O kadar çok yoruldum ki

Ortada bırak akılları başlarına gelsin. Semt olarak nerede oturuyorsunuz? Abrupa yakası ise bir tanıdığım var tekrstil bölümünde büyük bir firmalar. Personel alıyorlarmı diye sorarım sizin için
İzmir de yaşıyorum teşekkür ederim yine de 🥰
okurken daraldım bu esnada yani çalışıyorken iş arayın. bulunca da gerekirse sektör değiştirin.
Öyle yapıyorum

Şimdi beğenmedimler yağar ama ülkemizde devlet memurunun durumu bile sizinkiyle aynı. Hele özel sektördeyseniz maalesef ortamlar böyle. İnşallah daha nitelikli işler vardır bir yerlerde de karşınıza çıkar
Yukarı da bir memur abla kendni övüyordu . Teşekkür ederim ☺️

İhtiyacım olmaması demek bir güm daha kariyerim için boşta geçirmemek demek değil sonuçta her gün bir deneyim paraya ihtiyacım yok evet ama evde oturup iş arayarak da deneyimime bir şey katmıyorum nihayetinde . Kendinizi övmeniz bittiyse çıkabilirsiniz konumdan .
yazarhanim, kendinize hanımli isim almışsınız ama yorumlarınız hem hanimli değil. yorumumda "benim paraya çok ihtiyacım yoksa bırakır giderim" demek istediğim yazıyı (ki bir altta düzeltmeye çalışmıştım kendi yorumumu alintilayarak) çok farklı algılamis ve kendimi ovdugumu dusunmussunuz. öncelikle kendimi ovdugum yok yanlış anlaşılma olmuş sanırım... kariyer odaklı düşünüyor olmanız elbette çok güzel, ben size oldukça iyi dileklerde bulundum ama siz konunuzdan bile koymuşsunuz. birbirini tanımayan insanlar böylesine kırıcı olabiliyorlar bu tür mecralarda. önemli değil ama şunu bilin hiçbir zaman kendimi övmek gibi bir niyetim olamaz. ben sadece psikolojik olarak yıprandıysaniz ve paraya da çok ihtiyacınız yoksa işten ayrılın demek istedim. yoksa asla art niyet yok.

Ben kamudayim ama ayni durumdayım hatta okudukca sanki kendim.acmisim gibi hissettim icimden gecenleri yazmissiniz ve ne kadar yorucu biliyorum yasiyorum
Eger imkanıniz varsa benzer is kollarinda ilanlara basvurun cikin demesi kolay olan ama malum ekonomik.durumlar o kadar kolay degil ne diyecegimi bilemedim gercekten ben de benzer durumdayim çözümsüzüm 😞

Ben kamudayim ama ayni durumdayım hatta okudukca sanki kendim.acmisim gibi hissettim icimden gecenleri yazmissiniz ve ne kadar yorucu biliyorum yasiyorum
Eger imkanıniz varsa benzer is kollarinda ilanlara basvurun cikin demesi kolay olan ama malum ekonomik.durumlar o kadar kolay degil ne diyecegimi bilemedim gercekten ben de benzer durumdayim çözümsüzüm 😞
İlanlara bakıyorum ama gideceğim yer gittiğim yeri aratmasın diye temkinliyim işte

Kimmiş o okumadım. 19 yıllık öğretmenim. Çay kahve vb içeceklerimizi kendimiz karşılıyoruz ve demliyoruz. Öğle yemeği yol parası falan zaten yok. Öğrencilerle ilgili bizi hiç ilgilendirmeyecek her şey bizden soruluyor. İdare bizi velilere karşı savunmaz, terbiyesize terbiyesiz demek bile suç… daha neler neler…

Kimmiş o okumadım. 19 yıllık öğretmenim. Çay kahve vb içeceklerimizi kendimiz karşılıyoruz ve demliyoruz. Öğle yemeği yol parası falan zaten yok. Öğrencilerle ilgili bizi hiç ilgilendirmeyecek her şey bizden soruluyor. İdare bizi velilere karşı savunmaz, terbiyesize terbiyesiz demek bile suç… daha neler neler…
maalesef devlet de garanti değil. bir de çalışıp atan konuşacağına gibisinden bir şeyler yazmış

ön muhasebe elemanı kimsenin hizmetçisi değil hanımefendi. isteyemezler ki muhasebe sorumlusu ve finans / ik oalrak girdim.title'ımda bile Accountancy & Finance yazıyor.
Hizmetci demedim zaten bunlarin istendigini soyluyorum maaalesef uzulerek eoyluyorum ki gayette istiyorlar
On muhasebe denilince temizlik cay kahveyi kakaliyorlar insana

Memurluktan az kazanılıyor da diğer özel sektör işlerinde zengin mi olunuyor sanki? Hayır biz mi bilmiyoruz? Konu sahibi de zaten ülkedeki en nitelikli kişilerden de alanında? 50 binden fazla veren kaç özel sektör gördünüz arkadaşım?. Hem de köle gibi çalıştırmadan, mobing uygulamadan.memurun da durumu aynı falan değil.yari maaşa köle yapılıyor özel sektörde.ekonomi kötüdür evet ama özele daha da kötüdür.onu diyoruz.

Son düzenleme:
Hizmetci demedim zaten bunlarin istendigini soyluyorum maaalesef uzulerek eoyluyorum ki gayette istiyorlar
On muhasebe denilince temizlik cay kahveyi kakaliyorlar insana
maalesef o kafadan çıkmaları gerek.
Memurluktan az kazanılıyor da diğer özel sektör işlerinde zengin mi olunuyor sanki? Hayır biz mi bilmiyoruz? Konu sahibi de zaten ülkedeki en nitelikli kişilerden de alanında? 50 binden fazla veren kaç özel sektör gördünüz arkadaşım?. Hem de köle gibi çalıştırmadan, mobing uygulamadan.memurun da durumu aynı falan değil.yari maaşa köle yapılıyor özel sektörde.ekonomi kötüdür evet ama özele daha da kötüdür.onu diyoruz.
özel sektör çalışanları zengin değil ama her memur da rahat değil hani görüyoruz duyuyoruz biliyoruz. ama hani üslubu da aşırı çirkin arkadaşın.

Şimdi beğenmedimler yağar ama ülkemizde devlet memurunun durumu bile sizinkiyle aynı. Hele özel sektördeyseniz maalesef ortamlar böyle. İnşallah daha nitelikli işler vardır bir yerlerde de karşınıza çıkar
memurların durumu kurumlarına göre değişiyor
her memurun durumu aynı değil
bazıları çok rahat bazıları çok yoğun
öğretmenler için de oh 3 ay tatili var derler ama
ben öğretmenliği düşündükçe içim sıkılıyor özellikle ilkokul öğretmenleri falan
biz küçükken öğretmenlik doktorluk çok övülür çok yüceltilirdi (saygı anlamından ziyade aşırı düzgün süper meslekler olarak aşılanıyordu )
ama baktığım zaman öğretmenlerin ve doktorların çektikleri zorlukları göz ardı edip pembe bi dünya yaratmış onları bize anlatanlar diye düşünüyorum
tabi ki düzgün ve saygın ona şüphe yok ancak koşulları zor geliyor bana .

memurların durumu kurumlarına göre değişiyor
her memurun durumu aynı değil
bazıları çok rahat bazıları çok yoğun
öğretmenler için de oh 3 ay tatili var derler ama
ben öğretmenliği düşündükçe içim sıkılıyor özellikle ilkokul öğretmenleri falan
biz küçükken öğretmenlik doktorluk çok övülür çok yüceltilirdi (saygı anlamından ziyade aşırı düzgün süper meslekler olarak aşılanıyordu )
ama baktığım zaman öğretmenlerin ve doktorların çektikleri zorlukları göz ardı edip pembe bi dünya yaratmış onları bize anlatanlar diye düşünüyorum
tabi ki düzgün ve saygın ona şüphe yok ancak koşulları zor geliyor bana .
Dediğiniz gibi öğrencilerle özellikle günümüz öğrencileri ile uğraşmak aşırı zor mesela. Ya da hastane çalışanı olmak

X