normal dogum yapanlar bir bakarmisiniz

Allah bi avazda kurtarsın canım. Sancıların geldikçe saatini yaz 5 dakkaya bir düşünce hastaneye gidersin..

bende tam aynı soru için girmiştim kk ya bugün sabahtan beri akıntım biraz değişik önceden kremsi koyu ve sarıydı şimdi hafif pembemsi parlak ve yapışkan ama az miktarda geliyo acaba nişanmıdır

2günden beride geceleri çok sancım oluyodu busabahta bel ağrısıyla uyandım hayırlısı şimdilik ağrım sızım yok ama çabuk gelsin oğluşum

loracım sat larımızda aynı bakarsın aynı gün doğururmuşuz kız Allah yardımcımız olsun

bide sancılar adet sancısı gibi bişey demi karnımda sertleşiyo

bunlar sıklaşınca gitcez demi dr çünkü yalancı sancı falan beni bozar hastane uzak yollar berbat o yolu boşu boşuna çekemem valla

bide evde doğururmuşum zaten annem korkma ben seni doğurturum diyo

fascim bende surekli vajinal muayeneye giriyordum ama bu bende ilk kez oldu sende her muayeneden sonra lekelenmeler bitip tekrarki muayenede geri mi geliyordu yoksa surekli oluyomuydu benim dunden beri hala geliyo isallah benimki okadar uzun surmez yani umarim

benim muayeneden sonra başlayıp en fazla 24 saat sürüyordu.. ve apaçık kanama idi.. yani nişan diye tabir edilen bişeye benzemiyordu.. çok açık pembe olmuştu bi kere.. bir kere da kahverengiydi.. hayırlısı olsun bakalım

bende tam aynı soru için girmiştim kk ya bugün sabahtan beri akıntım biraz değişik önceden kremsi koyu ve sarıydı şimdi hafif pembemsi parlak ve yapışkan ama az miktarda geliyo acaba nişanmıdır

2günden beride geceleri çok sancım oluyodu busabahta bel ağrısıyla uyandım hayırlısı şimdilik ağrım sızım yok ama çabuk gelsin oğluşum

loracım sat larımızda aynı bakarsın aynı gün doğururmuşuz kız Allah yardımcımız olsun

hic belli olmaz cnm ama ben haftaya ancak dogurrum gibi geliyo bana akintimda azaldi gibi sanki sanirim muayeneden dolayidi benimki bide ilginctirki sancilarimda kayboldu oglusum benimle oyun oynuyo sanirim celikcim hayirlisi hakkimizda artik

ya bende de hiç sancı yok ama dün geceden beri hafif hafif suyum geliyo sanki acaba çok doğurmak istediğim için mi psikolojik olarak

sancı bekliycem artık ya sancı böle dayanılmaz bi acı adet sancısı gibi değil demi

ya bende de hiç sancı yok ama dün geceden beri hafif hafif suyum geliyo sanki acaba çok doğurmak istediğim için mi psikolojik olarak

sancı bekliycem artık ya sancı böle dayanılmaz bi acı adet sancısı gibi değil demi

celikcim bende bazen psikolojik olarak etkiliyorum kendimi her agriyi dogum sancisi zannetmeye basladim inan lekelenmelerim kayboldu benim sancilarimda gitti gibi bu keratalar oyun oynuyo bizimle valla .cnm sanci adet sancisina benziyor diyorlar belden kasiklara dogru yayilan sonra siddeti degismiyor dinlenince gecmiyor ve giderek artiyor bence ikimizde haftaya doguracaz gibi geliyo bana bosver okadar bekledik bari oglak burcu olsunlar dimi ama:roflol:

lora cim senin oglan sana oyun yapiyor bence:))
ama sen yine de tetikte ol hic belli olmaz ne zaman gelecegi,zira 39.haftana girmissin,Allah bir nefeste kurtarsin canim...

lora cim senin oglan sana oyun yapiyor bence:))
ama sen yine de tetikte ol hic belli olmaz ne zaman gelecegi,zira 39.haftana girmissin,Allah bir nefeste kurtarsin canim...

canim valla hic umudum kalmadi artik doguma dusunmekte istemiyorum artik cumartesi 39.haftam bitiyor ama benim oglumun keyfi keyif baksana sen dogurcan daha ben dogurmam bu gidisle sen aralik annesi bende ocak annesi olacaz sanirim artik gelsede yuzunu gorsek anaannesi hele oyle sabirsizlaniyoki hergun heran sanci yokmu deyip duruyo benden cok o heyecanli valla annemin gelisiyle okadar cok rahatladimki anlatamam ne temizlik ne yemek kraliceler gibi bakiyor bana sagolsun neyse bakalim daha ne kadar bekletecek bizi yagiz pasa nazli kusum benim

canım benim doğuma 14 gün varken lekelenmem olmuştu çok az.en son suyum gelince anladık doğuöum başladığını

canım benim doğuma 14 gün varken lekelenmem olmuştu çok az.en son suyum gelince anladık doğuöum başladığını

cnm benim lekelenme iki gun geldi ve bugun hic kalmadi aksilik sancilarda kayboldu sen lekelenmeden kac gun sonra dogurmustun

kızlar merhaba;
dolaşırken yazılarınızı okudum. kasım annesiyim ben, bi kaç şey paylaşmak istiyorum...

aslında ne zaman sorusunun cevabını bitek onlar biliyor. 40 hafta dolmadan beklemeye başlamamak lazım. ben 37de nst cıkan sancılar yüzünden beklemeye başladım ve 3 haftam cok stresli en ufak bi şeyde tuvalete koşarak geçti.9 ay değil bu son 3 hafta yordu beni.

bekledim bekledim. ama kızım gelmedi. daha 4 haftalık hamileyken muhtemel doğum tarihin 7 kasım demişlerdi. bense kasıma kalmaz doğururum deyip ekim sonlarında başladım beklemeye. ama kendimi boşa stres etmişim.

kızım tam kırk haftanın dolduğu gün 7 kasımda normal doğumla dünyaya geldi. cok sükür.
bu tarihi aylardır bilmeme rağmen neden kendimi buşuna stres ettim sonradan pişman oldum inanın.

diyeceğim su;
bence kendinizi stres etmeyin. rahatlayın, başka fikirlere odaklanın, dinlenin, gezin, son hazırlıkları tamamlayın. bebişler için de doğum işi zor bir olay. daha hazırlanacaklar yapacakları işler var demekki icerde. dedim ya tarihi bi tek onlar biliyo,

inşallah da en kısa zamanda bebişlerinize kavuşursunuz.
Allah hepinizin yardımcısı olsun, sağlıklı ve kolay doğumlar diliyorum...

kızlar merhaba;
dolaşırken yazılarınızı okudum. kasım annesiyim ben, bi kaç şey paylaşmak istiyorum...

aslında ne zaman sorusunun cevabını bitek onlar biliyor. 40 hafta dolmadan beklemeye başlamamak lazım. ben 37de nst cıkan sancılar yüzünden beklemeye başladım ve 3 haftam cok stresli en ufak bi şeyde tuvalete koşarak geçti.9 ay değil bu son 3 hafta yordu beni.

bekledim bekledim. ama kızım gelmedi. daha 4 haftalık hamileyken muhtemel doğum tarihin 7 kasım demişlerdi. bense kasıma kalmaz doğururum deyip ekim sonlarında başladım beklemeye. ama kendimi boşa stres etmişim.

kızım tam kırk haftanın dolduğu gün 7 kasımda normal doğumla dünyaya geldi. cok sükür.
bu tarihi aylardır bilmeme rağmen neden kendimi buşuna stres ettim sonradan pişman oldum inanın.

diyeceğim su;
bence kendinizi stres etmeyin. rahatlayın, başka fikirlere odaklanın, dinlenin, gezin, son hazırlıkları tamamlayın. bebişler için de doğum işi zor bir olay. daha hazırlanacaklar yapacakları işler var demekki icerde. dedim ya tarihi bi tek onlar biliyo,

inşallah da en kısa zamanda bebişlerinize kavuşursunuz.
Allah hepinizin yardımcısı olsun, sağlıklı ve kolay doğumlar diliyorum...

aslinda cok haklisin cnm ama iste elde olmuyor dedigin gibi bende oluruna birakayim diyorum bana kalsa ama benim annem cok pinpirikli hemen dogurmami istiyor torununu gormeye benden cok hevesli onun bu heyecani benide panikletiyor anlatmaya calisiyorum daha var diye ama iste gelde anlat artik dedigin gibi rahatlamaya calisacam gercekten boyle cok stres oluyo insan tavsiyelerin icin tesekkur ederim senide tebrik ederima.s.

rica ederim canım,
benim annem de öyleydi. ben doğumdayken bütün hastane ve doktorları usandırmıştı hatta. 5 dk da bir doğdumu doğdumu diye sormuş.
he he. naapsın. ilk torun. :))

loracığım belkide doğurdun.lekenmen olmuş,benimde hafifden lekem gelmişdi hast.gitmeden.ve ardından suyum gelmeye başlamışdı.kıs doğumun yaklaşdı seninde,her an hazır ol.
ay belkide doğurdun

loracığım belkide doğurdun.lekenmen olmuş,benimde hafifden lekem gelmişdi hast.gitmeden.ve ardından suyum gelmeye başlamışdı.kıs doğumun yaklaşdı seninde,her an hazır ol.
ay belkide doğurdun

yok cnm daha dogurmadim doguracagada benzemiyorum bu gidisle lekelenmem bitti normale dondum sancilarda tamamen gecti anlamadim gitti valla haftaya ancak dogurrum gibi geliyo lkimcim

bence de sen 39+3 te doguracaksın hep içime oyle doguyor loracım ama tabii belli olmaz hayırlısıyla gelsin inşallah

cnm benim lekelenme iki gun geldi ve bugun hic kalmadi aksilik sancilarda kayboldu sen lekelenmeden kac gun sonra dogurmustun

canım benim ilk lekelenmem doğumuma 14 gün varken geldi.37+4 haftalıktım çok az lekelenme oldu çok korktum erken doğuruyorum diye.o gün adet sancısı gibi sancılarımda olmuştu hastaneye gittim herşey normaldi açıklık falan yoktu.sonra lekelenmem kesildi.bebek doğum kanalına indikçe oradaki kılcal damarları kanatıyormuş.
doğuma yakın az az yine oldu.39+3 haftalıkken gece suyum boşaldı 39+4 de doğum gerçekleşti.çok sancı çektim en son bebeğin başı sıkıştı bir türlü doğmadı acil sezeryana alındım.
İnşallah sende sağlıcakla bebişine kavuşursun acele etme zamanı gelince durmuyorlar yerinde.

Allah'a şükür tek değilim:) Lora ben 40+2'yim ve hala beklemekteyim. Ne lekelenme nede sancı. Fas'tan sonra en kıdemli ben olacağım galiba Aralık Annelerinde:)

X