normal doğum sonrası vajinadaki değişiklik?

incitanemcim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2010
36
2
selam herkese,normal doğum yapan şanslı anneler, acaba doğum sonrası vajinanızda genişleme benzeri bir değişiklik oldumu?paylaşım için şimdiden teşekkürler

valla annem 2 doğum yapmış bi insan şimdi bende hamileyim aynı soruyu kendisine sordum. eski halini alıyo merak etme dedi. ilişki sırasında acıyo bile dedi:)))) gerisini siz düşünün.....

eski halinde olması zaten mümkün değil ben 2 cocuk dogurdm ilk,nde dikişim oldu ikincide hiç yoktu ama ilk zaman acı duydum sonra geçti şuan rahatı ama biraz acılma var yani
oda olcak artık o kadar. kocaman cocuk cıktı ordan

bence doğumdan sonra eskisi gibi olmuyor. özellikle bebek iriyse. benim genişleme oldu. bebeğim 3.700 doğdu..

Çok nadir doktorun dikimi sebebiyle geniş dikenler oluor olabilir ama bir düşünsenize herkesin genişleseydi insanlar 2.3.4.ye cesaret edebilirlermydi? 3.den sonra olabileceğini doktorlarda söylüyor yada bebek aşırı kilolu olursa. :KK1:

çok emin değilim ama kulağımda böle bişi var sanki..

normal doğum yapan hatunun eşi şeyi genişledi die ilişkiye girmekten kaçınıyomuş peygamber efendimize sormuş peygamber efendimiz de bal ile örnek vermiş kasede duran balı parmağı ile ortadan ikiye bölmüş sonrada demişki çocuk doğuran analarımızın rahimleri böyledir bal gibi bir süre sonra kendi kendine kapanır eski haline geri döner.. (kızlar belki hurafe de olabilir aklıma geldi paylaşmak istedim) ama gulnameninde dediği gibi ee o kadarcıkta olcak ne de olsa çocuk çıktı ordan dimi napalım küçük veletler sağ salim gelsinlerde gerisi önemli olsada onlar için önemli değil ana olmak hiiiçç kolay değilll

benim de hiç olmadı hatta daha bile sıkı oldu kadına anne olma özelliğini veren yüce rabbim bunu düşünmez mi hiç
çünkü rahim diğer bütün organlardan daha kısa sürede kendini toparlarmış kızlar...

ben de bu konuyu çok merak ediyorum.Annemde 2 çocuk doğurdu, ben 3 850 doğmuşum hatta..annemde ufacık kadındır.o tamamen eski halini alıo 40 gün içinde demişti.Bir açılma,gevşeme olmuo demişti.. Allahım inşallah öyle olur!!!!! :)))))))))))))

kızlar..sırf vajinada genişleme olucak diye sezeryan düşünmeye başladım!! napsam ya ? Genişleme oluo mu gerçekten ? Eşler farkedio mu ?

X