öğretmen arkadaşlar doğum öncesi izni doğum sonrasına ekletme konusu.yardım lütfen.

mrb bunun cevabını ben de çok merak ediyorum32 haftalık hamileyim.1 temmuzda doğum yapıcam.ptesi doktora gidicem.sonra mem e.

öğrendiğinde benide bilgilendirmekbende kime için buraya aldığın cevabı yazabilir misin? ben kime sorduysam net bir cevap veremediler. şimdiden teşekkürler. kafam çok karışık ona göre ya izne ayrılacağım ya da uzatacağım(oluyorsa tabii)..

milli eğitimi telefonla aradım.aktarablirsin dedi.ama ben ptesi gidip yine ayrıntılı şekilde öğrenecem o zaman yazarım size.

merhabalar;
ya ben şuanda 31 haftalık hamileyim. ve 37. haftaya kadar çalışabilir raporu almak istiyorum fakat o haftamın sonu temmuz1'e denk geliyor. sonrası yaz tatiline. doğum sonrası iznimde eylül 15-20 gibi bitecek gözüküyor Allah nasip ederse. 37. haftaya kadar gittiğim süreyi eylüldeki izin bitimine ekletebilir miyim, yoksa tatile denk geldiği için onlar yanar mı?
bana bu konuda bilgisi olan varsa bilgi verebilir mi?

tabi aktarabilirsin,ben aktarmıştım

temmuzun 26 sında doğum yapacağım.5 haftayı doğum sonrasına aktarırım diye düşünüyordum.öğretmenler temmuzun 1i ne kadar çalşıyor görünüyorlar ya.çok fazla araştırdım bu konuyu.ilköğretimde çalışan öğretmenlerin seminer görevi olduğu için onlar böyle bir durumda aktarım yapabililrmiş ama ben lisede çalşyrum o nedenle aktarma yapamayacağım.fiilen çalışmış olmak gerekiyormuş yani..ben de izine ayrılmayı düşünüyrum bu yüzden yani 8 hafta öncesindeki izni kullanacağım.

her millli eğitim farklı bir uygulama mı yapıyor anlamadım.bana kesinlikle aktaramazsınız dediler..

aynen öyle her milli eğitim farklı uygulama yapıyor ve müdürün insiyatifine bağlı. ilk doğumum 4 ağustostu. doğum öncesi çoğu yok sonrası da çoğu kayıp. aralık1'de işe başladım. şunu unutmayın arkadaşlar 32. hafta 31+0 ile31+6dır. bu haftanın sonunda çalışabilir alacaksınız. 37 ise 36+0 ile 36+6dır bu haftanın sonunda ayrılacaksınız. doktorunuz herşeyi hesaplar. yine de yeni kararnamelre var. ben öğretmenim müdür yardımcım okudu erken doğum yaparsanız atıyorum 37. hafta. geriye 3 hafta kaldı. o da haftlarınıza eklenecek. benim sezaryendi 38. haftam ilkimde 2 haftam güme gitmişti. şimdi öyle bir şey olmuyor. ayrıca süt iznimiz öğretmenler ve memurlarda ilk altı ay 3 saat sonraki 6 ay 1 saat. istediğimiz saatlerde. belgendirirseniz süt verdiğinizi bu devam ediyor. ben bizzat müdür yardımcımdan dinledim kararnameyi okdu gözümün önünde. (iki hamileydik çağırdı bizi) yine de tatile gelen zamanlarda kesinlikle aktarılmıyor maalesef. tabii keyfi uygulamaları saymıyorum.

Benim de 20 ağustosa geliyor...27 haziran da 32 haftam doluyor..Yaz tatiline girmeme rağmen çalışabilir raporu alıp aktarabileceğimi söylediler...

arkadaşlar benimde tahmini doğum tarihim 20 temmuz. 5 hafta tam sınırda kalıyor ve ben aktarabildiğim kadar eylüle aktarmayı düşünüyorum 32. haftamda çalışabilir raporu alıcam. 1 hafta bile aktarsam benim için kardır.

ilk önce yaz tatiline gelen doğumlarda aktarılamıyor diye duymuştum ama araştırdım son 3 haftaya kadar aktif olarak çalışabilir görünürsen aktarılıyormuş zaten yönetmelikte de belirtiyor.

arkadaşlar benimde tahmini doğum tarihim 20 temmuz. 5 hafta tam sınırda kalıyor ve ben aktarabildiğim kadar eylüle aktarmayı düşünüyorum 32. haftamda çalışabilir raporu alıcam. 1 hafta bile aktarsam benim için kardır.

ilk önce yaz tatiline gelen doğumlarda aktarılamıyor diye duymuştum ama araştırdım son 3 haftaya kadar aktif olarak çalışabilir görünürsen aktarılıyormuş zaten yönetmelikte de belirtiyor.

benim de doğum sizinki gibi temmuz sonu.Bana aktaramayacağımı söylediler. son 3 haftaya kadar nasıl çalışıyr görüneceğiz.bu knuyla ilgili formülünüz nedir.benimle paylaşırsanız sevinirim..

merhaba arkadaşlar
lütfen benim soruma da cevap verin:

Merhaba arkadaşlar,
yaklaşık 9 gündür ayağım alçıda ve şimdilik önümüzdeki salıya kadar da kalacak..
Bu arada ben 31 haftalık hamileyim

pazartesi 32. haftama giriyorum ben.
biliyosunuz öğretmenlerin o zaman gidip çalışabilir raporu alması gerekiyo eğer 5 hafta daha çalışacaklarsa
o gün eşim gidip "çalışabilir raporu" alacak..

ertesi gün de ben ortopediye gidicem
alçının inşallah çıkacağına karar verilirse bişey yok da
bi süre daha kalsın deyip rapor da verebilir tekrar

Yani hem çalışabilir raporum olcak, hem (alçılı)raporlu olup gitmiycem
Böyle bişey olabilir mi?

22 temmuzda doğum yaptım. İznimi doğumsonrasına aktardım. Müdürlerinizi dinlemeyin. Böyle bir hakkınız var. Bunu kullanın ve vaktinizi yavrunuzla geçirin.

benim de doğum sizinki gibi temmuz sonu.Bana aktaramayacağımı söylediler. son 3 haftaya kadar nasıl çalışıyr görüneceğiz.bu knuyla ilgili formülünüz nedir.benimle paylaşırsanız sevinirim..

maalesef banada önce herkes öyle söyledi ama ben araştırdım. aktaran bi çok kişi duydum. iyi bilenlerle görüştüm ve yönetmeliği inceleyince zaten ordada belirtiyor. ben aktarabildiğim kadar gücüm yettiği kadar çalışacağım. zaten en fazla 5 hafta çalışabilirim. ama 3 hafta aktarmak istiyorum inşallah! sende bu şekilde yapabilirsin. yalnız 32. haftanda çalışabilir raporu aman lazım dr den. ben yarın alcam inş çalışabilir raporunu.

maalesef banada önce herkes öyle söyledi ama ben araştırdım. aktaran bi çok kişi duydum. iyi bilenlerle görüştüm ve yönetmeliği inceleyince zaten ordada belirtiyor. ben aktarabildiğim kadar gücüm yettiği kadar çalışacağım. zaten en fazla 5 hafta çalışabilirim. ama 3 hafta aktarmak istiyorum inşallah! sende bu şekilde yapabilirsin. yalnız 32. haftanda çalışabilir raporu aman lazım dr den. ben yarın alcam inş çalışabilir raporunu.
izmir il milli eğitim müdürlüğüne gittim net bir bilgi alabileyim diye.ordan da aynı cevabı aldım.torba yasayla gelen bazı değişiklikler var fiilen çalışmak diye özellikle belirtmişler.neyse ben bu gerginliği daha fazla yaşamamak için izne ayrıldım.zaten hava çok sıcak motivasyonum da düşüktü.doğum sonrası iznim bittikten sonra rapor alıcam.dr da benimle hemfikir tadını çıkar hamilelğin ayrıl izne dedi...

izmir il milli eğitim müdürlüğüne gittim net bir bilgi alabileyim diye.ordan da aynı cevabı aldım.torba yasayla gelen bazı değişiklikler var fiilen çalışmak diye özellikle belirtmişler.neyse ben bu gerginliği daha fazla yaşamamak için izne ayrıldım.zaten hava çok sıcak motivasyonum da düşüktü.doğum sonrası iznim bittikten sonra rapor alıcam.dr da benimle hemfikir tadını çıkar hamilelğin ayrıl izne dedi...

benim dr de izne ayrılmam konusunda ısrar etti fakat ben çalışmak istediğimi söyledim. okulum rahat evde kalsam zaman geçmicek. hayırlısı artık.

benim dr de izne ayrılmam konusunda ısrar etti fakat ben çalışmak istediğimi söyledim. okulum rahat evde kalsam zaman geçmicek. hayırlısı artık.
okulda rahatsan sorun yok zaten.hayırlı olsun.sağlıkla alalım kucağımıza bebişlerimizi gerisi hallolur zaten..

X