Erkek İnfertilitesi Normal Morfoloji Sıfır, eşimin test sonuçlarını yorumlar mısınız?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Tgc1mr

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2018
28
1
30
Arkadaşlar herkese merhaba. Evliliğimizin 2.yılı dolmak üzere ve çocuk düşünmeye başladık. Adet duzensizliklerim var ve iyi bir doktor bulup takiplere başladık. Eşim de spermiogram testini verdi ama sonuçlar bizi biraz uzdu. Memorial ataşehirde yapıldı test. Sperm sayisi ve hareketli miktarları normal görünüyor fakat normal morfoloji sıfır olarak cıkmış. Doktorumuza danıştık. Normal yolla gebe kalmanin önünde normal morfoloji sıfır olması engeli oldugunu gösteren kanitlanmis bir çalışma olmadığını, korunmasiz bir şekilde devam etmemiz gerektiğini söyledi. Burada da cok konu okudum ama tek tük sıfır olana rastladim. Onlarin da yarisi olumlu yarisi olumsuz sonuc almis. 1 den 4e kadar olanlar bir şekilde duzeltebilmisler. Sifir olanlarda bir artış olabiliyor mu? Testi baska bir yerde yeniden yaptirsak doğru olur mu? Bir de aşağıda sonuclar var. Bilgisi olanlar veya benzer hikayesi olanlar yorumlayabilir mi?

Teşekkür ederim..

Görünüş :OPAK
Viskosite :NORMAL
Likefaksiyon :20DK
Hacim :4 ML
pH :7,2
Jelöz parteküller mevcut.
SONUÇ
Konsantrasyon (mil/ml) : 23 mil/ml
Motilite
% A (hızlıhareketli) :22
% B (yavaşhareketli) :22
% C (yerindehareketli) :13
% D (hareketsiz) :43
(A+B>%32 veya A+B+C>%40)
Vitalite (%) :

YıkamaYöntemi : Swim-up
YıkamaSonrası
% A (hızlıhareketli) :40
% B (yavaşhareketli) :40
% C (yerindehareketli) :5
% D (hareketsiz) :15
YıkamaSonrasıKonsantrasyon(mil/ml): 8 mil/ml

SONUÇ NORMAL DEĞER
Morfoloji (Kruger; Normal %si) : 0 (>%4)

SONUÇ NORMAL DEĞER
YuvarlakHücreKonsantrasyonu (mil/ml) :
Lökosit (mil/ml; peroksidazpozitif) : <1 mil/ml (<1mil/ml)
DiğerHücreler (mil/ml; peroksidaznegatif) :

Aglutinasyon : * Yok Var
Mar test (%) : 0-9 negatif 10-50 şüphelipozitif >50 pozitif
IgG (%) : İstenmedi
IgA (%) : İstenmedi

MIOXSYS ÖLÇÜM DEĞERİ CUT-OFF DEĞER
- 1.42mV

SPERM MORFOLOJİK ANALİZ
Normal : (% 0 )
BAŞ ANOMALİLERİ :
HafifAmorf :
ŞiddetliAmorf :36
BüyükBaşAnomalisi :54
KüçükBaşAnomalisi :2
UzunBaşAnomalisi :
ÇiftBaşAnomalisi :
Round Head Anomalisi :
Pin Head Anomalisi :4
Multiple BaşAnomalisi :
Tapered :
Abaksiyelİmplantasyon :
Head Base Vakuol :
ParsiyelSeperasyon :
Akrozomal
-AkrozomalŞekilBozukluğu :
-İrregülerAkrozomalDağılım :
-Akrozomal Kist :
-AkrozomalVakuol :
Nuclear
-Nuclear ŞekilBozukluğu :
-Diadem :
-Nuclear Kist :
-Nuclear Vakuol :
-Ridged :
SerbestBaş
-Normal :
-Anormal :
BOYUN-ORTA KISIM ANOMALİLERİ :
Kinked :
Segmental MitokondrialAplazi :
MitokondrialKayıp :
KırıkBoyun :
AmorfBoyun :
Sitoplazmik Droplet :
KUYRUK ANOMALİLERİ:
ÇiftKuyruk :
KıvrıkKuyruk :2
KısaKuyruk :
UzunKuyruk :
KalınKuyruk :
Tail Stamp :
Dag Defect :2

Biz devlet hastanesinde yaptırmıştık. Sonuç çok iyiydi, 2 ay sonra tüp bebek merkezinde yaptırdık. Kötü çıktı. Bildiğim kadarı ile Memorial bu konuda iyi. Tabi yaptırmak isterseniz o ayrı. Bizim de morfoloji %2 idi. Kürler, vitamin takviyeleri kullanıyoruz. 1 ay sonra tekrar verecek bakalım. Biz de 6 aydır bekliyoruz. Kısmet.

Bizimki umut verdi morfoloji icin kanitlanmis bir çalışma yok dedi ve diger degerler normalken denememizi tavsiye etti. Sizin doktorlariniz neler önerdi? Uyguladığınız kürler nelerdi? Yani 1den 2den degil de sıfırdan yukselmesini saglayan uygulamalari ogrensek cok faydalı olur

Arkadaşlar herkese merhaba. Evliliğimizin 2.yılı dolmak üzere ve çocuk düşünmeye başladık. Adet duzensizliklerim var ve iyi bir doktor bulup takiplere başladık. Eşim de spermiogram testini verdi ama sonuçlar bizi biraz uzdu. Memorial ataşehirde yapıldı test. Sperm sayisi ve hareketli miktarları normal görünüyor fakat normal morfoloji sıfır olarak cıkmış. Doktorumuza danıştık. Normal yolla gebe kalmanin önünde normal morfoloji sıfır olması engeli oldugunu gösteren kanitlanmis bir çalışma olmadığını, korunmasiz bir şekilde devam etmemiz gerektiğini söyledi. Burada da cok konu okudum ama tek tük sıfır olana rastladim. Onlarin da yarisi olumlu yarisi olumsuz sonuc almis. 1 den 4e kadar olanlar bir şekilde duzeltebilmisler. Sifir olanlarda bir artış olabiliyor mu? Testi baska bir yerde yeniden yaptirsak doğru olur mu? Bir de aşağıda sonuclar var. Bilgisi olanlar veya benzer hikayesi olanlar yorumlayabilir mi?

Teşekkür ederim..

Görünüş :OPAK
Viskosite :NORMAL
Likefaksiyon :20DK
Hacim :4 ML
pH :7,2
Jelöz parteküller mevcut.
SONUÇ
Konsantrasyon (mil/ml) : 23 mil/ml
Motilite
% A (hızlıhareketli) :22
% B (yavaşhareketli) :22
% C (yerindehareketli) :13
% D (hareketsiz) :43
(A+B>%32 veya A+B+C>%40)
Vitalite (%) :

YıkamaYöntemi : Swim-up
YıkamaSonrası
% A (hızlıhareketli) :40
% B (yavaşhareketli) :40
% C (yerindehareketli) :5
% D (hareketsiz) :15
YıkamaSonrasıKonsantrasyon(mil/ml): 8 mil/ml

SONUÇ NORMAL DEĞER
Morfoloji (Kruger; Normal %si) : 0 (>%4)

SONUÇ NORMAL DEĞER
YuvarlakHücreKonsantrasyonu (mil/ml) :
Lökosit (mil/ml; peroksidazpozitif) : <1 mil/ml (<1mil/ml)
DiğerHücreler (mil/ml; peroksidaznegatif) :

Aglutinasyon : * Yok Var
Mar test (%) : 0-9 negatif 10-50 şüphelipozitif >50 pozitif
IgG (%) : İstenmedi
IgA (%) : İstenmedi

MIOXSYS ÖLÇÜM DEĞERİ CUT-OFF DEĞER
- 1.42mV

SPERM MORFOLOJİK ANALİZ
Normal : (% 0 )
BAŞ ANOMALİLERİ :
HafifAmorf :
ŞiddetliAmorf :36
BüyükBaşAnomalisi :54
KüçükBaşAnomalisi :2
UzunBaşAnomalisi :
ÇiftBaşAnomalisi :
Round Head Anomalisi :
Pin Head Anomalisi :4
Multiple BaşAnomalisi :
Tapered :
Abaksiyelİmplantasyon :
Head Base Vakuol :
ParsiyelSeperasyon :
Akrozomal
-AkrozomalŞekilBozukluğu :
-İrregülerAkrozomalDağılım :
-Akrozomal Kist :
-AkrozomalVakuol :
Nuclear
-Nuclear ŞekilBozukluğu :
-Diadem :
-Nuclear Kist :
-Nuclear Vakuol :
-Ridged :
SerbestBaş
-Normal :
-Anormal :
BOYUN-ORTA KISIM ANOMALİLERİ :
Kinked :
Segmental MitokondrialAplazi :
MitokondrialKayıp :
KırıkBoyun :
AmorfBoyun :
Sitoplazmik Droplet :
KUYRUK ANOMALİLERİ:
ÇiftKuyruk :
KıvrıkKuyruk :2
KısaKuyruk :
UzunKuyruk :
KalınKuyruk :
Tail Stamp :
Dag Defect :2
Bizim morfoloji 2 idi 4 oldu antioksidanlarla vitaminlerle. Ama dna hasarı cıktı onun tedavisini görüyoruz bi baktırın ona da

İki testi de düzen lab.da verdik. Bence sen de düzen lab.güven sadece kaan aydos değil en iyi kadın doğumculardan biri olan Türkiyedeki Ali Ayhan hoca da o lab ile calısıyor
Mikrogen ince eleyip sık dokudu gibime gelio morfolojide sonucta morfoloji göreceli bi kavram dedi drlar. Tüp bebek merkezi ya ondan mı 0 çıktı diorum başka zamanlarda diğer lap da 6 bile çıktığı olmuştu

Canım bizim morfoloji sıfırdı hic tedavi olmadık esim o dönem protein tozu kullanıyordu ve arada sırsda da olsa sigara.sonra 2-3 yıl sonra hamile kaldıgım dönemlerde sigara nerdeyse hic ixmiyordu protein tozunuda bırakmıstı bol bol et yemisti :) normal yolla hamıle kaldım hem de beklemedigim bir anda sakın umutsuz olma morfolojı bence kolaylıkla duzelen bişey

Canım bizim morfoloji sıfırdı hic tedavi olmadık esim o dönem protein tozu kullanıyordu ve arada sırsda da olsa sigara.sonra 2-3 yıl sonra hamile kaldıgım dönemlerde sigara nerdeyse hic ixmiyordu protein tozunuda bırakmıstı bol bol et yemisti :) normal yolla hamıle kaldım hem de beklemedigim bir anda sakın umutsuz olma morfolojı bence kolaylıkla duzelen bişey
Ayyy insallah bizimkide düzelir.antibiyotik kullanmıstıntest öncesi çünkü ameliyat olmustu inşallah ondan olmustur.ibrahim saraçoğlu videosunda dedi antibiyotik morfolojiyi bozuyor die

Ayyy insallah bizimkide düzelir.antibiyotik kullanmıstıntest öncesi çünkü ameliyat olmustu inşallah ondan olmustur.ibrahim saraçoğlu videosunda dedi antibiyotik morfolojiyi bozuyor die
Düzelir tabiki bizim sıfırdı işte ve hepsi anormaldi :) bebişlerin bir gelme vakti var o vakit dolmadan gelmiyorlar ben çok rahattım sen de öyle ol Rabbime sıgın :KK66:

Hemen istiyorsanızda sigaea alkol olmsın bol kırmızı et kuzu eti benceama danada olur sevmıyorsa esın, özellikle kecıboynuzu pekmezi bunlar spermi düzeltgi kanıtlanmıs seyler

Canım biz promotil proxxed üüzüm çekirdeği yagı evicap c vitamini emodeks astaxantin kullandık cumartesi tekrar test verecek eşim sonucu merakla bekliyrm
Cok sevindim bi de bizim morfolojimiz yükselse cnm bakalım bizim test yine aynı gelirse seninkilerle değişirim daha 1,5 ay oldu bizimki

Cok sevindim bi de bizim morfolojimiz yükselse cnm bakalım bizim test yine aynı gelirse seninkilerle değişirim daha 1,5 ay oldu bizimki
Ama bunlar bir yıl içinde kullandıgm z şeyler ama eşim l karnıtın sıvı sekline cok güveniyor en önemli değişimi o yaptı diyor .çoban çökerten demledim bir ay havuç bu ay sıktm içti bakalım nasıl varmı bişeyler öyle sağlıklı beslenen biride değil eşim fasfood aburcubur düşkünü

Ama bunlar bir yıl içinde kullandıgm z şeyler ama eşim l karnıtın sıvı sekline cok güveniyor en önemli değişimi o yaptı diyor .çoban çökerten demledim bir ay havuç bu ay sıktm içti bakalım nasıl varmı bişeyler öyle sağlıklı beslenen biride değil eşim fasfood aburcubur düşkünü
Bizde solgarın l karnitini l argine ve q10 ini kullanıyoruz cnm ekstra vitamin olarak kaan hocanın tedavisi ayrı bakalım biraz olsun morfoloji artarda ümidimiz olur

X