Öksürük için bilgilerimiz...

ev tipi buhar makınesı ıyı gelıyor maskelı olan yanlız oda nemlendırıcısı degıl anında kesıyor

..................................................................................

Son düzenleyen: Moderatör:
adaçayı ve zencefil çok rahatlatıyor ama tamamen kestini soyleyemıcem benim kesmedi yanı...

hatmi çiçeği çayı bebeklere iyi gelir,zencefil ve bal karışımı da çok etkili,sanırım bebeklere verilebilir,antibiyotiklerden daha zararlı değildir,hatta hiç değildir

hanımlar bugün arım balım peteğimde ömer çoşkun öksürüğe,bronşite hatta akciğeri tamamen temizleyen bir karışım daha doğrusu komposto taifi verdi.ama tamamını alamadım..tarifi bilen varsa yazabilirmi acil?oğlum ikinci kutu antibiyotiği bitirdi ama bronşiti geçmedi tam olarak..:çok üzgünüm:

çekirdeği ve kabuğu ile birlikte elma kompostosuna bir kabuk tarçın ve bişey daha dedi ama meyan kökümüydü acaba :sm_confused::çok üzgünüm:eek:nu kalem kağıt bulana kadar unuttum işte..sitesinde aradım ama bulamadım tarifi yaaa..

ben balla karabiberi karıştırım 1,5 yaşındak kızıma veriyorum hiç bir problem olmuyor ve öksürüğü kesiliyor

öksürük için ayvanın kendisi veya çekirdekleri bir tabağın içinde bekletiliyor.ayvadan çıkan yapışkan sıvı içilince öksürüğü kesiyor.

merhaba arkadaşlar. küçükken geçirdiğin bronşit sonucu kronik bir öksürüğüm vardı fakat bundan bir kaç yıl önce çok soğukta kaldığım için akciğerlerim su topladı, ağrılı bi dönemden geçtim bayaa, öksürüğün üstüne tüy dikti anlıycağınız. şimdi bazen içten gelen ve boğazımı çok acıtan bir öksürüğüm oluyor, gırtlaktan ziyade solunum yollarını nemli ve ılık tutan bildiğiniz bir yöntem varsa çok sevinirim. teşekkürler

merhaba arkadaşlar. küçükken geçirdiğin bronşit sonucu kronik bir öksürüğüm vardı fakat bundan bir kaç yıl önce çok soğukta kaldığım için akciğerlerim su topladı, ağrılı bi dönemden geçtim bayaa, öksürüğün üstüne tüy dikti anlıycağınız. şimdi bazen içten gelen ve boğazımı çok acıtan bir öksürüğüm oluyor, gırtlaktan ziyade solunum yollarını nemli ve ılık tutan bildiğiniz bir yöntem varsa çok sevinirim. teşekkürler

zencefil, havlıcan ve kuşburnunu kaynatıp limon ve balla tatlandırarak içebilirsin tatlım.

bir hafta boyunca bol bol adaçayı içtim
gıcık gibi bir öksürük oluyor ona da balla limon iyi geliyor
3 gün annemde kaldım canım benim öksürüğümü annem kesti bana bol bol ıhlamur adaçayı ısırgan çayı içirdi çok şükür ufak bir öksürük kaldı bol bol adaçayına devam edeceğim sizede tavsiye ediyorum

çok teşekkür ederim gerçekten. havlıcanı hiç duymamştım daha önce, mutlaka deniycem bu karışımı

ben bir dpktor arkadaştan balın öksürüğü kronikleştirdiğii duymuştum öksürük varken vermek doğru değilmiş....

evet bal ve limon birlikte verildiğinde özellikle alerjik bünyeli çocuklar için zararlı,iyice azdırır demişti bizim doktorumuzda,limon mukozayı artırıyormuş birde.

Hemen öksürük için denenmiş bir tarif geliyor arkadaşlarımakaydirigubbakcemile2

bırazcık meyan kökü
bırazcık çubuk tarçın
bırazcık zencefil
bırazcık ıhlamur bu bitkileri bır çaydanlıkta kaynatıp içiniz çoook ıyı geliyor. herkese bu tarıfı veriyorum . öksürük kesiliyor.opuyorumnanaktan

valla oglum cok kötü öksürüyordu bende bir yemek kasigi bal.cörek otu ve birazda zencefil yapip verdim
3 günde gecirdi.

3 yemek kaşığı elma sirkesini arka arkaya için ve hemen sonrası bir bardak suyla tamamlayın. Volaaaaaaaaaaa, öksürükten eser kalmayacak.

X