Okul,ev,iş,çocuklar…

blackgray

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2022
450
798
Merhaba kızlar. Motivasyona ihtiyacım var. Zira az önce üniversiteden hocam modumu düşürdü.🥺 11 yıllık ev hanımı ve 2 çocuk annesi iken 35 yaşımda kpss çalışıp,atandım. 4 yıllık memurum henüz☺️ Ben yapım gereği yerimde saymayı sevmem,hedef severim,hedefi olanları da severim. Dur hele bir dgs deniyim dedim.😁 Kazandım. Memuru olduğum üniversitede hem de… Şimdi benim fakültem başka kampüste ben başka kampüste… Okuyacağım okulda görev yapmak için dilekçe yazdım ama tut ki gidersem de yönetimin bu konuda tutumu ne olur hiiç bilmiyorum. Memuriyet ile okul bi arada yürür mü? Bilemiyorum. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarım yazarsa sevinirim. Bir de ben 17 sene önce mezun olmuşum. Beni hemen 3.sınıftan başlatmayacaklar sanırım. Yolum uzun. Hocam öyle dedi çünkü ben akademik ilerlemek istiyorum. Ve bunun yüksek lisansı var,yabancı dili var vs vs. Bulunduğum üniversitenin benim dalımda yüksek lisansı da yok. Ola ki bitirirsem onun için de ayrıca yorulacağım. Hocam ya atanmışsın işte neye uğraşıyosun ki dedi ve benim modumu düşürdü. Hali hazırda gerçekten çok yoruluyorum kızlar. Bir de okul eklendi üstüne ve ben gerçekten korkuyorum. Kafamın karışıklığı yazıma yansıdı bunun için ayrıca özür dilerim. :KK43: Yapabilir miyim? Akademik ilerleyebilir miyim bilmiyorum. Önlisans mezunuyum ve teknikerim. Lisans bitirmeden önümü açamıyorum kariyer anlamında… Ne dersiniz?

gerçekten hem maddi hem manevi anlamda katkısı olacaksa ielrde,oku ,değip değmeyeceğiyle ilgili bir konu.
okursan yaptığın harcama ,emek ,bunları düşün, değer diyorsan oku tabiki kim engel olabilir

gerçekten hem maddi hem manevi anlamda katkısı olacaksa ielrde,oku ,değip değmeyeceğiyle ilgili bir konu.
okursan yaptığın harcama ,emek ,bunları düşün, değer diyorsan oku tabiki kim engel olabilir
Akademik anlamda ilerlemek için girdim aslında… Ama süreç yorucu ve ben şimdiden yorgunum.

yani akademisyen olmak için önünüzde çok uzun yıllar var. öyle kolay değil.
olunca da maaşınız iki katı artar diye tahmin ediyorum.
nerden baksanız5,6 yılınızı alacak gibi.
değer mi, ben çok istiyorsam denerdim.
ama sizin gibi başta yorgunum deyip motive değilsem de hiç başlamazdım
bu zorlu yola ancak güçlü bir irade ile girilir

Merhaba kızlar. Motivasyona ihtiyacım var. Zira az önce üniversiteden hocam modumu düşürdü.🥺 11 yıllık ev hanımı ve 2 çocuk annesi iken 35 yaşımda kpss çalışıp,atandım. 4 yıllık memurum henüz☺️ Ben yapım gereği yerimde saymayı sevmem,hedef severim,hedefi olanları da severim. Dur hele bir dgs deniyim dedim.😁 Kazandım. Memuru olduğum üniversitede hem de… Şimdi benim fakültem başka kampüste ben başka kampüste… Okuyacağım okulda görev yapmak için dilekçe yazdım ama tut ki gidersem de yönetimin bu konuda tutumu ne olur hiiç bilmiyorum. Memuriyet ile okul bi arada yürür mü? Bilemiyorum. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarım yazarsa sevinirim. Bir de ben 17 sene önce mezun olmuşum. Beni hemen 3.sınıftan başlatmayacaklar sanırım. Yolum uzun. Hocam öyle dedi çünkü ben akademik ilerlemek istiyorum. Ve bunun yüksek lisansı var,yabancı dili var vs vs. Bulunduğum üniversitenin benim dalımda yüksek lisansı da yok. Ola ki bitirirsem onun için de ayrıca yorulacağım. Hocam ya atanmışsın işte neye uğraşıyosun ki dedi ve benim modumu düşürdü. Hali hazırda gerçekten çok yoruluyorum kızlar. Bir de okul eklendi üstüne ve ben gerçekten korkuyorum. Kafamın karışıklığı yazıma yansıdı bunun için ayrıca özür dilerim. :KK43: Yapabilir miyim? Akademik ilerleyebilir miyim bilmiyorum. Önlisans mezunuyum ve teknikerim. Lisans bitirmeden önümü açamıyorum kariyer anlamında… Ne dersiniz?
Yapamazsan bırakırsın arkadaşım, bunun için istifa etmeniz gerekmiyor sonuçta. Olumsuz düşünmeyin. Maşallah azimli bir insan olduğunuz belli, akademisyen olmak günümüz koşullarında oldukça zor ama bu hedeflenemeyeceği anlamına gelmez. Öğrenmenin, eğitimin yaşı yoktur, denemek de size bir şey kaybettirmez. Bence kimsenin lafına bakmayın.

yani akademisyen olmak için önünüzde çok uzun yıllar var. öyle kolay değil.
olunca da maaşınız iki katı artar diye tahmin ediyorum.
nerden baksanız5,6 yılınızı alacak gibi.
değer mi, ben çok istiyorsam denerdim.
ama sizin gibi başta yorgunum deyip motive değilsem de hiç başlamazdım
bu zorlu yola ancak güçlü bir irade ile girilir
artmaz
ve 5-6 senesini de alamaz , nereyi alıyor?

zira 40 yaşına yakınmış şimdi lisansı bitirse bile ar gör olarak atanamaz. ar gör'lükt yaş sınırı 35.
3 senede lisansı bitirse, 2 senede yükseği bitirse 4 senede doktorayı bitirse hiç kaybı olmadan, zaten burası 9 sene yapıyor

anca doktora da bitecek de doktor öğretim üyesi olarak kadro bulacak, ki genelde okul içinde ar gör'lükten gelenleri alırlar kadroya. ya da dışarıdan 3-4 sene epey bir yayın proje iş filan yapıp şansını deneyecek.
dışarıdan doktora yapıp o sene kadtoya gçeen ben daha görmedim duymadım. ancak sektörde uzun süre deneyimli olduğu için, doktorası da olduğu için başvuranların yeni açılan bir bölümlerde (disiplinlerarası alanlarda özellikle) içeriden gelen de olmadığı için girme şansı yüksek oluyor.

şu anda akademisyen olarak çalışabileceği başka bir kadrosu yok

hadi buldu dr öğr üyesi maaşı ar gör maaşından 4-5 bin lira fazla, tekniker maaşından da olsun 10 bin fazla olsun daha fazla değil. maaş için yapılacak bir iş değil yani.

öğretim görevliliğine akademisyenlik demiyorsa tabi
öğretim görevliliği akademisyenlik değildir, meslek yüksek okulunda öğretmenliktir. onun için de bulunduğu okulda meslek yüksek okulu varsa ona bakabilir master'dan sonra. --artık MYO'larına dr öğr üyesi almıyorlar.

Kişilik meselesi ama ben açıktan bitirirdim okulu. O kadar yorgunluğa gelemem. Sizin yaşam tarzınıza eşinize çocuklarınıza göre değişir bu seçim.

Bana sorarsanız ben devam etmezdim. Sonuçta anneyiz ve bu güzel günler bir daha gelmiyor. Ben her boş anımı çocuğumla geçirmeyi tercih ediyorum.

Tebrik ediyorum. Son noktaya kadar git asla bırakma kimse de hevesini kirmasin dinleme onlari

Ders kaydımı yaptım kızlar. En azından denemedim demeyeceğim. Ve evet 1. Sınıftan başlayacağım belki ama sonuna kadar gitmeyi planlıyorum. Yorulacağım ama başaracağım inşallah. Bu yazı da burda dursun. Seneler sonra bitti kızlar diyeceğim :)

X