Oğlum ve yüzme

Tacro

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2021
2.373
4.921
Slm kızlar 7,5 yaş oğlum var geçen sene yüzme kursuna 2 ay civarı gitti ayda 8 saat grupça,basit ayak el hareketleri falan yapıldı,Bu sene tekrar gondereyim dedim öğrensin 2 ders aldı yine grup ama bu hoca daha ilgili,çocuk kesinlikle öğrenmiyor nefes alıp vermeyi bile hocanın tüm ısrarına rağmen yapamıyor öğretmen suda algısı kapalı dedi beni duymuyor hiçbir şekilde..Benim oğlumda gozlemledigim asla yüzmeye hevesli değil hiç istemiyor gitmek,gitmem gitmem diye tutturmuyor ama gitmesek olur mu diyor amacım sadece öğrenmesi hobi ya da profesyonel olarak yapması değil sadece bilsin istiyorum ne öneriyorsunuz hevesli olmadığı için verim alamiyoruz hiçbir şekilde

Sudan korkuyor olabilir belki. Sizde onunla havuza girin belki oyunla vs daha çok hoşuna gidebilir. Kendini yüzme öğrenme gorevinde hissedip huzursuz oluyor olabilir

2 ayda ileri derece olmasa da suda nasıl duracağını falan öğrenmesi gerekirdi. Unutulan bişey değil.

Slm kızlar 7,5 yaş oğlum var geçen sene yüzme kursuna 2 ay civarı gitti ayda 8 saat grupça,basit ayak el hareketleri falan yapıldı,Bu sene tekrar gondereyim dedim öğrensin 2 ders aldı yine grup ama bu hoca daha ilgili,çocuk kesinlikle öğrenmiyor nefes alıp vermeyi bile hocanın tüm ısrarına rağmen yapamıyor öğretmen suda algısı kapalı dedi beni duymuyor hiçbir şekilde..Benim oğlumda gozlemledigim asla yüzmeye hevesli değil hiç istemiyor gitmek,gitmem gitmem diye tutturmuyor ama gitmesek olur mu diyor amacım sadece öğrenmesi hobi ya da profesyonel olarak yapması değil sadece bilsin istiyorum ne öneriyorsunuz hevesli olmadığı için verim alamiyoruz hiçbir şekilde
Pes etmeden devam etmek lazım.7 yaşında ve 11 yaşında çocuklarım 2.5 senedir yüzmeye gidiyor. Özellikle küçük olan ilk sene hep isteksiz gitti 😀 şimdi ikisi de 4 stilde yüzüyor. Fizikleri ve duruşları çok ciddi gelişti ve çok güzel uzadı boyları. Kasları öyle kuvvetlendi ki ikisinin de kesinlikle gönder

İstemediği şeye zorlamayın çocukları. Şimdi istemez iki sene sonra kendi öğrenmek ister belki. Yada anam babam usulü kendi kendine çırpınarak öğrenecektir. Herkesin her şeyi yapması ya da yapabilmesi gerekmiyor.

9 yaşındaki kızımda kaç kez denememenize rağmen kurslara devam etmemişti.
Geçtiğimiz yaz kuzenleriyle gittiğimiz tatilde onların ardi sıra bakinca öğrenmek istediğini söyledi. Çok kısa sürede de öğrendi.
Zorlamaya hiç gerek yokmuş. Kendileri istemeyince de olmuyor zaten.

canım çocuğu istemediği bir şeye zorlamak pek uygun olmaz bence başka bir şeye yönlendirmek lazım

Banyo yaparken suyun yuzune gelmesi,basindan asagi su dokulmesi vs bunlardan korkuyor mu? Belki de bir ergoterapiye gorunurseniz o suda algisinin gitmesi problemi cozulur

Herkesin yüzme öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama oğlunuza fırsat verin. Belki 10 yaşında daha istekli olacak. Yüzme yerine seveceği başka bir şeye gönderebilirsiniz.

İstemiyorsa gitmesin.
Neden istemediği birşeyde ısrar ediyorsunuz?

Öğrenemedi iste öğrenmiyor buna bir çözüm arıyorum
Bakin bunu kiyas yapmak icin yazmiyorum. Kizimi yuzmeye yazdirdigimizda 2 yasindan küçüktü. 3. Dersten sonra suda durmayi basardi. 6 dersten sonra 5 metreye kadar yuzuyordu. 16 saat derste ogrenemediyse 2 secenek vardir. Ya ogretmeni cok basarisiz ya da cocugunuz yuzmeyi sevmiyor. Sizin durumunuzda 2. Secenek gecerli gibi duruyor. Yuzme icin israrci olmak yerine farkli bir brans secseniz daha iyi olur sanki

Başka bir seçenek denemeniz çocuğunuz açısından daha iyi olacak gibi duruyor

Ben de ortaokuldayken öğrenmiştim. Ordan burdan duydukça heveslenir zamanla zorlama boşuna

Banyo yaparken suyun yuzune gelmesi,basindan asagi su dokulmesi vs bunlardan korkuyor mu? Belki de bir ergoterapiye gorunurseniz o suda algisinin gitmesi problemi cozulur
Korkma değil de rahatsız oluyor evet hemen elimle yüzünü temizlememi istiyor sulardan

İstemiyorsa gitmesin.
Neden istemediği birşeyde ısrar ediyorsunuz?
Yüzme bilsin istiyorum çünkü Allah korusun başımıza her şey gelebilir ayağım takılıp suya düşsem ben yüzme bilmiyorum boğulup giderim misal,oğlum bilsin istiyorum

Başka bir seçenek denemeniz çocuğunuz açısından daha iyi olacak gibi duruyor
Ya benim amacım sosyalleşsin bir aktivite yapsın değil,yüzme bilsin istiyorum o yüzden bu kadar israrım zaman geçirsin diye değil öğrensin sonra isterse gitmesin

X