çabuk toparlanmanız bakımından muazzam bir süreç aynı zamanda kanser riskini azaltıyor malum vs vs..
sancı süresi biraz çetrefilliymiş fakat doğum anı çok kısa sürüyor diye biliyorum ben :) eğer o gün geldiğinde bi sıkıntı olmazsa kesinlikle cesur olun Allah yardımcınız olacaktır :KK19::anneadayı::KK200::nazar: bir avazda inşallah.

Canım netten doğum belirtilerine bak. Sancılarını 3dk bir olunca hastaneye git ama Dr a görünme. Hastanede bekle gerekirse. Ama günün de gelmiş olsun. Sancilar 1dk olunca git dr a.Sonrasında doğum 5dk ya sürer ya sürmez. Suni sancı vermelerine de gerek kalmaz. İnan sadece o rahatlama için normal doğum yapılır. Benim ilk doğum zordu açıkçası. Sebebi günü gelmemesi beni hemen doğuma almalarıydı. Bak 5 doğum yaptım ben. Devlette de yaptım en iyi özelde de. Hepsini derdi doğumun bir an önce bitmesi ister normal ister sezeryana olsun. O yüzden seni senden başka düşünen yok. Tek tavsiye dersen doğum zamanı gelene kadar Dr a görünme. Ben son 2 ay kontrole bile gitmiyorum. Sancim var desem zaten hemen doğuma. Çok arkadaşımın da başına geldi. Doğuma 3 hafta var sancim var diye gittin diyelim. Hemen doğum başlamış deyip yatışa alıyorlar panikliyorum. Sonra hemen suni verip patlatıyorlar. Doğum olursa ne ala yoksa sezeryana diyorlar.
Maşallah 5 tane doğurdunuz 6.ya mı hamilesiniz :KK57:

o kadar korktum korktum gece üçten obur gün akşam onbire kadar agrı cektim ama acilmam olmadı bebegimin kalp atışları azaldı ve sezaryene alındım ama cok sükür bebeğime kavuştum sag salim

X