Offf GÖRÜMCEEEEEEEE....olmadan görümceligi yasamak cok zormus...

Ben her zaman onlarin cok cok iyi olmasini istedim Isterim de....
Ben bir kac kez konusmayi denedim...
Surekli kisa kisa cevaplar verdi...
Bende dedimm hmm tamam demek ki ya konusmaktan ya da benimle konusmaktan hoslanmiyor...
Ki kendi aile ve akrabalariyla gayet sicak ve konuskan...
Benimle bir sorunu var sanirim ama ne oldugunu cozemedim...
Ayrica kardesim boyle seyleri hic dert etmez biz konusuyormuyuz konusmuyormuyuz umru degil...
Öncelikle iyi bayramlar,biliyorsunuz her yörenin adeti farklıdır bizde de sözlü yada nişanlının döneminde önce erkek tarafı kızın evine gelir Bayram ziyareti için yada uzak bir yer ise önce damat tarafı arar bayramlaşmak için kız tarafının anne ve babasını peki sizin anne ve babanız gelinin anne ve babasını aradımı Bayramlarını tebrik etmek için belki onlarda da adet böyledir bu yüzden bozulmuş olabilir yada düğün tarihi yüzünden trip atıyor olabilir.

ama sen resmen geline kitlendin bacım bi rahat bıraksan..tamam ilk konunda sana hak verdim ama seneye düğün olana kadar gelinde gelin diye konu açacaksın..bırak aramasın sende arama görüştüğün zamanlar yüzün gülsün sıcak davran yeter..

:) :) :) :)
Tesekkur ederim yuzumde sabah sabah gulumsemeye neden oldugunuz icin...
Ama kk ne icin var paylasip dertlesmek icin degilmi :)

Sanirim ben anlatamiyorum...
Biz kimseye diretmedik...
Babamlarla onlar ne konustular ne ettiler kendi aralarinda...
Ben zaten bayram tebrigi beklemiyorum...
Onun tebrigiyle ne fazlalasirim ne eksilirim...
Benim merak ettigim anne babamu aramayip bayramlarini kutlamamasi normal mi ?

Anlatıyorsunuz ...
Siz diretmediniz aileniz diretmiş istemiş artık neyaptılarsa neticede tarih siZe göre ayarlanmış
Ailenizde bi tebrikle ne eksilir ne artar
Yerinizde olsam gelin hanımı arar kardeşim ben istemedim böyle olsun ama bizim tarihlerimiz malum ailem bizde olalım istedikleri için böyle yaptılar alınma kırılma vs die konuşurdum
Ki bundan sonra size iyice kin gürmesin

Öncelikle iyi bayramlar,biliyorsunuz her yörenin adeti farklıdır bizde de sözlü yada nişanlının döneminde önce erkek tarafı kızın evine gelir Bayram ziyareti için yada uzak bir yer ise önce damat tarafı arar bayramlaşmak için kız tarafının anne ve babasını peki sizin anne ve babanız gelinin anne ve babasını aradımı Bayramlarını tebrik etmek için belki onlarda da adet böyledir bu yüzden bozulmuş olabilir yada düğün tarihi yüzünden trip atıyor olabilir.

Aileminde aradigini sanmiyorum. ..
Ayni yorenin insaniyiz hatta annesiyle annem cocukluk arkadasi. ..
Bizde buyukler aranir dolayisi ile onlarda da oyle olmali...
Ama orf ve adetler degistiyse bilemiycem...

Anlatıyorsunuz ...
Siz diretmediniz aileniz diretmiş istemiş artık neyaptılarsa neticede tarih siZe göre ayarlanmış
Ailenizde bi tebrikle ne eksilir ne artar
Yerinizde olsam gelin hanımı arar kardeşim ben istemedim böyle olsun ama bizim tarihlerimiz malum ailem bizde olalım istedikleri için böyle yaptılar alınma kırılma vs die konuşurdum
Ki bundan sonra size iyice kin gürmesin

Ben zaten birsey anlayamadim...
Kendi ailesi de olmak uzere herseyde ailemle hem fikir...
Ve gayet ilimlilar birtek gelin kizimiz herseye aykiri!!!!

senin karisman yersiz olur...iletisiminiz yoksa aramamasi sormamasi normal..bayram dahi olsa..anne babani arasa iyiydi ama aramamis..herkesin karakteri ayni degil maalesef...zamanla bu kadar ince dusunmemeyi ogreneceksin...birde bu kadar dert etme bana kalirsa...inan sen boyle kendini yiyorsun karsidakinin haberi bile yok...

bana kalirsa herseyi oluruna birak..bu kadar mesafeden hele hele birak...

:) :) :) :)
Tesekkur ederim yuzumde sabah sabah gulumsemeye neden oldugunuz icin...
Ama kk ne icin var paylasip dertlesmek icin degilmi :)

bi erkek kardeşim var ileride görümce adayıyım valla bacım..ama şimdiden gelin derdine düşme bırak ne halleri varsa görsünler ben kardeşimin kız arkadaşlarıyla hiç tanışmadım bile yok utanırlarmış sıkılırlarmış bir de benim gibi insanla ki gırgır adamımdır :)))çok ta tın dedim kendin kaybedersin bilader hadi güle güle ne dert edincem..annem dertlensin dursun :KK1:1::KK1:aklı varsa o da iplemez herkes bir gün yola geliyo zaten:KK1::KK1:

Ben diğer konunuzada yazmıştım..
Benim görüşüm biraz sizinkiyle farklı ama olsun farklı düşünceler tabiki olucak.

Gelininizin gözünden olay bence şöyle:
10 yıllık ilişkileri varmış kızın batıl inançları var (olabilir herkesin vardır)
ama o tarih size uymuyor diye gençler 1 yıl daha beklemek zorunda kalıyor..
Birbirini seven iki insan için kavuşmayı dört gözle bekleyenler için değil bir sene 1 ay bile çoktur.
O yüzden anlayabiliyorum çünkü 4 yıldır bende sevdiğimle kavuşacağımız günü bekliyorum ve düğün zamanı görümce yüzünden 1 sene daha beklersem ben görümceyede aileyede cephe alırım kim ne derse desin..
Bence olay bundan ibaret yani bu yüzden aramıyor sormuyor haklı mı bayram günü aramamak orası tartışılır bence sevgilisinin hatrına şu mübarek günlerde aramalı sonra cephe alacaksa size soğuk olacaksa zaten olur..

Bu arada diğer konunuzdada aslında o ilk belirlenen tarihte kalabileceğinizi ama kalmicağınız söylemiştiniz yanlış hatırlamıyorsam eşinizin izni bitiyor diye.
Bence burdada siz yanlışsınız eşim yoksa ben neden olayım orda mantığını ben kabul etmezdim çünkü red ettiğiniz kardeşinizin düğünü..
Ve zaten kardeşinizi önemsediğiniz için içiniz burkuldu içinize dert oldu düğün tarihi katılamayacaksınız diye..Ama aynı zamanda tarih eşime uymazsa ben kalmicam diyerek kendinizle çelişiyorsunuz.. Bilemiyorum valla ama gelininize üzüldüm.

Diger konuda hatirladigim babaniz otoriter davranip hazirana baglamisti, belki de kizin babasi da bundan rahatsiz olmus olabilir.
Birde istedigi zamanda evlenemeyen tek kisi gelin degil sizinde kardesiniz istedigi zaman evlenemedi ve anladigim kadariyla seviyor gelininizi. O yuzden bence aileniz henuz soz kesilmis oldugunu dusunup bi adim atmali karsi tarafa cunku dugun meselesinde biraz sertti babaniz, biraz bu is haziranda olmazsa olmasin tavri sezilmis olabilir.
Zaten sizin icin dugun tarihi baya ertelenmis oldu bence hala bana neden boyle denmedi yerine sicak bir adim atmayi deneyin, sonucta o kizinda sizinde bi ailesi oldugu gibi bi ailesi var, belki de evde ailesi bi laf soyluyor o da arada kaliyor. Bence iyi niyetli olun ve kardesinize de bisey soylemeyin ben ona uzuldum. Bu islerde cadi gorumce olmamak tek arti degil, bazen cok beklentide insanlari uzaklastirabilir.
Gelininiz sizden oyle cok beklentili gorduyse veya kardesiniz bilmeden oyle bahsettiyse o da mesafeli durmaya calisiyordur.
Birde dugunu kardesiniz mi yapacak, yoksa anne babaniz mi?
Bakin benim esimin teyzesi bosanmis bir kadin normalde cok sevecegim biri ama 10 aylik evliyim beraber tatile gidelim dediginden beri mesafeliyim, cunku guleryuz gorunce hemen sınırı asiyor. Yil boyunca calisip parasini odedigim tatilde esimin teyzesinin gonlunu yapamam.

Bence incelik yapip aramaliydi benim 7 yillik bi iliskim var sevgilim askerde suanda ailesi ile cok gorusuyoruz onlar beni arar bende onlari ararim bayram icinde birbirimizi aradik yani birde nisanlilar aranmali diye dusunuyorum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

tatlı bır dılle kardesınızı uyarın
nişanlısının anne babasını da kendısını de bayram tebrıgı ıcın aramadığını
daha ılk gunlerden ayıp ettığını soyleyın
kardesınız onun anne babasını aramıs mı bu arada

Aramazsa aramasın daha evlenmemiş netice de, belki evlenince değişir arar, bence bu kadar şeyleri takmayın en büyük sorununuz düğün tarihiydi o da hallolmuş daha ötesini kurcalamayın bence...

Ilk önce hepinize hayirli geceler ve hayirli bayramlar dilerim....

Bundan önce ki konumu bilenler Bilir...
Kisaca özet geceyim :KK43: benim 1 tane erkek kardesim var yaklasik 10 yila yakin bir birlikteligi var ve haziran ayinda kizi istediler...Aile arasi söz yapildi biz Yurt disinda oldugumuz icin katilamadik...Dügün konusulmus babam bizim gelebilecegimiz tarihleri söylemis bu tarihlerde olursa kizim ve damadim gelebilir demis...Gelin kizimizda 2 bayram arasi dügün istemiyorum demis....)

Neyse ki dün kardesim bayramlasmak icin geldiginde sözlüsüyle konustugunu dügünün haziran 2015 te olacagini söyledi....
Bizde Allahtan bir mani cikmazsa o tarihlerde dügünlerine katilabilecegimizi söyledik....

Asil olaya gelecek olursam: biliyorsunuz ki ramazan bayraminin son gününe girmis bulunuyoruz...
Gelin kizimiz ne annemi ne babami kimseyi bayram tebrigi icin aramamis...
Bizi zaten saymiyorum iletisimimiz yok fakat dün kardesimle yanimizda yine telde görüstüler...
Eger kutlamak istese kardesimden rica eder kutlayabilir fakat öyle bir öneri gelmedi zannimca....
Benim arayip kutlamami mi bekliyor acaba bilemedim?

Ben kötü görümce olmak istemiyorum...
Sizlerin önerilerinize ve görüslerinize ihtiyacim var...
Sizce bu yasanilanlar normal mi yani sizde veya etrafinizda gelinler bu sekilde mi davranir?
Anne babami aramamasi normal mi?
Ve ben bundan sonra görüstügümüzde gelin kizimiza karsi nasil davranmaliyim?
Ya da dügün dernek vs. törenlerde misafir gibi gidip bi kösede oturup olaylarin tamamen disinda mi olmaliyim?

vaybe ne kızlar var ya, ben bayramın ilk günü uzak oldukları için sabah kalktıktan sonra ilk işim annesini babasını ablasını aramak oldu, kardeşiniz nasıl bişey demiyor bu duruma hayret, bence büyük bir saygısızlık yaptığı

Ilk önce hepinize hayirli geceler ve hayirli bayramlar dilerim....

Bundan önce ki konumu bilenler Bilir...
Kisaca özet geceyim :KK43: benim 1 tane erkek kardesim var yaklasik 10 yila yakin bir birlikteligi var ve haziran ayinda kizi istediler...Aile arasi söz yapildi biz Yurt disinda oldugumuz icin katilamadik...Dügün konusulmus babam bizim gelebilecegimiz tarihleri söylemis bu tarihlerde olursa kizim ve damadim gelebilir demis...Gelin kizimizda 2 bayram arasi dügün istemiyorum demis....)

Neyse ki dün kardesim bayramlasmak icin geldiginde sözlüsüyle konustugunu dügünün haziran 2015 te olacagini söyledi....
Bizde Allahtan bir mani cikmazsa o tarihlerde dügünlerine katilabilecegimizi söyledik....

Asil olaya gelecek olursam: biliyorsunuz ki ramazan bayraminin son gününe girmis bulunuyoruz...
Gelin kizimiz ne annemi ne babami kimseyi bayram tebrigi icin aramamis...
Bizi zaten saymiyorum iletisimimiz yok fakat dün kardesimle yanimizda yine telde görüstüler...
Eger kutlamak istese kardesimden rica eder kutlayabilir fakat öyle bir öneri gelmedi zannimca....
Benim arayip kutlamami mi bekliyor acaba bilemedim?

Ben kötü görümce olmak istemiyorum...
Sizlerin önerilerinize ve görüslerinize ihtiyacim var...
Sizce bu yasanilanlar normal mi yani sizde veya etrafinizda gelinler bu sekilde mi davranir?
Anne babami aramamasi normal mi?
Ve ben bundan sonra görüstügümüzde gelin kizimiza karsi nasil davranmaliyim?
Ya da dügün dernek vs. törenlerde misafir gibi gidip bi kösede oturup olaylarin tamamen disinda mi olmaliyim?

Böyle iletisimsizlik insanlarin hep kendilerini bisey olmus gibi yuksekten gormesi karsisindakini bi sekilde ezmesi ne aci. 10yil birliktelk var. Erkek arkdasinin annesini babasini hala saymiyo iletisim kurmuyor. Niye ? Yuz vermiyim diyo belki aklinca belki de bizm bilmedigmz cok baska hakli oldugu bi sebep bilmeden de kotulemk istemem. Bizim durum da şöyle 12yillik bi gelin var. Bayramlarda hep onun memleketine gider abim ve karisi ve hicbir bayram kandilde annemi aramaz. Düşünün artik bu terbiyesizligi saygisizligi. Abim de insanim diye ortaliklarda dolasir.

Ben diğer konunuzada yazmıştım..
Benim görüşüm biraz sizinkiyle farklı ama olsun farklı düşünceler tabiki olucak.

Gelininizin gözünden olay bence şöyle:
10 yıllık ilişkileri varmış kızın batıl inançları var (olabilir herkesin vardır)
ama o tarih size uymuyor diye gençler 1 yıl daha beklemek zorunda kalıyor..
Birbirini seven iki insan için kavuşmayı dört gözle bekleyenler için değil bir sene 1 ay bile çoktur.
O yüzden anlayabiliyorum çünkü 4 yıldır bende sevdiğimle kavuşacağımız günü bekliyorum ve düğün zamanı görümce yüzünden 1 sene daha beklersem ben görümceyede aileyede cephe alırım kim ne derse desin..
Bence olay bundan ibaret yani bu yüzden aramıyor sormuyor haklı mı bayram günü aramamak orası tartışılır bence sevgilisinin hatrına şu mübarek günlerde aramalı sonra cephe alacaksa size soğuk olacaksa zaten olur..

Bu arada diğer konunuzdada aslında o ilk belirlenen tarihte kalabileceğinizi ama kalmicağınız söylemiştiniz yanlış hatırlamıyorsam eşinizin izni bitiyor diye.
Bence burdada siz yanlışsınız eşim yoksa ben neden olayım orda mantığını ben kabul etmezdim çünkü red ettiğiniz kardeşinizin düğünü..
Ve zaten kardeşinizi önemsediğiniz için içiniz burkuldu içinize dert oldu düğün tarihi katılamayacaksınız diye..Ama aynı zamanda tarih eşime uymazsa ben kalmicam diyerek kendinizle çelişiyorsunuz.. Bilemiyorum valla ama gelininize üzüldüm.

Ama her zaman da hep bana Rabbena olmaz degilmi?
Bende bir gelinim ve hic bu kadar diretemedim...
Her söylenene ailem tamam dedi fakat demek ki bazen de bir yerde dur demek gerekiyor...
Ayrica kardesim zaten 1-2 sene daha dugun istemiyordu onun ekmegine bal suruldu...
Eger kizda bu sene dugunu cok istemis olsa idi anne babasini dinlemeyip karsi cikan benim ailemi ve kardesimi hic dinlemezdi...
Bence siz gelin kiza uzuleceginize genclerimizin dik kafaliligina vurdum duymazligina uzulun. ..

senin karisman yersiz olur...iletisiminiz yoksa aramamasi sormamasi normal..bayram dahi olsa..anne babani arasa iyiydi ama aramamis..herkesin karakteri ayni degil maalesef...zamanla bu kadar ince dusunmemeyi ogreneceksin...birde bu kadar dert etme bana kalirsa...inan sen boyle kendini yiyorsun karsidakinin haberi bile yok...

bana kalirsa herseyi oluruna birak..bu kadar mesafeden hele hele birak...

Evet cok haklisiniz o kadar herseyi ince dusunuyorum ki cok cok asiri....
Insallah kendimi hasta etmeden bu ince fikirli yapimi atlatirim...

Diger konuda hatirladigim babaniz otoriter davranip hazirana baglamisti, belki de kizin babasi da bundan rahatsiz olmus olabilir.
Birde istedigi zamanda evlenemeyen tek kisi gelin degil sizinde kardesiniz istedigi zaman evlenemedi ve anladigim kadariyla seviyor gelininizi. O yuzden bence aileniz henuz soz kesilmis oldugunu dusunup bi adim atmali karsi tarafa cunku dugun meselesinde biraz sertti babaniz, biraz bu is haziranda olmazsa olmasin tavri sezilmis olabilir.
Zaten sizin icin dugun tarihi baya ertelenmis oldu bence hala bana neden boyle denmedi yerine sicak bir adim atmayi deneyin, sonucta o kizinda sizinde bi ailesi oldugu gibi bi ailesi var, belki de evde ailesi bi laf soyluyor o da arada kaliyor. Bence iyi niyetli olun ve kardesinize de bisey soylemeyin ben ona uzuldum. Bu islerde cadi gorumce olmamak tek arti degil, bazen cok beklentide insanlari uzaklastirabilir.
Gelininiz sizden oyle cok beklentili gorduyse veya kardesiniz bilmeden oyle bahsettiyse o da mesafeli durmaya calisiyordur.
Birde dugunu kardesiniz mi yapacak, yoksa anne babaniz mi?
Bakin benim esimin teyzesi bosanmis bir kadin normalde cok sevecegim biri ama 10 aylik evliyim beraber tatile gidelim dediginden beri mesafeliyim, cunku guleryuz gorunce hemen sınırı asiyor. Yil boyunca calisip parasini odedigim tatilde esimin teyzesinin gonlunu yapamam.

Yok yanlis hatirliyorsunuz babam haziran diye diretmedi..
Kizin ailesi arayip kasima salonu tutacagiz deyince babamda o tarih bize uymuyor demis...
Cunku babamin o donemde isleri yogun oldugu icin yerine insan yok ekimde olsa olur..
Ve o tarihte bizim yakinlarimizdan cogu kisi dugunlerine katilamaz bizde dahil olmak uzere...
Ve baska bi ulkeye gidilecek oyle hersey disaridan goruldugu gibi pek kolay olmuyor....
Bu arada gelin kizin babasi asla bisey demez cunku adamcagizda eylul ekimde olsun istiyor...
Soguk durmak isterse de kendi bilecegi is benim kaybedecegim hic birsey yok...

Bence incelik yapip aramaliydi benim 7 yillik bi iliskim var sevgilim askerde suanda ailesi ile cok gorusuyoruz onlar beni arar bende onlari ararim bayram icinde birbirimizi aradik yani birde nisanlilar aranmali diye dusunuyorum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ne mutlu size Rabbim bozmasin insallah...

Daha önce açtığınız düğün tarihinin alınmasıyla ilgili konunuzu da okumuştum.
Önceden söylediklerinizle birleştirince gelin adayınızın çok özür dilerim ama ailenizi umursamama havasında.
Uygun bir dille kardeşinizi uyarın.
Bu karışmak değildir. Nasıl ki en ufak bir sorunda arkadaşlar birbirine fikir alışverişinde bulunuyorsa siz de kardeşinizde bulunacaksınız. Bunu dışarıdan bir göz olarak siz de uymayan tarafları görürseniz kardeşinize söyleyebilirsiniz. Sonradan değişir diyenlere çok da katılmıyorum. İnsanın doğası böyleyse değişmez. İleride bu küçük şeyler daha büyük sorunlara yol açabilir.

X