ocuunun olamayabileceini bilerek bir ilikiye balamak ile hatamyd..!

İlkönce şunu söyliyim, çocuk sahibi olamamak çok acı birşey olsa da , dünyanın sonu değil kesinlikle ve Allah tan ümit kesinlmez..

İlişkinize gelince:

Sizi seviyor olsa da , baba olma istediği ve arzusu ağır basmış ve bitirme kararı almış..

Aslında ortada bir ilişki yok bence şu an..Zaten soğukluklardan da bahsetmişsiniz.

2.kez arayan yine siz olduğunuz için, sizi daha fazla kırmamak adına, 2.kez bitiren taraf olmak istemiyor ve bunu sizin hissedip sonlandırmanızı bekliyor kesinlikle..

Bence bu ilişkiye kendinizi daha fazla kaptırmayın..

Siz dürüst davranmışsınız o da dürüst davranmış..

Allah büyük..Allah yardımcınız olsun..

hata başdan yapılmış madem boyle bir durumunz vardı,kı bu çok normal bunu en basından soylemelıydınız
hem kendınız hemde başkasına eziyet etmiş oldunuz
şimdi o adamın durumunu düşünsenize yada aynı şeyi o size yapsaydı ne düşünürdünüz
olayı iş ciddileşince değil başından halletmek gerekırdı diye düşünüyorum

Dürüst olmakla en iisini yapmışsın, fakat karşındaki insan senin için değil çocuk içinmi evlenecek yani...
Gerçekten sevseydi bunu bahane olarak görmezdi diye düşünüyorum...

Dürüst olmakla en iisini yapmışsın, fakat karşındaki insan senin için değil çocuk içinmi evlenecek yani...
Gerçekten sevseydi bunu bahane olarak görmezdi diye düşünüyorum...

Arkadaşım topic sahibi 37 yaşında yani bu durumda karşısındaki erkek de en az37 yaşındadır diye düşünüyorum..

Şimdi bir yaştan sonra insanlar, artık aşk için değil, kurulu düzenim olsun çoluk çocuğa karışayım diye evlenmek isterler..

Yani ben 25 yaşında evlendim.Çocuğum olsun diye evlenmedim aynı şekilde eşimde sevdik evlendik..

O yaşlarda çocukmuş bilmem neymiş düşünülmüyor zaten, birlikte olalım da ne olursa olsun şekilde düşünüyor insan..

Ama bir yaşa kadar evlenmemiş olan insanlar artık ,aşk meşk olaylarını aşıp, daha çok mantık çerçevesinde evlilik kararı alıyorlar..Tabii ki hiç sevmeden değil ama bir yaştan sonra mantık daha çok aranır oluyor evlilikte..

Arkadaşın sevgilisi de sanırım aynı şekilde belirli bir yaşa gelmiş..
Bu saatten sonra kurulu düzenim olsun, babalığı tadayım şeklinde düşünmüş anlaşılan..

Yani belirli bir yaştan sonra herkes bu şekilde düşünür demek istemiyorum genelleme yapmıyorum ama çoğunlukta böyle bir düşünce var biliyorum..

Sanırım arkadaşın sevgilisinin de mantığı, sevgisinin önüne geçti.

bence erkeğin bu sebepten ayrılması doğal birşey.
çocuk sahibi olmayı çok isteyen çocukları çok seven fakat bu çocuğun kendisine ait olmasını isteyen erkek olabilir çiçeğim. yadırgamamak lazım. adam kibarca ayrılmak istediğini seni incitmeden söylemiş. bunu geç söylediğin için hazırlıklı olman gerekir o adama da saygı gösterip bir daha aramaman kendi yolunu çizmen gerekirdi.

burda çocuğu olması için çırpınan bir sürü kadın var görüyorsun.. eğer sorun erkekte olsaydı onlarda belki o erkek gibi düşünebilrdi.

bir de başka türlü bir erkek modeli var; seni gerçekten seven ve bu çocuk meselesine de ne kadar da çok istese takılmayan.

sen ilk modelden bulmuşsun canısım önceden söylememekle de adama aslında oyun oynamışsın başından.. yani onu kandırmışsın bana göre. ciddiye binmesini beklemek böylebi durumda hata olmuş

hani sen de bilmezsin ilişki başlar evlenirsiniz böyle bi sorn çıkar adam seni terkeder anlarım ama bu senin ona oynadığın bi oyun gibi gözüküyor dışarıdan aslında.. sen de ciddiye binsin öle sölreim demişsin durum da böyle olmuş işte....dünyanın sonu değil çocuğa takılmayan 2. tip erkekler de vardır canım üzülme artık olan olmuş.

bir dahakine baştan söyle sevgiliyken yani.

Sizin bu dürüstlüğünüze karşılık kaçamak davranması bile yanlış..
Sizi sevseydi kabul ederdi bu durumunuzu bence...
Hiç zorlamayın derim ben çünkü yürüyeceğini zannetmiyorum.
Boşyere üzüldüğünüzle kalırsınız. En hayırlısı sizi herşeyinizle kabullenecek gerçekten seven biriyle gelecek kurun..a.s.

gercegı soylemekle en ıyısını yapmıssınız ama sonun davrı bıraz korkcakca gercekten sevseydı bırakıp gıtmesdı yerıne kendını koy ya onun yuzunden bır sorun olup cocugu olmasaydı sız ne yapardınız

Arkadaşım topic sahibi 37 yaşında yani bu durumda karşısındaki erkek de en az37 yaşındadır diye düşünüyorum..

Şimdi bir yaştan sonra insanlar, artık aşk için değil, kurulu düzenim olsun çoluk çocuğa karışayım diye evlenmek isterler..
Yani ben 25 yaşında evlendim.Çocuğum olsun diye evlenmedim aynı şekilde eşimde sevdik evlendik..

O yaşlarda çocukmuş bilmem neymiş düşünülmüyor zaten, birlikte olalım da ne olursa olsun şekilde düşünüyor insan..

Ama bir yaşa kadar evlenmemiş olan insanlar artık ,aşk meşk olaylarını aşıp, daha çok mantık çerçevesinde evlilik kararı alıyorlar..Tabii ki hiç sevmeden değil ama bir yaştan sonra mantık daha çok aranır oluyor evlilikte..

Arkadaşın sevgilisi de sanırım aynı şekilde belirli bir yaşa gelmiş..
Bu saatten sonra kurulu düzenim olsun, babalığı tadayım şeklinde düşünmüş anlaşılan..

Yani belirli bir yaştan sonra herkes bu şekilde düşünür demek istemiyorum genelleme yapmıyorum ama çoğunlukta böyle bir düşünce var biliyorum..

Sanırım arkadaşın sevgilisinin de mantığı, sevgisinin önüne geçti.

size katilmiyorum. özellikle de kirmizi bölüme.... yaslari ne olursa olsun insanlar ask icin sevgi icin evlenir... her yasta farkli sebeple evlenmek isteyen de olabilir. ama bunu bu yastan sonra diye baglamak dogru degil bence...

evlendigimizde ben 33 esim 37 yasindaydi. ve biz cocuk sahibi olalim diye degil, sevdigimiz, asik oldugumuz icin evlendik. sorunum vardi benim de. esim de hic dert etmeden kabullendi cocuksuz yasamayi. ve ben bunu esime özel bir durum olarak görmüyorum. yas ne olursa olsun gercek sevgi varsa insan herseyi kabul eder. sevdigine kiyamaz ondan böyle sebepler yüzünden ayrilmaz.

maalesef kı sevdıgınız adam sızın kadar durust davranamıyor ılıskınızın akıbetı hakkında
bence sız onu degıl o sızı haketmıyor
ayrıca da sızı dusundugunuz kadar ya da hakettıgnız kadar da sevmıyor

karsı taraf acısından da bakarsak aslında bır noktada haklı gorebılıyorum ama
en azından aynı durustlukle konusabılır dıye dusunuyorum
sonucta cocuk degılsınız bazı seylerın olur olmazını anlayabılen kısılersınız

hayırlı deyıp yolunuza devam edın
ınsa allah karsınıza sızı sızden daha ıyı anlayacak ınsanlar cıkar

çok çok ama çok zor bir durum.

2 taraf içinde bir yanda aşkın,sevdiğin bir kadın bir yanda hayallerin evlat isteğin.

Belki aşılabilirdi şimdi yumurta donasyonu var bir çok aile yapıyor bunu ve kimse bilmiyor. Çocuk %100 adamın, sende içinde taşıyıp büyüttürsün kanınla can verirsin. (tabi her kadın yapamaz kabullenemez o ayrı)

Şimdi kabullenilen bazı şeyler sevgi adına aşk adına, ileride kafanı yastığa koyduğunda burnun eş kokusundan başka bebek kokusu aradığında acıya dönüşebilir.

Dediğim gib zor çok zor.

Unutmadan ilk iş yerimde bir arkadaş yumurtalıkları alınmıştı, erkek arkadaşı bile bile kabul etti. 22-23 yaşındaydılar. O zaman bebek, erkeğe uzak bir kavramdı ama yaş ilerledi boşandılar tabi sebep ne bilemem şimdi yazarken aklıma geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle dürüstlüğünüzden ötürü sizi kutluyorum. Size "seni seviyorum hoşçakal" diyerek giden biri muhtemelen sizi kırmadan ayrılmak istemiştir. Sizin tekrar geriye dönmeniz ve 2 ayda 2 kere görşümüş olmanızda, karşınızdakinin hala sizi kırmamak için böyle davrandığını gösteriyor. Sizi bu halinizle kabul etseydi baştan ayrılmazdı. Bence sizde bitirin bu ilişkiyi kafanızda. Geriye dönmeye pek niyetli gözükmüyor sevgiliniz yada hala düşünüyor. İnşallah bir sonuca bağlarsınız.

Ayrıca bir not düşmek isterim. Benim bir arkadaşım da erken menopoza girdi, doktor çocuğun olmaz dedi, arkadaşımda tiroit rahatsızlığıda vardı. Ama şu anda 5 aylık hamile, doktoru hala şokta olmaz böyle bir şey diyor. Ümitlendirmek istemem ama Allah'tan ümit kesilmezmiş.

kATILIYORUMMMa.s.

Bence baştan söylemeliydiniz. Yani birbirinize bağlanmadan herkes yoluna gidebilirdi.
Ama yine de söylemekle doğrusunu yapmışsınız.
Siz nasıl dürüstçe söylediyseniz o da sürüncemede bırakmadan açık açık söylemeli idi ayrılmak istediğini.
Sanırım kırmamak adına böyle bir yol tercih etti.
Sevgisi çocuktan daha ağır basan insanlar da çıkacaktır karşınıza.
Her şeyin hayırlısı diyeceksiniz artık.

Merhaba!Arkadaşlarım!Öncelikle Düşünceleriniz için teşekkürler!Herkesin fikrine saygı duyuyorum.Bu durum çok özel bir durum.Zaten hiç kimse bilmiyor.Söylencek bir durum değil ki...!Annem,babam ve zor günlerimde paylaştığım iki arkadaşım.Bu durumu öğrenince zaten kimse ile evlilik anlamında görüşmek istemedim yada bahaneler vs.Ama arkadaşımla nasılsa olmaz dedim.Birkez görüşeyim dedim!Fakat HAYIR diyemedim.Hayatımda ilkkez birinden etkilenmiştim.Hayır diyemedim bahane uyduramadım.en başta söyleyemedim.Ona güvenip güvenmeyeceğimi bilemiyordum.Güven duyduğumda da birbirimize bağlanmıştık.Karar aşamasın dan Bhsedince söyledim.Ama herzaman ona kararına saygı duyduğumu söyledim.Oda haklı...!Ona hak veriyorum.Belki 2.ye aramam hataydı.Ama yine de pişman değilim.ıçimde herzaman hisler olacaktı...!Ama artık bittiğinde net olarak bitecek!Şu an hafta da 1 arıyıp napıyon diyor!okadar!bu davranışı beni kırdı..!açık olsaydı keşke inanın yine biterdi!ama ona kırgın olmazdım.!ınanıyorum ki isteyerek beni kırmak istemedi ama ben çok kırıldım!Benim için de bitti!ıçimdekileri söyleyip mi bitirsem yoksa?kırıldığımı yani...!Yoksa onun gibi susmayı tercih edip !telefonuna cevap vermeden, hiç bir şey demeden onun istediği gibi mi bitirsem ona karar veremiyorum...!Onun istediği bu değilmi!Arkadaşım bizim ilşkide mantığını seçerek karar verdi.Hayırlısı!Allah herikimiz için de hayırlısını kararlamıştır...!öyle dimi arkadaşlarım.!teşekkürler..!

Kırıldığınızı söyleyip bitirmek daha mantıklı.
Öbür türlü içinizde ukte kalabilir.
İlerde bir gün keşke söyleseydim diyeceğiniz şeyler olacaktır.

siz dürüst davranmışsınız cok iyi olmus ama söylemekte biraz geçikmişsiniz sanırım.evlilik kararı almadan önce söyleseydiniz daha iyi olurdu.sizinle iyi günde kötü günde aynı yastıga bas koyacak bir eş olsaydı bunu problem etmezdi.evlendikten kısa bi süre sonra menapoza girseniz o zamanda bosanmak mı isteyecekti yani ne kadar yanlıs bisey

Canım öncelikle seni tebrik ederim evlenmeden önce erkek arkadaşına sorununu anlattıgın için bu çok mantıklı ve dogru bir karar.
Benim eşimde çocugu olmayacagını biliyormuş evlenmeden önce ama bana hiçbirşey demedi.Bu çok büyük bir vebal.Söylese idi ben onu seviyordum yine kabul ederdim.Neyse biz çok konuştuk bu konuları kapandı konu.
Gidene kal deme seviyorsa kalır.Sevse bile biraz düşünmüş olsa,yarın bu durumun onun başına gelmeyecegi ne maglum.Aklı başında düzgün biri bunu düşünür
.

18 senelik evliyim çocugumuz olsun istiyorum ve bunada çok üzülüyorum eşim, ben seni çocuk doguracaksın diye evlenmedim diyor.hayat arkadaşımsın.neşemsin umudum sun aşkımsın diyor.evet evlilik işte böle olmalı ..kim bilebilirki yarına umutlar dogmayacagını.belki sizinde bir bebeginiz olabilirdi.korktu ve kaçtı olay bu..

18 senelik evliyim çocugumuz olsun istiyorum ve bunada çok üzülüyorum eşim, ben seni çocuk doguracaksın diye evlenmedim diyor.hayat arkadaşımsın.neşemsin umudum sun aşkımsın diyor.evet evlilik işte böle olmalı ..kim bilebilirki yarına umutlar dogmayacagını.belki sizinde bir bebeginiz olabilirdi.korktu ve kaçtı olay bu..

Kesinlikle katılıyorum. a.s.

X