Öğretmen-Veli yardımlaşma Topiği

İlk kreş hastalığımız yarım saat önce baş gösterdi bile kusma ile başlayıp ishalle devam edecek kesin yarım saattir üst baş etrafı temizlemekle uğraşıyorum şimdi de geri uyutmaya çalışıyorum çok zor gerçekten çok zor
Off çok geçmiş olsun canım beklenen şey ama çok erken başlamış 🙁

Bu kimin okulu acil konum atsin
02CF9282-54A4-4D7F-B559-7E6D4B991EA4.jpeg

Sevgılı ogretmen arkadaslara bor sorum olucak. Benım bırı 7 bırı 5 e gecen ogullarım var. Çok kıtap okurlar o konuda hıc sıkıntı cekmedım. Ama 7.sınıfa gıden oglumjn İngilizce dısında hıc problemı yok 5 e gecen oglum ise hem ıngılızce hemde turkce ıle arası hıc ıyı degıl. Bu zmaana kadar olan egıtımde matematık ve fen suoer gıttı pandemi doneminde 1.sınıfın ıkıncı donemine denk geldıgı için canlı dersler de yoktu. Bende yetemedim heralde sevemedı turkceyi

Sevgılı ogretmen arkadaslara bor sorum olucak. Benım bırı 7 bırı 5 e gecen ogullarım var. Çok kıtap okurlar o konuda hıc sıkıntı cekmedım. Ama 7.sınıfa gıden oglumjn İngilizce dısında hıc problemı yok 5 e gecen oglum ise hem ıngılızce hemde turkce ıle arası hıc ıyı degıl. Bu zmaana kadar olan egıtımde matematık ve fen suoer gıttı pandemi doneminde 1.sınıfın ıkıncı donemine denk geldıgı için canlı dersler de yoktu. Bende yetemedim heralde sevemedı turkceyi
İngilizce temelden ıkısıne de oğretebılecegım youtube videosu yada androıd uygulamalar mevcut mu
Temelden gırmek ıcın.

Nasıl ya derli toplu iki boş günün var ciddi misin beğenmediğin hususunda ?
16 dersim var ben burdan sabah servisle gidiyorum. Dönüş için akşamı beklemek zorunda kalıyorum. Sevgili m. Yardımcısına dedim ki 3er güne 5er ders koy kalan 1 dersi herhangi bir günün sonuna iliştirebilirsin. Yani homojen olsun. Sabah servisle gidip sadece 3 derse girecegim akşama kadar gırgır şamata dinleyeceğim. Olmasına rağmen böyle yapmış.

16 dersim var ben burdan sabah servisle gidiyorum. Dönüş için akşamı beklemek zorunda kalıyorum. Sevgili m. Yardımcısına dedim ki 3er güne 5er ders koy kalan 1 dersi herhangi bir günün sonuna iliştirebilirsin. Yani homojen olsun. Sabah servisle gidip sadece 3 derse girecegim akşama kadar gırgır şamata dinleyeceğim. Olmasına rağmen böyle yapmış.
Anladım sana araba almanın yolu gözükmüş burhancım

Ogretmenlerim size bisey sorucam.yeni baslayan 2. Sinif oglum var problem.cozuyor okudugunu anliyor fakat zor okuyor acele ediyor okurken ekleme yapiyor ne yapicam bilmiyorum tatilde.kitap okumadi okuma yapmayi hic sevmiyorne yapayim daha erkenmi.acelemi.ediyorum cok uzuluyorum bu haline

Ogretmenlerim size bisey sorucam.yeni baslayan 2. Sinif oglum var problem.cozuyor okudugunu anliyor fakat zor okuyor acele ediyor okurken ekleme yapiyor ne yapicam bilmiyorum tatilde.kitap okumadi okuma yapmayi hic sevmiyorne yapayim daha erkenmi.acelemi.ediyorum cok uzuluyorum bu haline
Sınıf öğretmeni değilim fakat okumanın gelişebilmesi için bol bol okuma yapmak şart diye düşünüyorum ilgisini çekebilecek hikaye kitapları tercih edebilirsiniz

maalesef yeni nesil sorular hep okuduğunu anlama üzerine kurulu. aksine çocuklarımız da sadece okuduğunu değil söyleneni bile anlamıyor… ekran bağımlılığı ve eskisi gibi konuşma/sohbet ortamlarının olmayışı sebebiyle. bol sohbet ve yine bol hikaye/masal okumak dışında bir çözüm yok bence 🥴

X