Nst

mkdsyrsn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2024
8
1
31
Merhaba arkadaşlar size aklıma takılan bi soru sormak istiyorum bugün 36 haftalık gebelik takıbim için dra gittim nst ye bağlanınca doğum sancılarımın başladığını söyledi ama bende sancı adına bişey yok acaba gaz ya da kabızlık sancısını nstye yansımış olabilir mi daha önce böyle bişeyle karşılaşan var mı ilk gebeliğimde de sancım olmadı ve sezeryan olmuştum böyle bi durumla karşılaşan varsa yazabilir mi kafam çok karışık

En iyi cevap
Gerçek doğum sancın olsa
Düzenli aralıklarla gelir
Dinlenince geçmez
Zaman geçtikçe hafiflemez. Artar
Sıklığı git gide artar
Yani gerçek doğum sancısında sancının kesilmemesi, sıklaşması ve sıklaştıkça ağrının artması gibi bir durum söz konusu…
Doktorlar 10 dakikada bir aralıkla gelen sancı olduğunda hastaneye gelin der. 10 dakikada bire düştükten sonra dahi doğum için en az 2 saat vakit vardır. O yüzden korkun olmasın. O sancı böyle bir şey değil ☺️
Gece o kadar rahat uyumuşum ki günlerdir bu kadar rahat uyumamıştım bugün yine dra gidecez bakalım hayırlısı dua edin bana normal doğum olsun istiyorum bu sefer
Canım benim de hep öyleydi. Ama erken doğum falan olmadı. 39.haftada planlı sezaryenle doğum yaptım. Bir sıkıntı da yaşamadım çok şükür. 3 aylık oldu şimdi kızım bin maşallah çok da sağlıklı

Merhaba arkadaşlar size aklıma takılan bi soru sormak istiyorum bugün 36 haftalık gebelik takıbim için dra gittim nst ye bağlanınca doğum sancılarımın başladığını söyledi ama bende sancı adına bişey yok acaba gaz ya da kabızlık sancısını nstye yansımış olabilir mi daha önce böyle bişeyle karşılaşan var mı ilk gebeliğimde de sancım olmadı ve sezeryan olmuştum böyle bi durumla karşılaşan varsa yazabilir mi kafam çok karışık
Bende de aynısını dedi ama 39 a geldim hala doğmadı :) vücut kendini hazırlıyor. Bir kaç hafta daha gelişsin diye kendini yorma diyorlar 38 den sonra zaten yürü otur kalk hareket et diyorlar 🌸

Ya stresten mi bilmiyorum ama ara ara sırtımda sancı oluyor
Normal muhtemelen, bebiş pozisyon alıyor. Vücut kendini doğuma hazırlıyor. Bende de sancı oluyor hala kaç haftadır ince bir sızı şeklinde belde kasıklarda.. :) hayırlısı ile vaktinde sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin Rabbim🌸

Beni de hiçbir şey hissetmeden nstde sancı çıktığı için ve 3 cm açıklıkla planlanandan önce sezaryene aldılar. Kontrole gidip doğurdum
İlk gebeliğimde bana da öyle yaptılar üç gün yatırdılar hatta en son isyan edince de sezeryanle aldılar bebeği ama bugün ise hiç sancım yoktu fakat şuan ara ara oluyor gibi bilmiyorum ki

Maşallah sağlıkla büyütün inşallah. Bilmiyorum ama ara ara sırtımda sancı hissediyorum bakalım
Gerçek doğum sancın olsa
Dinlenince geçmez
Sıklığı git gide artar
Yani gerçek doğum sancısında sancının kesilmemesi, sıklaşması ve sıklaştıkça ağrının artması gibi bir durum söz konusu…
Doktorlar 10 dakikada bir aralıkla gelen sancı olduğunda hastaneye gelin der. 10 dakikada bire düştükten sonra dahi doğum için en az 2 saat vakit vardır. O yüzden korkun olmasın. O sancı böyle bir şey değil ☺️

Gerçek doğum sancın olsa
Dinlenince geçmez
Sıklığı git gide artar
Gece o kadar rahat uyumuşum ki günlerdir bu kadar rahat uyumamıştım bugün yine dra gidecez bakalım hayırlısı dua edin bana normal doğum olsun istiyorum bu sefer

En iyi cevap
Çok sevindim canım benim ☺️
Rabbim hayırlıysa eğer normal doğum nasip etsin. Hayırsızsa etmesin kuzum 🙏
Ne yaptın gittin mi doktora?

Bende 37 haftalık hamileyim dün nst de sancım çıktı bende hiç hissetmiyorum 🤦🏼‍♀️ hatta sezeryan günümüzü doktorum 3 gün öne çekti ve bu hafta suyum veya kanamam olursa gelmemi söyledi

Bende 37 haftalık hamileyim dün nst de sancım çıktı bende hiç hissetmiyorum 🤦🏼‍♀️ hatta sezeryan günümüzü doktorum 3 gün öne çekti ve bu hafta suyum veya kanamam olursa gelmemi söyledi
Benim bugün ki nst de hiç sancı çıkmadı çok şükür daha var 😍 size de Allah yardım etsin inşallah sorunsuz kucağınıza alırsınız bebişi

X