Oğlumun ön dişi kırıldı

AlerjikRinit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2021
977
735
38
Oğlum 8 yaşında düştü ve ön dişi kırıldı. Kırıldığından beri kendimi yedim çok üzüldüm.
Yarın ilk işim doktora götürmek olucak.
Ama şunu sormak istiyorum başına gelen oldu mu?
Dolgu yapılsa eskisi gibi sağlıklı olur mu?
Elma vs yiyebilir mi?

Dişi böyle oldu

Eklentiler

• IMG_2022.jpeg
    IMG_2022.jpeg
    97 KB · Görüntüleme: 237
Geçmiş olsun benim kızımın 4 yaşında böyle kırıldı.doktor düşecek diye müdahale etmedi ama kırılan yer çürümeye başlayınca 7 yaşında çektirdik.Yeni fiş geldi şu an sıkıntı yok .

Oğlum 8 yaşında düştü ve ön dişi kırıldı. Kırıldığından beri kendimi yedim çok üzüldüm.
Yarın ilk işim doktora götürmek olucak.
Ama şunu sormak istiyorum başına gelen oldu mu?
Dolgu yapılsa eskisi gibi sağlıklı olur mu?
Elma vs yiyebilir mi?
Kucukken benim de kirilmisti o yaslardaydim. Düşüp yenisi geldi 🙏🏻

Sanırım süt disi değil
Evet buna şahit oldum dolgu ile hayatını devam ettiriyor şu an yetişkin biraz hassaslik oluyormuş ama bir problem yaşamıyor. Renk farkı yok
Ama yıllar önce son teknoloji bulmuşlardı sizde araştırın
Canı sağolsun inanın hiç bir şey yok üzülmeyin hallolur

Kırılan diş süt dişi değil,daimi dişi. Şiddetli bir ağrı olmadığı sürece sadece dolgu ile eski görünümünü yeniden kazanır fakat ön dişleriyle birşeyler yeme konusunda dikkatli olması gerekecek.
Geçmiş olsun

Benim de kırılmıştı yaşlarda. Dolgu yapılıyor, renk farkı olmuyor. Keskinliği gidiyor, arada kırılıyor yeniden yapılıyor falan. Acısız bir işlem, anestezi bile uygulanmıyor.

Elma falan yer, ama 3 kere yerse birinde kırılır dolgusu. Yememeyi öğrenir zamanla.

Benim de kırılmıştı. Dolgu yapıldı, 10 sene falan oldu duruyor. Elma ısırmadım ben sadece, onun dışında her şey yedim valla. Tost, ekmek arası şeyler falan. Elmayı keserek yiyorum.

Sanırım süt disi değil
Evet buna şahit oldum dolgu ile hayatını devam ettiriyor şu an yetişkin biraz hassaslik oluyormuş ama bir problem yaşamıyor. Renk farkı yok
Ama yıllar önce son teknoloji bulmuşlardı sizde araştırın
Canı sağolsun inanın hiç bir şey yok üzülmeyin hallolur
Sorma şansınız varmı nedir malzemesi.
Süt dişi değil evet 😒

Çocuk diş hekimine gidin ne yapılacağı hakkında en iyi bilgiyi o verir. Çok geçmiş olsun, kaza bu üzülmeyin.

Benimde ilkokul çağlarında ön dişim salıncakta sallanırken kırılmıştı. Ben maddi imkanlarımdan dolayı bütün çocukluğumu o şekilde geçirdim. Üniversiteden mezun olup çalışmaya başlayınca da kendi paramla dişimi yaptırdım. Küçük bir kırık vardı ama dolgu ile gayet estetik bir hal aldı ve hiç bir şekilde anlaşılmıyor, içiniz rahat olsun :))

X