Offf GÖRÜMCEEEEEEEE....olmadan görümceligi yasamak cok zormus...

Kız ben bunu istiyorum yoksa olmaz deseydi babası kendini de yırtsa olmazdı
Ve hala yapabilir

babasının kendisini yırtmasına gerek yok, ben gelmiyorum demesi yetti..

insanlar makul olmalı, nasıl ki kız düğün tarihini kendi kardeşine göre esnetebiliyorsa bu tarafa göre de esnetebilmeli.. ha esnetmiyorsa damat tarafı düğüne gitmeme özgürlüğünü kullanır tıpkı bu konuda ki gibi :KK34:

Allah yardımcınız olsun cnm çok fazla okuyamadım yorumları..bende gelinim,benimde görümcem var..ben valla gelin olarak bi tarafımı yırttım onlara iyi bi gelin olabilmek için,bayramda kandilde eşimin aklına gelmez ben aratırım zorla ailesini ama yinede gelin olmaktan öteye gidemedim evlat yerine koyulmadım,belkide kötü gelin bile diyolardır arkamdan...bazende senin gibi görümceler oluyo işte o da bana denk gelmiyo ne diyim:):KK43:

insanlar makul olmalı, nasıl ki kız düğün tarihini kendi kardeşine göre esnetebiliyorsa bu tarafa göre de esnetebilmeli.. ha esnetmiyorsa damat tarafı düğüne gitmeme özgürlüğünü kullanır tıpkı bu konuda ki gibi :KK34:

Gitmezse gitmez bi düğün de kv kp görümce olmasa da olur gelin olmadan düğün olmaz
Gelin hanımın gelmediler die üzülüceğini sanman inş gitmezlerde kızcağız rahat eder

Gitmezse gitmez bi düğün de kv kp görümce olmasa da olur gelin olmadan düğün olmaz
Gelin hanımın gelmediler die üzülüceğini sanman inş gitmezlerde kızcağız rahat eder

işte demek ki gelin hanımımız öyle düşünmemiş ki hemen değiştirmiş tarihi :KK34:

kimse gelinin kafasına silah dayamamıştır muhtemelen, yapabiliyorsa yapardı değil mi? :KK34:

Son düzenleme:

Yalnız ben bu mantığı hiç anlamadım gelin kendi çalıp kendi mi oynayacak eşimin ailesinin olmadığı düğünü istemezdim.

Ilk önce hepinize hayirli geceler ve hayirli bayramlar dilerim....

Bundan önce ki konumu bilenler Bilir...
Kisaca özet geceyim :KK43: benim 1 tane erkek kardesim var yaklasik 10 yila yakin bir birlikteligi var ve haziran ayinda kizi istediler...Aile arasi söz yapildi biz Yurt disinda oldugumuz icin katilamadik...Dügün konusulmus babam bizim gelebilecegimiz tarihleri söylemis bu tarihlerde olursa kizim ve damadim gelebilir demis...Gelin kizimizda 2 bayram arasi dügün istemiyorum demis....)

Neyse ki dün kardesim bayramlasmak icin geldiginde sözlüsüyle konustugunu dügünün haziran 2015 te olacagini söyledi....
Bizde Allahtan bir mani cikmazsa o tarihlerde dügünlerine katilabilecegimizi söyledik....

Asil olaya gelecek olursam: biliyorsunuz ki ramazan bayraminin son gününe girmis bulunuyoruz...
Gelin kizimiz ne annemi ne babami kimseyi bayram tebrigi icin aramamis...
Bizi zaten saymiyorum iletisimimiz yok fakat dün kardesimle yanimizda yine telde görüstüler...
Eger kutlamak istese kardesimden rica eder kutlayabilir fakat öyle bir öneri gelmedi zannimca....
Benim arayip kutlamami mi bekliyor acaba bilemedim?

Ben kötü görümce olmak istemiyorum...
Sizlerin önerilerinize ve görüslerinize ihtiyacim var...
Sizce bu yasanilanlar normal mi yani sizde veya etrafinizda gelinler bu sekilde mi davranir?
Anne babami aramamasi normal mi?
Ve ben bundan sonra görüstügümüzde gelin kizimiza karsi nasil davranmaliyim?
Ya da dügün dernek vs. törenlerde misafir gibi gidip bi kösede oturup olaylarin tamamen disinda mi olmaliyim?

ben görümce olmadım daha ama erkek kuzenlerimin eşleri hep tuhaf çıktı ama evliliği 5 yılı geçen normale dönüyor şimdilik kendilerini dünyanın merkezi sanıyorlar eşlerini kıskanıyorlar ailesinden daha sonra evlilikleri eskiyince onlarında forsu sönüyor annemin tabiriyle :KK14:

Kisaca özet geceyim :KK43: benim 1 tane erkek kardesim var yaklasik 10 yila yakin bir birlikteligi var ve haziran ayinda kizi istediler...Aile arasi söz yapildi biz Yurt disinda oldugumuz icin katilamadik...Dügün konusulmus babam bizim gelebilecegimiz tarihleri söylemis bu tarihlerde olursa kizim ve damadim gelebilir demis...Gelin kizimizda 2 bayram arasi dügün istemiyorum demis....)

Neyse ki dün kardesim bayramlasmak icin geldiginde sözlüsüyle konustugunu dügünün haziran 2015 te olacagini söyledi....
Bizde Allahtan bir mani cikmazsa o tarihlerde dügünlerine katilabilecegimizi söyledik....

Asil olaya gelecek olursam: biliyorsunuz ki ramazan bayraminin son gününe girmis bulunuyoruz...
Bizi zaten saymiyorum iletisimimiz yok fakat dün kardesimle yanimizda yine telde görüstüler...
Eger kutlamak istese kardesimden rica eder kutlayabilir fakat öyle bir öneri gelmedi zannimca....

Sizce bu yasanilanlar normal mi yani sizde veya etrafinizda gelinler bu sekilde mi davranir?
Ya da dügün dernek vs. törenlerde misafir gibi gidip bi kösede oturup olaylarin tamamen disinda mi olmaliyim?

Tüm yorumları okuyamadım ama bence çekiniyordur..bende nisanlıyken bayramda esimin ailesini aramak cok zor geliyordu biran önce kaparmak istiyordum telefonu evlendikten sonrada başlarda bu çekincem devam ettim ama sonra rahatladım şimdi aramak zor gelmiyor..bence siz hatasini yüzüne vurmayın eger sıcak davranirsaniz daha rahat hisseder..mesafeli olursanız onun yaptigi size siZin yaptiginiz ona batar tatsiz bir ortam olur böyle biseyede gerek yok sonucta siz bir ailesiniz

İmza

Ben anlıyorum da sen anlamıosun
Aileni aramadıysa bu onların derdi sen nie Bukadar memleket meselesi gibi çıldırıyorsun
Akıl sağlımız yerinde kalsın inş

Aile demek senin icin ne ifade ediyor?
Senin dünyan sadece kendin ve esin etrafinda dönuyor herhalde...
Allah islah etsin....

Bu dert üzüntü mutluluk değil ama kıza yanlış yapılmış kız kırılmış aramıo Bukadar basit zaten kızı önemsiyo olsalardı kızın istediği tarihte olurdu düğün iki Bayram arası bahane demeyin bence değil çnk hala aman ayna kırıldı kara kedi merdiven altı hemen hepimiz takılıyoruz böyle şeylere
Ki okadar düşünüyorsa ailesini kızı arayıp Ablacım bayramda görülmemedik bizimkilerde görüşmemiş bi sorun mu var iyi misin üzüldük diyip hem kızın gönlünü alabilirsiniz hemde kız derdi varsa onu söylerdi
Biz burda ne desek boş

Inanin ki sizin kadar anlayissiz bir insana taş olsa çatlardi...
Hala ayni seyi soyluyorsunuz ya kafaniz basmiyor ya da isinize geldigi gibi anliyorsunuz...
Onlarin bir ailesi cevresi varsa benim aileminde ailesi ve cevresi var...
Her iki dugunude kimse gelinin istegine gore yapmak zorunda degil...
Cunku onun sulalesine uyarlanan her iki tarih basta biz olmak uzere diger akrabalarimizada UYMUYOR !!!!
Dugunde tek tarafli olmuyor bizde AILEe cok öönemli! !!!
Ben size laf anlatmaktan biktim benim yorumlarima daha fazla yorum yapmayin lutfen !!!!

Son düzenleme:
kız 9 yıldır beklıyor da burada da en az 25 yıllık abla var, niye yanında olmasın en özel gununde kardeşinin?
bayramda aramaması da onun terbıyesızlığı bunun mazu görulecek bır yanı yok

Iste anlayabilene arkadasim....
Kendi görümcesi ona terslik yapti diye herkesi ayni keseye koyuyor...
2 dugun olacak kismetse 1 tanesini kendi ulkesinde istedigi gibi istedigi tarihte yapsin dedi ailem...
Ama Turkiyede ki bize uygun olacak demis babam bunda kötülük nerde ?

Kesinlikle haklisiniz...
Babam olmadigi sürece kılını kipirdatamazlar...
Kaldi ki kina gecesini bile ailesine zorluk olmasin diye babam yapiyor...
Kendileri kina gecesi felan istemedi...
Babam annem olmaz oyle sey deyip hemen destek ciktilar...
Onlar ne kadar iyilik ederse karsiliginda bir bayram tebrigini bile hakeetmediler...
Gercekten cok uzuldum...

Boşver sen zaten ayda yılda bir görcen görümceni..ne söylesen ne yapsan düğün üstü suçlu çıkarsın emin ol..
Hiç karışma amaaan evin ayrı yolun ayrı..

Yalnız ben bu mantığı hiç anlamadım gelin kendi çalıp kendi mi oynayacak eşimin ailesinin olmadığı düğünü istemezdim.

Arkadasimizin ufku cok genis masallah...
Demek ki kendi o duruma geldi ki herkesi ayni kefeye koyuyor...:KK1::KK1::KK1::KK1:

Allah yardımcınız olsun cnm çok fazla okuyamadım yorumları..bende gelinim,benimde görümcem var..ben valla gelin olarak bi tarafımı yırttım onlara iyi bi gelin olabilmek için,bayramda kandilde eşimin aklına gelmez ben aratırım zorla ailesini ama yinede gelin olmaktan öteye gidemedim evlat yerine koyulmadım,belkide kötü gelin bile diyolardır arkamdan...bazende senin gibi görümceler oluyo işte o da bana denk gelmiyo ne diyim:):KK43:

Amin canim insallah...
Sende üzme kendini bak hamileymissin yazik günah...
Kader herkese farkli farkli oynuyor...
Yapacak biseyimiz yok Rabbim bu günlerimizi aratmasin...
Sen yine de saygindan ödün verme inan ki hicbirsey kaybetmezsin...
Herkes yaptigiyla kendisi utansin...:KK16::KK16::KK16::KK16:

Tüm yorumları okuyamadım ama bence çekiniyordur..bende nisanlıyken bayramda esimin ailesini aramak cok zor geliyordu biran önce kaparmak istiyordum telefonu evlendikten sonrada başlarda bu çekincem devam ettim ama sonra rahatladım şimdi aramak zor gelmiyor..bence siz hatasini yüzüne vurmayın eger sıcak davranirsaniz daha rahat hisseder..mesafeli olursanız onun yaptigi size siZin yaptiginiz ona batar tatsiz bir ortam olur böyle biseyede gerek yok sonucta siz bir ailesiniz

İmza

Bilmiyorum sizin durumunuz farkli olabilir neredeyse 10 yillik birliktelikleri var...
Cocuklugumuz birlikte gecti annemin arkadasinin kizi yabanci degiliz..
Dolayisi ile cekinecek birsey yok herkes birbirini taniyor..
Yok asla yüzüne vururmuyum büyük bir yanlista degil..
Sadece ailem aramasini beklemis arasa gönülleri olurdu...

X