ocuunun olamayabileceini bilerek bir ilikiye balamak ile hatamyd..!

Öncelikle dürüstlüğünüzden ötürü sizi kutluyorum. Size "seni seviyorum hoşçakal" diyerek giden biri muhtemelen sizi kırmadan ayrılmak istemiştir. Sizin tekrar geriye dönmeniz ve 2 ayda 2 kere görşümüş olmanızda, karşınızdakinin hala sizi kırmamak için böyle davrandığını gösteriyor. Sizi bu halinizle kabul etseydi baştan ayrılmazdı. Bence sizde bitirin bu ilişkiyi kafanızda. Geriye dönmeye pek niyetli gözükmüyor sevgiliniz yada hala düşünüyor. İnşallah bir sonuca bağlarsınız.

Ayrıca bir not düşmek isterim. Benim bir arkadaşım da erken menopoza girdi, doktor çocuğun olmaz dedi, arkadaşımda tiroit rahatsızlığıda vardı. Ama şu anda 5 aylık hamile, doktoru hala şokta olmaz böyle bir şey diyor. Ümitlendirmek istemem ama Allah'tan ümit kesilmezmiş.

bende sana katılıyorum keşke geriye dönmeseydin geriye dönen kişi o olsaydı
o zaman onun sevgisinden emin olurdun

Konuyla cok yakından ilgili bir durumu yaşadım.Paylaşmak isterim. Adam kendinden yaşça buyuk bir kadınla evlendi.Eşi ise yaş faktorunden dolayı asla bir cocuk daha yapmayacagını en başından konuşmuştu,adam da ailesinin tüm uyarılarına rağmen,seviyorum diyerek bunu kabul etti.Fakat yıllar sonra, özellikle de kardeş ve kuzenlerinin cocuk sahibi olmasından sonra fikrini değiştirdi.Çocuk isteğinin daha ağır bastığına karar verip boşandı..Benim niye cocugum olmasınki diye kompleks yapmış kendine..
Yani insanlar o anki aşkla coşkuyla ben çocuk filan istemiyorum sen daha önemlisin diyebilirler ancak zamanla fikirler ve istekler değişebilir.Değişmeyeceğinin garantisini kimse veremez..
En baştan böyle olması sizin için daha hayırlı bence..

Son düzenleme:
kimbilir ne kadar zordur ama... ciddi dusunulen bir iliskiyse en basta soylemekte fayda var, daha sonra mutsuz olmaktansa...

ablacm eğer erkek arkadaşın bu hayatta aşkı değil de kendisine çocuk doğurabilecek bir kadın arıyorsa boşver gitsin...

ablacm eğer erkek arkadaşın bu hayatta aşkı değil de kendisine çocuk doğurabilecek bir kadın arıyorsa boşver gitsin...

haklısın canım bana görede..bende ilk evlendiğim sene korunmamıza ragmen bebek olmayınca hemen doktora gıttım pko yani kistlerim oldugunu ögrendim.şoktaydım...doktorum tedavi dedi..eve geldim aglayarak eşime dedimki böyle bir şeyin daha önceden oldugunu bilseydim seninle evlenmezdim ya kötüye giderse durum dedim o sıradaki şokla eşim bana döndü ben seninle çocuk için evlenmedim..ben seni seviyorum dedi..ikimize ait cocugun olması güzel birşey ama rabbim izin vermiyorsa elden bişey gelmez ben senden vazgeçmem dedi bana..sonradanda şöyle bir soru sordu ya benim sorunum olsaydı hiç cocugum olamayacak olsa sen ne yaparsın,sen beni terk mi edersin dedi..asla dedim aklımın ucundan bile geçmez böyle birşey dedim..eşim bana döndü benimde aklımdan asla ayrılık geçmez dedi...şimdi düşünüyorumda gerçekten fazla etkilenmişim..şimdi o kadar zor gelmiyor..o zaman yeni evliydim bilgim yoktu herşeyi yeni yeni ögreniyor insan...şimdi öylemi araştırmaktan her konuda bılgı sahıbıyız..tıp ilerledi artık...verdiğim o tepkiye ragmen 2 ay gidebildim tedaviye sonra yarım bıraktım..hala doktora gidecegim..2 sene daha beklemek istiyoruz..hatta diyorum yaşım genç elimden geleni yaparım sonuna kadar baktım olmuyor eşimle beraber bir kasabaya yerleşip hayatımızı orada sürdürmeyi planladık...Hayatta herşey insanların istediği gibi olmuyoır..olanı ilede yaşamak gerekiyor....sevgi oldugu sürece varsın gelsin engeller arkadaşım sevgi var ise o duvarı kimse yıkamaz.:içelim:

Arkadaşım topic sahibi 37 yaşında yani bu durumda karşısındaki erkek de en az37 yaşındadır diye düşünüyorum..

Şimdi bir yaştan sonra insanlar, artık aşk için değil, kurulu düzenim olsun çoluk çocuğa karışayım diye evlenmek isterler..

Yani ben 25 yaşında evlendim.Çocuğum olsun diye evlenmedim aynı şekilde eşimde sevdik evlendik..

O yaşlarda çocukmuş bilmem neymiş düşünülmüyor zaten, birlikte olalım da ne olursa olsun şekilde düşünüyor insan..

Ama bir yaşa kadar evlenmemiş olan insanlar artık ,aşk meşk olaylarını aşıp, daha çok mantık çerçevesinde evlilik kararı alıyorlar..Tabii ki hiç sevmeden değil ama bir yaştan sonra mantık daha çok aranır oluyor evlilikte..

Arkadaşın sevgilisi de sanırım aynı şekilde belirli bir yaşa gelmiş..
Bu saatten sonra kurulu düzenim olsun, babalığı tadayım şeklinde düşünmüş anlaşılan..

Yani belirli bir yaştan sonra herkes bu şekilde düşünür demek istemiyorum genelleme yapmıyorum ama çoğunlukta böyle bir düşünce var biliyorum..

Sanırım arkadaşın sevgilisinin de mantığı, sevgisinin önüne geçti.

size katilmiyorum. özellikle de kirmizi bölüme.... yaslari ne olursa olsun insanlar ask icin sevgi icin evlenir... her yasta farkli sebeple evlenmek isteyen de olabilir. ama bunu bu yastan sonra diye baglamak dogru degil bence...

evlendigimizde ben 33 esim 37 yasindaydi. ve biz cocuk sahibi olalim diye degil, sevdigimiz, asik oldugumuz icin evlendik. sorunum vardi benim de. esim de hic dert etmeden kabullendi cocuksuz yasamayi. ve ben bunu esime özel bir durum olarak görmüyorum. yas ne olursa olsun gercek sevgi varsa insan herseyi kabul eder. sevdigine kiyamaz ondan böyle sebepler yüzünden ayrilmaz.

Arkadaşım ben zaten genelleme yapmadığımı yazmışım dikkatli okursan..
Ama sen öyle net bir şekilde yazmışsın ki, sanki her evlenen çiftin mantığını biliyor gibi..

Hayır ..senin söylediğin gibi yaşları ne olursa olsun herkes aşk için evlenmez..Nasıl bu kadar net olabilirsin, nasıl herkes aşk evliliği yapıyor diyebilirsin ki, siz aşk evliliği yaptınız diye?

Haaa insanlar yaş ne olursa olsun aşk için evlenmeli dersen ona ok derim ..Bence de mantık için değil aşk için evlenmeli insanlar..

Ama 22 yaşında evlenen bir delikanlı ile 39 yaşında evlenen bir erkeğin, evlilikten beklentileri çok farkldıır, sen bunu kabul etsen de etmesen de..Ben bunu demek istedim..

Ayrıca genelleme de yapmadım..Ama bir yaşın üzerindeki kadın ya da erkeklerin bazıları, evlenirken az da olsa mantık çerçevesinin içine adım atarlar..

Bu topicdeki arkadaşın sevgilisi de mantığını sevgisinin önüne geçirmiş..Bu kadar basit..

canim sen en dogrusunu yapmissin basta ama keske geri aramasaydin ama ölmüsle olmusa care bulunmaz,sakin beni yanlis anlamayin esimle severek evlendik,bizimde cocugumuz olmuyor sorun esimde duyunca ikimizde yikildik tabiki en cok o,bilseydim evlenmezdim basini yakmazdim falan dedi,tabiki esimi seviyorum ayriligi düsünmüyorum,ayni durumda bende olabilirdim,ama insan bazen okadar bunalip kizginlikla basa kalkabiliyor,ben kizginlikla esime ister istemez cok laf vurmusumdur,sonradan tabiki pisman oluyor insan,yas ilerledikce insan kurulu düzeni colugu cocugu olsun istiyor,esimi sevioyrum ama ask varmi halen bilmiyorum,oyüzden arkadasim hakkinda hayirlisi neyse o olsun,artik tipda ilerledi tekrar dr git kontrol ol,kurban oldugum rabbimin mucizeleri coktur

yaa şu seni gerçekten sevseydi vazgeçmezdi falan derken kendinizi biraz da adamın yerine koyun arkadaşlar. kaçımız evlenme arefesinde böyle birşeyi eşimizden duysak olsun ben seni seviyorum, sevgi herşeyin yerini doldurur, önemli olan aşkımız der ki? bence çok az kişi ,1 belki 2 kişi çıkmaz. herkesin öncelikleri hayattan beklentileri farklıdır.tabi ki hiç kimsenin çocuk sahibi olacağının garantisi yok. ama çocuksuz kalacağını baştan öğrenmişken kim yapar ki evliliği.insanlar bu sebepten kaç yıllık evliliklerini bitiriyorlar. ki daha temeli atılmamış bir evlilikten vazgeçmek bence çok normal. evlendiklerinde adam için problem olacaktı bu durum belliki.çoğu çift eşya, altın gibi sebeplerle evlilik arefesinde ayrılıyor bence bu çok daha geçerli bir sebep. asla arkadaşımızı suçlamıyorum bu onun hatası değil tabiiki. ama adamı da kesinlikle suçlayamayız bence...

bence de işin erkek tarafını da suçlayamayız çok büyük haksızlık olur.

bu tamamen farklı birşey elma armut gibi, insan deli gibi aşık olsa da evlenmeyebilir (kadın veya erkek farketmez) çünkü çocuk aşk ötesi, sevgili ötesi , eş ötesi birşey.

SELAM!DUYGUBY!Sana özelden yanıt yazdım ama!ne de olsa acemiyim!gönderebilmişimdir umarım!Sevgilerimle..!

siz bence yanlış olan hiçbir şey yapmamışınız.başta dürüst olmuşunuz.ama inanın insanlar çok bencil çocuğu olmayan kişi o da olabilirdi.acaba siz onu sırf bu sebepten dolayı terk etseydiniz ne hissederdi.bence sizi bu sebepten dolayı bırakan bir erkeği düşümeye ve sevmeye değmez.o sizin sevginizi hakketmiyor.eğer o kişinin sevgisi aşkı gerçek olsaydı sırf bunun için sizden kopmazdı.çocuğunuz olsaydı ,o adamla arada bir mesele olmadan evlilik yapsaydınız bile inanın ilerde yine bir bencilliği yüzünden sizi hayatta yüz üstü bırakabilirdi, bu çok rahat anlaşılıyor.hayatta benim felsefem hep şu olmuştur.aşk için sevgi için evlenmek , kendim kendi mutluluğum için evlenmek,çocuk amaç olmamalı araç olabilir.herkes sevdiği insandan çocuk sahibi olmak ister.ama bu evliliğin amacı benim için olamaz.

iyide bu işin bi garantisi yokki birgün evlenirde evlendiği insanında çocuğu olmazsa üzülmeyecekmi sevdiğim insanı bıraktım keşke .. demeyecekmi
ya da ne biliyim belki kendi çocuğu olmayacağını öğrense pişman olmayacakmı
seven insan tabiki bırakmaz her şartta beraber olur ama açık konuşmak gerekirse kendini de onun yerine koy ve düşün onada kızma
ama tabi onu neler bekliyo bakalım dediğim gibi hiçbişeyin garantisi yok..

ikinizde kendinize göre haklısınız bence
bir defa bitmiş devam etsenizde mutlu olamazsınız

cnm aslında bunu konuşmanız gerekirdi bence evlatlık yada tedawi bişeyler yapabilirdiniz bnce yazık olmuş

benim eşimde sorun olsa yani baba bir gün gelip bebeğimiz olmayacak dese onu terk etmem ki bebeğim olması için herşeyimi verebilecek durumdayım çok istiyorum ama eşimide seviyorum. yani seni sevseydi hoşçakal demezdi o yüzden boşver aşkını göm kalbine zamanlada unutursun

Sevmekle ve sevmemekle alakası yok yaşananların. Çocukları sevmeyen biri, çocuk özlemi çekmeyen biri için bu kabul edilebilir bir durumdur. Ama yıllardır çocuk hasretiyle tutuşan, kendi canından-kanından çocuğunu kucağına alıp, ona olan sevgisini ona hissettirmek herkesin hakkı. Şimdi adam yıllardan beri böyle bir arzu besleyip durduysa, elbette verdiği karar doğru bir karar. Bu bir oyun değil ki. Adamında yaşı ilerlemiş durumda. Şimdi çocuksuzda olur mu acaba bir deneyeyim diyip arkadaşımızı ve kendisini madur mu etseydi.

Burdan çoğu kişi ben terk etmezdim diyor, işallah büyük konuşmuş olmamış olurlar. Yarın öbürgün benzer bir durumla karşılaşırlarsa, olayı yaşarkenle gözlemci olmak arasındaki farkları hissetmezler.

Arkadaşında hatası var, tamam dürüst diyebilirsiniz ama en başından dürüst olmalıydı. Aradan sanırım 1 yıla yakın zaman geçti yada daha fazla. Çünkü yeni tanışmış birilerinin hemen evlilik kararı vermesi kolay bir durum değil. Yani iş ciddiye binmeden anlatılabilecek oldukça geniş bir zaman dilimi olduğunu düşünüyorum. Yanılıyorda olabilirim.

İki taraf içinde haklarında hayırlısı..

Merhaba!Arkadaşlarım!Öncelikle Düşünceleriniz için teşekkürler!Herkesin fikrine saygı duyuyorum.Bu durum çok özel bir durum.Zaten hiç kimse bilmiyor.Söylencek bir durum değil ki...!Annem,babam ve zor günlerimde paylaştığım iki arkadaşım.Bu durumu öğrenince zaten kimse ile evlilik anlamında görüşmek istemedim yada bahaneler vs.Ama arkadaşımla nasılsa olmaz dedim.Birkez görüşeyim dedim!Fakat HAYIR diyemedim.Hayatımda ilkkez birinden etkilenmiştim.Hayır diyemedim bahane uyduramadım.en başta söyleyemedim.Ona güvenip güvenmeyeceğimi bilemiyordum.Güven duyduğumda da birbirimize bağlanmıştık.Karar aşamasın dan Bhsedince söyledim.Ama herzaman ona kararına saygı duyduğumu söyledim.Oda haklı...!Ona hak veriyorum.Belki 2.ye aramam hataydı.Ama yine de pişman değilim.İçimde herzaman hisler olacaktı...!Ama artık bittiğinde net olarak bitecek!Şu an hafta da 1 arıyıp napıyon diyor!okadar!bu davranışı beni kırdı..!açık olsaydı keşke inanın yine biterdi!ama ona kırgın olmazdım.!İnanıyorum ki isteyerek beni kırmak istemedi ama ben çok kırıldım!Benim için de bitti!İçimdekileri söyleyip mi bitirsem yoksa?kırıldığımı yani...!Yoksa onun gibi susmayı tercih edip !telefonuna cevap vermeden, hiç bir şey demeden onun istediği gibi mi bitirsem ona karar veremiyorum...!Onun istediği bu değilmi!Arkadaşım bizim ilşkide mantığını seçerek karar verdi.Hayırlısı!Allah herikimiz için de hayırlısını kararlamıştır...!öyle dimi arkadaşlarım.!teşekkürler..!

bence aynen böyle yap arkadaşım.telefonuna bile cevap verme.artık beni arama diye bi mesaj at.bitir.

cnm insanlar sadece çocuk yapmak için evlenmiyolar ki
çocuk aile için önemli tabii ama çocuksuz da olur yanii
bende eşimle çıkarken çocuğum olmazsa beni bırakırmızsın gibi saçma bi soru sorduğumu hatırlıyorum ama cevabı biz çocuk için mi evleniyoruz yoksa olmuştu ki olmazsa bile evlat ediniriz diye konuşuyoduk o yaşlarda

kesinlikle çocuk için ayrılmamıştır bence lütfen daha fazla yıpratma kendini

Kenizi suçlamayın siz doğru olanı yapmış dürüstçe paylaşmışsınız..
Gerçekden sevseydi bence umrunda olmaz daha sıkı sarılırdı size
Önemli olan sizsiniz sonuçta

X