Kontakt Lens Numaralı renkli lens konusunda yardım lütfen

Muallimemektepli

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2016
41
22
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar siteye yeni üye oldum numaralı lens kullanıyorum ilk kez ela yeşil tonlarında numaralı renkli lens denemek istiyorum ama çok kararsızım önceliğim çok doğal olması araştırdığım kadarıyla solotica adore rainbow bu lenslere çok doğal demişler benin aklımdakiler solotica charm mel solotica nc ambar adore bi tone yellow rainbow fıstık yeşili bu lensler arasında çok kararsız kaldım 2 gün sonra doktor randevum var ordan sipariş vermeyi düşünüyorum bu lensleri kullanan arkadaşlar ya da başka doğal ela tonlarında lens önerebilcek arkadaşlar beni bilgilendirebilirler mi kullananlar gerçekten doğal mı içlerinden hangisi daha doğal durur beni yönlendirirlerse çok sevinirim arkadaşlar

Bakıp cevap yazmamışsınız arkadaşlar hiç mi yardımcı olabilcek olan yok böyle yaparak bu konuda merakı olan üye veya üye olmayan kişilere de yardımcı olmuyosunuz fikri olan yazarsa çok sevinirim

Ben renkli lens uzun zamandır kullanmıyorum sana da tavsiye etmem açıkçası, numaralı lenslerde renkli lens pek sağlıklı değil. Ben senelik rainbow kullandım sky blue, bir kez 15 dk gibi bir süre dalmışım, normalde lensle asla uyumam, ve gözüm mikrop kaptı aylarca lens takamadım zombi gibi gezdim kıpkırmızı gözlerle, çektiğim acıyı anlatamam. Tüm bunlardan sonra illa da kullanıcam dersen rainbowların pupil boşluğu geniş oluyor yani kendi göz rengin görünüyor biraz. Ama rainbow giallo renginden herkes çok memnun, tam istediğin gibi bir renk, ela yeşil, nette çok fotoğrafı var kullananların. Onun dışında solotica en doğal lens markalarından biri, forumda solotica renklerini deneyenlerin gözünde bulabilirsin birçok fotoğraf mevcut :)

Ben renkli lens uzun zamandır kullanmıyorum sana da tavsiye etmem açıkçası, numaralı lenslerde renkli lens pek sağlıklı değil. Ben senelik rainbow kullandım sky blue, bir kez 15 dk gibi bir süre dalmışım, normalde lensle asla uyumam, ve gözüm mikrop kaptı aylarca lens takamadım zombi gibi gezdim kıpkırmızı gözlerle, çektiğim acıyı anlatamam. Tüm bunlardan sonra illa da kullanıcam dersen rainbowların pupil boşluğu geniş oluyor yani kendi göz rengin görünüyor biraz. Ama rainbow giallo renginden herkes çok memnun, tam istediğin gibi bir renk, ela yeşil, nette çok fotoğrafı var kullananların. Onun dışında solotica en doğal lens markalarından biri, forumda solotica renklerini deneyenlerin gözünde bulabilirsin birçok fotoğraf mevcut :)
Canım ilgin için çok teşekkür ederim öncelikle :) uzun kullanım için istemiyorum özel günlerde değişiklik olsun diye kullanmak istiyorum daha çok peki rainbowu kullandığında hiç çevrenden anlayan oldu mu :)

Benim kullandığım çok belirgin bir maviydi, ama sarışın olduğum için insanlar doğal sanıyordu sarı saç mavi göz kombinini :) Ama giallo rengi çoğu göze uyum sağlıyor ve doğal duruyor. Internete rainbow giallo yazdığında görsellerde insanlardaki duruşu var, göz rengin açık kahveyse çok hoş durabilir, bende o lensi alıcaktım hatta, alerjiden sonra vazgectim :)

Ya evet baktım doğal baya ama çok rahatsız olduğunu batma yaptığını falan da yazmışlar sende de aynı sorun oldu mu bi de solotica ambar mı daha doğal sizce yoksa rainbow giallo mu

Solotica tabiki, doğallık açısından ikisini hiç karşılaştırma bence. Solotica piyasadaki en doğal lensleri üreten firma, bu yüzden pahalı zaten :) Solotica hidrocor mel rengine de bakabilirsin o da istediğin gibi bir renk :)

:KK66:) mel renginin çok açıldığını eskisi gibi olmadığını söylemişler benim gözlerim de açık kahve çok mu açar acaba diye düşünmeden edemiyorum charm mele daha koyu demişler haresi yüzünden sanırım o yüzden soloticada charm mel ile nc ambar arasında kalıyorum zor işlermiş cidden :))

Ambar bana daha doğal görünüyor, yani istediğin ela rengine daha yakın, charm mel baya yeşil zaten. Bu arada göz rengin ne? Yani göz rengine uyum sağlaması da önemli. Birde gözünün bc değerini ölçtürdüysen ona göre almanı tavsiye ederim. Sonradan sorun yaşamaman için :)

Evet bc degeri uymayınca en doğalı bile yapay duruyor zaten bana da ambar çok doğal geliyo kendi göz rengim açık kahve yarın muaneye gitcem doktordan da fikir alırım ona göre yarın tercihimi yaparım artık :) çok teşekkür ederim ilgin için:))

ben yıllarca elegance torik renkli lens kullandım hatta o kadar uzun dönem kullandım ki herkes benim gözümün kendi rengi zannediyordu. Renkli optik lensler şeffaflara göre çok daha kalın ve gaz geçirgenliği çok düşük o yüzden hiç bir doktor önermiyor ve zaten üreten firmada çok az. Hem renkli torikler yıllık oluyor ve eline tek bir çift geliyor o yüzden biri yırtılsa o kadar para çöpe gidiyor çünkü oldukça pahalı, şeffaf lense göre. Dediğim gibi tek bir çift geldiği için 1 yıl onu kullanmak pek hijyenik olmuyor o yüzden benim geçirmediğim enfeksiyon kalmadı, keratit, konjiktivit, göz kuruluğu aklına ne gelirse. Yıllar sonra renkli torikten şeffaf a geçtim inan dünya varmış diyorum o kadar rahat ki şeffaf gözünde yok gibi, her ay yenisini tak, istersen lensle uyu. Ha bi de şu var renkli lense o kadar çok alışmıştım ki şeffaf lense geçmek inan çok zor oldu benim için sanki suratım çok renksizmiş gibi, sanki betim benzim atmış gibi psikolojikmen çok zor oldu. O yüzden bana kalırsa hiç bulaşma

Ben düzenli kullanım için istemiyorum aslında özel günlerde farklı görünmek için istiyorum şeffaf lens kullanmaya devam edicem yani peki siz elegance torik lensi öneriyor musunuz doğallık rahatlık açısından falan :)

ben başka birşey dicem .. lensi internet üzerinden alıyorsanız ben lensal.com magduruyum . lensimi uzun araştırmalar sonucunda en uygun fiyat bulduğum lensal.com da sipariş verdim . yaklaşık 15 tl daha uygundu . ancak siparişimin kargoya verildi bilgisi bir türlü gelmiyordu yazıyodum cevap alamıyodum filan falan elimizde yolluyoruz diyolardı. sonunda 1 hafta sonra kargom halen yola çıkmamışken iptal ettirdim ve başka bir firmadan verdim 15 tl pahalı piyasa fiyatına ... o kadar pes ettim yani . ertesi gün kargom gelmişti. hangi firmadan aldığımı yazmıyorum reklam yapıyo gibi anlaşılmasın diye .. şikayetim var da firmayı aratınca aynı şikayetlerden yüzlerce okudum ve sorun bende diilmiş dedim.
bunun yanında lensimin markasını doktor önerdi . oksijen en çok geçirenmiş . airoptix colors numarasız lenslerim . zümrüt yeşili .. doğal gibi.. sırıtmadı . gözlerim kahverengi .

lensle ilgili her bloğa yazıcam lensal.com a okadar kızdımki insanlaraynı şeyi yaşamasın

ben başka birşey dicem .. lensi internet üzerinden alıyorsanız ben lensal.com magduruyum . lensimi uzun araştırmalar sonucunda en uygun fiyat bulduğum lensal.com da sipariş verdim . yaklaşık 15 tl daha uygundu . ancak siparişimin kargoya verildi bilgisi bir türlü gelmiyordu yazıyodum cevap alamıyodum filan falan elimizde yolluyoruz diyolardı. sonunda 1 hafta sonra kargom halen yola çıkmamışken iptal ettirdim ve başka bir firmadan verdim 15 tl pahalı piyasa fiyatına ... o kadar pes ettim yani . ertesi gün kargom gelmişti. hangi firmadan aldığımı yazmıyorum reklam yapıyo gibi anlaşılmasın diye .. şikayetim var da firmayı aratınca aynı şikayetlerden yüzlerce okudum ve sorun bende diilmiş dedim.
bunun yanında lensimin markasını doktor önerdi . oksijen en çok geçirenmiş . airoptix colors numarasız lenslerim . zümrüt yeşili .. doğal gibi.. sırıtmadı . gözlerim kahverengi .

lensle ilgili her bloğa yazıcam lensal.com a okadar kızdımki insanlaraynı şeyi yaşamasın

Bizi bu konuda bilgilendirmeniz çok iyi olmuş gerçekten internet üzerinden alışveriş hepimizi korkutuyor. Alışveriş yaparken ben yorumlara çok dikkat ediyorum zaten ve kapıda ödemeyi seçiyorum hep evet daha fazla oluyor ama ürünü görmeden almak istemiyorum. Siz madur olmuşsunuz ama duyarlılığınız çok güzel gerçekten başkasının maduriyetini de düşünüyorsunuz bu uyarınızı dikkate alcam.

Kızlar Hidrocor quartzo aldım ben de, dün elime ulaştı ve hiç kullanmadım. Renkli olduğu için gözlerim değişiklik yaratmadi sanırım koyu gözlü bayanlara daha çok yakışıyormuş :) Almak isteyenlere yardimci olabilirim :KK66:

Çok teşekkürler bilgilendirdiginiz için, ben de numaralı lens almak istiyorum almışken renkli olsun istedim ama renkli pek tavsiye etmiyorlar numaralıda. Sizinkiler numaralı mıydı? Bir de rengini anlamamız açısından fotoğraf paylaşabilirseniz çok sevinirim.

X