Doğuma Hazırlık oğluma kuranda geçen isim güzel isim arıyorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
DUHAN çok mükemmel bir isim Kıyamet günü çıkacak duman anlamında. Ayrıca Bedir savaşının kazanılmasına yardımcı olan çöl fırtınası demekmiş..Harikulade bir isim..

bende batın ismini beğeniyorum ama iki oğlum oldu ikisinede koyamadım
bu isimle ilgili değişik rivayetler var tehlikeli olduğu için koymadım

benim büyük oğlumun ismi eyüp yüksel ( kayınbabam koydu)
küçük oğlumun ismi efe yusuf

enis , ersel, isimleride hoşuma gidiyor ama ersel kuranda geçiyormu tam olarak bilmiyorum

Çok yakın arkadaşımın oğlunun adı Doruk Duha, Duha isminin kuranda bir sure olduğunu biliyorum bence çok hoş :)

Fetih hem suresi çok güzel hem de isim olarak çok güzel

Bende hep ömer ve furkan ismini begenirim...oglum olursa bir gun koymayi cok isterim

Benimde bi oğlum olacak allah nasip ederse. Adı KAAN olacak...

Kaan ismi bazı yerlerde kuran da geçiyor yazıyor ama yinede bilemiyorum tabi. Anlamı çok güzel ama...

Kaan isminin yanına eşim de bi isim koymak istiyor. çünkü bu ismi ben koymak istiyorum.. Eşim de;

Ege Kaan, Mehmet Kaan, Çınar Kaan düşünüyor bakalım ne olacak =)

Allah hepimizin bebeğini hayırlısıyla kucağımızza almayı nasip etsin inşallah...

ben de isim olarak taha çok hoşuma gidiyor koymak istiyorum eşim de kağan koyalım diyor bakalım kısmet artık :)

Benimde bi oğlum olacak allah nasip ederse. Adı KAAN olacak...

Kaan ismi bazı yerlerde kuran da geçiyor yazıyor ama yinede bilemiyorum tabi. Anlamı çok güzel ama...

Kaan isminin yanına eşim de bi isim koymak istiyor. çünkü bu ismi ben koymak istiyorum.. Eşim de;

Ege Kaan, Mehmet Kaan, Çınar Kaan düşünüyor bakalım ne olacak =)

Allah hepimizin bebeğini hayırlısıyla kucağımızza almayı nasip etsin inşallah...

Oğlumun ismi Ali Kaan. iki ismiyle hitap ediyoruz. söylenişi hitap etmesi çok kolay. kendisi de ismini çok rahat söylüyor. 27 aylık şuan :KK15:

Bize de oğlan geliyor inşallah
Arkadaşlar kerim, samet vb. Allahın isimlerini sakın koymayın. Hem çok ağır geliyor hem de şirk gibi oluyor sanırım. Fetva vermeyeyim ama uygun olmadığını biliyorum. Bir de muhammed ismi uygun değil.
Ben
Yusuf
Talha
Enes
Erdem
Hasan
Ahmet
Onur gibi isimleri seviyorum. Arkadaşların çoğunun dediği gibi önemli olan anlamı.

X