normal doğumu ağrısız deneyinn süperr

öncelikle tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün.yalnız felç miş risk miş ıvır zıvır demeniz ve insanları bu şekilde yönlendirmeniz çok yanlış.sonuçta siz doktor değilsiniz sizin sorununuz olmadı diye başkalarınıda bu şekilde yönlendirmeyin.tıp fakültesinde görev yapan profesör konferansında kesinlikle kendisinin epidural anestezi ile doğum yaptırmadığını ve asla tavsiye etmediğini söyledi.çünkü iğne belden yapıldığı için atar damarı delme ve omuriliğe yapıldığı için felç olma riskinin yüksek olduğunu söyledi.bu iğneyi doktor değil anestezi uzmanı yapıyor.BiR hastası yataktan kalkamadan evladını göremeden ölmüş epidural anestezi yüzünden.Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin tabi profesörlerden daha iyi biliyorsanız o başka.

herkezin kafasının üzerinde bi başı var onun içindede aklı ben bana göre doğru olanları ve birebir yaşadığımı anlattım insan canından bahsediyoruz tabiki herkezin canı gibi benimkide kıymetli ben araştırın diyorum çünki ben araştırdım kimse tavsiye etmesede benim için araştırdığım ve birebir yaşadığım şeyler önemlidir felç olma riski var evet dediklerin çok doğru ama şunu atlıyorsun bu işi anestezi uzmanı çok önemli önemli olduğu içinde araştırırsan eyerkibunu türkiyede çok az sayıda insanlar yapıyor bende bunlardan birine yaptırdım vede hiç bir şeyim olmadı çok memnunkaldım halada öyleyim allahın izniyle tam 1yıl bu işi araştırdım konuştum ve doktorunu buldum ve doğum yaptım evet kendime ve dediklerime çok güveniyorum çünki ben bunu birebir yaşayıp araştırdım kimseye uyup araştırmadan böle bişi yaptırmadım .

merhaba canım alah analı babalı büyütsün inşallah..
sana katılıyorum kesinlikle,işin uzmanı yaparsa herşey çok güzel ilerliyor.bende türkiyenin sayılı anestezi uzmanlarının birinin elinde izmir özel çınarlıda doğum yaptım gerçektende hiçbirşey anlamadım uygulanırken ne doğumda nede doğum sonrası hiçbir sıkıntım olmadı.ilk doğumumuda kent hastanesinde yapmıştım ordada herşey güzel geçti tabi..öyel önyargılı yaklaşmak çok kötü..anneler hamilelik boyunca birsürü sıkıntı ve stres yaşıyolar zaten bırakında imkanlardan faydalanalım..üstelik epidural anesteziyle sadece doğum değil birçok ameliyatda yapılıyor artık..ona bakarsanız herşeyde bir risk faktörü var..neyin garintisi varki hayatta..:uhm::1no2:
zaten kaderde acı çekmek varsa sıkıntı çekmek varsa ne yaparsan yapın insan acı çekiyo illaki..benim doğumlarım çok rahat geçti,ama ikızım sarılık oldu hastanede yattık kabus gibiydi lohusa halimle hastanede 4 gün daha kalmak..oğlumda fıtık oldu ameliyat olduk oda doğumdan nekadar sonra yaşadığım ayrı bir sıkıntı..allah kimselere dert vermesin.hayat bir imtihan doğumda sorununuz olmaz ama sonra başınıza ne gelecek bilemezsinizki..hepinize sağlıklı günler diliyorum a.s:teselli:

arkadaşımın yengesi bu şekilde doğum yaptı
çok memnun kaldı
doğum sonrası da bir sancısı olmadı..

Doktorunuzdan da onay aldıktan sonra
kişisel yönde bir zararı yoksa neden olmasın :)

Kendinizi Allaha emanet ettikten sonra gerisi doktorun işi... Her doğumun riski var... Olacak olan her şekilde olur...

evet insan çok korkuyor ama sonrasını da düşününce çok mutlu oluyorsun.. normal doğum yapanlar tecrübelerini daha fazla paylaşırsa memnun olurum. :)

ya allah doktorun vicdanlsıının eline düşürsün herkesi inşallah..

gerçekten dikişler çok canını yakıyor insanın ben kızımı kesimli dogum yaparak dünyaya getirdim rahim içine dikilen dikişleri dr begenmedi tekrar kesdi dikişleri kendi dikti ama ben o acıyla heralde 9 tane daha dogururdum hocam igne yapın diyorum çok igne yaptım uyuşmuyorsa ben ne yapayım dedi tam bir çin işkencesi o dikişler ama 2 dogumumu büyük ihtimalle epidurall anestezi ile yapıcam özel hastanede yada sezeryan olucam keyifli bir dogum istiyorum

evet arkadaşlarnormal doğum yapanlar bilgilerini daha fazla paylaşırsa bizde tecrübeleniriz.Açıkcası bende normal doğum istiyorum bu zamana kadar korkmamıştım ama artık korkmaya başladım.Ne kadar ağrılı.Doğumdan sonra ağrılar devam ediyormu yada atılan dikişler sürekli ağrı veriyor mu? vs vs. çok merak ediyorum ilk doğumumu yapıcam ama hayatımda hiç dikiş yemedim bu düşünce beni doğumdan daha çok korkutuyor açıkcası.Ve ne kadar sancı çekeceğim..ne çok soru sordum yahu :KK1:

evet insan çok korkuyor ama sonrasını da düşününce çok mutlu oluyorsun.. normal doğum yapanlar tecrübelerini daha fazla paylaşırsa memnun olurum. :)

Normal doğum harikaaa bi duygu,(bu arada ben doğum yapalı 1,5 yıl oldu) ben epidural le normal doğum yapanlardanım, dikişler biraz ağrısa da, doğumun ertesi gün yine olsa yine yaparım diyenlerdenim :) eğer anne ve bebek doğum sonrası sağlıklıysa, bence çekilen her acıya değecek bir deneyim normal doğum, benim için öyleydi. gece 2 gibi sancılarım başlamıştı, sabahın altısına kadar evde sancıların sıklaşmasını bekledim, en son 8 dk da bir sancı gelmeye başladı, doktoru aradım yavaş yavaş çıkın yola dedi. çünkü ilçede olduuğumuz için gideceğimiz hastane 1 saat uzaklıktaydı, çantamız hazırdı, hemen toparlanıp yola koyulduk, yolda da sancılar devam etti, bir kere 15 dk ya çıktı ama yine 8 dk ya düştü, hastaneye vardık nst ye bağladılar, sanki 5 saatir gelen sancılar saklandı, yarım saat hiç sancı gelmedi, hemşireler bana yalancı muamelesi yaptılar biraz :) neyse sonra tekrar başladı ama yeterince şiddetli değildi, suni sancı vermeye karar verildi, e tabi doğal olarak epidural. çünkü suni sancı normal sancıya göre biraz daha şiddetli, ben nerden mi anladım, çünkü epidural bi tarafımda tuttu bi tarafımda tutmamış, sol tarafımda sürekli beni ikiye büken bi sancı hissediyodum, 1 saat sonra bu sorunu hallettiler şükür diğer tarafa da ulaştı :) ama epidural oldu diye hiç sancı hissetmiceksiniz sanmayın gayet kendini hissettiren kıvrandıran sancılar yine oluyo ama daha azalıyo. tamamen uyuşursanız bu sefer ıkınamazsınız, çünkü ıkınmak için de ciddi efor gerekiyo, benim kızım baya nazlıydı çıkmaya niyeti yoktu :) hatta doktorlar hemşireler beni tebrik ettiler nerdeyse tamamen sen doğurdun dediler bana :) doğum olduğunda öğleden sonra 3 tü, yani 12-13 saat filan sürdü toplam sancılar. Tek kelimeyle her saniyesine değerdi, zaten hayatım boyunca merak ettiğim doğum sancısı ve doğumu yaşamak benim için muhteşemdi. benim dikişlerim de vardı ilk gün baya bi ağrıdı ama sonra yavaş yavaş geçti, 10 günde filan tamamen geçti diye hatırlıyorum. ama öyle çekilmez bi ağrısı olmuyo ben doğumdan sonra hiç yatmadım mesela, ertesi gün ayaklandım, tabi ağır işler yapmadım ama ayakta geçirdim yani lohusalığı. Kısacası ben tavsiye ediyorum, çok heyecanlı zevkli ve eğlenceli bence, sizin ve bebeğinizin sağlığı elverdiği sürece çok güzel :KK66: şimdilik hoşçakalın

Eki Görüntüle 782052 $IMG_3000.JPG Eki Görüntüle 782054 Eki Görüntüle 782055 RNA TASARIM keçe bebek şekeri, keçe nikah şekeri

X