Bebeğimin gözlerimi bozuluyor?

Hayatiminanlami3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2021
298
252
33
Merhaba hanımlar ilk defa başımiza gelen bir konudan dolayı fikirlerinizi sormak istedim; bebeğim 3 yaşında 4 gün önce bana bakarken tam gözüme bakmadığını farkettim ,bana öyle gelmiştir diye üzerinde durmadım ertesi gün tekrar dikkatli bakınca yine aynı şey,sanki şaşı gibi son iki gündür hep ona odaklandım her seslenisimde bakıyor ama sanki her seferinde bir oncekinden daha bariz şaşı bakıyor,oğlum bile anne bu çocuğa ne oluyor gözleri şaşı olmaya başladı dedi,tabi eşim yine benim paranoyakligim olduğunu dusunuyor ama değil anlıyorum,yarın hastaneye götüreceğim ama sormak istedim böyle birşey mumkunmu? Yani bir anda insan şaşı olur mu? Yada tedavisi varmıdir? Hiç bir bilgim yok sizlerden bilgi sahipleri varsa yardım istiyorum,çok korkuyorum böyle kalır diye,şimdiden teşekkür ederim🙏

Çocuklarda göz kayması çok yaygın karşılaşılan bir sorun ve evde yapacağınız ufak alıştırmalarla sorun düzeltilebiliyor

Normalmi yani bu ne gibi alıştırmalar nette bulabilirmisin acaba

Benim nette bulabileceğim araştırmaları siz de bulabilirsiniz. Ben de dahil birçok çocukta göz kayması olduğunu görmüştüm. Göz bandı ile yapılan egzersizler ile göz kaslarını güçlendirerek bunu gideriyorlar
Tabi ki nihai teşhisi hekim koyacaktır ama demek istediğim, şu anda endişe ettiğiniz kadar büyük bir mesele çıkmayacağına inanıyorum.

Goz tembelligi gibi birsey yasiyor anladigim kadariyla bu sebeple gozunun birininde yuzde 40 gorme kaybi olmus ve bunu toparlamis biri olarak yaziyorum.

Sorunlu olmayan gozunu kapatacaksiniz, digerini calistiracak, yapacagi en etkili egzersiz bu. Ama mutlaka goz doktoruna gorunmeli, o yas grubu icin goz muayenesi sirasinda harflerin yonu soruluyor kendisini calistirirsaniz muayenesi daha rahat ve eglenceli gececektir. Gecmis olsun.

(Harf yonu nedir? Ornegin buyuk E harfi yansıtıldiginda tirnaklari ne yonde, hangi tarafi dik cubuk seklinde gibi sorular)

Goz tembelligi gibi birsey yasiyor anladigim kadariyla bu sebeple gozunun birininde yuzde 40 gorme kaybi olmus ve bunu toparlamis biri olarak yaziyorum.

Sorunlu olmayan gozunu kapatacaksiniz, digerini calistiracak, yapacagi en etkili egzersiz bu. Ama mutlaka goz doktoruna gorunmeli, o yas grubu icin goz muayenesi sirasinda harflerin yonu soruluyor kendisini calistirirsaniz muayenesi daha rahat ve eglenceli gececektir. Gecmis olsun.

(Harf yonu nedir? Ornegin buyuk E harfi yansıtıldiginda tirnaklari ne yonde, hangi tarafi dik cubuk seklinde gibi sorular)
Çok teşekkür ederim evde çalıştırmaya başlayacağım umarım bizimkide büyük bir sorun değildir🙏

Benim nette bulabileceğim araştırmaları siz de bulabilirsiniz. Ben de dahil birçok çocukta göz kayması olduğunu görmüştüm. Göz bandı ile yapılan egzersizler ile göz kaslarını güçlendirerek bunu gideriyorlar
Tabi ki nihai teşhisi hekim koyacaktır ama demek istediğim, şu anda endişe ettiğiniz kadar büyük bir mesele çıkmayacağına inanıyorum.
Çok sağolun umarım dedginiz gibi çıkar büyük bir sonucu olmaz,çok teşekkür ederim🙏

X