Normal dogum yapan anneler ilk sancilar nasil geldi???

öyle şaşkın bi durumki doguma az kalması:)ben bi cumartesi sabah 10dk1 sancıyla uyandım.suyum filanda gelmedi hemen doktora gittik dedilerki 1cm acıklık war bugün git ptesi gel dediler.ewe gittik tabi napalım.ama dayanılmaz oldu sancılar 4bucukta bidaha gittim hastaneye.5cm acıklık ile normal dogum yatışa aldılar.1saat sonra 8cm acıklıkla catala oturdum 6ya 10 kala bebegim dünyaya gelmişti..yalnız benim orda değil doğum günü partim için ewde olmam gerekiyordu minik efe annesinin dogum gününü çalarak suclu gözlerle bana bakıyordu:)

ayyy süper yaaa aynı günde en güzel hediyeee

ben de normal doğum yaptım ve şiddetle normal doğumu öneriyorum. ben de cok heyecanlanıyordum sancımmı gelcek suyummu gelcek kan mı gelcek nasıl baslayacak bu dogum diye. gece saat 1.54 uyandım hafif bir gaz sancısı ama 5 sn falan sürdü sonra uyumuşum tekrar bir sancı geldi cok hafif aynı nitelikte, başucumdaki saate baktım tam 3.54 sonra uyudum uyandım 4.54 yine hafif sancı. ama bir türlü konduramıyordum cünkü cok hafif sancılar diye. eşimi bile uyandırmadım ama sancılarımın dakikliği beni şüphelendiriyordu. 38. haftadaydım ve üsteli doktorum tatildeydi. baktım sabaha doğru sancı aralıkları azaldı ve biraz şiddetlendi doktoru aradık tatildeyken. (bu arada sabah 7 falan oldu) sancı aralıklarını not edin ve doğum süreci başlamışmı muayeneye gidin dedi. hazırlanıp çıktık hemen muayenede 4 cm açıklık var dendi hemen doktoruma ilettim. o da havaalanına gidip uçak biletini almış. beni hastaneye yatırdılar epiduralı taktılar doktor gelene kadar çok rahat ettim. sancı mancı hissetmez oldum. eşim ailem yakınlarım falan geldi güle oynaya doktoru bekledik. doktor geldi bu sefer doğum sancılarım geçti. suni sancı falan verdiler. ama bir yandan epidural oldugu icin cok rahat gecirdim bu asamaları. sonra dogum oldu. ıkına sıkına kızıma kavustum. dogum olayını boyle hissetmek cok guzeldi. normal dogum (tabiki epidural saolsun) super bisey.

bu arada normal doğumda dogumdan beter tek sey şu açıklık muayenesi. ah o da olmasa insanın doğurası doğurası gelir :))) zemuszemus

Ankarada hangi hastanede epiduralle doğum yaptınız?Bu arada bende o çatı muayenesine takmış durumdayım.Aslında epidural takılıyken çatı muayenelerinde acı hissedilmiyor deniliyor siz hissettinizmi?

Ankarada hangi hastanede epiduralle doğum yaptınız?Bu arada bende o çatı muayenesine takmış durumdayım.Aslında epidural takılıyken çatı muayenelerinde acı hissedilmiyor deniliyor siz hissettinizmi?

ankarada mesada dogum yaptım ve cok memnun kaldım. epiduralle çatı muayenesinde bişey hissedilmiyor gayet rahat oluyor hiç endişe etmeyin. epiduralin dozu hafif olmasına ragmen birşey hissetmedim dogum sürecinde doz arttırılıyor ozellikle son dikişler atılırken iyice artmış oluyorki o dikişleri hiç hissetmiyoruz. hersey cok rahattı korkulacak bir şey yok. sadece epidural vurulmadan onceki catı muayenesi normal dogumda aklımda kalan tek acı :KK43: ama herhalde o da kastıgım içindir kimi için o da sıkıntı vermiyor.

Msallah! hepiniizin farkli sekilde gelmis. fakat her dogum baska bir tecrube degil mi?

evet bu konu ben açmistim. 2 dogum dan Sonra 3. dogumumada Yaptim sukur Allah'ima

Bu dogumun ilk 2 si gibi degildi hemde hiç... 1 hafta once normal kontrolum vardi dr altan muayene etmisti ondanmi bilmem devam li kanamam oldu doguma kadar.
adet sancisi gibi sancim hiç olmadi. Son iki gun karnimda kasilmalar ve belimde agri olarak basladi
Grip için kontorele giitigimde ogrendim dogumun basladigini 4 bucuk cm acilmis.
dogum sancisi cekmedim ama bebegim kanala girmedigi için ikinmak zor oldu o yordu beni.
Aksam saat 19 da gittigim hastanede 21: 15 de oglusumu kucagima aldim.
Hepinize hayirli dogumlar. bebeginizi kucaginiza alir almaz az da cekilse çokta cekilse butun acilar unutulup bitiyor...

megryann canim dogumun yaninda o çati muayenesi ne ki canim
bu kadar korkma. ins bebegini alicagin ani dusun zaten o halde bir an once bitsede kurtulsam diye bakiyorsun.

ben de epiduralle normal doğum yaptım. doğumdan 5 gün önce bi iki damla kan geldi. biz başladık beklemeye. doğumdan bi gün önce kontrole gitmiştim herşey normaldi bişey yoktu. o gece uyumadan belimde bi ağrı hissettim değişik. doğum sancısı nası olur bilmediğimden bu da bi ağrı dedim geçtim. o gece hamileliğim boyunca ilk defa sabaha kadar uyudum ki hiç uyuyamıyodum tuvalete kalkmaktan ve sıkıntıdan. o gece nasıl uyumuşum. sabah eşim giderken yine aynı ağrıyı duydum ama söylemedim. sonra yine. sonra yine ağrı. annemi aradım hemen geldi.sonra eşim kayınvalidem fln. neyse hastaneye gidelim bakalım dedik. ama ağrılarım şiddetli değildi belki de geri gönderir doktor dedim. gittiğimde 4 cm açıkmış. yatırdılar. 7 cm olupta su kesesini açınca ben epidural istedim. sancıyı yaşadım baya ondan sonra epidural oldu. ne ağrı ne bişey sadece karnımda kaşıntı ve uyuşukluk.dünya varmış:) epiduralden 1 saat 40 dak sonra doğum gerçekleşti.iki kere ıkındım sadece. çok rahattı. tabiki doğum anında hissettim epiduralin etkisi azalmış heralde dikişlerde de hissediyodum tekrar ilaç verdiler. epidural çok rahatlık ama benim belimin ağrısı 1 ay geçmedi. ondan mı bilmiyorum ama sonrasında sıkıntı çektim çok.bir de dikişlerden çok sıkıntı çektim misina gibi o neydi ya. bi daha doğum yaparsam dikişleri sorcam gerek kalırsa bi daha o sıkıntıyı çekmek istemem. 1 ayda düştü dikişlerim ne oturabildim ne rahat emzirebildim oturamadığım için.. ama sonuçta çok yakışıklı bi oğlum oldu hepsine değer:)
çatı muayenesini hatırlamıyorum zaten sancı esnasında onun lafı bile olmaz:)

BENIM OGLUMDA SANCIM SABAH 9 DA BASLADI HAFIF HAFIF BELIMDEN VURYO KARNIM AGRIYO FELAN DR GITTIM 2CM DEDI GECE YARISINI BULUR DEDI EVE GIT SUYUN GELINCE HEMEN ATLA GEL DEDI ILIKDA BI DUS AL DEDI EVE GITTIM ama belım felaket 5dk bır olmaya nasladı sancılar gece 2de dogum yaptım ogluma
kzmda ıse gece yatıyorum saat 2de bırden belıme bı sancı geldı ama onun oncesınde 12 yattıcam tam wcde baktım bı akıntı gıbı bıse ama daha fazla kayınvalıdeme soyledım bısı degıl dedı ama o anlamıs neyse 2de belım felaket agrıyo ama benım son 2 ay hep sancılarım oldu korkuyordum dogum sancısınıda anlamıcam dıye neyse esım uyandı bıraz belımı ovdu gerı gırdım yataga uyuya kalmısım saat 3 olmus ıcımden bıse kuttttt ettı ama anlayamadım bırden esımı durttum kalk dedım bana bısı oldu yataktan kalıyordumkı suyum geldı apar topar cıktık yola ama sancım cok sıddetlı degıl belım agrıyo ama cok degıl hastaneye geldık saat 4 brden arttı ve kesınlıkle yurme ıse yaradı saat 6da kızım kucagımdaydı allahıma hamdusenalr olsun

Benimde hafif hafif sancılarım oluyodu daha önceden ama doğumdan önceki sancılar daha farklı ve düzenliydi. hastaneyi aradım her ihtimale karşı gelin NST'ye giriesiniz dediler. NST'de sancıların başladığı anlaşıldı. ama hiç açılma yoktu. sezeryan olabilirsiniz dediler. ben normal doğum istiyorum dedim. gece sancılarım azaldı ama NST'de doğum sancısı gözlemlediler. ertesi gün doktorum geldi muayane etti. açılma yoktu yine. suni sancı verdiler. işte ne olduysa ondan sonra oldu. Allahtan açılma olduda o sancıyı boşa çekmedim. Neydi o öyle. aklıma geldikçe fena oluyorum. suni sancı çok kötüydü. keşke normal sancılarım başladığında açılma olabilseydi. o zmaan doğum çok kolay olurdu. ama suni sancı çok acı veriyo:KK43: malesef. ama doğumdan sonra hiç bir acı kalmıyo. hele bebeğinizin ağlama sesini duyunca hiç bir acı kalmıyo:))

mrh kızlar bende doğum yapalı 2.5 ay oldu.normal doğum yaptım.benim sabah uyandığımından gece 11 e kadar sancım oldu tabi ben anlamadım 11 e kaadar normal bi sancı sandım sonra tırnaklarımı kestim eşime dedim ne olur neolmaz ben bi banyo yapım girdim banyomuda yaptım sonra yattım ama hiç uyuyamadım saat 2.30 da eşimi uyandırdım çıktı annemlere söyledi annem o gerçek sancın değildir yat uyu dedi yattım ama nerdeeee uykuuu sancım 9 dk. kadar düştü ben yatıom sancı belimden doğru geldi sancı gelince yataktan fırladım:)saat 4 te kustum ben kusunca annemler korktu hemen hastaneye gittik o gece en büyük şansım kendi doktorumun nöbetçi olmasıydı.doktorum çatı muayenesi yaptı 1cm açılma var doğumun öğleni bulur dedi yatışımı yaptırdı bende annemlerle dalga geçe geçe çıktım odama doğum sancısı dedikleri bu mu hiçte zor değilmiş dedim annemle teyzemde arkamdan bana gülüyorlarmış ben öyle dedim diye:)))sancım 3 4 dk kadar düştü ebe gelip kontrol ediyor kızlar son dk larda açılma birden oluyor bilginize.Saat sabah 7 gibi sancı bi bastırdı bana hiç duraksız kendimden geçtim baygınlık geçirdim sabah 8.45 de doktorum geldi bakmaya sakinleştirici iğne yaptırdı 2 tane daha sonra 9 da doğuma aldı doğuma gittiğimde hiç sancım yoktu hatta masada uyudum ıkınamadım sancım olmadığından doktorum karnıma bastırmasıyla saat 9.20 de oğlumun ağlama sesini duydum çok güzel bi duygu ALLAH herkese nasip etsin.ayrıca dikiş atarken hiçbişey hissetmedim her zorluk bebek doğana kaadar baya geç geldim ben kendime ve aynı günün akşamı taburcu oldum ALLAH HERKESEHAYIRLI VE KOLAY DOĞUMLAR NASİP ETSİN

canım benim sancılarım adet sancısı gibi başladı.ağırlık gibi şeyler bendede olmadı

Dogumdan 2 gun once 10 dk ya gelen sancilarimi anlatmam imkansiz,,,Sabah aksam aglamistim ama 3.gun 5 dk ya gelen gercek dogum sancisi bu agrinin 10 katiymis,,,off offf ne kotu seymis o sancilar igneye ragmen cekmistim!Ama deger tabikikaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2
Allah herkese tatdirsin:Saruboceq:

benim son 4 ay durmaksızın delirten sancılarım olmuştu.gelmesine bir gün kalada sabaha karşı bir bunaltı karnım geriliyor nefes alamıyorum falan sonunda dayanamayıp doktorumu aradım gittim hastahaneye açılma başlamış ama bu gn gelmez git gezebildiğin kadar gez rahatla öle gel dedi :))) gerçektende o gece nasıl bir rahatlama ne sancı ne bişey ertesi sabah doğum tıkacının atılmasıyla hastahaneye koştum.hiç sancım yoktu ama 3cm. açılmam vardı.akşama kadar gelir artık dedi doktorum ama ben sıkıntılı. bir saat sonra kontrol yapıldı 4cm dedi dedim bunu hızlandırmanın yolu yokmu suni sancı ama ne gerek var dedi olsun ver dedim garip garip baktı yüzüme akşama kadar doğurup gidicem ben dedim.neyse sunni sancı verildi 4 saat sonra 8,5santimdi açıklık ama sunni sancıya rağmen ben ne acı ne sancı hissetmiyordum tam aksine hastanenin altını üstüne getiriyordum :))) ama noşduysa o anda oldu.nst ye bağlandım ve oğlumun kalp atışlarının düşmeye başladığını gördük. Allah'ım çıldırıcam sandım o alet bağırdıkça benim sinirler oynadı. acil sezeryana girdim nerdeyse oğluşumu kaybediyordum.siz siz olun sakın sancılar iyice artsın yada suyum gelsin diye beklemeyin.benim gibi hiç sancınız olmadan bir işarette verebilir mutlaka doktrunuza koşun. şu an iyiki hastahanedeymişim diyorum doktorum eğer sıklaşsında gel falan deyip beni eve yollasaydı belkide oğlum şimdi yanımda mışıl mışıl uyuyor olmayacaktı.Allah tüm hamişlere kolay doğumlar ve bahtı açık kaderi güzel evlatlat versin. olanlarıda ana babasına bağışlasın.

benim sancım gelmedi evde suyum patladı hastanedede suni sancı verdiler

X