Öksürük için bilgilerimiz...

allah rahmet eylesin çok üzüldüm...
rabbim sabırlar versin..düşünmesi bile çok kötü..
yaşaması kim bilir ne kadar zordur..allah yardımcınız olsun

tm cevapları okumadım yazıldımı bilmiyorum ama keçiboynuzu çok iyi geliyormuş,
hatta bugün üstkat komşum söyledi kendisi uygulamış ve
çok memnun kalmış,kesin sonuç diyor,keçiboynuzunu suda kaynatıp suyu içilecek,
allah şifa versin

Sinyora'cım konuyu başlatan arkadaş kızını kaybetti...:KK43:
3.sayfayı oku istersen...

Son düzenleme:
tek tek okudum söyleyeceklerim tavsiye edebilecgim şeyleri arkadaşlar yazmışmı diye inanamadım şu an ben de aglıyorum emin olabilirsin
allahım en büyük acı bu bence işte allahım sana sabırlar versin canım ne diyecegimi bilemedim başın sagolsun

Bir çay kupası pekmez ısıtılıp içinde iki kaşık tereyağı eritilir ve günde altı yedi kaşık içilir . Bu karışım özellikle çocuklarda daha etkilidir .

buğday nişastasını sütle pişirin puding kıvamına gelinceye kadar karıştırın sıcak sıcak yenecek bronşit ve zatüriye olanlara tavsiye ederim:lepi: (balgam söktürüyor-tatlicadiarzu-)

Bir yemek kaşığı bala; Bir tatlı kaşığı zencefil ekleyip karıştırıyoruz...

Günde üç çay kaşığı dolusu yiyoruz...

Öksürük falan kalmıyor... :kahve:

sıcak suya bal karıştırılıp içinede bi kaç damla limon sıkılırsa öksürüğü bıçak gibi kesiyor...

1 tatlı kaşığı zeytinyağının içine 2-3 damla limon sıkınca faydası oluyor. öksürükte boğaz tahriş oduğu için zeytinyağı oraya iyi geliyor ve sık öksürmeyi kesiyor.

SİGARA ÖKSÜRÜĞÜ--1-kekiği suda kaynatıp süzün,bal katın,bir şişeye koyun ,sabah akşam bir çorba kaşığı için.2-zencefil ve bal karıştırılıp yenir.KURU ÖKSÜRÜK--1-servi kozalağı kaynatılıp içilirse,kuru öksürüğü keser.

toz zencefil ve bal karışımı çok iyi geliyor. Ayrıca üzüm pekmezi ve tereyağını karıştırıp koluşaıncaya kadar pişirin ılık ılık için bu da çok iyi geliyor.
Ben kızımın şiddetli öksürüğünde toz zencefille bal karışımı yaptım şuruplardan çooook daha etkili oldu. Birkaşık karışımdan verdim. üzerine de ılık su içince anında kesiyor.

arkadaşlar oksuruye en iyi gelen sogan'dır.kurumuş olan kabugundan çay yapın.soganın içi dilim kesin,bir sıra seker bir sıra sogan, bir kavanoza, bir gece bekletin.kasik kasik için.sevgiller.

-Zencefilli bal
-Ballı süt sıcak olacak
-Karabiberli süt sıcak yine
-ılık suya pekmez karıştırıyorumkaydirigubbakcemile5

öksürük kesici bitkiler ıhlamur adacayı ayva yapragı meyan kökü anason zencefil bunları demleyerek içebilirsin

ya ben öksürükten kurtulamıyorum . sürekli öksürüyorum. çok ilaç igne kullandım. bunların faydası olurmu acaba bide kara turp yerine kırmızıkullanılsa sonuç vermezmi

X