Offf GÖRÜMCEEEEEEEE....olmadan görümceligi yasamak cok zormus...

Ilk önce hepinize hayirli geceler ve hayirli bayramlar dilerim....

Bundan önce ki konumu bilenler Bilir...
Kisaca özet geceyim :KK43: benim 1 tane erkek kardesim var yaklasik 10 yila yakin bir birlikteligi var ve haziran ayinda kizi istediler...Aile arasi söz yapildi biz Yurt disinda oldugumuz icin katilamadik...Dügün konusulmus babam bizim gelebilecegimiz tarihleri söylemis bu tarihlerde olursa kizim ve damadim gelebilir demis...Gelin kizimizda 2 bayram arasi dügün istemiyorum demis....)

Neyse ki dün kardesim bayramlasmak icin geldiginde sözlüsüyle konustugunu dügünün haziran 2015 te olacagini söyledi....
Bizde Allahtan bir mani cikmazsa o tarihlerde dügünlerine katilabilecegimizi söyledik....

Asil olaya gelecek olursam: biliyorsunuz ki ramazan bayraminin son gününe girmis bulunuyoruz...
Gelin kizimiz ne annemi ne babami kimseyi bayram tebrigi icin aramamis...
Bizi zaten saymiyorum iletisimimiz yok fakat dün kardesimle yanimizda yine telde görüstüler...
Eger kutlamak istese kardesimden rica eder kutlayabilir fakat öyle bir öneri gelmedi zannimca....
Benim arayip kutlamami mi bekliyor acaba bilemedim?

Ben kötü görümce olmak istemiyorum...
Sizlerin önerilerinize ve görüslerinize ihtiyacim var...
Sizce bu yasanilanlar normal mi yani sizde veya etrafinizda gelinler bu sekilde mi davranir?
Anne babami aramamasi normal mi?
Ve ben bundan sonra görüstügümüzde gelin kizimiza karsi nasil davranmaliyim?
Ya da dügün dernek vs. törenlerde misafir gibi gidip bi kösede oturup olaylarin tamamen disinda mi olmaliyim?

Değerli arkadaşım,
Benim çevremde gördüğüm bir takım bayan arkadaşlarıma benzetiyorum bu durumu. Enteresan bir şekilde saygı olaylarını bizden sonra ki nesile aktaramamışız. Yanlış anlamasın kimse "Saygısızlar" demiyorum kesinlikle.. Biz bazı örf ve anane konularında, bizden öncekiler gibi aktarma yapamamışız. Bazı şeyleri gerçekten düşünemiyorlar. Bakın çok ciddi söylüyorum bunu.. O yüzden bence kalbinizi ferah tutun. Empati yapmaya çalışın. Böyle basit şeyleri de hiç takmayın. Arayın siz güzellikle "Bayram geçti, sesini duyamadım. Nasılsın iyi misin? Ancak arayabildim ablacım" deyip güzel güzel konuşun, ne kaybedersiniz?

Hatta anne ve babanızın yerinde olsam arardım. "Güzel kızımızın bir sesini duyalım da bayramımız bayram olsun" derdim.. Bizim gelinimiz de bu tarz şeyleri bilemiyor. Hatta artık seneler oldu bizi arayıp "Şunu arasam mı abla aramasam mı?" diye sorduğu oluyor. Biz onun bu ufak tefek hallerini taksa idik aile olamazdık.. Hala daha yeni yeni alışıyor.. Siz onu kardeş belleyin.... Nasıl ki en kötü hatasını bile görmezden gelebiliyoruz kardeşimizin, onu da bir süre böyle bilin... Çok büyük bir sorun çıktığında (ki Allah korusun), tavır aldığınızda sizi kırdığı için pişman olacak anısı olsun sizinle...

Bu sözlerinize katılıyorum sonuna kadar, ancakkkk... Kendi isteklerinde diretmek, dik durmak demek , ileride eşin olacak insanın ailesine saygısızlık yapmanızı gerektirmez. Siz diretirseniz, arada soğukluk olur, belki kavga çıkar, sonunda belki sizin istediğiniz olur ama, emin olun aslında işin sonunda üzülen siz olursunuz. Çünkü her ne olursa olsun, ne bir kız ne de bir erkek ailesinden vazgeçmez. Vazgeçmemeli de. Evliliğe doğru atılan adımlar, söz-nişan-düğün gibi olaylar kimsenin kimseye söz geçirmeye çalıştığı, illa benim dediğim olacak şeklinde reislik yaptığı olaylar olmamalı. En güzeli, ortak kararlar alabilmektir. Kırmadan, kırılmadan güzel noktalamaktır.

Yoksa sırf benim dediğim olacak diye, asla ne eşimi ne de ailesini kırdım. Hep bir ortak yol bulmaya çalıştık. Düğün yapmanın amacının gösteriş olmaması gerektiğini, alınan eşyaların da benim mutluluğumun garantisi olmadığını idrak ederek attım her adımı.Sevdiğim insanla bir yuva kurmaktı amacım, ne altında, ne eşyada gözüm olmadı. Düğünde takılacak altınlara bağlamadım ben geleceğimi, benim geleceğimi yıllar önce babam garantilemişti zaten beni üniversite okutarak. Evlilik üzeri, isteklerimin hepsinin gerçekleşmeyecek olması, ileride de olmayacağı anlamı gelmez. Eşimle beraber gerçekleştiririz biz de isteklerimizi.Yeter ki huzurlu bir evim olsun.

Eğer evliliğe adım atarken, isteklerinizi karşı tarafa kabul ettirme-ettirememe savaşına girerseniz kaybeden siz olursunuz.

Kırmızılı yere katılıyorum sonuna kadar benim söylediğim aslında kırarak birşeyleri diretmek değil..
Tabiki saygısız davranmayız ama hani vardır ya bazı kv ler herşeye kendisi karar verir kızları ezer yada kız düğündeki bir ayrıntıyı değiştirmek ister ama kv illa yok der fln yada bazıları direk bizim adetler böyle olamaz olamaz yapamazsın gibi gibi.. Ben bunları söylemek istemiştim aslında..

Altın konusuna neden girdiniz orayı ben anlamadım konu zaten altn değil de konusu açılmış iki kelam edeyim bari:KK1:
Altında parada pulda gözü olmayan birisiyim aynen dediğiniz gibi sevdiğimle mutlu olmak ön plandadır benim için.
Birşeylere diretsin kızlar derken hadi kendimi söyliyim maddi olarak değil hani ben şukadar altın isterim yoksa bu iş olmaz çalın çırpın gerekiyosada bana takın diyecek kadar düşürmem kendimi zaten..

Konudan örnek vereyim mesela ben müstakbel gelin olarak çok rahatsız olurdum ve soğurdum düğün tarihim 1 yıl daha ertelense..
Mesela ben evleneceğim zaman Allah nasip ederse ilişkim 6 yıllık olucak yani 2016 ya denk geliyor..
Aramızda öyle konuşuyorduk sevgilimle ekim kasım gibi düğün olsun diye.. kendisi karşı çıktı yok efendim kışın olmazmış..artık anca mayıs 2017 gibi olurmuş fitil oldum vallaha:KK52::KK52: ve ben onada cephe aldım ve açıkçası bozuldum yani..
Hani ona bile kızabiliyosam bu konuda ailesinden biri yok olmaz deyip düğün tarihi ona uymuyor diye ertelense ben o kişiye karşıda soğurdum..
Nebilim her insanın hassasiyetleri var ama bunlar kesinlikle altındı paraydı fln asla değil olamazda zaten..
Mesela ben tarihlere çok takarım sevgilimle buluştuğumuz her tarihi aklımda tutarım yazarım(uzağız birbirimizden) aldığım biletleri saklarım vs vs:KK53::KK53:Düğünümüzde nişanımızda özel günlerimizden birtanesine denk gelsin istiyorum aslında yada en azından aynı gün olmasa bile aynı ay olsun.. ama şimdi bakıyorum mayısta hiçbir özel günümüz yok:KK1::KK1:
Ne benim nede onun doğum günü değil çıkma tarihi hiç değil hatta mayısta hiç buluşmadık bişe..
Ay çok uzun oldu arkadaşın konusunu isgal ettim.. iyi akşamlar dilerim başka bir topicte kısmetse görüşmek üzere:KK1::21::21:

Kırmızılı yere katılıyorum sonuna kadar benim söylediğim aslında kırarak birşeyleri diretmek değil..
Tabiki saygısız davranmayız ama hani vardır ya bazı kv ler herşeye kendisi karar verir kızları ezer yada kız düğündeki bir ayrıntıyı değiştirmek ister ama kv illa yok der fln yada bazıları direk bizim adetler böyle olamaz olamaz yapamazsın gibi gibi.. Ben bunları söylemek istemiştim aslında..

Altın konusuna neden girdiniz orayı ben anlamadım konu zaten altn değil de konusu açılmış iki kelam edeyim bari:KK1:
Altında parada pulda gözü olmayan birisiyim aynen dediğiniz gibi sevdiğimle mutlu olmak ön plandadır benim için.
Birşeylere diretsin kızlar derken hadi kendimi söyliyim maddi olarak değil hani ben şukadar altın isterim yoksa bu iş olmaz çalın çırpın gerekiyosada bana takın diyecek kadar düşürmem kendimi zaten..

Konudan örnek vereyim mesela ben müstakbel gelin olarak çok rahatsız olurdum ve soğurdum düğün tarihim 1 yıl daha ertelense..
Mesela ben evleneceğim zaman Allah nasip ederse ilişkim 6 yıllık olucak yani 2016 ya denk geliyor..
Aramızda öyle konuşuyorduk sevgilimle ekim kasım gibi düğün olsun diye.. kendisi karşı çıktı yok efendim kışın olmazmış..artık anca mayıs 2017 gibi olurmuş fitil oldum vallaha:KK52::KK52: ve ben onada cephe aldım ve açıkçası bozuldum yani..
Hani ona bile kızabiliyosam bu konuda ailesinden biri yok olmaz deyip düğün tarihi ona uymuyor diye ertelense ben o kişiye karşıda soğurdum..
Nebilim her insanın hassasiyetleri var ama bunlar kesinlikle altındı paraydı fln asla değil olamazda zaten..
Mesela ben tarihlere çok takarım sevgilimle buluştuğumuz her tarihi aklımda tutarım yazarım(uzağız birbirimizden) aldığım biletleri saklarım vs vs:KK53::KK53:Düğünümüzde nişanımızda özel günlerimizden birtanesine denk gelsin istiyorum aslında yada en azından aynı gün olmasa bile aynı ay olsun.. ama şimdi bakıyorum mayısta hiçbir özel günümüz yok:KK1::KK1:
Ne benim nede onun doğum günü değil çıkma tarihi hiç değil hatta mayısta hiç buluşmadık bişe..
Ay çok uzun oldu arkadaşın konusunu isgal ettim.. iyi akşamlar dilerim başka bir topicte kısmetse görüşmek üzere:KK1::21::21:
Ama bu konuda direten bir kayınvalide yok,direten bir gelin var benim gözümde:KK1:neden diye soracak olursan,heps birbirinden farklı ülkelerde yaşıyor galiba ve gelin hanım,her iki düğünüde kendi ablasının gidiş dönüş tarihine göre ayarlamış kendi ailesine göre ayarlamış,eğer iki düğün yapılıyorsa biriside erkek tarafına göre ayarlanabilir diye düşünüyorum sonuçta o düğünde bir tek gelin olmuyor damatta oluyor bir erkek kardeşi ablası olarak bende böyle durumda kalsam bende bozulurum onunki abla oluyorda ben abla olmuyormuyum diye,

hatta konu sahibi Aralarda yorum yapmış gelinin istediği tarihte olsaymış erkek tarafından aile olarak pek kimse katılamayabilir diye sanırım hepsi yurtdışında yaşıyor,neyse sizedede mutluluklar dilerim.
:21::KK16:

Son düzenleme:
Kız evi naz evidir:KK1:

Bence ailenizinde kızın ailesini arayıp bayramlaşması gerekirdi.

Belkide bunu sorun etmiştir gelin kızımız.

Arada problemlerde olsa Bayram kutlaması önemlidir, saygının devamlılığı için bu şart,

Sizin yerinizde olsam aileme aramaları gerektiğini söyler, onlar kızın ailesini aradıkları halde gelin hala aramadı ise kardeşimide bayramlaşmanın önemli olduğunu ve sözlüsününde ailenizi araması gerektiğini direk söylerdim.

Sanirim ben anlatamiyorum...
Biz kimseye diretmedik...
Babamlarla onlar ne konustular ne ettiler kendi aralarinda...
Ben zaten bayram tebrigi beklemiyorum...
Onun tebrigiyle ne fazlalasirim ne eksilirim...
Benim merak ettigim anne babamu aramayip bayramlarini kutlamamasi normal mi ?

düz mantık olarak bakarsak normal değil.. elbette araması gerekirdi..
ancak peki siz kardeşinize sordunuz mu kardeşiniz onun anne babasını aramış mı? yani kardeşim onun anne babasını aradı ama O müstakbel anne babasını aramadı bu normal diye sormadığınıza göre bilmiyor gibisiniz. öyle hissettim..

işte bu durumda kardeşiniz anne babama veriyim bir de sen kutla beklerler diye nişanlısına söyleyebilirdi. yani biraz da aralarında olan birşey..
ben nişanlıydım. kp memlekete gidecekti. nişanlım aradı babam gidiyor bir de sen konuş diye.. konuştum. yani açıkçası yeni nişanlanmıştık ki bizim nişan tanışmamıza çok yakındı yani çok fazla ailesini tanımıyordum. çekingenlik de vardı..nişanlımın öyle söylemesiyle ortam daha rahat kuruldu. yani annesini babasını arayacak uygun bir zaman mı o da önemli kendini tanıtacak nasılsın sohbetleri olacak vs. ama nişanlım ortamı kurup babasına benim adımı söyleyip o da konuşmak istiyor deyince herşey daha kolay oldu..

neyse
bir diğer durum da acaba gelin adayının adetleri farklı olabilir mi? hani annem hep söyler bayramdan birkaç gün önce damadın ailesi gelinin ailesine bayram alışverişine çıkarır ya da kendileri alışveriş yapıp üç beş parça birşey alınıp gelinin evine giderler.. belki de onun ailesi de böyle bir şey beklenti içerisindeydi önemsenmek anlamında. Siz gitmemişseniz ve çevresinde de bak gelmedi,demedi, şöyle oldu böyle oldu diye takanlar varsa kızı soğutmuş olabilir..

ama tabi bu ne olursa olsun gelinizin anne ve babayı aramamasına sebep değil. işte başa tekrar dönüyorum. kardeşinizin arayıp aramadığı önemli ve onunla geçen konuşması..

valla size gelince bence pek takılmayın.. sonuçta anneniz babanızı ilgilendirir. annenize babanıza yapılan saygısızlık olarak algılamayın eksiklik diyebilirsiniz ama o da işte ne kadar doğru.. ancak şu var eksikliği anne babanıza yaptığı için kusuruna bakmayabilir de.. hoşgörülü olabilirlerdi..

Ailenizi arayıp bayramlarını kutlaması lazımdı bence.
Hadi sizi aramadı, bunu es geçebilirsiniz.
Kız evi naz evidir, ailesi aramasın kutlamasın hadi, onun ailesini
önce sizin aileniz arasnı hadi ama gelin adayına düşer önce büyüklerini aramak,
ki bu büyükler anne, baba, sevdiği adamın annesi babası.
Ama yine de size çok takılmamayı tavsiye ederim, devamlı onu yapmadı bunu yapmadı
diye dert ederseniz, bu işin sonu gelmez, kardeşiniz durumun farkında değil mi,
normalde bir erkek bunu sorun eder, kardeşiniz etmiyorsa, siz hiç sorun etmeyin.

ancak peki siz kardeşinize sordunuz mu kardeşiniz onun anne babasını aramış mı? yani kardeşim onun anne babasını aradı ama O müstakbel anne babasını aramadı bu normal diye sormadığınıza göre bilmiyor gibisiniz. öyle hissettim..

işte bu durumda kardeşiniz anne babama veriyim bir de sen kutla beklerler diye nişanlısına söyleyebilirdi. yani biraz da aralarında olan birşey..
ben nişanlıydım. kp memlekete gidecekti. nişanlım aradı babam gidiyor bir de sen konuş diye.. konuştum. yani açıkçası yeni nişanlanmıştık ki bizim nişan tanışmamıza çok yakındı yani çok fazla ailesini tanımıyordum. çekingenlik de vardı..nişanlımın öyle söylemesiyle ortam daha rahat kuruldu. yani annesini babasını arayacak uygun bir zaman mı o da önemli kendini tanıtacak nasılsın sohbetleri olacak vs. ama nişanlım ortamı kurup babasına benim adımı söyleyip o da konuşmak istiyor deyince herşey daha kolay oldu..

neyse
bir diğer durum da acaba gelin adayının adetleri farklı olabilir mi? hani annem hep söyler bayramdan birkaç gün önce damadın ailesi gelinin ailesine bayram alışverişine çıkarır ya da kendileri alışveriş yapıp üç beş parça birşey alınıp gelinin evine giderler.. belki de onun ailesi de böyle bir şey beklenti içerisindeydi önemsenmek anlamında. Siz gitmemişseniz ve çevresinde de bak gelmedi,demedi, şöyle oldu böyle oldu diye takanlar varsa kızı soğutmuş olabilir..

ama tabi bu ne olursa olsun gelinizin anne ve babayı aramamasına sebep değil. işte başa tekrar dönüyorum. kardeşinizin arayıp aramadığı önemli ve onunla geçen konuşması..

valla size gelince bence pek takılmayın.. sonuçta anneniz babanızı ilgilendirir. annenize babanıza yapılan saygısızlık olarak algılamayın eksiklik diyebilirsiniz ama o da işte ne kadar doğru.. ancak şu var eksikliği anne babanıza yaptığı için kusuruna bakmayabilir de.. hoşgörülü olabilirlerdi..
Konu sahibinin kardeşi aramış karşı tarafı,yorumlarda söyledi,adetleride aynıymış,gelinin annesi ile konu sahibinin annesi galiba çocukluk arkadaşıymış.

Yaptığı hiç normal değil ve ayıp yaptığı, kardeşiniz onun ailesini aramış kutlamış onunda anne babanızı araması gerekiyordu aileler birbirini aramış aramamış o aileleri bağlar gelin kız üstüne düşeni yapmalıydı, kız evi naz evi nedir bende onu anlamıyorum madem bu ailenin oğluyla evleniyorsun yarın öbürgün anne baba diyeceğin insanları sayıpta bir zahmet bir telefon ediver.. Sizin durumunuz için söylemiyorum ama Insanlar bir tuhaf cidden nişanlıdan bir ton hakaret laf duyarlar kavga dövüş evlenirler aile kızlarını " kakalar" gibi evlenmesine göz yumarlar o zaman kız evi naz evi olmazda vay bayramda bizi aramadı onlar arasın olunca kız evi naz evi olur ,
Burada ne konular okuyoruz insanlar biraz nerde ne yapılması gerektiğini bir anlasalar böyle saçma sapan şeyler büyüyüp aile facialarına sebep olmazdı

Ama bu konuda direten bir kayınvalide yok,direten bir gelin var benim gözümde:KK1:neden diye soracak olursan,heps birbirinden farklı ülkelerde yaşıyor galiba ve gelin hanım,her iki düğünüde kendi ablasının gidiş dönüş tarihine göre ayarlamış kendi ailesine göre ayarlamış,eğer iki düğün yapılıyorsa biriside erkek tarafına göre ayarlanabilir diye düşünüyorum sonuçta o düğünde bir tek gelin olmuyor damatta oluyor bir erkek kardeşi ablası olarak bende böyle durumda kalsam bende bozulurum onunki abla oluyorda ben abla olmuyormuyum diye,

hatta konu sahibi Aralarda yorum yapmış gelinin istediği tarihte olsaymış erkek tarafından aile olarak pek kimse katılamayabilir diye sanırım hepsi yurtdışında yaşıyor,neyse sizedede mutluluklar dilerim.
Hep kv ler mi diretecek canıımmm.. gelinlerin devri başlasın fena mı:KK53::KK53::KK53:
Şaka bi yana konu beni aşar artık:KK1:

Teşekkür ederim bu arada:KK16::KK16::nazar::nazar::nazar:

Bende yazarken coşmuşum, konuyu taa nerelere getirmişim haklısın da:KK1:, burada bahsettiğin "biri" damadın kardeşi. Kusura bakma ama kardeşim düğünüme gelemeyecekse düğünümü 1 sene ertelerim. Kardeşim ya, öylesi böylesi yok yani, canım kanım o gelemeyecekse düğüne zaten başka kimse gelmesin gerek yok. Hee karşımda ki kişi çok diretirse sırf bu sebepten yollarımı ayırırım, neden mi "benim aileme saygı göstermeyen insanla ben asla gelecek düşünemem" de ondan. Ben böyle düşünüyorsam eğer, bu şeyleri karşı taraf içinde düşünür empati yaparım ve ne gerekiyorsa o olur.

Bayram bitti :)
Bukadar takmayın daha öncede dediğim gibi gelin hanım kırgın ve kızgın ve bu durumda sizin onu aramanız gerekiyor gönlünü almak için
Ayrıca tam bi görüneceksin iyiki kız sana yakın değil

Keske herkes benim gibi bir görümce bulabilse...
O bana 1 adim gelsi ben ona 1000 degil milyonlar giderim...
Bazi insanlar gibi kötülük düsünmem...
Umariim Rabbimde herseyi sizin kalbinize göre verir...:KK1::KK1::KK1::KK1:

bence siz karışmayın.ayrıca şu konumda önce onun sizi araması gerekio.siz aramayın.bukadar üstüne düşüp önemsemeyin bence.aramıosa keyfi bilir.

Ben zaten beni aramasini degil anne babami arasin veya msj atsin isterdim...
Cunku babam sorduguna göre bi isik beklemisler...

Keske herkes benim gibi bir görümce bulabilse...
O bana 1 adim gelsi ben ona 1000 degil milyonlar giderim...
Bazi insanlar gibi kötülük düsünmem...
Umariim Rabbimde herseyi sizin kalbinize göre verir...:KK1::KK1::KK1::KK1:

Burda kötülük düşünen bazı insanlar ben mi oluorum?
Kardeşinizin düğünü sizin izne göre gelini aramıosunuz aranmak bekliyorsunuz çay kaşığı aman görümce değil de nesiniz?
Önce sizin aileniz kızın ailesini arıyor Bayramı'nı kutluycaktı ve kıza hediye vs
Sizde kızı arayıp bnm yüzümden düğünün bu tarih oldu özür diliycektin
Baştan sona yanlışsın ayrıca kalbime göre bi görümce verdi sizin daha da gelişmiş versiyonunuz
Bn 1 Haziran'da evlenicektim o kendi düğünü için 2 Haziran'ı istedi sizin gibi abukluklar sonuçç
Abisiyle bayramda seyranda görüşebiliyo yakın olmamıza rağmen
Seninde sonun aynı geçmiş olsunnnn:KK36: :KK36:

Değerli arkadaşım,
Benim çevremde gördüğüm bir takım bayan arkadaşlarıma benzetiyorum bu durumu. Enteresan bir şekilde saygı olaylarını bizden sonra ki nesile aktaramamışız. Yanlış anlamasın kimse "Saygısızlar" demiyorum kesinlikle.. Biz bazı örf ve anane konularında, bizden öncekiler gibi aktarma yapamamışız. Bazı şeyleri gerçekten düşünemiyorlar. Bakın çok ciddi söylüyorum bunu.. O yüzden bence kalbinizi ferah tutun. Empati yapmaya çalışın. Böyle basit şeyleri de hiç takmayın. Arayın siz güzellikle "Bayram geçti, sesini duyamadım. Nasılsın iyi misin? Ancak arayabildim ablacım" deyip güzel güzel konuşun, ne kaybedersiniz?

Hatta anne ve babanızın yerinde olsam arardım. "Güzel kızımızın bir sesini duyalım da bayramımız bayram olsun" derdim.. Bizim gelinimiz de bu tarz şeyleri bilemiyor. Hatta artık seneler oldu bizi arayıp "Şunu arasam mı abla aramasam mı?" diye sorduğu oluyor. Biz onun bu ufak tefek hallerini taksa idik aile olamazdık.. Hala daha yeni yeni alışıyor.. Siz onu kardeş belleyin.... Nasıl ki en kötü hatasını bile görmezden gelebiliyoruz kardeşimizin, onu da bir süre böyle bilin... Çok büyük bir sorun çıktığında (ki Allah korusun), tavır aldığınızda sizi kırdığı için pişman olacak anısı olsun sizinle...

Dediginiz cok Dogru bende genc sayilirim ama esimin idisinin didisini ararim...
Ve cok mutlu olurlar ne bir yerim yerim eksiliyor ne de fazlalasiyor..
Siz gelininizi arayin demissiniz de ben birkac kez dogum gününde ablasinin dügününde ve bir kac özel günde mesaj attim uzun uzun yazdim duygularimi dile getirdim sadece tskler sagol vs gibi o Kadar uzun msjlara bu cvplari aldim...
Esimde daha fazla muhatap olmami istemedi...
Biz esimle kardesimle tartistiklarinda onun gönlü olsun kafasi dagilsin diye tatile göndermis insanlariz..
Ister benim akrabalarim ister esimin akrabasi kimseden birsey kiskanmayiz...Ki o sadece kardesimin kiz arkadasiydi o zamanlar...
Diyecegim o ki hep bana Rabbena deyince insan ister istemez bir yere Kadar dayanabiliyor...
Bu durumda ben asla aramam da sormam da...Bizim iyilikten baska bir hatamiz olmadi ona karsi...
Onlar kalkti benim dügün günümde ablasina isteme töreni yapti...Ki 12 yillik sevgiliydi bizim dügün kesildi ertesi gün onun ablasinin isteme günü ayni güne denk geldi...
Bunlar bir tesadüf olamaz...
Sonra ögrendik ki isteme felan olmamis ve o cocukla da o ara ayrilmislar ablasi suan baskasi ile evli...
Bizim dügünümüze gelmedi ama kardesim onun ablasinin dügününe gitti isterse gitmesin neler oluyor görsün...
Yani daha basindan beri bi seylik var ama cözemedik esimle... :44::44::44::44:

Evet her birimiz farkli ülkelerde annemler Türkiyede biz ve kardesim baska bir ülkede gelin kiz baska....
Onun tüm akrabalari her iki dügüne de gelsin onlara göre olsun istiyorlar ama bizimde akrabalarimiz var...
Ve babamda en son demis ki bir tanesi sizin istediginiz tarihte olsun bir tanesi de bizim istedigimiz tarihte...
Ben Bunda kötü birsey göremedim...

neyse

Evet kardesim onun anne babasini yakin akrabalarini arayip bayramlarini kutlamis...
Kardesim ailemle ayni ülkede yasamiyor bizim yasadigimiz yerde yasiyor dolayisi ile onlari görüstürebilme gibi bir sansi yok...
Haklarinda hayirlisi ne ise o olsun...

Evet her birimiz farkli ülkelerde annemler Türkiyede biz ve kardesim baska bir ülkede gelin kiz baska....
Onun tüm akrabalari her iki dügüne de gelsin onlara göre olsun istiyorlar ama bizimde akrabalarimiz var...
Ve babamda en son demis ki bir tanesi sizin istediginiz tarihte olsun bir tanesi de bizim istedigimiz tarihte...
Ben Bunda kötü birsey göremedim...

Düğün konusunda asla yanlış yaptığınızı düşünmüyorum.
Benim kardeşim düğünüme gelemeyecek olsun 1 yıl gene ertelerim o düğünü.
Bayram konusundada önce anne babanız kızın anne babasını aramalıydı diye düşünüyorum.
Kızda aramadıysa ben olsam kardeşime direk söylerdim, nişanlının bayramda annemleri araması gerekiyor diye.

Burda kötülük düşünen bazı insanlar ben mi oluorum?
Kardeşinizin düğünü sizin izne göre gelini aramıosunuz aranmak bekliyorsunuz çay kaşığı aman görümce değil de nesiniz?
Önce sizin aileniz kızın ailesini arıyor Bayramı'nı kutluycaktı ve kıza hediye vs
Sizde kızı arayıp bnm yüzümden düğünün bu tarih oldu özür diliycektin
Baştan sona yanlışsın ayrıca kalbime göre bi görümce verdi sizin daha da gelişmiş versiyonunuz
Bn 1 Haziran'da evlenicektim o kendi düğünü için 2 Haziran'ı istedi sizin gibi abukluklar sonuçç
Abisiyle bayramda seyranda görüşebiliyo yakın olmamıza rağmen
Seninde sonun aynı geçmiş olsunnnn:KK36: :KK36:

Iste tam kalbinize gore vermis...
Eyyy guzel Allahim ne buyuksun Yarabbim...

Yaptığı hiç normal değil ve ayıp yaptığı, kardeşiniz onun ailesini aramış kutlamış onunda anne babanızı araması gerekiyordu aileler birbirini aramış aramamış o aileleri bağlar gelin kız üstüne düşeni yapmalıydı, kız evi naz evi nedir bende onu anlamıyorum madem bu ailenin oğluyla evleniyorsun yarın öbürgün anne baba diyeceğin insanları sayıpta bir zahmet bir telefon ediver.. Sizin durumunuz için söylemiyorum ama Insanlar bir tuhaf cidden nişanlıdan bir ton hakaret laf duyarlar kavga dövüş evlenirler aile kızlarını " kakalar" gibi evlenmesine göz yumarlar o zaman kız evi naz evi olmazda vay bayramda bizi aramadı onlar arasın olunca kız evi naz evi olur ,
Burada ne konular okuyoruz insanlar biraz nerde ne yapılması gerektiğini bir anlasalar böyle saçma sapan şeyler büyüyüp aile facialarına sebep olmazdı

Sizinde dediginiz gibi biz zaten beklenti icinde degildik...
Hadi atamadin anne babami kardesime soyle arayamadim kontorum yoktu ya da ne bileyim aramak icimden gelmedi diye...
Ne Annem ne babam bogazina yapisak degil...

X